Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ty sestříhané záběry nejkrvavějších her jsou krásné, kde je ale krucinál Manhunt? *1*
  • Je to jednoduchý. Všeho moc škodí a bohužel si rodiče často myslí, že vychovávat má stát nebo televize a pak to může špatně dopadnout.
    Politici se jen snaží nahnat body a ten kdo tvrdí, že lidi nebo děti nedokážkou rozlišit co je fikce a co skutečnost, je prostě hlupák. Přesně takhle kdysi obviňovali dílo Shakespeara, že je moc násilné...
  • Jestli by něco tyhle korporátní klaky z DC měly regulovat, tak akorát tak Wall Street.
  • Je to jen pokračování trendu sociálního inženýrství, který má každý z těch politických a aktivistických krys v sobě zažitý. A mimochodem, začalo to restrikcemi a zákazy kouření právě v USA. Hry jsou prostě z dalších artiklů na řadě. Proč? No to je přece jedno, důvod se vždycky hledá až po tom. *1*
  • Po přečtení diskuse zjišťuji, že se tu objevují primitivní argumenty typu, hrál jsem hru xxx a nezačal jsem nikoho zabíjet. Takhle jednoduše to nefunguje. Sledování násilí, ať reálného nebo virtuálního, nezpůsobuje vražedné choutky, ale otupění vůči násilí. To se dá krásně doložit dějinami filmu. Scény, které dříve děsily jsou dnes úsměvné. Filmy musí být stále krutější a syrovější, aby vyvolaly příslušné emoce.

    Jsem si jist, že scény ve zde uvedeném videu mnohé z vás nechají klidnými, mojí babičce by se z té surovosti zvednul kufr, není na to zvyklá. Schválně si to vyzkoušejte na těch svých, kdo je má ještě z předválečné generace.

    Otupění vůči násilí je společenský problém, protože vede ke zvýšení agresivity ve společnosti se všemi negativními důsledky, které to sebou nese.
    • ucho
      jinak receno, problem nehledej u filmu a u her, problem hledej u spolecnosti. kazdy clovek by dokazal nekoho zabit, tohle v sobe mame kazdy. ale jsou tu jiste veci, ktere nam v tom brani.
      kdyz si projdes pripady seriovych vrahu, u velke vetsiny z nich najdes problemy v detstvi, a i to povestne ublizovani zviratum. a u toho to zacina. kdyz je nekdo schopny bezduvodne (nebo pro poteseni) ublizit zivemu tvoru, dokaze to udelat i u cloveka. zivot ostatnich (casto i jeho) pro nej nema zadnou cenu, chybi mu empatie. hledat problem u nasilnych her je blbost a nepochopeni problematiky.
    • ucho
      to tve prirovnani k filmu trochu kulha, tam je totiz jiny problem. neni to o otupeni vuci nasili. lidi jednoduse nechteji videt to samo stale dokola. to se tyka i obycejne love story. uz je nebere x-ta variace neceho, chteji to posunout dal, videt v tom neco originalniho. to neni o nasili, to se tyka vseho. kdyz vysel film matrix, z nekterych triku lidem spadla celist. dnes uz to tak ojedinela vec neni. plati to proste o vsem.
      s otupenim to castecne souvisi, ale neni to o nasili. je to o emocnim odpoutani, kdy pro tebe nema cenu jinych lidi zadnou cenu, nedokazes s nimi citit. tohle muzes videt i na internetu v diskuzich, kdy lide u nejake tragedie dokazou psat posmesne komentare. to je otupeni. a ne, za tohle nemuze nasili ve filmech ani nasili ve hrach ;)
    • *15* Tvoje babička není na to zvyklá a další víkend ti dá k obědu králíka, kterýho zabila na zahradě a stáhla z kůže. *3*
    • S tím otupěním máš pravdu.
      Ale jinak to s agresivitou nemá nic společného.
      • The more you play, the more aggressive you become: A long-term experimental
        study of cumulative violent video game effects on hostile expectations and
        aggressive behavior - https://www.dhi.ac.uk/san/waysofbeing/data/data-crone-hasan-2013.pdf .. následuící je podle mě stěžejní: *When people expect others to behave aggressively, they are more likely to behave aggressively themselves* .. společnost v USA je, na rozdíl od naší, poměrně násilná. viruální násilí, stejně tak jako skutečné v TV shows jako Cops atd., tak může přispívat k domění, že společnost je poměrně agresivní a násilná, což může zpětně vést k agresivitě a násilí těch co si takový obraz o společnosti v hlavě utvoří.
    • Podle mě to není tak jednoduché. Říkáš, že lidé otupí vůči násilí. Ale já třeba na sobě pozoruji, že jde spíš o to, že jsem si víc vědom toho, že "jeto jen film a je to jen trik". Máš naprostou pravdu, že když by mi někdo pustil horor typu saw nebo hru plnou střev, tak mě to vůbec nerozhodí a ani nemrknu. Ale zároveń bych se nezvládl podívat na jakýkoliv snuff film, kde je to v reálu. A i válečené fotografie mi dělají problémy. Vůči násilí se vůbec necítím otupělí. Jen člověk vidí velký rozdíl mezí reálným násilím a cgi, kde se vlastně nikomu nic neděje.
      • Mno zrovna Saw... ty poslední díly byly už fakt hodně nechutný. To musel točit pacient...
  • Bozell has been accused of making racially insensitive statements: on December 22, 2011, he appeared on Fox News and stated that President Barack Obama looks like a "skinny ghetto crackhead,"

    Tenhle mozek chce regulovat hry *15* *15*
    • V roce 2011? Tak to je docela trefný. Myslím, že Obama následně prokázal, že je mnohem víc, než jen tohle...
  • Co cakate od statu kde je d3bil ako Trump prezident? Ten stat je uz vo vacsine tvoreny tupym stadom oviec co su radi ze vedia pisat...
    • Trump není problém, ale symptom.
  • KrPa
    Proč to taky jednou nehodí na filmový průmysl? Protože ty mají víc peněz a mohli by dělat problémy?
    • jamar28
      Protože filmový průmysl zná v USA každý (snad kromě Amišů), téměř všichni sledují násilné filmy a tudíž ví, že je hovadina je z čehokoliv obviňovat. Za to hry...
      • KrPa
        tak at to hodi na knihy a ctenare, tech je nejmene
    • JamesFaith
      Na ten se to pravidelně házelo už dlouho před videohrami a dodnes to občas někdo vytáhne, jen ty hry se do zpráv dostanou častěji.

      Jen z hlavy si pamatuji, že se to omílalo kvůli filmům Gangsteři (Reservoir dogs), Drsný Harry, Mechanický pomeranč, Bonnie a Clyde...
      • Ono se házelo i na hudební průmysl a vůbec na kohokoliv, z koho měl státní aparát bobky.
    • O čom to meleš? Herný priemysel generuje viac peňazí nez filmový a hudobný dohromady.
      • KrPa
        jedna baba povidala?
      • Veskoslav
        Dáš mi odkaz? Hrozně rád se směji. A i když je herní průmysl větší jak ten filmový i hudební. Tak fakt bych chtěl vidět ty data, ze kterých si vycházek.
        • Videohry maj í větší obrat od roku 2014:

          viz: https://www.gamesoundcon.com/single-post/2015/06/14/Video-Games-Bigger-than-the-Movies-Dont-be-so-certain

          Další články:
          1) https://www.mensxp.com/technology/gaming/36201-let-s-face-it-the-future-of-entertainment-is-in-video-games-not-in-movies-here-s-why.html

          2) http://www.geekadelphia.com/2017/06/29/how-games-overtook-the-movie-industry/

          Stačí? Nebo to je účelovka ? *1*
  • Tohle vzdycky placne nejakej mamlas, kterej videl hru tak maximalne ve zpravach. Naopak, kdyby ty hry nebyly, tak verim, ze podobnych incidentu na americkych skolach by bylo tak 10x vic.
    Zbytecny clickbait o tom vubec psat clanek.
    • Podle koukolika počet psychopatů a násilí ve společnosti vzrůstá. Násilí v médiích tomu může významně napomáhat.
  • To video je fakt hnus. Ani jednu z těch her jsem nehrál právě kvůli tomu zobrazování násilí. Nepřijde mi na nich nic zábavného. To neznamená, že se vyhýbám všem násilným hrám, hrál jsem mafii, skyrim, zaklínače, mount and blade... , ale u těchto her je to zabíjení natolik stylizované, že se mi neprolíná s realitou. Ono zmáčknout spoušť je v reálu, když ti rupne v bedně, strašně jednoduché. Kdo někdy držel v ruce zbraň, ví jak se v tu chvíli cítí mocný. Slabý pohyb prstu může vzít někomu život. A pokud je člověk otupělý vůči násilí, tak jako o tom psal již dříve jejdásek, pak nemá sebemenší zábrany.
    • Hanzales
      No vidíš. Já hrál a hrál, od předpuberty Wolfem prvním začínal jsem, z těch her na videu jsem hrál většinu. Někdy jsou scénky krásně vytrženy z kontextu. U Wolfa to byla dokonce vtipná scénka, nemluvě o rozprsknutí hlavy SSákovi z alternativní historie. Postřílení civilistů v COD byla kontroverzní ptákovina (stejně jako povinné mučení v GTA5) a rozumný člověk to nechá odehrát kamaráda, který si to umí nevzít osobně, koukajíc na pixely. Tak jako tak jsem od malička zůstal pacifista a i dnes pokud by jsi třeba úmyslně zašlápl pavoučka, přes hubu bych ti nedal, ale vyřval bych do tebe díru ;o) Stejně tak se těším až si brzo zastřílím na střelnici (jejda, málem jsem napsal na celnici), ale střelil bych maximálně do obrovského medvěda, který by si nechtěl nechat vysvětlit, že mu nechci ublížit a že už zase půjdu (chtěl by mě sníst i s kulovnicí).
      PS: Docela by mně zajímalo, kdyby se takhle od doby co jsou hry sestříhaly všechny unikátní scény z her a filmů (headshoty v MP nepočítat), jak by bylo co dlouhé a nechutné ;) Nehledě na to že i hry i filmy mají rating a blbě hlídaný prcek se dostane k obojímu. Takže je to hodně i o rodičích.
      No a u těch pár exemplářů, kterým ruplo v bedně, někoho postříleli a náhodou hráli i brutální hry je to i o mnohem více faktorech. Ta hra mohla být spouštěč, stejně jako cokoli jiného. Kdyby dotyčný nehrál nějakou tu hru a viděl před tím zkratem už stejně vyzkratovaného mozku třeba Texasský masakr motorovou pilou, vzal by si do školy motorovou pilu a to by nebylo dobré.
    • já nejsem schopen praštit psa, když zlobí, přitom jsem si násílí v The Evil Within užíval, takže tak..
    • jamar28
      "Kdo někdy držel v ruce zbraň, ví jak se v tu chvíli cítí mocný. Slabý pohyb prstu může vzít někomu život." - Jestli se ti tohle honí hlavou, když vezmeš do ruky zbraň, neměl bys to nějak řešit?
      • Já k tomu mám přímo odpor, proto se násilí vyhýbám i ve filmech, sportu, atd. Zbraně do ruk zásadně neberu, neboj, ale znepokojuje mě, že jiní lidé ve společnosti mají tu míru snesitelnosti o hodně jinde.
        • jamar28
          Tak možná nesuď ostatní podle sebe. Já třeba hrál od útlých dětských let DOOM nebo GTA, brutalita ve hrách či filmech se mi líbí, ale násilí v reálu (i drobné, jako třeba šikana nebo tak) se mi přitom hnusí na té nejhlubší úrovni. Že mi přijde vtipné někomu ve Falloutu udělat z hlavy marmeládu přece probůh neznamená, že bych to chtěl udělat ve skutečnosti.
        • Me znepokojuje, kdyz nekdo chce zakazovat ostatnim hry.
      • Právě takový zbraně do ruky nepatří a jak píše, tak je ani nehrál. Tedy s tím vůbec nesouvisí.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit