Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Democracy 3 byla moc snadná hra i pro nováčky a simulace byla dost zvláštní. Třeba tohle bude lepší. Pak by to bylo zajímavé.
  • Rusky rezim padne protoze je to diktatura a kazda diktatura casem padne, navic neni udrzatelnej ekonomicky.
    (reakce na Drizzta, nejde mi reagovat)
    • Tyve, z vás na webu o hrách už lezou i moudra typu, že každej jednou umře… GZ k levelu 2. Ne, jde o to, že podobný kydy si neodpustí ani místní recenzenti, konkrétně vousatý Pavel a například jeho gorký sparing partner Vrobel. Dobře, chuj s orientací, pro teď, ale uvědomte si, hlavně pro ty liberály jedný pravdy, že bez protistrany a protiargumentů si jen vzájemně poplácáváte játra… Řešte hry, kompy, joysticky a judysticky… Bude to jedině ku prospěchu věci, Games.cz.
    • jasněže Putin padne, už teď jsou indicie, že v Rusku se odehrávají boje o moc mezi siloviki. Je jen otázka, kolik škod tento neuspěšný hitlerek nadělá. Pokud se mu podaří rozbít EU, tak to bude škoda dost velká. Projekt, na kterém mnohem schopnější politici pracovali po druhé světové válce a který zajistil mír v Evropě a prosperitu. Rusko už 20 let platí (nebo jinak ovládá) různé euroskeptiky od Klause, po Hofera, Le Penovou až po tu kreaturu Farageho a teď s uprchlickou krizí to vypadá, že jsou konečně na koni. Ale oni jenom bourají. Žádnou alternativu nemají. Takže až rozbijou EU, což se jim díky idiocii části populace může podařit, tak bude co? Teď tu vznikla nová kremlem financovaná strana, jacísi Realisté, sdružující agenty jako Robejšek.
      • Být tebou bych se podíval jestli nemáš ruské mužiky i doma ve skříni či Putina pod postelí.Být tebou bych nevěřil i tvým rodičům možná jsou také placeni ruskými rubly.Nechodí k vám náhodou domů pravidelně nějaký podezřelý pán s výplatnicí?
      • Schopní politici jako opilec Juncker, svazačka Merkelová, pionýrka Morgherini nebo marxista Baroso? *1* Pane, jste nemocný.
        • On to budeš spíš takovej ten moderní eurosvazák. Já jemu podobné znám moc dobře ještě z doby před převratem. Kdysi tuzí svazáci, dneska tvrdí eurosvazáci. A kdo nejde s nima, no to je přece cizí agent. Změnila se doba, změnila se barva kabátu, ale to rudý myšlení, to maj tihle zmetci jako Drizzzt pořád.
          • copak jsi dneska chytilo, střevo? Rotaviry, salmonelu, shigelu nebo dysentérii? Stříká to z tebe na všechny strany a je to hnědé, řídké a pěkně to zapáchá
            • myslím, že si tady psal něco o demokracii postavené na respektu. tož si nám ten respekt pěkně předvedl, pane phd
            • Tož si nedýchej pod nos dítě *15*
      • Chlapče, ty jsi hloupý až to bolí. Otázka, pan Robejšek je pro umístění US vojenské instalace na území ČR. Jak tedy může býti ruským agentem? Poradím ti jednu věc, chlapče. Skoč si pro siderické kyvadélko....
        • google má dobrou paměť. Stačí si projet přes google Robejšek + Putin a uvidíš typické znaky ruského trolla - boření EU, nadávání na elity, obhajoba Ruska. Navíc na to i životopis. Za studené války "emigroval" do Německa. Jak myslíš že rusové vysílali své agenty na Západ? Prostě je tam vyslali jako "emigranty" a tito se tam snažili udělat kariéru. Robejšek je nejspíš takový probuzený spící agent, pro kterého rusové našli ještě jedno použití. naštěstí má charisma kelímku od jogurtu.
          • Drizzte, ty máš fakt dost. Na nadávání na elity nemusíš bejt ruskej agent, stačí si ty elity na 5 minut poslechnout. Jako třeba Junckerův až dojemnej projev o skonu Fidela. To mě pak fakt moc slušnejch slov nenapadlo, a přitom mě Kreml neplatí. A že jsem Putinovi na téma spolupráce psal už třikrát.
            • ano, demokracie je to nejlepší co je, ale aby fungovala, tak musí být podložena občanskou svobodnou společností, postavena na respektu atd. Její slabinou je, že umožňuje legálně zvítězit různým populistům a náckům. Hitler vyhrál volby demokraticky, komunisti v poválečném Česku zvítězili demokraticky. Od války už uběhlo 70 let a je to dost, aby lidi začali zapomínat, co za svinstvo je nacionalismus. Dnes nám tu opět začíná bujet nacionalismus, fašismus, netolerance a to vše pod rouškou "politické nekorektnosti". Jakmile někdo použije výrazy jako "kavárna", "politická korektnost", "eurohujer", "pravdoláska" tak vím že je to buď ruský troll nebo užitečný i***t s hlavou vymytou ruskou propagandou. Rusko absolutně žádnou alternativu nepředstavuje, je to zdecimovaná orwellovská totalita, která kolem sebe kope a snaží se nadělat co největší škody po celém světě podle hesla "když my tu máme chcíplou kozu, tak ať ji má i soused". Nebo tady chceme praktiky jako vraždy politických oponentů, novinářů, cenzuru internetu, totální státní kontrolu médií a propagandu atd. Stokrát raději budu součástí té "prohnilé" EU, co nám nařizuje zakřivené banány než východní despocie, kterou ovládá tajné policie.
            • Kdyz vymyslis lepsi system nez demokracie, dej vedet. Taky myslim ze by ostravaci a brnaci nemeli mit volebni pravo ale s tim nic nenadelas.
              Ja myslim ze demokracie funguje skvele a kdyz se mezi lidmi rozmnozi hloupost, tak se casem vybije sama.
            • Heleď, ty moudrá elito, zkus si někdy nastudovat něco z historie a zjistit si, jak se celá řada předních intelektuálů stavěla ke komunismu (a když už jsme u toho, ideje panslavismu se v českejch zemích taky jako první nechytil proletariát). Nejenom u nás, ale i ve světě a i v době, kdy bylo už bylo kdejakýmu podřadnýmu dělňasovi u pásu jasný, že komunisti jsou stejná svoloč jako nacisti. Takže s timhle na mě nechoď, tyhle "moudří a osvícení" na tom taky měli svůj díl viny.
              Fór je totiž v tom, že IQ, tituly a přesvědčení o vlastní intelektuální nadřazenosti ti samy o sobě nezaručujou imunitu před manipulací. Chtělo by se říct, že náchylnost k indoktrinaci různejma stupidníma ideologiema je na IQ nezávislá, protože na tohle potřebuješ právě tu moudrost. A ač je pravda, že těžko můžeš bejt moudrej, když jsi blbej jak štoudev, inteligence ti ještě nezaručuje moudrost. Ale jinak jo, lid může klidně rozhodnout moudřeji, než otitulovaný elity. Precedenty tu existujou.
              Jo a jinak teda nevim, jak ze mě dělá rusofila přesvědčení, že na obou stranách stojí kariéristickej, mocichtivej ksindl, kterej je jeden za 18 a druhej bez dvou za 20.
              Hele, a jsem to jenom já, nebo ti taky připadá srandovní, jak různý skupiny přesvědčený o svý vlastní výjimečnosti a za běžnejch okolností plnou držkou demokracie najednou začínaj otáčet a napadat demokratickej proces, když jim to přestane vycházet podle představ (Miloš, Brexit, kačer Donald)? Ono to moc pěkně vytáhne na povrch, kdo má úplně stejně bolševický smýšlení, jako ty komunisti, kterejma jinak tak ostentativně pohrdaj.
            • holt každý nemůže být génius, prase. Podobní jako ty dostali republiku do srabu už v roce 1948. Tenkrát nám sem rusové tlačili komunismus pod ideou panslovanství a spousty lidí jim skočila na špek. Dnes lautr to samé. Rusové tu zakládají strany, stačí udělat "bubube, uprchlíci" a voliči z řad nižních socioekonomických skupin a s nižním IQ už jim to tam hážou. Zajímavé že v mé socioekonomické skupině (Ph.D. level vzdělání v přírodovědném oboru) neznám rusofily žádné, zatímco mezi horníky na Severní Moravě je zemanovců hora. Proletariát nás opět dostane do ruského područí. Ale lid je přeci moudřejší než my otitulované elity, že ano?
          • Bože chlapče, dej se léčit, konspirační teorie si nech doma. EU se hlupáčku boří naprosto sama jelitama jako Merkel, Juncker apod. k tomu ani není potřeba Ruska. Už nečti ty Jandovi blbosti.
            Ale nezapomeň, soudruhu, každý kdo není tvrdě protiruský je automaticky proruský, viď?
  • ja myslím že nasimulovat by to šlo, kdyby se abstrahovaly nejaké základní pravidla. Tak napríklad EU je v zásade jen jedna velka aliance (jakou máte napr. v Civilizaci), kde by státy meli nejaké bonusy k ekonomice a meli by společnou zahraniční politiku. Co jineho tam taky chcete simulovat.
    Válčení by mohli udelat velice zjednodušene a ne až tak detailne jako v Hearts of iron. Spíš neco jako v EU 4.
    treba Nato je jen jedna velka aliance, kde stačí naprogramovat, že když zaútočíte na jednoho člena, ostatní ho budou chránit (a naopak, že nato útočí jako celek).
    Mezinárodní právo vyresila už EU 4, kdy na válku bylo teba vyfabrikovat duvod, jak se to dneska deje. Už v HoI máte možnost podporit místní rebely (tady by treba pridali možnost podporit rebely vyslaním neoznačených jednotek).
    Takže abych to shrnul, nevidím problem udelat kvalitní grand strategii z moderní doby
    • EU a bonusy k ekonomice :D
  • Nápad je to jistě zajímavej, ale proč bych měl chtít hrát virtuální rozpad EU, když si stačí počkat na first person verzi? Ta navíc nabídne lepší grafiku, brutální rougue-like elementy, permadeath, hodně propracovanej crafting, vynikající umělou inteligenci (podle všeho tak dobrou, že dokáže bezchybně simulovat lidskou blbost) a navíc podle verze to budete moct hrát jako FPS, strategii, adventuru, dokonce simulátor v podstatě jakýhokoliv civilního či vojenskýho vozidla. To všechno s celou řadou rpg elementů, kdy se budete postupně zlepšovat v tisících různejch dovedností.
    • Luckiller
      Stejně to bude zabugovaný jak prase *3*
      • Asi máš pravdu, včera jsem zkoušel betu. Chtěl jsem jenom trošku omrknout, jak se to vypadá, a tak jsem se trochu prošel a zapad do hospody. Vypadalo to, že všechno funguje dobře, ale v jednom momentě začala bejt AI bez zjevnýho důvodu nepřátelská. Je pravda, že mi hra nabídla spoustu možností, jak konflikt řešit (ale neprošel jsem charisma checkem, a tak jsem mu tu hlavu o auto nakonec omlátit musel), ale primárně k němu vůbec nemělo dojít. A taky nevim, jestli se to děje jenom mně, nebo je to obecnej problém, ale můj avatar odmítá reagovat na pokyn k běhu.
    • nechápu proč tak frčí permadeath, vždyď bez toho by byla ta hra mnohem zábavnější :D :D :D
      • To bude masivnim úspěchem rougue-like her, ale zrovna tady je to vyřešený zajímavě. Po smrti hráč jako takovej sice končí, ale dějová linka postavy pořád pokračuje a vlastně zůstaneš součástí světa. To je hodně zajímavej koncept. Navíc se spekuluje o tom, že smrt tě jenom přenese do jiný fáze hry, kterejch by mělo bejt několik, v závislosti na tvejch rozhodnutích. Ale zatim se to nepodařilo potvrdit, každopádně se šušká, že jedna z těch variant nabídne hratelnost podobnou Doomu, zatimco jiná by spíš měla připomínat Shelter.
  • nad demokracy 3 jsem uvažoval, hraje to nekdo? mne se zdá že to zas tak propracovane není protože je tam až moc velky duraz kladen na veci, ktere jsou podle mne pri rizení statu naprosto podružne, napr. rešení alkoholu, zbraní, naboženstvi a pod.
    Hlavní je podle mne ekonomika a když jste bohatí, mužete rozdávat peníze na školství, zdravotnictví a pod.
  • abych mohl něco simulovat, tak musím nejprve vědět, co se vlastně děje. Neříkám, že můj pohled na svět je jediný možný nebo správný, každopádně dle mého nyní Rusko vede aktivní válku proti Západu. Cílem této války je destrukce Západu, tj. oslabení USA, rozbití transatlantické aliance, robití sjednocené Evropy, rozbití NATO. Rusko na to nemá vojensky, takže to provádí subverzí, tj. podvratnou činností, jednak skrze bohatou síť agentů, jednak skrze propagandu a informační válku, skrze zakládání a financování euroskeptických a nacionalistických stran, které straší uprchlíky. Aktuální vlna populismu, nacionalismu, euroskepticismu, brexit, Trump, Orban, Zeman, Klaus, Le Penová, Hofer atd. ukazují, že je Rusko velmi uspěšné. Možná se mu podaří EU rozbít. Přesně dle strategie divide et impera, rozděl a panuj. Lepší pomocí agentů proti sobě štvát dvacet malých státečků než mít jednu silnou EU, která je schopna uvalit sankce jako celek. Obávám se, že ISIL je oproti putinskému Rusku zcela podružný a bezvýznamný problém.

    http://www.slate.com/articles/news_and_politics/cover_story/2016/07/vladimir_putin_has_a_plan_for_destroying_the_west_and_it_looks_a_lot_like.html

    pochybuju, že toto ta hra simuluje.
    • jo isil je bezvýznamný problém. běž to říct těm mrtvejm
    • *15* pěkný blábol. Proč vůbec čtu dál, stačí se podívat na nick. Alespoň se vždy pobavím.
      • Test
    • Tak mladej, a teď si pusť proslov George Friedmana ze STRATFORu, má to název US Imperialism & Is Europe Destined For Conflict? Top aby si věděl, jaký kraviny plácáš
      • Kvalitní literaturu tady doporučuješ, od velmi kvalitní společnosti. Která mimo jiné předvídala že do roku 2015 se Rusko rozpadne, Internet nebude mít žádný vliv na politiku a veřejné mínění, Polsko bude ekonomickou velmocí Evropy, Japonsko zaútočí znovu na Pearl harbor. Možná by stálo nebrat informace o geopolitice od béčkovejch pisálku sci-fi.
        • Ano ano ano. Kluci z Thinktanku CIA jsou písálci sci-fi. Co naplat, že Friedman skvělě popisuje vztahy mezi USA, EU a Ruskem.... A k tomu "Japonsko zaútočí znovu na Pearl harbor" kde jste na tu ptákovinu přišel? Povídejte, odkazujte, přehánějte
          • The Coming War With Japan by George Friedman
            https://www.amazon.com/Coming-War-Japan-George-Friedman/dp/0312058365

            Thinktank CIA ? Ha, spíš pár lidi co se u CIA kdysi dělalo a dneska se živí psaním knih o politice pro širokou veřejnou která nemá o standardní analýzu zájem a vyžaduje něco bombastického s wow-faktorem.
            • Tak chlapče, kniha z roku 1991, jo? Kdy, že vznkinul STRATFOR? 1996?
    • Paulcz
      Středeční dávka demagogie je tu :)
      • Kéž by to bylo jen v jeho hlavě, snahy Ruska o rozvrácení západu jsou bohužel velmi reálné
        • Paulcz
          Bobe jsi to ty?
          • Krym, Sýrie, nahackování Demokratů v Americe, pokus o převrat v Černé Hoře... a taky zprávy BIS o působení ruských agentů u nás. Tohle nevidí opravdu jenom někdo s klapkami na očích *3*
            • Paulcz
              Když západ nedodržuje mezinárodní právo proč by Rusko mělo?
            • a zelení mužici na krymu jsou taky ze západu a rusko neanexovalo krym v rozporu s mezinarodním pravem. Ale je smutne koukat se jak lide hloupnou. Holt si demokracie neumíte vážit
            • Jó, Sýrie chlapče, tam jsou rusové na oficiální žádost syrské vlády. Co se týče Krymu, tam by se to chtělo vrátit do roku 1991. Ale chápu, lhát se musí, co? Něco jako ty lži o gruzínsko-osetinském konfliktu, kde dokonce i mezinárodní vyšetřovací komise EU pod vedením Heidi Tagliavini označila ve své zprávě za agresora Gruzii a postup vojsk RF označila za plně oprávněný, neb tam rusové působí v rámci bezpečnostní mise JCC.
            • Paulcz
              Ukrajina a Sýrie neleží na západě Bobe a rozvrat v nich nebyl inicializován (Ukrajina) nebo podporován (Sýrie) Rusem, ale západem. Demokraty nemusí hackovat, když jsou neschopní uniká to přes Hillary. U nás je spousta agentů ze všech zemí, jsme v centru Evropy. Vzhledem k naší minulosti a lidem, kteří pracují ve vysokých postech i v armádě nejsou ruští agenti potřeba. Je tam řada starých komunistů s vidinou zářných zítřků. Navíc koncept naší obrany je k ničemu.
            • *3* svatá prostoto. Hlavně ta Sýrie a Amerika. A tos ještě neviděl jak vypadá sněhová vločka pod mikroskopem. To nemohlo vzniknout jen tak, určitě je to dílo Ruska!!
    • tvuj príspevek je samozrejme blábol, ale souhlasím s tím že hru ktera by to simulovala bych bral. Jo a nezapomen si na noc obalit hlavu alobalem protože rusko zase ridi mimozemštani

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit