Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Odulin
    Hraji, tudíž jsem. *4*
  • Cahir
    Tak to bude ono, jsem zarytý individualista...

    Ahá, takže tu horší variantu *13* . Existují formy hédonismu, které nemusí mít jen negativní konotace, ale to je asi zbytečné rozebírat. Předopládám, že tou slastí myslíš žádosti, nikoliv slast z toho, že jsem se např. dnes morálně činil... Současný zmutovaný liberalismus je docela zajímavá zvrácenost, nejkurióznější je hlavně současné vnímání svobody - nikdo nemá právo mi do ničeho kecat. Takovou svobodu považuji já za původ veškerého zla.

    Řekl bych, že tento druh hédonismu je v tom případě filosofií každého člověka, který nemá hluboko do kapsy a má pofidérní charakter. Příčinou je tedy morálka, nikoliv bohatství. Omlouvám se, jestli jsem ti předhodil tvrzení, jehož nejsi zastáncem, působilo to tak na mě (popularizace hédonismu jakožto důsledek zvyšující se kvality životní úrovně je jedna z těch nejzvrácenějších myšlenek, co jsem kdy slyšel).


    V Británii to přerostlo to tam ve slušný hnus, to uznávám, ale kde je příčina?

    K tomu OT - já se neomlouvám, mám rád, když se články vybízející k zajímavé diskuzi "zvrtnou". Je to rozhodně lepší než kvantitativně převládající příspěvky typu: "to je ale hovadina - jsem všeználek a vím, že mám pravdu/to se mi nelíbí a bude to blbost, i když o tom vlastně nic nevím" apod.
  • A hlavne nas se nikdo neptal :)
  • Co je to za hloupost? Hry hrajes protoze te bavi. Tzn ze se tesis az prijdes domu a budes strilet po emzacich,vzijes se do role rytire,nebo budes letat v historickych dvojplosnicich. Dobrovolne tomu das prednost pred jinymi aktivitami(sportem,pivem s prateli...) Hrani z nudy je o tom,ze si reknes-nemam co delat,sednu k pocitaci a zkusim si neco zahrat. Mozna me to i bude bavit.
    Jestli ten rozdil nevidite,tak mozna na tom pruzkumu bude i neco pravdy.
  • Samozrejme ze neni. Ale never vseu co se pise. Pruzkumy jsou informativni a vetsinou nepravdive. Je to proste ''prace'' jako kazda jina.
  • "Edit: popularizace hédonismu jakožto důsledek zvyšující se kvality životní úrovně je jedna z těch nejzvrácenějších myšlenek, co jsem kdy slyšel."

    Tohle bych v životě neřekl, ale to už tady nechci rozebírat.
  • Teď nevím, jak se jmenuje ta ekonomická metoda předpovědi trhu, která pracuje s domněnkou, že zatímco jedinec je nevypočitatelný, chování společenských jednotek se předvídat dá. Docela s tím souhlasím.

    Hédonistickou společností myslím totálně materializovanou a materiálně zajištěnou "postideologickou" společnost, kde neexistuje náboženství, nevěří se na politiku a veřejný prostor a konání v něm je upozaděno. V podstatě se dá použít i klasická wiki poučka, že slast je nejvyšší dobro, o které člověk usiluje (což je nakonec i jeden z axiomu převládající liberální ekonomie). Dneska mi někdo řekl vtipný tweet, který to naprosto dokonale vystihuje: zatímco při nepokojích v Egyptě šlo o demokracii, při nepokojích v Londýně jde o širokoúhlou plasmovou televizi .)

    Všem, které to nezajímá, se omlouvám za mocné OT.
  • Američané hrají pro zábavu, Evropané z nudy ,neni to to samí?
  • Cahir
    Sociologie je věda, kterou neuznávám *1* . Ne vážně. Opravdu hédonismus? On je to stejně hrozně široký pojem. Jakou formu hédonismu máš přesně na mysli?

    Myslíš vázáno na ego národa (s tím bych souhlasil), nebo na ego daných komiků (s tím bych nesouhlasil)? Ta druhá varianta na mě působí téměř jako kontradikce.

    Radši bych si nechal odstranit předkožku v přímém přenosu, než abych žil ve Francii... Byl jsem tam a vážně se mi tam nelíbilo - jsem asi holt nudnej patron. Ale nakonec je asi stejně blbost to takhle globalizovat, věřím, že svojí krevní skupinu si najdeš kdekoliv - proto má nechuť k sociologickým průzkumům.

    Edit: popularizace hédonismu jakožto důsledek zvyšující se kvality životní úrovně je jedna z těch nejzvrácenějších myšlenek, co jsem kdy slyšel.
  • Jo, ale treba takovej Jara Cimrman predci celou Ameriku i s jejich satirou ;)
  • rancor1223
    Napadlo mě to samé. Podle mě to znamená to samé..
  • Není, projeď si jakékoliv sociologické studie evropské moderní společnosti (zejména generace od 90. let dále) a zjistíš, že hédonismus je zcela převládající způsob současné existence. Akorát v postkomunistické Evropě je utlumen relativní chudobou.

    Sebezesměšňování a sebeironie je tak či onak vázáno výhradně na ego. Od toho ono sebe, že .)

    V podstatě jeden výzkum na téma videohry dokáže dokonale vyjevit kulturní propast ve vnímání jednoho fenoménu.

    A docela mě baví představ targetového marketingu, kde v evropských reklamách bude vystupovat znuděný Francouz s cigaretou v koutku a vyzývat nás k prolomení našich nudných existencí .)
  • Cahir
    Řekl bych, že jsme slabej odvar. stoletej Švejk, půlstoletej Burian, Jára Cimrman, několik výborných komiků, pár slušných filmů a dál mě nic nenapadá,...
  • A my Svejkove nic? :)
  • Cahir
    Nejdřív by to asi chtělo úměrný počet kvalitních a sofistikovaných her - pak by se situace možná změnila.
  • Cahir
    dekadentní? hédoné? hele to bych ani neřekl, to bude dost individuální. Zbytek relativně souhlas, bere-li se to opravdu v tom nejmasovějším měřítku. Zase je třeba si všimnout, že americká satira, komedie a hlavně sebezesměšňování absolutně vévodí. Žádný jiný národ nemá tak silnou tradici v tomto ohledu, za zmínku stojí snad jen Britové.
  • Spíš je dělaj pro prachy .)
  • To docela sedí.

    Američané ve svém nutném egoismu, jak nařizuje tamní kultura sebeurčení a bez nutně negativních konotací, nebudou přece dělat nic, protože nic jiného nezbylo.

    Evropané? No jsme dekadentní, máme větší trpělivost a nemáme takovou nutnost sebeurčení, spíše provádíme ať už rezervovanou nebo hédonistickou existenci. Nemáme vnuceno to, že jsme výjmeční (American exceptionalism - povinná látka na základní škole v US), ale spíše to, že jsme. :)
  • to je zase demence, to asi tydle vyzkumy dela nekdo z nudy
  • Menorri
    Proto je tu taková situace, že se hry ani neřadí mezi jinou zábavu a to knihy a filmy....hry jsou v evropě níž a to je špatně!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit