Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • jj jen pasky,kazdopadne kdo si tuhle hru uziva ma HODNE silne nostalgice bryle,preci jen doba je uz nekde jinde a mechaniky tedle hry dnes nemaji sanci na uspech.kamera je tak debilni ,ze 90% nepratel neni videt nebo na vas skoci pri prepnuti kamery + misty neprijemne skace a dela hru jeste mene prehlednou nez by bylo mile.nepratele stari okoukani,bossove nudni.vykradena 1 + lokace z dvojky. co se tyce pribehu a postav, je na urovni filmu na nove kolem jedenacte vecerni.
    a atmosfera? pulka hry zombici pak nejaci zmutovani typci a hunteri ke konci.....
    myslim,ze 6/10 je jeste hodne pozitivni recenze....
    • Nope 1 ani 2 sem tehdá nehrál, teprve ted nedávno sem začal s remasterem takže tvoje trapná generalizace je uplně mimo a popravdě inventář je to jediný co mi na tomhle (podle mě) subžánru hororovek nesedlo ta statická kamera(dobře umístěná ofc.) má něco do sebe a atmosféra se dala taky krájet.
      Navíc je stále dost očividnej zájem když se chystá remake 2 dílu takže šance na uspěch asi bude, je to prostě hra dělaná pro určitou skupinu hráčů a kupodivu v ní nejsou jen starý kmeti.
      Navíc a pro tebe a tobě podobným je tu dost survival hororovek ala isolation,dead space apod. takže si myslim, že bys klidně mohl prskat spolu s jackem v jinejch diskuzích než tady (jen návrh).
    • ZvacA
      Některé výtky se zdají spíše kosmetickou rozmlsaností některých hráčů, než aby vypovídaly o celkových kvalitách hry. A k tomu se hře začíná vyčítat především něco, co bylo původně typickým standardem pro žánr survival hororu a akčních adventur jako je Resident evil vůbec. Ať už jejích mechaniky vznikaly z důvodů nejrůznějších okolností a omezení výkonu, stalo se to pro její hratelnost a dojem nakonec nemalou a důležitou součástí a naprosto mě překvapuje, že dnes je to vnímáno jako chyba. V tomto případě staticko-dynamický systém kamer fakticky přispívá více atmosféře a například nepřátelé mimo dohled z pohledu hráče je především věc účelu. Kdo není vyloženě herní kopyto, tak orientace ve hře i s tímto systémem je pro akční adventuru naprosto bezproblémová. Ona zmínka o vykrádačce lokací je vcelku cucačka z prstu. Nazvdory faktu, že v rámci univerza a umístění děje v Zero nemá výlet do lokací z RE2 opodstatnění a je to spíše logická díra a gameplay prvek podobný spíše easter eggu, lze jen stěží jej považovat za nějaké negativum. Ostatně jako by se vyčítalo Resident evil 3, že se část hry odehrává překvapivě na policejní stanici z RE2, když je to překvapivě zasazený do stejnýho místa. Atmosféra, alespoň podle mého, není pravda tak hororově hutná jako u předchozích dílů, ale Zero si ji umí rozhodně pořád v rámci žánru a hratelnosti zachovávat v patřičné míře. Překvapením ani není snad fakt, že story Resident evil her není ani zde oskarová záležitost a že ve hře jsou se šokujícím zjištěním zombies a další potvory. Uznat však lze, že nápaditost a idea bosů ve srovnání s Nemesis nebo Tyranty z předchozích dílů, pokud tohle srovnání už teda se musí vytahovat, je menší a zrovna koncept zpívajícího týpka po lese je věc, nad kterou se zvedalo obočí už při vydání před deseti lety.

      Každopádně, kdo tomuto žánru a této hře nechce nebo nemůže rozumět, toho Zero a tohle všechno asi nemá šanci moc přesvědčit. I přes oblíbené, že se doba posunula bylo cílem tohoto remasteru ani ne tak jít na ruku současně považovaným hratelnostním trendům ale jen vydat na ostatní systémy díl, který kdysi vznikl v rámci starých kolejí.
      • po RE 4,ktery ukazal,kam vede cesta,muze staticke kamery hajit uz jen opravdovy zpatecnik,protoze to co pridava atmosfere ubira orientaci a prehlednosti.
        kapitolou samo o sobe jsou *souboje,kdy jen clovek bojoju s retardnim zamerovacim systemem,ktery neni schopen zamerit nepratele co jsou nizci a soubou s murou byl obravdovym peklem z toho samyho dovodu.sundejte si ruzove bryle,protoze muzeme byt radi,ze desing her se posunul spravnym smerem,to ze nove dily nestoji za nic,je pouze neschopnost capcomu udrzet atmosferu a nechali se strhnout uspechem cod. V tomto ohledu je revelations 1+2 krok spravnym smerem a ukazuji kam se da jit s atmosferou,bez nutnosti statickych kamer,ty by meli opravdu zustat jen u remasteru.
        • ZvacA
          Vyplývá tu spíš to, že ty máš navzdory tomu, že to není nic pro pochopení a naučení nic těžkého, problém s orientací a přehledností. Otázkou však je, zdaa to považovat za problém samotné hry, když může být skutečnost i jiná. Hra je obecně přehledná a orientuje se v ní spolehlivě, když jsem s ní začínal poprvé já sám jakožto naprostá lama, nebylo na tom nic. Systém soubojů a míření, který zmiňuješ, je přesně takto pro akční adventuru jako je RE řešen a i přes svá možná nějaká pro někoho úskalí, funguje dobře k tomu, aby hráč byl hru schopen hrát. Mě se zdá, že ti uniká smysl původního konceptu survival hororu a co je a bylo jeho cílem. Sám nejsi zřejmě schopen v něm obstojně hrát a vidíš v tom problém. V pořádku. Přesto se na to díváš stále špatně.

          Nepopírám, že změna s RE4 dodala pro hratelnost série zase něco jiného a zajímavého a pro někoho i více přijatelnějšího než dřív, ale zpětně při srovnání s původními díly a jejich mechanikami a myšlenkou, to znamenalo i ztrátu v mnoha ohledech toho starého konceptu. Třeba Revelations série je sice v rámci novějších dílů jistě kvalitní kompromis, přesto je však znát, že nedosahuje svou tendencí se držet moderního systému, který nastolil RE4, toho žánrového vrcholu v hratelnosti a feelingu jakého ty staré díly i za ta léta i teď dosahují. A jsou to podle mého právě tyto mechaniky, které tě tak otravují, co je udělaly pro řadu hráčů a toho co si ze hry odnášely tak zajímavými.
          • kamarade,ja sem dohral vsecky RE na hard sveho casu,vsecky dead space na insane.
            problem s orientaci je ciste o zmatene kamere,ktera se prepina nelogicky a chaoticky.
            par prikladu: jsou zde mista kde musis vystrelit kotvu,na to abys to misto videl,musis presne pod nim a to prijdes jedine tak,ze si pod nej stoupnes,samozdrejmne kamera se ti prepne 1 cm od toho mista.todle je ve hre asi 5x.
            dale je tam na SPOUSTE mist, nelogicky reseny pohled kamery,ktery si ti opet prepne jen pokud stojis v poli 1x1 m.tech mist je tam opet 10.
            problem ktery TY nevidis je,ze tyhle hry vymreli z jisteho duvodu.hajit je a jejich mnoho let prekonane principy,je jako postavit se proti evoluci.
            nemas pravdu v podstate v nicem a mas opravdu jen ty ruzove bryle,protoze pokud by jsi pravdu mel a hra byla bajecna hratelna prehledna,strileni bez chybicky,NIKDY by nevznikl RE 4 s ovladanim jak ho zname a vem jed,ze do sruvival hororu se uz nikdy staticka kamera nedostane,natoz inventar na tak debilni urovni,ze postava co nese brokovnici a pistli,uz neunese 3 kiyticky,protoze je ocividne bere i s kvetinacem.
            nazory mas zajimavy,ale je na to be videt,ze si jeste mlad a nerozumis uplne hernimu desingu.
          • jnsCZ
            Palec nahoru za to, jak se umíš o Resi Evil rozepsat - tvoje komentáře jsem si rád přečetl. V podstatě do značné míry souhlasím s tím, co píšeš, ale tyhle remastery je prostě hrozně těžké hodnotit. Jestliže staré hry znáš a máš je rád, tak tam prostě platí takové to obligátní "a fanoušci si přičtou dva body k hodnocení" - což sice ve textu nikde explicitně zmíněné není, ale mezi řádky tohle sdělení rozhodně je.

            Právě zmíněné Revelations podle mě ukázaly, jak se tenhle koncept dá udělat moderně a funkčně. Zero je fakt výlet do starých časů, a i když si grafici máknuli na vizuálu, tak se na nic jiného v podstatě nesáhlo. Proč bych nemohl dát druhé postavě rozkaz střílej/zastav palbu tlačítkem? Proč kvůli tomu musím lézt do inventáře? Proč nemá mapa vlastní tlačítko? Bylo by tak těžké urychlit třeba načítání pozic nebo otvírání menu? Proč nemůžu pomocí myši zaměřovat plynule nahoru a dolů a jde to jen tlačítky, takže se blbě trefují třeba dobrmani... a tak dále. Určitě by nebylo dobře hru zjednodušovat. Jen ať si klidně ponechá svůj oldschool nádech, ale něco jiného je náročná hratelnost/obtížnost a něco jiného je zastaralý design. A prostě remaster takhle staré hry by se neměl zastavit u toho, že se přeleští grafika a tradá! Co takhle nějaké bonusy, extra obsah atd.

            Já byl spokojený s Resident Evil HD Remaster, kterému jsem dal kompromis v podobě sedmičkového hodnocení. Jenže Zero už mě tolik nebavilo a navíc Capcom evidentně moc neposlouchal připomínky hráčů ohledně rok starého Remaku a v podstatě udělal podruhé to samé. Navíc mi připadá, že postavy v Zero vypadají hůře než RE1HD. Zkrátka mě Zero nechytnul tak moc jako HD Remaster jedničky a pár věcí mi tu vadilo výrazně víc. Tudíž o jeden bodík nižší skóre. Ač jsem velký fanda RE série, tak si zkrátka nemyslím, že RE Zero je hra, u které bych řekl "Hele, chceš si zahrát fakt hodně moc dobrej horor? Tak okamžitě běž koupit RE Zero, budeš se u toho královsky bavit". Jsem ale hrozně zvědavej na remake RE2
            • ZvacA
              Tomu rozumím, sám bych taky nevěděl jakým adekvátním číslem hru obecně dnes hráčům představit. Na jednu stranu velká radost, že je Zero ve své původní podobě konečně k dispozici pro další platformy, na tu druhou to není pravda žádný vrchol série, je méně hororová a je navíc trochu jiná a nemusí opravdu nabízet po těch letech dost na to, aby na sebe uměla strhnout pozornost všech a nejen znalců série. Asi je to fakt, že tenhle remasterovaný projekt zůstane oceňován primárně k tomu přístupnými fanouškami. Určitě je však na místě to, že některé věci, které se zmiňují, třeba to pohodlnější rozložení v ovládání a tím intuitivnější a pro některé hráče méně frustrující gameplay (zkoušet RE k+m je obecně hráčská sebevražda :) ) by klidně mohly být remasterem opraveny a nic by se tím nestalo. Sám je moc nepovažuju pro celkovou hru za něco sice tak fatálního, co by vyloženě bránilo tomu si to vychutnat takový jaký to je, ale asi každý, kdo tuhle sérii a staré díly zná, ví, že i tyto staré projekty mají svá ale, přesto je bere jako součást toho, o co žánr usiloval. Nerad bych však, aby se někteří těmto starým dílům a jejich podávání survival-hororu s těmi všemi svými alfami a omegami, které k tomu jsou , zbytečně lekali, nechali se unášet číslem v rezenci a považovali je dnes za něco příšerného, co nestojí minimálně za vyzkoušení. To je důvod, proč kolegovi oponuju, protože věřím, že sám hru vnímá příliš černě.

              Nejsem taková konzerva, co by vytahovala kříže nad novějšíma dílama a modlila se jen k původním konceptům RE, naopak mám rád i nové díly a jsou mi stejně zase jasné i jejich výhody a nevýhody, ale podobně jako u ostatních "veteránů" si člověk uvědomí, že ten pocit v rozdílu v zahrání si dílů, které ještě mohou být definovány tímto původním žánrem survival hororu a těmito mechanikami a s tím spojenou výzvou, zábavou a atmosférou, která se tvořila fantazií z ničeho, je trochu o něčem jiném. Jsou to tyhle blbiny, fixovaný kamery, hrabání se a dělání akcí v inventářích a nutnost pobíhat a přemýšlet s kusem sošky sem a zpět a nemít jistotu v tom, zda vypálený náboj cíl zasahuje nebo ne, co téhle sérii asi po těch letech zase schází a v čem tato značka kdysi tak uspěla. A protože se Capcom zdráhá něco podobného zase tvořit, je vděčnost už alespoň za možnost hrát tyhle remasterované díly přesně takové jaké si jeden pamatuje. Revelations série má s tím svým přístupem nepochybně potenciál a po RE5 a RE6 je to ve snaze Capcomu značku udržet modernizovanou a přesto neztrácet fanoušky krok nadějným směrem, ale jak jsem naznačil výše, něco tomuto konceptu přesto stále schází do dokonalosti.
  • prosim vás je tam ukladanie pozicii cez pasky do pisaceho stroja musim ich najsť aby som hru uložil ?
    diky
    • Ano, najít pásky a poté uložit
  • Loneck
    No já jsem se bavil a zopakoval to pak i na hard. Kdykoliv si dám radši Zero než RE5 nebo RE6. S tímhle remasterem si dali víc práce než u remaku jedničky. Škoda že přehodili tlačítko běhání na což si člověk musí zvyknout když přejde hned z remaku (původní ovládání) nebo hledat jiné řešení. Oprava se u Capcomu v podobě patche samozřejmě čekat nedá.
  • mno nevim co ste hrali vy,ale 40% herni doby jsou otvirajici se dvere,30% jsou hradky s inventarem a zbytek je jakysi takysi pokus o resident evil...
  • ZvacA
    Podle čísla se sice může zdát, že Zero dostal nakládačku, ale recenzent nikde v textu neříká, že se remaster tohoto dílu stal špatnou, nefunkční a nezábavnou hrou, které by se mělo vyhnout a která nemá zájemcům co nabídnout. Naopak, jen každý s chutí jí vyzkoušet, se musí připravit na to, že si nese svoje žánrová pravidla a danou hratelnost ze svých starých předchůdců, které nemusí zrovna sedět každýmu na potkání, natož zákonitě udělat dnes a znovu nějakou díru do herního průmyslu. Je na každým, jak jí a jeji mechanismy přijme. Prostě se to především chová a hraje jako první díly, s tím, že to má svoje úpravy v přidání postavy do kooperace a nová specifika v mechanikách, nic jiného se na to nedá říct. Já myslím, že ten, kdo sérii a tento díl zná a je mu zcela jasné do čeho jde a jak si hru užít, tak si ty body přidá navrch a není problém. Ale asi z toho na druhou stranu skutečně nejde dělat náhle tak mimořádný tahák, který by měl ke hře přikovat celou plejádu dnešních i série neznalých hráčů, zvlášť, když řada z nich může vidět tak velký hratelnostní problém už jen v řešení a správě inventáře a považuje to v jisté míře za gameplay zbytečnost. Lze jen doporučit to vyzkoušet.

    Ale za sebe můžu říct, přestože jako fanda série, že se remaster Zero povedl a v duchu původní myšlenky žánru je hratelností stejně dobrý a zábavný jako tehdy (byť podle mého už ne tak napínavý a atmosferický jako první tři díly). Co do funkčnosti se s tím nezdají být problémy a graficky si polepšil o řádný kus. Capcom to remasterování nedělal jen tak na srandičky, ale nějaká ta práce na prostředí, které tím nabylo zajímavější a živější podoby, tu je jasně vidět. Už jen takový jako je právě pohybující se závěsy ve větru nebo kolíbající se láhve na stole nebo i detailnější a uvěřitelnější modely postav a monster, kterým teď lezou jakože fakt rozpoznatelně střeva a praskají hlavy v HD krvavé lázni, jsou sice jen marginální, ale oproti orginálu potěšující prkotiny, co přidávají jednotlivým scénám, situacím a střetům na atmosféře. I ta proklínaná absence beden pro odkládání věcí a tím větší práce s inventářem se vlastně může proměnit v zábavnou, byť piplající, součást hry. A to zvlášť, když si všechny věci krásně můžete teď identifikovat na mapě, kde je ukázáno, co a kde se co zanechalo, takže nic naslepo se nehledá. A pokud se někdo rozhodne zanechat zatím nepotřebné záležitosti někde ve sklepě, kde se to hemží přerostlýma švábama a je nucen se pro něj tak blbě vracet za cenu vlastního života nebo si je nechá škudlit v hlavní hale, odkud má přístup do celého komplexu, je už věc důvtipu a prozíravosti každého jednotlivého hráče a jeho schopnosti hru nějak podle sebe a svých akcí přežít.
  • MARTASLJ19
    Sprostý Olej zhodil tak skvelu hru. Moze sa hanbit, vidno ze to nie je hardcore hrac, ale takemu The Order 1886 da 8/10. Co to o nom asi vypoveda...
    • Asi to, ze ma rad dobre hry a nema rad hry se séatnym ívladanim.
    • Chim
      Pravda. Remastry by z principu měli automaticky dostávat 0/10.
    • Jack1947
      Hc možná ne nicméně má rád i staré hry... viz RETRA Stop by sometimes ^^

      Uvidíš sám.
  • Jack1947
    Hehe, tak tak a já byl označen za tupce *3*

    Jakoby mínusy něco znamenali... klik klak klik klak... Prostě mínusy tu hru nemůžete nijak podpořit, tvrzení že to je parádní akce je to fakt max na 6/10 a to byl Pan Olejník ještě velkorysý *5* *14*
  • final boss ta posledni mise vypada jako z resident evil 3 nemesis *4*
  • toje sprosté od games.cz tenhle resident evil zero by si měl zasloužit 10/10 hral jsem to stažene z pirate bay ale koupil jsem si origins edition to spiš resident evil 6 by měl mit 6/10 nebo 1/10 doufam že resident evil umbrella corps dostane ještě horší hodnocení protože vypada to vy stylu call of duty ! ja si myslim že to bude propadák a odpad
  • TheGGG
    Zlaté remastry
    Konečně si mohu zahrát klasické hry v odpovídající grafice, jen tak dál...
    Jednou dám celou RE sérii od prvního do posledního dílu *14* *14* *14* *14* *14* *14* *14*
    • Za par let ta tvoje "odpovidajici" grafika bude stejne zastaraly sh*t a tvoji mali gggankove si budou jednou klepat na celo, jak mohl tata takovy humus hrat. Ironie tebe samotneho te dostane. *15*
      • BangMeInBangladesh
        Podle profilového obrázku, jedině že by se rozmnožoval bezpohlavně.
        • TheGGG
          víš že Justin měl zřejmě víc holek, než ty i všichni ostatní neckbeards tady dohromady... je to holt můj vzor...
          • vlastik.plaminek
            Vzhledem k tomu, že Džasťova cílovka s tebou půjde za pytllík bonbónů, nic světoborného bych v tom neviděl.
      • TheGGG
        not gonna happen m8... v tu dobu už začnou dávno vycházet REremastery... opět v odpovídající grafice...
        • A ty za ně jako ovečka opět zaplatíš *1*
          • TheGGG
            peněz mám dost bro... takže proč ne...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit