Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • N0isy
    Už je to tady. Z PC se stanou konzole a z konzolí PC. *15*
  • Je to lepší jak myš a klávesnice? Není....

    Nezájem.
  • Hodne lidi tady dela chybu ve smyslu gamepad pro konzole, klavesnice pro pc. Ale tak to prece vůbec není. Gamepady se k pocitacum prodavaj uz desitky let a uz k playstationu 1 se dala v pohode dokoupit klavesnice...
    • akorát ji nepodporovaly skoro žádné hry *4*
      • No a? To není dulezity pro moje sdeleni *4*
        • a klávesnice stála asi 2,5 tisíce.. takže se vlastně do dneška nic moc nezměnilo *1*
          • Však moje první hra na ps1 stala 2300kč. Neuveritelnej ranec *1* Dneska mi prijde i 500kč za hru moc. ..
  • To je zas clanek, jak cervenej hadr na bejka:)

    packovacem se plno her hraje proste lip, když si jen vzpomenu jak mysoidi rvali ze musej v Dragon Age:inquisition chodit k lootu, s packovacem to bylo jedno, bylo to pohodlne a prirozene. Jo FPSka na nejake profi urovni, realtime strategie tam je zcela jiste lepsi mys a klavesnice. Ale tam kde je postava videt je jasne lepsi gamepad (dark souls a další by mohli vypravet), je pohodlnejsi, nepadaj do nej drobky a vždycky mi prislo ze napojeni na potavu je tak proste lepsi nez na klavesnici která je takova humpolacka a spis pripomina odlet do vesmiru nez něco co by bylo prirozene. Muzu hrat na obojim, ale když to jde jednoznacne packovac.

    A tenhle bazmek od Gaba? nevim, vypada divne a neprakticky, ale snad vi co dela.
    • na různé žánry se hodí různe ovladače, arcade sticky na bojovky, volant a pedály na závodní hry, gamepad na 3rd person hopsačky a sportovní hry. joystick s hotas na letecký simulátory, tablety s dotykovým displayem na tahovky, ale jen K+M je natolik univerzální, abys na tom mohl hrát všechny žánry a neštvalo tě to.
      • No nevim, nejaky auta se porad budou lip hrat gamepadem nez mysi a klavesnici, to samy simulátory.
        Dost her co jsme hral a zkusil pouzit klavesnici byl neskutecnej opruz (elite dangerous, dark souls, X rebirth, Final fantasy 13 atd) a neslo to skoro hrat. Ty hry jsou proste delane na gamepad a K+M tam proste funguje jen aby se vlk nazral a koza zustala cela. Ale je to věc preference, koneckonců když to nekomu nevadi..
        • člověče, jednu dobu jsem docela hrál Live for Speed, což byl dost hardcore závodní simulátor a velké procento hráčů používalo jako ovladač k zatáčení právě myš
          • v Elite je ten interface celý tragédie, proč proboha musim otáčet hlavu doprava nebo doleva, když chci v lodi cokoliv nastavit, takže nevidim kam letim a co je předemnou, když se chce, jde to udělat dobře, viz třeba Freelancer, který se na myši ovládal naprosto parádně

            No a Dark Souls raději ani nezmiňovat, ta konverze byla fail epických rozměrů
            • Elite mel nejlepe udelany ovladani co jsem u vesmirneho simulatoru videl a to hlavne proto ze nemusis sundat ruku z joysticku coz je treba pri hrani s VR velka vyhoda ale ja si na to sam opravdu zvyknul a byl jsem z toho nadsenej. Fakt vubec nechapu o cem to mluvis a proc bys pri boji s piratem nebo pri dokovani musel otacet hlavou a lezt do nejakych menu.
              V Elite neslo nastavit rozliseni?????
            • proc opakuješ to co jsem napsal dele jen v bledemodrem? však jsme napsal ze 60 fps je lepsi, nebo jsi to ve sve nabubrelosti prehledl?:)

              jsi opravdu mistr vytrhavani z kontextu a vyuziti to ve svůj prospěch, a kdybys nebyl blbecek doslo by ti ze jsem se o konzolich tady vůbec nebavil.
            • del0
              "S kvalitou hry a zábavou to nemá co delat, je to jen věc jejich preferenci. Hloupost vladne hernim svetem, a plno lidi nedokaze hrat skvělou hru jen proto ze nemaji 60 fps nebo textury jak pod mikroskopem."

              Koukám, že flashík zase perlí. Každý jouda (kromě flashe) ví, že na 60fps se hraje líp, než 30fps = kvalitnější herní zážitek, takže to s kvalitou samozřejmě má co dělat. Nízké fps = input lag, to je prostě fakt, který flashíku nemůžeš popřít ani kdyby si lhal a blábolil sebevíc. *7*

              Btw, flashíku, Last of Us remastered na PS4 měl 60fps. Proč to SONY sakra vůbec dělalo? Vždyť to nebyl rozdíl. Oh wait... *15*

              "je to jen věc jejich preferenci"

              Tenhle plk je o to ironičtější, že na konzoli žádné preference neexistují. Hráč je totiž locknutý ve 30fps a nemá možnost na výběr mezi horší grafikou a více fps, přitom spousta konzolových hráčů, jak sem kolem sebe zaznamenal, by to uvítalo.
            • a pak ještě další věc, přijde mi, že 30fps na konzoli vypadá míň trhaně než 30fps na PC, ta konzole má u toho takovej blur co to trochu zmírňuje, může to být i televizí
            • Pro mě to důležité je, pokud se hra v mých očích seká, snižuje to herní zážitek. Argument "kup si lepší počítač" snad ani nemyslíš vážně? Bavíme se o tom, že 30fps zkrátka není plynule, i kdybys to hrál na PC od NASA. Tobě to možná nevadí a spousta lidí to vůbec nevidí (nebo kecaj), podle mě je to podobné jako se sluchem, různí lidé zkrátka mají různě kvalitní sluch, já třeba absolutně neslyším rozdíl v repráku za 10k a za 100k, ale jsou lidi, co by ti odpřísáhli že jim ten reprák za 10k trhá uši, jak je to nekvalitní. A podobné to bude i se zrakem. Další věc je, že se ti zrak časem přizbůsobí, když budeš hrát na 30fps delší dobu, už to nebudeš skoro vnímat. Když budeš hrát stabilně na 60 delší dobu a pak si sedneš ke hře, která pojede na 30, tak to uvidíš hned.
            • A vůbec me tyhle debaty s 60 fps lidma uz nebavi, Zacal to totalbiscuit a plno lidi si ted mysli buhvijak to není dulezite. Plno her dostane spatne hodnoceni protože nemá 60 fps, kocourkov.
            • tak jiste ze to jde poznat, ale 30 fps je pro plno her dostacujici. 60 je lepsi ale delat z toho povinnost je nesmysl. Pokud se ti něco při 30 fps trha, kup si lepsi pocitac nebo sniz detaily, me prijde hra při 30 fps plynula, znat to sice je, ale zadny problém v tom nevidim. Driv se hrali hry i při 15 fps a každý drzel hubu, zajimave ze dneska uz nekterym technomaniakum nestaci pomalu ani tech 60.
            • Elite jsem hrál na joysticku, ale to nemá s debilním interfacem, kde musíš otočit hlavu doprava nebo doleva když chceš cokoliv nastavit, nic společného, to je tam bohužel tak jako tak :(
            • simtě, vždyť tam ani nešlo pořádně nastavit rozlišení, to je tak základní věc, že se to nedá hodnotit jinak než jako čirý amaterismus

              na mě osobně při 30fps obraz působí trhaně, mám pocit že se hra seká a rozhodně bych to nehrál, když má nějaká hra 30fps lock, poznám to po pár vteřinách hraní, aniž bych o tom třeba předem věděl
            • A k te Elite, pokud jsi to hral K+M tak se nedivim ze te to iritovalo:)
            • to máš, asi jako kdyby se Paradox rozhodl, že vydaj Hearts of Iron 4 i na konzole, ale vůbec by neupravili ovládání, takže bys na každou malou každou šipku a ikonku musel zvlášť najíždět analogovou páčkou.. to by bylo radosti *4*
            • Ja DS hral dlouho, gamepadem a bez jakekoliv podpory komunity a za zadny fail to nepovazuju, to ze pomerne velka skupina lidi která se prevazne sklada z technomaniaku a odmitaji hrat hru jinak nez při 60 fps je jejich problem. S kvalitou hry a zábavou to nemá co delat, je to jen věc jejich preferenci. Hloupost vladne hernim svetem, a plno lidi nedokaze hrat skvělou hru jen proto ze nemaji 60 fps nebo textury jak pod mikroskopem. Ty faily si lidi delaji sami, protože se nedokazou přes něco prenest a videt věci tak jak jsou. Vetsina lidi třeba DS hralo tak jak byla, samozrejme fail komunita byla hodne slyset, jak uz to u mensin většinou byva.
            • ale já nechci otáčet hlavou, když se řítim vesmírem dvacetinásobkem rychlosti světla, nebo jsem uprostřed přestřelky s piráty, nebo se snažim zadokovat, chci vidět co mám před sebou a zároveň mít loď plně pod kontrolou.

              Však víme, že to nebylo jen o ovládání, ta konverze se nepovedla v mnoha dalších ohledech, bez fanouškovské komunity, co vydala opravný "mod" to bylo takřka nehratelné. Jak říkam, fail jak prase.
            • No nevim, freelance mel tak desetinu ovladacich prvku oproti elite, a když tam clovek chtěl něco detailněji tak mel menu přes celou obrazovku a nevidel vůbec nic, v elite aspoň vidíš část vyhledu a navozuje to pocit ze otáčíš hlavou.

              Dark Souls je hra pro konzole, a ma ovladani delane na gamepad, jen masochcista to zkousi na klavesnici. Na gamepadu to zadny fail není, jde to skvele. Ale holt když někdo nedokaze prejit přes to ze by něco hral jinak nez K+M tak holt ma tech failu púosledni roky spoustu. otázka je ci to je chyba. Při cenách gamepadu to spsi zavani tvrdohlavosti a hlouposti.
          • Modernejsi gamepady(x360 atd) umoznuji plynule pridavat plyn nebo rychlost coz na klavesnici která se uz 30 let nezmenila nejde. Me prijde univerzalnejsi prave gamepad. znamy co je zarputily PC hrac a na K+M neda dopustit si na GTA V koupil gamepad, protože ho desne stvalo jak nemůže plynule pridat plyn.
            • já tedy hrál GTA San Andreas, IV a V jak v PC verzi tak na Playstationu a PC verze mi vyhovovala mnohem víc, hlavně teda střílení z auta, to je na padu úplná tragédie, ale obecně střílecí pasáže jsou v PC verzích GTA mnohem lehčí, ale zas nemáš ten tvůj vysněný analogový plyn, holt je to něco za něco
      • a jako bonus na tom můžeš pohodlně psát, kreslit, tvořit 3D objekty, ovládat jakýkoliv program a celý operační systém.. a proto je PC jako platforma dlouhodobě nejúspěšnější, je totiž univerzalní
  • to je založeno na myšlence že posouvate palec na te ploše jako myš popodložce? jestli nebude problem s presností palce a že ta podložka je moc mala a budete muset porad "prehmatavat"
  • Rád bych si to vyzkoušel v praxi, protože pořád nějak nevěřím, že by to mohlo fungovat. A už někde ukázali, jak na tom skutečně někdo hraje? Viděl jsem nějaké video, které na mě nepůsobilo reálně a tady zase jenom šmrdlá páčkou a na té plošce, ale nic víc.
    • pred rokem jsem koukal na naky video, kde hrali tahovku a bylo to podobny, jako by to nekdo hral na touchpadu (akorat mackani tlacitek je na sc prirozenejsi, protoze se smrdla palcem a ostatni prsty muzou mackat)
  • hele a co klávesnice s analogovejma páčkama vedle šipek? *3*
  • Vsemu rozumim a vsechno jsem vyzkousel a proto vim ze tenhle ovladac bude na nic.
  • mikezz
    Mám rád jak Dual Shock 4 tak X1 ovládač, zvykol som si hrať takmer všetko čo sa dá na gamepade. Steam controller je jasný experiment. Určite by som ho nekúpil pred vyskúšaním. A ten lesklý plast je fakt hrozné dizajnové rozhodnutie. Po tom ako pridali analógovú páčku som stále viac a viac skeptický, že ten pôvodný koncept s dotykovými plochami má proste nejaký problém.
  • Uvažoval som nad týmto, ale odradili ma tie trackpady na oboch stranách ovládača a kedže rád hrám fifu a xbox360 ovládač mi vôbec nesedí, teda je to zčasti aj šmejd a rozloženie ľavej analógovej páčky mi nevyhovuje tak som uvažoval nad kúpou ps4 dualshocku 4, ale kedže podpora tohto ovládaču na PC je mizivá a treba rôzne emulátori a nastavovania, tak som sa nakoniec rozhodol pre nvidia shield ovládač, ktorý má podobné rozloženie ako dualshock 4 a sedí perfektne v ruke a je robustnejší ako xbox360 a xbone ovládač a stál len o pár eur viac :) Jediná nevýhoda je, že ho musím mať pripojený usb portom, kedže cez wifi to neviem spojazdniť, resp. vždy blbne a vypadáva pripojenie keď sa mi to podarí spojazdniť.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit