Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Lukaši tvuj styl psaní poznáme. Nejvetší SJW jsi tady skutečně ty.
    • MickeyMutant
      Lukáš by nenapsal "ve většině případech". Aspoň doufám.
  • Mně to přijde jako vhodná forma protestu. Vždycky když jsem koukal na ty recenze u her co něco vyvedly tak je z toho jednoznačně poznat proč nafasuje negativní recenze.
  • Z mého pohledu je opodstatněné hodnocení pouze to, které se přímo týká kvality titulu. Konec konců má hodnocení vyjadřovat přesně tuto skutečnost. *7* Ale pro některé by zřejmě více přecházelo v úvvahu hodnocení povahy vydavetele/vývojářů než titulu samotného. Což by mohlo být rovněž řešení. Byť pro mě by morální integrita vývojáře měřítkem nebyla, pro jiného by být mohla.
    • Zapomínáte na to, že v určitých případech nejde čistě ohodnotit "kvalitu titulu" bez zohlednění slibů od vývojáře.
      Stačí se jenom zamyslet nad různými DLC, Season Pass a Early Access. Ve spoustě případů vývojář něco nasliboval a vy zaplatíte přiměřenou částku peněz a v budoucnu očekáváte splnění slibů a odpovídající kvalitu...
      Když pak vývojář ale sliby nesplní, dodá jenom polovinu obsahu a za zbytek si musíte zase zaplatit, tak zohlednění v recenzi je oprávněné: "kvalita hry" prostě neodpovídá ceně.
      • Ano v jistém smyslu máš pravdu. Je ale opět třeba pamatovat na to, že si kupuješ produkt v určitém stavu a hodnotíš tedy stav. Ne to, co se jednou možná splní nebo nesplní. Co říkáš opět vede na hodnocení vývojářů a ne hry samotné. Hodnocení ve smyslu, tahle funkce mi tam chybí, zjednodušila by něco nebo vylepšila herní zážitek, a proto uděluju toto hodnocení mi příde naprosto relevatní.
        • "Hodnocení ve smyslu, tahle funkce mi tam chybí, zjednodušila by něco nebo vylepšila herní zážitek, a proto uděluju toto hodnocení"

          Jelikož Steam hodnotící systém velmi zjednodušil a udělal z něj binární systém (doporučuji X nedoporučuji), tak není tak snadné udělit "hodnocení".
          Klidně můžete dát hře 7/10 a přesto ji nedoporučit, a stejně tak můžete dát třeba "jenom" 6/10 a přesto doporučit.

          ----------------------------------------
          Já osobně preferuji systém, v kterém se zhodnotí plusy a mínusy a následně se ohodnotí poměr cena/zábava (např: "game is not worth 40$" nebo "for 10$ it is super epic game")

          To je právě dost často velký problém "oficiálních" recenzentů:
          jelikož dostali hru k zrecenzování zadarmo, tak hru hodnotí mnohem mírnějším okem než kterým by ji ohodnotili hráči, kteří za ni vyplázli 1600kč.
    • JakubT
      100% souhlas. Dávat produktu špatné hodnocení mi přijde hloupé, pokud se ve skutečnosti hodnotí tvůrci (a fakt nevidím argument některých diskutujícíh, že opozice vůči tomu je "proti hráčům" - co třeba hráči, co přijdou o fajn zážitek kvůli "potopené" hře, která je dobrá?). Ale zase beru argument, že se hráči jinak mají těžko jak vyjádřit (je otázka, jak moc se mají vyjadřovat nad rámec toho, že si hru prostě nekoupí - zakazovat/znemožňovat to i ostatním je spíš technika z SJW spektra) - takže hodnocení výrobců by nakonec bylo docela elegantní řešení.
  • Ajaj, tady někdo vydal informační článek ve stylu NÁZOR. Pokud chcete takové věci vydávat, poprosím, aby bylo jasně napsáno, o jaký typ článku se předem jedná. I když je rubrika "téma", mělo by se hlavně jednat o formu předávání informací, ne pravdy. Na tu nikdo nemá patent a monopol, i když se tento fakt nebude mnoha lidem líbit, prostě takový svět je. Nezastávám ani jednu stranu (ať už je to z vašeho pohledu kterákoliv), jenom nespadněte do novodobé žurnalistické žumpy, pěkně smrdí.
  • A to někdo bere recenze na Steamu vážně? Viděl jsem dobrý hry, co to schytaly kvůli banálním kravinám a na druhý straně blbosti s úchylně vysokym skóre. Celý palcování na Steamu má snad ještě menší vypovídací hodnotu, než user score na Metacritic.
    • Jasně, že bere. Stačí si projet takové ty obsáhlejší recenze, porovnat co se líbilo a nelíbilo a máš velmi dobrou představu spolus nějakým gameplayem, jak si hra stojí.
  • Slabe reseni, ty grafy bude pouzivat minimum lidi. Problem uz je v omezenosti jen na hodnoceni libi/nelibi - pridal bych dalsi typy.
  • Už to, že někdo dá na názor PC blbů ze Steamu je politováníhodný a to, že někdo brání plošné palečkovaní, je znak úplného dna PC komunity. Že to brání zdejší komunita lidí, mě vůbec nepřekvapuje. Games.cz může konkurovat klidně Youtube.cOM, co se týče omezenosti komunity.

    Za chvíli tvůrci budou muset hráčům platit, aby nechytli hromadné palečkovaní. Naprostá rakovina je Steam, PCMR, Youtube komunita PCMR, Games.cz komunita apod.
    • Jó, hodnotit PC komunitu na základě nějakých dota/gta fanboyů, to dává smysl. Ty něco vyprávěj o omezenosti a rakovině. Rakovina je akorát tak černobílé myšlení, které tu předvádíš. Ale dá se to pochopit. Holt postrádáš kritické myšlení, tak ti nic jiného nezbývá. Svět je pak mnohem jednodušší, že ano.
    • jamar28
      Sice s tebou souhlasím, ale těch Steam recenzentů se musím zastat. Sám si vybírám hry i podle nich a ještě nikdy mě nezklamali. Ona to tam ku*ví bohužel taková vypatlaná menšina, ale najdou se tam lidi (i Češi), kteří si s recenzemi dávají fakt záležet.
      • Hraji už nějakou dobu, myslím, že dokáži odhadnout, co mě bude bavit a co nebude a dokáži i odhadnout cenu, kolik do toho vložit, zásadně k tomu nepotřebuji uživatelské recenze na MT či Steamu, které jsou do značné míry projevem stádovosti. Např. nedávno jsem koupil na Storu Deus Ex: MD za 300Kč a ta hra je super, stealth, vizuál, desing jsou kvalitní, jenže kdybych za to dal 1600Kč, to už by byla jiná písnička, asi bych bych trošku naštvaný, jak je to krátké, jak moc málo je tam vedlejších misí a nic moc příběh, ale takhle za "tři kila" si nestěžuji. Už to dokáži odhadnout, už mám něco za sebou, na to ti stačí Wiki a zjistit počet misí apod.
        • už mám něco za sebou.... *15*
    • C.r.a.b
      Twaine, i ty vytvaris dojem o "komunite" na Games.cz ... souhlasim, ze nektreri prispevatele nemaji moc nadhledu, kultury, ale bohuzel maji casto tunelove videni.

      Kazdy se rozhoduje podle neceho, nejlepe kdyz si posklada mozaiku z vice informaci. Presto neni vubec od veci si precist i prehnane kriticke prispevky a vyhodnotit do jake miry jsou relevantni.

      Navic, tech pripadu, kdy bylo vyvojarum "ublizeno" je minimum a i autor dobre hry muze mit jiny nazor na veci kolem nej. ... Ja si myslim, ze komu je PDP jedno, tak si FW koupi i tak ... ja jsem tak ovsem neucinil nikoliv proto, ze ma negativni hodnoceni, ale proto, ze mi proste na zaklade dostupnych informaci nesedela.

      (P.S. Co se tyce FW, tam prehnane reagoval prave onen vyvojar. Nechapu proc, mozna se chtel postavit "proti proudu", mozna je Mirek Dusin a nejhrubsi akceptovatelna urazka je plantazniku, ci jdi k sipku ... mozna se chtel zviditelnit ... z meho pohledu to zbytecne hrotil, komunita by bez tohoto jeho kroku jeho hru nadale oslavovala. Si vzpominam, jak jedna znama nechtela kupovat za boha Matonky, protoze jeji sef nesnasel bilboarby s orlici kolem dalnice ... Kazdy se muzem vyjadrit ruzne a recenze na Steamu je v teto situaci vice nez logicke misto.)
      • Já nic nevytvářím, já kupuji, jak mi bylo dáno, může to být subjektivní, ale z mého pohledu je zdejší diskuze dno, vytváří ji pořád ti samí jedinci, co bráni PC, brání tuhle kauzi, pořád si stěžují, brečí. Dle mého na tohle normální člověk nemá čas ani pomyšlení.

        Je mi celkem jedno, kolika vývojářům bylo ublíženo, v tomhle smyslu je to irelevantní, jde o princip, který je ve svém základu naprosto nemocný.

        Navíc jde vidět na GTA, že jde jen o to palečkovaní a být ve stádu, protože po vrácení modu, se ty špatné hodnocení nevrátili zpátky na pozitivní
        viz:http://store.steampowered.com/app/271590/Grand_Theft_Auto_V/
        • Vy možná jste spokojený, když nemáte možnost nic změnit a i kdyby vám vývojáři předhodili totální odpad, tak vlastně budete nadšený, protože "nemáte čas ani pomyšlení na to být nespokojený a stěžovat si"

          Teď budete nejspíš překvapený, ale většina lidí si to nechce nechat líbit. A představte si, že hráči mají JENOM 2 možnosti obrany před nepříjemnými vývojáři: své peněženky (koupit nebo ne) a pokud už jenom kritizování v komentářích a recenzích.
          • Já si to prostě nekoupím, nemám potřebu brečet na forech, já si raději koupím to, co mě zajímá. Určitě ti ale přeji hodně štěstí v tvoji svaté válce. Bojuj! Osud světa leží na tobě.
            • Svatá válka? Haha.
              Váš systém "kup totální odpad a usmívej se" je určitě lepší =)
          • *a potom už jenom kritizování v komentářích a recenzích.
    • a jak to řešíte na konzolích, když vás herní vydavatelé oje*ávají, poděkujete, nastavíte pozadí a podáte jim tubu s lubrikantem? *5*
      • spíš hrajeme, bavíme se, neřešíme jestli kvůli Dotě nevyšel HL3, jestli FW je sračkaa kvůli tomu, že se tvůrci vyhradili proti youtuberovi, jestli GTA je blbost, protože tam chybí mody na úpravu zelenější trávy.

        Jo, hrajeme, pracujeme, žijeme. To tak dospěli lidi dělají, ti co mají hodně času, pak mají možnost palečkovat *3*
        • Chybi ti tam odstavec o tom, jak brecite protoze 720p@30fps je prece nejlepsi.
          • hlavně tu pokaždý brečej, kdykoliv někdo nedá jejich overyhypovaný exkluzivce recenzent alespoň 11/10, zvlášť Sony fanboys napříč internetem jsou na tohle hrozný slečinky *15*
    • Inu, pro hloupého.... *15*
  • Nehledě na to, že takové negativní hodnocení má pro mě váhu i když je dílo sebelepší. Alespoň zjistím, že ten kdo stojí za hrou dělal něco proti hráčům a nemám mu tak dávat moje peníze. Pro mě je morální hodnota víc než dílo, ne naopak. Tenhle pohled si většina neuvědomuje.

    Teď jsem si vzpomněl i na jeden díl Fight clubu, už je to nějaký pátek. Byla debata o tom, zda by se na určité dílo dívali stejným způsobem, i když by věděli, že tvůrce udělal něco špatnýho. Paradoxně byl nejmladší člen (nebudu přímo jmenovat, ale asi to divákům dojde) v debatě ten, komu by to pohled na dílo změnilo. Ale to je dnešní svět no. Taky mi to připomnělo nedávnou fotku z jedné stránky: anglického fotbalisty Andreho Graye, který má celá záda potetována historickými událostmi a lidmi, jenž bojovali za občanská práva.... ....a na sobě má trenky hugo boss. Názor at si udělá každý sám. *3*
    • no, tak s tím hugo bossem, si to slušně zazdil. předpokládám, že máš stejný pohled i na výrobky dnešní škody plzeň, když kdysi vyráběla dělostřelecký granáty pro wehrmacht
  • Krok správným směrem. Lidé nejsou hloupí a kdo chce, podívá se velmi jednoduše na historii hodnocení. Netřeba pořád všechno přežvýkávat.
  • jamar28
    Díky bohu. Tohle bombardování umí být fakt otravné a ačkoliv chápu, že někdy je to oprávněné (třeba ta zmíněná radikální změna hry), až příliš často se to používá k blbostem typu "Dota určitě může za to, že nevyšel HL3, pojďme jí dát nízké hodnocení".
    • kostejnesmrtelny
      To s Dotou je opravdu přes čáru, Firewatch to ale schytal plným právem a stejně tak GTA. *16*
      • jamar28
        Ne, Firewatch to neschytal právem. To je pro mě ukázkový příklad debility, je to úplně stejné, jako když hysteričtí sjw v Německu hromadně dávají špatné recenze hospodám, které hostí akci AfD. Mně jako zákazníkovi je fakt u řiti, že jeden z vývojářů té hry sáhl děckám na jejich youtuberskou modlu, co mi to jako řekne o kvalitě hry?
        • Přesně tak, je mi buřt nějakej streamer a můj názor na hru jako takovou to nezmění. Ať si ho třeba zcenzurujou celýho nebo třeba půlku jůblberů je mi to jedno hru nehraju protože jí hraje nějakej loupák.
          • kostejnesmrtelny
            No a v čem je teda problém? Lidi bombujou, protože se jim nelíbí zneužití mechanismu sloužícího pro odstranění děl porušujících copyright na základě něčeho, co s tím nemá zhola nic společnýho, a z těch hodnocení je to na první pohled jasný. Jestli je ti to volný, tak budiž, prostě to ignoruj a hru si kup. Proč vlastně tolik řešíš recenze, když tvůj názor na hru máš už zjevně hotovej a zbytek je ti fuk?

            Až tě za pár let vylejou z práce kvůli tomu, že jsi si někde pustil hubu na špacír, třeba svůj přístup přehodnotíš...nebo třeba ne *4*
            • kostejnesmrtelny
              Ne, srovnání s prací je naprosto na místě, protože přesně tohle už se na západě děje, viz nedávná aféra s vývojářem Googlu. Vyrazili tam skvělýho, perfektně kvalifikovanýho kluka, protože si dovolil ve svým volným čase někde napsat velmi umírněnej, vědecky dobře podloženej elaborát o tom, že málo ženskejch v IT je možná přirozenej jev.

              Tady nějakej magůrek vývojář nahlásil video známýho youtubera (kterýho já si mimochodem nijak zvlášť nepovažuju!) za porušení autorskejch práv proto, že v jiným videu, který s obsahem magůrka vývojáře nijak nesouviselo dotyčnej youtuber žbleptnul rasistickej výraz.

              Já nevim jak ty, ale já prostě takovejhle svět nechci. Pokud vidím, že někdo říká něco, co se mi nelíbí a nepodaří se mi ho přesvědčit argumentama (pakliže se o to vůbec pokusím, což nebývá moc často) tak ho prostě nesleduju, nebavim se s ním, nejsme kámoši, neplivnu mu do huby ani kdyby mu zuby hořely, ale tím to musí končit. Není možný se zasazovat o jeho vyhození z práce stejně jako o likvidaci jeho contentu na youtube, přejetí jeho psa, nebo zkřivení jeho vlasu. A lidem, co tohle činí je třeba dát najevo, že to je pro mě nepřijatelný jednání a jelikož ty-ty-ty! na ně jaksi nefunguje, nastoupí bojkot a zveřejnění odsudku tam, kde to není možný smést ze stolu univerzálním PR žvástem, k čemuž jsou hodnocení produktu jako dělaný.

              Takže Firewatch letěl z wishlistu a jelikož nemůžu hru ohodnotit, aspoň šířim osvětu *3*. Nedělám to proto, že nějakej PDP dostal přes prsty, ale s trochou nadsázky spíš kvůli tomu klukovi z Googlu a bytostnýmu odporu vůči outrage kultuře, která pomalu skrz korporátní zaměstnavatele a levičácký aktivisty na HR odděleních začíná prosakovat i sem k nám.
            • Srovnání s prácí je trochu mimo, ale ten streamer pro ně nepracuje...jen si honí subs a money na jejich hře a v tomhle případě jim teda udělal blbou "reklamu?"...z hlediska člověka co je mu to jedno je mi to asi fuk a vývojář se možná zachoval jako blbec, ale stovce lidí je to úplně jedno jako mě a i kdyby s nim šel třeba k soudu tak nezměnim svůj názor na hru kteoru jsem už hrál a mrzí mě jen že ty idioti dávají hře negativní recenze, je to nefér vůči celýmu týmu těch vývojářů. Na steamu jsou dokonce lidi co píšou že dali buď refund nebo že chtěli koupit hru ale protože je Pew strašnej chudáček na kterýho je někdo zlej tak řekli že jako bojkot nebo warez...dementi.
        • O kvalitě hry nic, ale o debilitě vývojáře dost. A věř tomu, že jsou lidé, kterým podobně věci vadí.
          • jamar28
            A proč by mě měla zajímat osoba vývojáře? Mně je to úplně buřt, to je jako bych si lustroval kuchaře v hospodě, kam se jdu najíst. Kdyby někde vystřílel školku, tak to ještě pochopím, ale tohle?
      • Firewatch to neschytal právem, koho zajímá nějakej blbej streamer? A kidi dávají špatný recenze protože mu nechali smazat videa a označili ho za rasistu, je mi to ukradený a proč bych jako potencionální zákazník měl pak číst že hra má negativní recenze když se pak dozvim, že to je jen kvůli nějakýmu hekajícímu blbečkovi?
        • Koho zajímá? No neřeknu ti to naprosto přesně ale zhruba 56 milionů lidí... a když nějakej blbeček chce zneužít DMCA kvůli svým osobním antipatiím tak mu to patří a to říkám jako člověk co si firewatch koupil a užil, ale vůbec by mě nemrzelo kdyby to byla poslední hra co udělal. Pokud máš na youtube 3x DMCA strike tak končíš a nikdo se s tebou nebaví ať jsi sebevětší hvězda, tohle se nemá zneužívat a navíc k tomu vyzval i ostatní youtubery, typicky pokrytecká SJW snowflake jen ať si nabije hubu, doslova si o to řekl
        • To ses trosku mimo - tedy vubec nejde o to jestli je nekdo rasista nebo ne. Tady jde o to jestli porusil nejaky pravidla tim videem nebo ne. Navic, ty videa sam stahnul a i presto to nechal pan vyvojar smaznout, aby ukazal svoji moc. To je normalni utok a ne zadna obrana. Tak dostal uchutnat vlastni medicinu. Clanek je samozrejme psanej stylem chudaci vyvojari ... ale o tom, ze timto stylem vedou YT k cenzure a nebo autocenzure se radsi nikdo nezminuje.
    • Nejde o dotu ale ze valve nic nedela jen rejzuje na skinech a e sportu, kde i na odmeny se poskladaji hraci
      • jamar28
        Za to ale Dota 2 nemůže. Je to trapné, ta hra si to nezasloužila a jsem rád, že mi Steam nabídl možnost takové recenze odfiltrovat. Komu se to nelíbí, klidně si je tam může nechávat dál.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit