Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vzhľadom na vysokú cenu, pokiaľ sa nestane VR štandarnde podporovaná v bežných A-čkových hrách, s dostatočným marketingom a bez problémov s grcaním, tak sa to nepresadí nikdy. Stále verím, že tento stav môže nastať, len sa bojím, aby celý biznis s VR neumrel ešte predtým.

    Oculus a VIVE zahájili závod o prvodtné uvedenie na trh zbytočne priskoro. Uvádzať úplne novú technológiu bez adekvátnej podpory je proste blbosť. Pár indie titulov a experimentálnych pokusov to neutiahne. A ktomu ešte nedostatočná výroba. Keby radšej počkali na nejakú mainstreamovú pecku s kvalitnou VR implementáciou, urobili by 100x lepšie. Takto si celá VR vytvorí povesť výstredného doplnku typu Kinect, navyše skazenú superlacnými polovičatými napodobeninami pre mobily a celý ten potenciál môže krásne vyšumieť do prázdna.

    Je mi jasné, že pozdržanie uvedenia sa môže predražiť, ale aj tak z môjho pohľadu marketingový epicfail *16*
    • kinect pro X360 byl celkem uspech, rodice to kupovali detem jak o zavod, protoze je decko otravovalo ze chce hry a jim se to moc nezdalo, ale kdyz se dozvedeli ze existuje pohybovy senzor kinect a dite bude u hrani mit pohyb nadsene to koupily. Tohle se u VR nestane, zvracejici deti doma nikdo nechce:)
      • jojo kinect a kde je mu konec dnes? kolik AA her ho smysluplne pouziva? vyhniloto rychlejc nez se to vyhipovalo, VR na tom bude jeste hur *11*
      • Vr neni pro deti, muze jim to poskodit vyvoj. A tim nemyslim hrani her, ale technologie jako takova, nehlede na to ze jim helma bude skara velka
        • Coffin.Corner
          Chceš tvrdit, že Sony nedoporučuje svoji VR dětem?
        • Jste jak deb*love, ja nekde psal ze ta helma je pro deti? psal jsem o kinectu a posledni veta venovana VR je se smajlikem..vite co znamena smajlik?..jste na internetu prvni den?
          • Kdyby se o tebe rodice starali, kdyz jsi byl dite, nevyrostlo by z tebe takove hovedo.
      • Cilova skupina pro VR nejsou deti. Trochu chabej argument.
        • tak ona je spis otazka kdo je cilova skupina..zvedavci?
  • :) Nechci to připomínat , ale ....... já to říkal :D
    VR je limitující technologie s minimem obchodního potenciálu ( něco jako audio 5.1 ale ještě pro užší okruh zájemců) . Místo podpory 3D zobrazení , rovnou headset co vás odřízne od zraku a sluchu a nechá vás hluchoslepé bloudit po pokoji ( v lepším případě) či vás stejně ukotví na jedno místo .
    Ano je to dobrá pouťová atrakce , ale stejně mi připadá že potenciál aparatur za desítky tisíc nabízí úplné minimum přidané hodnoty vůči hloupému Google cardboardu....
  • Pro ty lidi co remcaji, ze musite mit helmu na palici, tak jak se asi muzete pohybovat v prostoru a krasne se divat kolem sebe? Napichnout mozek jeste neumi a tohle je naprosta pecka. Bal jsem se vystoupit z vytahu na prkno a tam jsem si uvedomil, ze ta ptakovina mi krasne oblbla mozek jak nic. Ma to neuveritelny potencial. Pro ty co remcaj na kabel, tak se blizi bezdratovy modul (pokud bude ok urcite kupuji). A i kdyby to odeznelo vive je nejlepsi zarizeni co jsem si mohl poridit k PC uz ted a rozhodne doporucuji alespon vyzkouset! Nehlede na to, ze kdyz nechcete hrat po obyvaku, jednoduse sednete k PC zapnete jen jednu stanici a parite treba auta na ovladaci, nejlepsi vec. A jiste filmecky jsou taky dost paradni, jiste vite ktere
    • jasne ze vime, predstava jak si honis sulina s tim nesmyslem na hlave je dost zabavna:)
      • Tak spis z toho technologickeho hlediska
        • Přesně z toho, áno xD
  • ja vim ze tech par lidi co VR ma si rado namlouva ze si koupily neco co ma budoucnost, ale nema, koupily si jen takovy gimmick ktery do roka a do dne zapadne jako Pokemon Go, coz tem zkusenejsim bylo jasne uz od oznameni Oculusu pred par lety. Na skutecne hrani tohle vazne neni, je to proste jen takova hracka, na kterou ve skutecnosti nikdo moc hry delat nechce..pac nic nevydela Ono totiz to tady uz jednou bylo, a skoncilo to uplne ze stejnych duvodu jako to skonci i ted..nezajem tvurcu, vysoke porizovaci naklady, technicka zaostalost za 2D standartem, nepohodlnost a nemoznost na tom hrat popularni hry.
    • Oculus v podobe krabky za par $, do ktery cvaknes telefon, kterej stejne mas, by mel jakej takejs smysl. Jednoduse proto, ze ten telefon ma spousta lidi a tu krabku za par $ si klidne koupi. Okulus v podobe zarizeni za 20k, ke kterymu potrebujes PC za 50+k je zcela mimo realitu.
    • Srovnavat PokemonGo s Vive, to je trosku mimo misu jako vetsina vasich komentaru. Pokud se Vam vr nelibi vas problem, ja za sebe muzu rict, ze je to nejlepsi vec co jsem si k pc poridil. A na tom nic nemeni i to ze by na to uz nic ani nevyslo. Podpora je tam rozhodně dobra a i ze strany steamu. Davam tomu 55 ku 45 ze to bude standard. A jestli to budete pouzivat nebo ne, to je vas problem. A hrat popularni hry na VR, pokud to pujde tak by to bylo super, ale tak jednoduche to neni a tyto hry bude nadale lepsi hrat klasicky, oproti tomu jake hry muze nabidout treba vive platforma oproti konvencnimu hrani. Idealni je si neco zahrat hodku dve na odreagovani a celonocni parbu si nechat pro klasicke hry, ktere to vyzaduji. Nemichal bych dohromady VR s klasickyma titulama.
      • Rozumim, za dva roky az budete ulizet skrin nezapomente z toho setrit prach..
        • Tohle jsem zazil s kinect 2.0 a to jen pro neschopnost firmy, ktera to vytvorila, nehlede na to ze jsem to kupoval pro pritelkyni. Ale tohle je opravdu jine, pokud se to nechytne bude to velka skoda, rozhodne koupim druhou generaci pokud uz pojede ve 4k a tim snaz prodam vive, lidem kterym tomu predtim neverili a kompy budou taky trochu dale, takze bych se tolik nebal. Htc do toho ted pumplo 100 melcu v dolarech, takze snaha o nejaky pekny vr titul s kampani delsi nez 10h ci povedeny simulacni sandbox je na snade. Jo apokud tedy prodavate i virtualni realitu, tak proc to rovnou zatracujete argumentama ze se to orestane prodavat. Navic zatracovat technologii na zaklade toho jestli se bude prodavat nebo ne je komicka, jde snad v prve rade o to co nabizi a je snad jasne ze kdyz je tady neco nove tak logicky prvni uzivatele, tak nejak i financuji vyvoj a taky pomuzou rozsireni. A pisu to tady jen pro to, aby se lidi nechytali skepticismu. Pokud mate 25 klacku na osobni zabavu, napr dovolena nebo neco a mate nabusene pc, rozhodne doporucuji poridit.
    • To co tu bylo kdysi, se neda s dnesni VR helmou vubec srovnavat. Srovnavat to muze leda jen tak clovek, kterej nemel obe na hlave. To co tu bylo driv, byl statickej display bez snimani pohybu s nizkym rozlisenim a hrami, ktery vypadali priserne. Dnesni VR se mi libi. Ale drivejsi helmy, na kterych jsem zkousel napr. Red Barona, s temi dnesnimi nemaji nic spolecneho.
      • Pise tupec, kterej netusi co zvani. To co bylo predvadeno na Invexu (1993), melo sice nizky rozliseni (na dnesni pomery), ale melo to rukavici, a v ty bylo mozny predmetama manipulovat, pricemz byly v ruce citit. ... pred skorem 1/4 stoletim.

        VFX1 fungovala podobne, jen nemela tu rukavici. Zadny staticky obrazky, takovou kokotinu si vzal kde? Jak vidno, viz o tom lautr houno.
      • https://en.m.wikipedia.org/wiki/VFX1_Headgear
        Head tracking přítomen ;). Pokud jsi zkoušel cokoli jiného měl jsi prostě smůlu.( NVIDIA také chvíli šaškovala s 3D brýlemi ) Fakt je ten , že tehdy se na nich hrály ty aktuálně největší 3D hity jako byl Hexen a ty dva roky od Dooma byly dost na tehdejší tempo vývoje .
        ...A přesto pokud si odmyslíme rozlišení a citlivost senzorů (typy), máme tu stále stejné zařízení a stále za cenu která nějaký rozumnější pokrok spolehlivě dusí . Ještě že tu máme proroky , co opět dokázali vydyndat finance na sponzoring VR od jindy logicky uvažujících investorů .
        • Ne stale stejne zarizeni, spis konecne vec co se da pouzit.
      • tak to je snad jasny ze to je ted lepsi ne? Ale to na tom co sem napsal vubec nic nemeni.
        • meni a dost. Spis to dost bagatelizujes, jen abys mel argument proti. Navic u tebe dost pochybuji, ze jsi to mel vubec na hlave :-D
          • jo mel, pac to patri do skupiny zbozi ktery prodavam :) nemeni to nic, ekvivalent kvality je uplne stejnej jako kdysi k pomeru standartu ,,2D,,
  • Dayz je ta nejvetsi blbost co snad existuje, ve vyvoji nevim jak dlouho, ale za dobu vyvoje se to nepohlo vubec nikam, dva roky sem resil, jak nastavit rozliseni, kdyz se to povedlo, dalsich tisich chyb, nemluve o nejhur optimalizovany hre vubec.Grafika jak z duke nukem a seka se to jak drivi na zimu i na ty nejvykonejsi setave. Hnusnejsi a bezvyznamejsi hru sem dlouho nevidel.. a to uz cekam minimalne 3 roky, ze se to nekam pohne... fakt zklamani nejvetsi
    • Chyba je nejspis mezi monitorem a židli. Promiň.
      • To asi ano. Ale nerekl bych, ze u nej doma.
  • S tim nesouhlas. Treba Brookhaven experiment je dle meho titul, kterej si na sebe vydelal. Ze si nevydela vetsi studio... To si nevydela kolikrat ani normalne, naroz ve vr.
    Ze bude mit VR pomalej rozjezd se dle myho ocekavalo. Ale nezatracoval bych to ;-)
    Tesim se na Robo Recall od Epicu.
    A docela se divim, ze na to neudelal nejakej malej team poradnou adventuru.
  • Hall v roce 2014 společnost opustil, aby si založil své vlastní studio.Oznámil projekt Ion.
    Od roku 2014 nemá nic společného s hrou Dayz..
  • Osobně doufám že to jen bublina nebude. Většina lidí kteří VR zkusili jsou jím nadšení a remcají jen ti co na něj nemají. Bez masového rozšíření headsetů ovšem nevznikne základna pro kvalitní hry, takže je to začarovaný kruh.Mám doma VIVE a realita je bohužel taková že není moc co hrát. Out of Ammo byla mimochodem dost kravina která zabaví maximálně na pár hodin i když nápaditá rozhodně byla. Prostě taková minihra. V propracovanosti hry teď asi vede novinka Arizona Sunshine ale tam je taky herni doba single player kampaně cca 3-4h
    • remcají jen ti co na něj nemají. realita je bohužel taková že není moc co hrát. atd atd.

      Takže ve vysledku rikas, že na tom remcají ldii jen ketri na to nemají a zaroven na to hend riaks, že na tom vlastne neni co hrát :DD Si docela protirecís teda :)
      Ja na to penize snad i mám, ale neviidm duvod proc to kupovat ted na uplnem azcatku když na tom nenii zadna hra jak sam pises. Jo kdo vý co bude dejemtomu za 4roky- nova poradna virtualni realita s hrama jako skyrim a pritom 5x tak levnejsi než ej to ted. Takže aj si raci pockam par let a za ty peniez si raci zaletim ted v ziime nekam k mori a do tepla a pak tu remcej, že jsis vlastne koupil vr uplne k :D
      • A to je prave trosku problem. Meli prvne udelat herni tahaky a vidat je s brylemi tak, jako je tom u konzoli, takhle ten rozjezd bude pomaly jak na prodeje tak hry a muze to padnout ulne a nebo to bude rust. No a dalsi vec je, ze typ lidi co na to maj, ale radeji si pockaj az to bude tam a tady a levnejsi, tak s touhle politikou by jsme tady nic nikdy nemeli, kdyz to nikdo ted nebude kupovat, tak se to logicky nebude dal vyvijet. Takovym lidem by se to pak ani levnejc prodavat nemelo (za tu jejich filozofii). Dost mozna patrite ke skupine, co si radeji hru stahne, nez koupi, nemam pravdu? A neremcam tady, ze jsem za to dal prachy, rad jsem podporil vyvoj a rozhodne je to lepsi nez na dovolenou treba k tem nenazrancum do chorvatska :D to si radsi zajdu na houby do lesa :D Ale kazdy at si koupi co chce je to jeho volba.
        • tak u čechů je tohle klasika ne, mít všechno co nejlevnější za cenu toho že utrpí kvalita .. proto tu taky žerem takovej junk food, ale to už je trošku mimo mísu
        • Njn hold je to zatím jen záležitost nadšenců a budoucnost nejistá. Jen by mě zajímalo kolik z těch co tvrdí že je to naprostá blbost to někdy vyzkoušela a neporovnává to s jejich jedninou zkušeností s levným mobilem a papírovýma brýlema *4*
    • Ve skutecnosti remcas ty, ze nikdo nechce dotovat tvou hracku.
  • Tak co, kdy můžu čekat vydání DayZ? To se snaží o utržení nového rekordu v délce vývoje hry?
  • Hall by neměl předpovídat budoucnost, je nevěrohodný, podle jeho předpovědí jsem měl touhle dobou v DayZ sedět v vlastním bunkru zakopaném pod povrchem, na povrchu vlastnoručně poskládané auto a proháněl se v horším případě v betě, po krajině plné divoké zvěře a různých tipů zombie nepřátel. Místo toho běhám po mapě s přecitlivělým Balounem, postavou která má každých 10 minut hlad a žízeň, při hledání řeky kde bych se mohl zchladit z hypertermie.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit