Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Lukass
    Kpupil sem ted CC Tiberium Wars a u hry se narame bavim. Poctiva RTS, dobry questy, jeste slusna grafika.
    Moba je moda, pouze modni vec, ale RTS tady budou furt, kvalitni bohuzel za posledni roky malo. Act of Agresion nebyla uplne spatna, Cossack 3 me taky bavil. Hrozne me chybi strategie obecne hry jako Settlers, nebo Knight and Merchants s klasickech RTS potom KKND a podobny skvosty mech mladech let.
    • KrPa
      a co strongholdy, sic je ekonomika od setlersu trochu zjednodusena, ale takovy crusader 1 je hratelny porad

      pripadne i serii Anno
    • chces komplen cnc seriu ?
    • A přitom prvotní vydání SC2 jasně ukázalo, že trh pro RTS tu je a to v řádu nízkých stovek milionů dolarů (výroba tehdy stála přes 100M USD a zaplatila se, dnes jsou náklady zase o řád/y níž).

      Ale jestli se manageři divěj, že po 4. datadisku (DLC) vlastně toho samého a po 7 letech ždímání lautr toho samého a vlastně i prznění původní hry místo skutečných vylepšení, popularita SC2 klesá, je něco špatně s nima ne s trhem.
      • To prznění a zjednodušování je všude. Oni si zkrátka myslí, že když to bude jednoduché a zvládne to každý, tak si to každý taky koupí, ale doufám, že na ně postupně dojde. První vlaštovka byl Supreme Commander 2. Místo toho, aby pokračovali v tom, co velmi dobře rozjeli, začeli dělat zjednodušenou RTS "pro všechny" a tvrdě narazili. SimCity dostalo nedávno po tlamě od Cities Skyline a Planet Coaster zase válcuje neschopné vydavatele RollerCoasteru. Jen čekám kdy dojde na Anno a Tropico. To co provedli s posledním díly byl také jeden krok v před, několik stranou a spousta vzad.
  • Ne to snad není možné. Když jsem hrál Smíte , ptal jsem se co vlastně je smyslem ....a popravdě se nudil . Pro mne znovu hratelnost na nule . Zato jsem na Win 7 rozehrál starý dobrý Sudden Strike 2 ....a na Dotu pro mne za mne může kálet křeček ...
    • Jack1947
      Smyslem je zničit věže a titána nebo pobít co nejvíc hráčů... nebo zničit věže a poslat ty ty ( vypadlo mi jméno jo guardiany)
      • :) ...Akční až to bolí .Prostě smíchané Diablo s několika strategickými cíli ...A Diablo já nemusel nikdy ;)
        ( Jsem toho názoru ,že vytrhat rodila, zavřít portály a zničit zákládnu je lepší než zoufale čelit vlnám respawnujících se šašků na minimální úrovni a běhat okolo jako téměř nesmrtelný boss .Holt nová doba a zábava pro děti co si neumí přiznat , že by se měli zamyslet i nad sebou ,pokud se jim podvakrát jejich strategie nevyplatila ..)
  • XorxoxTalarius
    Pratele a priznivci RTS, netreba zoufat po sklamanich poslednich let. Porad mame nadeji:
    http://iron-harvest.com/
    • je to smutne no. Ono uz pri samotnom Age of Empires 3 sa pocitalo s pokracovanim, dokonca to bolo na obale dvd a nakoniec z toho nic nebude.

      http://img.clubic.com/photo/00149358.jpg
      • Mohli by udělat aspoň HD jedničku jako udělali dvojku. Tu jsem už radši odinstaloval, abych tam neutopil dalších 1000 hodin jako zamlada.
      • Pokracovani bylo age of empires online f2p, ale hraci to moc neprijali
        • Nebýt to tak okatě P2W - (nemožnost nasadit předměty nasadit jednotkám/budovám vzácnější předměty, ale jen ty "zelené" byla hodně nefér), a nemít tak hnusně komixovou grafiku, tak by to šlo. Kdyby se orientovali na mikro-transakce za skiny, tak to možná mohlo vyjít. Ale takhle člověk koupil národ a víc nepotřeboval a servery se jim po čase nevyplatili. Navíc hodně lidí nakrklo, jak to bylo nadodělané zazečátku. Chyběl tam úplně skirmish, který snad po nějakém čase dodělali, ale mám pocit, že se stejně musel extra dokoupit, ale v tu dobu už jsem to nehrál a pak to nějak umřelo celé. Ještě mám někde doma krabičku, která už je ale úplně na nic...zalté offline hry, i když padne studio, tak minimálně single vám zůstane, pokud to není EA/Ubi always online single player+savy v cloudy, ale pirátská verze funguje normálně.
        • tak nebol to podla mna zly napad, iny model f2p hry. Nemuseli to prehanat s tou komiksovou grafikou. Aj WoT alebo World of Warships su f2p hry ale nerobia z toho komiks.
  • No chvála bohu, že klasické RTS tu už vo veľkom neobsmŕdajú. Hlavne v druhej polovici 90. rokov bol trh zaplavený stovkami klonov C&C, čo nič nové neprinášali. Inovovať RTS je však náročné. Napchaním veľa RPG prvkov sa vytráca potrebný balanc pre MP. A nemôže to byť príliš zložité, pretože povedzme si pravdu, na hranie hier ako Starcraft stačí mať funkčnú len polku mozgu (tým myslím, že je to easy-to-play a nie, že to hrajú idioti).
  • Jack1947
    Se mi líbí ten úvodní obrázek z LOl ( či Doty?) hehe - hehe jako aby schválně dráždil.
    • to je z určitě Doty, je tam Venomancer, Enigma, Drow Ranger, Skywrath, Sven s palcátem, Spirit Breaker, Templar Assasin s novejma vlasama a nějakej mončičák (asi kurýr)
      • Je to z League of Legends. Cho'Gath, Teemo, Ryze, Ashe, Katarina, Kayle, Mordekaiser a Alistair.
        • Já vím, dělal jsem si srandu, alespoň je vidět, jak jsou si obě hry podobné *4*
          • Jack1947
            SMITE má zase podobné "hrdiny" ale v tps pohledu. YAWWN !
    • Jacku hral jsi nejakou strategii nebo mobu krome hots?
      • Jack1947
        Hrál, proč se ptáš?
        • Myslel jsem ze te strategie nezajimaji.
  • Jack1947
    Je třeba si uvědomit že bez strategií by zde žádné MOBA hry nikdy nebyli neb bi neměli jak zvniknout *4*
  • A jaký je problém ? Nic vám přeci nebrání hrát starší strategie ..
    • raz som kupil celu cnc collection na ea origins, moc som to nesledoval. Proste som to zaplatil a hotovo.
      Vsetky servery vypnute :D jedine co bolo online, bol cnc4. Tam bolo tusim 5hracov dokopy.
      Je obrovsky rozdiel, ci sa bavime o singleplayeri ktory nikdy nebol silnou strankou rts hier alebo o multiplayeri kde napr aj ked zakupis novu hru tak komunita sa da pocitat na desiatky az stovky hracov a pocase ajtak servery vypnu
      • na to jde jediný slovo hamachi
      • Tak jasný,starší kousky už jsou spíš na LANky s kámošema než nějaký to internetový klání :) čest vyjímkám
  • no aspon je videt, jak(a kam) se za ty desetileti vyvinula hracska zaladna.
  • problém článku je v tom že autor považuje za strategie jen ty dinosaury kteří se od devadesátých let nijak nevyvinuly ale přitom existují strategie které se dokázali přesunou do jednadvacátého století (jmenujme třeba total war nebo sins of solar empire)
    • Presne tak, fantasticky Sins Of Solar Empire je prehliadana hra, rovnako je na tom vyborny Wargame. Pricom ani jedna nema zle predaje. RTS zaner sa posuva a vyvija aj inam nie len Dune/C&C/Warcraft kopie dokola.
  • Podle mne je modernim predstavitelem RTS Overwatch. Ze strategii se vyvinuly moby, z mob se preslo do pohledu prvni, resp. treti osoby a mame tu skvely overwatch. To je proste vyvoj. Taky warcraft 3 se postupne vyvinul do world of warcraft, protoze na ty low poly panacky se uz nedalo divat. No a ve wowku byly ty battlegroundy, kde kdyz jste obsadili tovarnu, meli jste tanky. Tohle je budoucnost strategii.
    • Overwatch... nástupce RTS? Co takhle FPS. Fandové Team Fortress, kteří měli pocit, že jejich charaktery neprdí dost ohnivých koulí. Overwatch je výsledkem degenerace posledních generací hráčů, kde se kumuluje masivní počet weebů a wannabe hráčů, kteří se na nic jiného nezmůžou.
      • Pěkně řečeno. OW je hra pro pussinky, devoluce FPS žánru...
    • Velka skoda je to ze tie zanre by sa mohli vyvijat spolocne, pretoze RTS je hra kde viac vynika jednotlivec zatial co moba a overwatch su hry o tymoch 5 hracov.
      To mas nieco akoby si povedal ze z biatlonu sa vyvinulo zjazdove lyzovanie. Lenze su to sporty ktore maju uplne ine prvky, biatlon je viac o taktizovani, rozlozeni sil a sustredeni sa a zjazdove lyzovanie o preciznosti, reflexoch atd

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit