Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Fifa ma lepsiu grafiku a pozlatko okolo ale PES dava hracovi vacsi pocit ze zapas ovplyvnuje svojim hracskym umom s cirejsi pocit z hry. U Fifi ci date gol rozhoduje statistika u PSA ked sikovne zaj..te spicaka na branu tak to je vzdy banan. Lebo ste to tam umiestnili a nie lebo utocnik ma 67 bodov a brankar 95
  • No, pro mě jako fanouška fotbalu, je prostě strašně těžké se vracet k FIFě, nebo k PESku, po této hře:
    https://www.youtube.com/watch?v=ZKcHuHmfMeE

    Když si pak vedle toho zapnete jeden z těchto fotbálků klidně i na next-genu, nejde to prostě hrát. Pohltí Vás to natolik, že jsem tuto soutěž začal dokonce sledovat. No a trvá to už tak tři roky, každý rok se posouvá hranice realismu.. Po grafické stránce je tato hra na úrovni fotorealismu - a těch her, který takto na tom jsou - myslím, že snad žádná taková ani není, dresy se hýbou, pot, mimika, pohyby, prezentace, komentátor, statistiky a to jak se v nich nípou. Prostě top nejen ve sportovních hrách, ale hrách všeobecně.. No a pak si vedle toho zapněte hru, která má 10 let zastaralou grafiku - ať už se jedná o ty nejlepší verze PES nebo FIFA.
    • Jako jo NBA od 2k vypada famozne, ale co je mi to platny kdyz me basket jako vsechny ostatni americke sporty nudi. A ocividne zas tak velky fanousek fotbalu nejsi kdyz das prednost basketu :-)
      • No na fotbal chodím a koukám na něj v televizi.. Ale ten večer, když manželka usne, je vyhrazen zápasu NBA, prostě proto, že je to tak strašně zábavné a realistické. Zahrajte si PES 2016 na 90 minut.. Jaké bude skóre? A kdy se to změní? Kdy PES nebo FIFA bude mít alespoň základní vychytávky, to co fotbal dělá fotbalem, a které má tahle hra basketbalu vyšperkované k úplné dokonalosti? Kdy bude fotbal na PC takový, jaký je v realitě? A netvrďme, že to nejde, když to u 2K s basketem jde.. :) Prostě mě to naprosto demotivuje zahrát byť jen jediný zápas. Je to sto let za opicemi.
        • A jake vychytavky? Bud konktretni, protoze nevim co presne myslis. A nic proti, ale uz jenom fakt, ze tohle jsou pocitacove hry tak se to realite muze jenom priblizit, ale nikdy to ani zdaleka nebude jako v realu... ani fotbal, ani basket.
          • Zónové a osobní bránění, útočení, poziční hra, jednotlivé atributy hráčů, každý je unikátní. To, že hra je natolik vyvážená, že si opravdu můžete dát zápas na normální hrací dobu a vypadávají reálné výsledky, každý zápas je jedinečný - to jasně dokazuje to, že je to neskutečně vychytané, situace a pravidla na hřišti jsou přesně tím, co se v reálném basketu děje. A to divadlo, do kterého je to celé zabalené. Je pravda, že ty největší vychytávky lze pozorovat až při obtížnosti All-star a výše. Tam už musíte přemýšlet o každé přihrávce zda ji pošlete vzduchem, o zem, nebo přímo, kam se postavíte, zda budete třeba dělat screen pro Hardena. Vše hodně závisí, jaký hráč Vašeho soupeře Vás má na starosti. V bránění zase například řešíte to, zda máte těsně bránit, protože Váš soupeř umí trojky, nebo naopak se více soustředíte na bránění střední vzdálenosti, nebo třeba i faulovat, protože Váš soupeř neumí trestné hody. Tím se vlastně učíte rozeznávat kvality hráčů reálných. Když pak na ten zápas koukáte, tak se děje přesně to, co se děje ve hře. Pokud do toho člověk skočí hned na all-star, tak si odnese výprask i od nejhoršího týmu - sebemenší uspokojení a polevení bude vytrestáno. Už se mi párkrát stalo, že jsem o půlce vedl o 20 bodů a nakonec zápas prohrál. Jednu a tu samou akci ale v 2K16 po sobě jen tak nezopakujete. Soupeř se učí, takže si dává na opakované chyby pozor. Samozřejmě se mi ale také stal moment, kdy jsem třikrát vyrazil rozehrávku soupeře - byl to zázrak a krásný pocit. Mohl bych tu psát donekonečna, je toho opravdu spousta.
            • Jak se to veme. Za 1 hráče mě to online neba, ale jinak je multak celkem ok - módy jsou obnobné jako u Fify, včetně sbírání karet. Je tam toho obsahově tolik, že si prostě člověk musí vybrat jeden dva módy. A třeba později zkusí něco jiného. Mě ale strašně baví ten singl, tam je kariera za jednoho hráče naprosto skvělá, jak jsem psal nahoře. Člověk má i s tím jedním hráčem tolik úkolů, že ani na více hráčů najednou nepotřebuji hrát.
            • Pokud je to fakt tak jak rikas tak to vypada opravdu dobre. Ono i z pohledu lajka jako jsem ja to vypada na prvni pohled skvele. Bavim se ciste jenom o shlednuti gameplaye na youtube. Ale pocitam ze v takovem multiplayeru tohle se uz neplati ne? Treba ve fife je velky rozdil jestli hraji online nebo proti pc. Pocitac hraje uplne jinak nez opravdovy hraci.
    • Pokud cloveka hra pohlti, tak si grafiky behem hry opravdu vsimat nemuze a hlavni duvod hrani je ovladatelnost a pocit ze hry a pocit z toho, co vsechno sam muzu ovlivnit.
      A z NBA mam pocit, ze toho az tak moc ovlivnit nemuzu, hlavne ta koncovka. Je treba se dostat dostatecne daleko od kose a potom uz jenom zmacknu jedno tlacitko a hrac zavesi sam bez me asistence. Alespon ze klasicke zakoncovani slo alespon castecne ovlivnit, ale i tak je to hodne automatiky podle parametru hrace. Nejsem zadny rofi harcovnik a nemam odehranych stovky zapasu, ale po tech par zapasech to na me budilo takovy dojem. Mozna se pletu a uplne jsem do te hry nepronikl, ale nejak me to nikdy nijak zvlast nebavilo. A to basket sleduju v TV pomerne pravidelne a ten sport se mi hodne libi. Ale u takoveho psa kdyz clovek vi jak na to, tak u zakonceni muzes pouzit nekolik kombinaci tlacitek a vis, ze balon pujde po zemi doleva, udelas lob apod. A i ty strely z dalky jde ovlivnit smer a intenzita. Jenom ti rozhodci, to je trochu terno jake skluzy letos prochazeji bez povsimnuti *8*
      • Uklidni se!
      • No ono, to je právě to. Čím více člověk hraje, tím lepší to je. Letošní ročník se opravdu posunul k realismu. Pro člověka, který to nehraje pravidelně, to může připadat stereotypní. Nicméně já hraju 12 minutové čtvrtiny na All-Star obtížnost. A ty zápasy, to je neuvěřitelné. Hraju za Houston Rockets, mám tam vlastního hráče, Harden na pointu, pod košem Dwight Howard. Každej večer si dám jeden zápas. Teď jsem měl 2-zápas proti New Orleans, první u nich. Anthony Davis tam září, že ho nešlo prakticky bránit. Ta atmosféra, když jsme u nich vedli 100-103 a když tam v poslední půl-sekundě Evans vyslal trojku na prodloužení, a celá hala doslova vybuchla nadšením. A po tom nakonec jsme nakonec prohráli 110-105. Po tom reportérka mluví s Evansem a jeho výkonu - neskutečné - v rámci virtuálního světa. Další zápas doma to bylo úplně iné kafe. Hned na začátku reportéři poznamenali, že v New Orleans měl Houston smůlu, a že jsou moc zvědaví na odvetu. Soustředil jsem se na bránění Evanse, který mi v předešlém zápase dělal jeho silnou prací na míči a střelbě ze střední vzdálenosti strašné problémy (dokonce jsem byl v prodloužení v předešlém dni vyloučen) a podařilo se ho eliminovat. Naopak Howard měl výborný zápas a sbíral pod košem prakticky všechno a ty jeho smeče z místa, kdy skoro vyrve koš z pantů.. :D I Harden měl lepší den a tak jeho přihrávky, trojky i rychlé úniky zakončené smečí. :) Člověk cítí, proč je to tak neuvěřitelně kvalitní hráč. A takhle můžete povídat o každém hráči, každý naprostý unikát. Nakonec jsme porazili Pelikány 115 - 86. Reportérka se zeptala Howarda, jako muže zápasu, co v tomhle zápasu bylo jinak, než v předešlém v New Orleans? On? "Vlítli jsme na ně, řekli jsme si, že se to co se odehrálo v New Orleans nesmí opakovat, a každej hráč v týmu podal 100% výkon, obrana klapala tak, máme nejsilnější obranu NBA v letošní sezóně. Je to skvělé vítězství." Po zápase se ještě rozebrala ve studiu jeho hra, díky které se podařilo vyhrát. No a další zápas Detroit, a po tom se pojede Golden State - tam je Curry, se kterým se můj hráč před začátkem zápasu vždy kočkuje. Zatím je celková série proti Golden State 3:1 pro ně, pokusíme se tam něco urvat. Prostě tenhle basket žije a ve všech aspektech naprosto deklasuje vše, co mu na trhu sportovních her stojí v cestě. Včetně NBA od EA.
        • To je přesně ti, proč už nehrají Pes a pomaličku se učím NBA 2K
        • Súhlasím s Tebou je to pecka, už 15 bola super ale 16 posúva zážitok z hry na inú úroveň. Kariéra či už jedného hráča alebo mužstvo nie je takto prepracovaná v žiadnej hre. A to už nehovorím o grafike, každý jeden hráč je jedinečný, tetovania, pot na tvári a tak ďalej *5*
  • Z tehle recenze jde citit ze jeji autor asi moc pesko nema v lasce .tuhle recenzi smazat a zrecenzovat konzolovou .Kritizovani pc verze tu bylo dost ne ze by si to nezaslouzila je to opravdu vysmech fandum ,ale pokud recenzujete plnohodnotne pes 2016 tak next gen konzolovou verzi
    • hlavne tadyta recenze je strasne povrchni..podle me by mel recenzovat fotbal ten, kdo tomu venuje treba 20 hodin a ne pet
  • když dostala pc verze 7 z 10 tak Ps4 verze by musela dostat 10 z10.Zrecenzujte radej next gen verzi Ps4 nebo na xbox one.
  • Tak recenzovat PC verzi není moc chytrá myšlenka.
    • Proc, ona se snad neprodava, neexistuje, neudelali ji?
  • S benevolentnosti rozhodcich souhlasim a dost ji nechapu, pac v pes 15 byla prisnost rozhodcich naprosto v souladu s realitou. S tim souvisi naprosta absence koputovych kopu (at napise, kdo uz kopal pencli behem zapasu) a malo primych kopu..
    • No já mám PES 2015 a za těch 40 hod jsem viděl jednu penaltu jen proti sobě.Je to vždy proti mě buď nic nepíská nebo spíš udělí kartu. Proti kompu je to nic nepíská. *1*
      • Blbost v pes 2015 piska penalty cast avic nez v 2016.nauč se delat klicky golmanum auvidis skoro vzdy me poddrazi v 2015 a z to penalta *3*
        • Já jsem spíš člověk co si přihraje a dá gól.Nějaké kličky jsem nepotřeboval, vždy pas středem (obránci jen stojí a čučí) a okamžitá střela, tak 90% střel končí gólem a není potřeba se sbližovat s gólmanem. Jedu na druhou nejvyšší obtížnost nejsem moc sběhlý v PES. Rozhodčí píská jen proti mě, AI mi odhazuje hráče, jak papírové panáky a nic. 2016 nemám, ale pokud píská ještě méně, pak je tam rozhodčí zbytečný. *1* No stejně mě dojímá prodloužení 4 minuty na konci hry, kdy nebyl jediný faul a vystřídali se tři chlopci. *1*
  • A nechapu co maji vsichni s tou grafikou, hraju pes na starym xboxu a grafika vypada skvele, co teprve na novych konzolich ?

    to je snad pc verze jeste osklivejsi nez na starych konzolich ?
    • Ty vole, ty se prober, hrajes na starym xboxu, tak drz hubu o grafice prosim te. Na tvym xboxu vypada fifa 16 jak fifa 09
      • kamo.. fifa 09 mela celkem super grafiku i s ohledem na dnesni dobu :D
  • jakubc
    Jak v tom Dwarf Fortress dnes... nic moc...
  • Hra která ani neumí sehnat pravé soupisky a xichty.... *15*
    • jakubc
      Jasně, protože FIFA vůbec nemá unikátní licenci...
  • Nikomu nevadí, že to co dělalo Pesko Peskem bylo to, že byl každý zápas proti AI jiný a poslední dva roky jsou všechny zápasy naprosto stejné a AI neumí vystřelit do horní poloviny branky. něco se stalo, ale Pes je už totální odpad. Asi to už dělají jiní lidé. A právě Fifa se v tomhle směru neskutečně zlepšuje
    • Ahoj.hraju ted pes 2015.mam za sebou druhou ligu a ted jsem v polovine prvni ligy.a musim rict ze gol od compu jsem strelou do horni pulky branky jeste nedostal.90% golu distavam tak ze pc nakraci s hracem,vetsinou ze strany,do pokutoveho uzemi (kolem nej jsou tri moji hraci) a zavesi podel brankare po zemi.neda se to prakticky branit.
      • Souhlas. A lidi si myslí, že hrají každý zápas jiný. Proto hranu starší dily
    • no jasny, a proto letosi pes dostal na ign 9.5/10 a je to povazovany za nejlepsi fotbal vubec
      • Někdo si umí vytvořit názor sám a ovce potřebují vytvořit názor. Jen se podívej jak žila diskuse Peška před dvěma lety na hlavním českém pes fóru. Dnes už tam nikdo nic nepíše. Jen pár let lidí, kterým se pesko začalo líbit v průběhu posledních dvou let. Konání začali dělat fotbal pro masu aby zvýšili prodejnost. Přišli o skoro všechny skalní hráče a nabrali spoustu přeběhlíků z fify a dětí, které mají pocit, že hrají simulaci atd. Takhle jde do kytek většina herních sérii. Můžou si v recenzích dávat desítky, mě nikdo názor vytvářet nemusí.
        • hele at je klidne pes 16 nejarkadovejsi arkada - je mi to jedno. Hlavne kdyz to je skvely a zabavny fotbalek s navykovou karierou..
        • To přece ale po tobě nikdo nechce, aby ti někdo tvořil názor. Jen se po tobě chce, že když se k něčemu chceš vyjadřovat, tak si to prostě musíš nejdříve zahrát, a né že budeš přebírat nějaké předsudkové názory jak slepá ovce.. *3* Zamysli se nad sebou.
          • Je ti max 18 že ?
            • ty ses mimo....
    • ?? *7* Hrál jste novej PES?
      • nahrajte mi někdo na youtube jak AI dá gól pod břevno nebo bránu přestřelí. Ani v PES 2015 a ani ve 2016 to neumí.
        • No odehrál jsem už pár zápasů, a pár pěkných branek už jsem od AI dostal.. *5* Možná by jste neměl koukat na youtube, ale raději hru vyzkoušet sám.. *3*
          • Díky, ale tohle už opravdu hrát nebudu
            • Já jsem jenom rád. Paradoxně držím palce FIFě, pracoval jsem na předešlých ročnících pár let a ten vztach je k tomu pořád.. Jen jsem konstatoval, že nemluvíte pravdu. To že AI neumí dát pěknej gól, to je prostě lež. A lhát, to se pane nemá.. *7*
        • up_er
          delate si prdel, trolite, nebo jste nikdy nehral vice jak jeden desetiminutovej zapas??? nechapu takovy kementare...
          • Lidi si myslí jakou nehrají simulaci a ani si neumí všimnout, že v současném pes AI není schopna te nejkrásnější situace ve fotbale, když míč letí pod břevno nebo nad břevno. Může se to náhodně stát při libu, ale nikdy se to nestane při střele.
            • Jo a halvičky jsi vynechal tam je to pod brevnem furt apenalty taky .nechapu co to mas za pes ja dostavam goly pod brevno casto.
          • Za poslední dva roky jsem ani jeden takový gól nedostal a ani na YouTube neviděl. A nikdo mi nedokázal žádný ukázat, asi je jednodušší napsat, ze trolím. Pokud to tak není, tak musí být tak lehké sem něco postnout.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit