Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jack1947

    RTX 2080 a 2080Ti je možné již také předobjednat, ale ceny jsou závratné: 21 999 Kč, respektive 32 700 Kč (Prostě LIDOVKA😉😀

    Jinak raytracing dle screenu mi to příjde takové více rozmazané a tmavé ? to je ten trik...

    • Další expert na RT 😀

      • Jack1947

        Tak mi to vysvětli co je na tom tak špičkového krom toho že to žere jednou tolik výkonu, počkat to mi něco připomíná nebylo něco podobného (ne)slavné physics než se to stalo nedílnou součástí karet.

        • TheGGG

          špičkového na tom není nic, ale pro vývojáře to je další důvod proč uměle zvýšit náročnost her a pro pár sheeps pseudo-pc mustard race elitářů je to zase záminka k dofouknutí ega nákupem pár karet za desítky tisíc...

        • Hidden

          Zjednodusene - lepsi sviceni (GI, area lights, lepsi stiny, AO, atd.), lepsi odrazy a refrakce. Veci, co se dnes delaji triky, komplikovane nebo nejsou mozne vubec (minimalne aniz by to zralo jako blazen) tak jsou s timhle najednou realne a podstatne snadneji realizovatelne. Ve vysledku lepsi a realistictejsi grafika. Vyssi rychlost prijde casem. Odvazim se tvrdit, za par let uz nikomu neprijde, ze by to melo byt jinak a hra co to nebude umet bude sto let za opicema. :)

          • Jack1947

            Takže jen nějaké blbosti.

            • Hidden

              Zalezi jak to vezmes - hra kvuli tomu hratelnejsi nebude, ale pred lety se treba stencilove stiny, normalove mapy a tak dale take mohly leckomu zdat jen jako nejake blbosti, co akorat zerou vykon... :)

              • Jack1947

                Reakce na příspěvek:

                Akorát mi tady tvrdíš jak je to pomalý vývoj, nic velkého stejně jako DX12 přidali co rozevlátá roucha :D Dx11 aspon byla teselace-vrstvení zato DX10 byl podle mě celkem velkej pokrok ale bohužel na Vistách nehratelnej. DX13+ zda li bude očekávám jen nějakou blbinu navíc. 

                • Hidden

                  Reakce na příspěvek:

                  Nic z toho co pises jsem nerekl. Rozhodne je to citelny kvalitativni skok kupredu a rychlost dalsiho vyvoje a "usazeni" na "trhu" zalezi jen na tom, jak moc se dane karty budou kupovat a jak dalece se bude raytracing implementovat do her. Rikam jen, ze za par let muze byt docela klidne nemyslitelne, aby jakakoliv vetsi hra raytracing nemela a bude se pak uz jen klasicky honit FPS. Extenze pro raytracing (DXR) je uz pro DX12, netreba cekat na DX13, ale to je jen soucast celku. I kdyby to tam nakrasne meli deset let, dokud by nVidia nebo AMD nevydali kartu, co to realne zvladne, tak by to tam jen "smrdelo" bez uzitku. ;)

                  • Lukyz

                    Reakce na příspěvek:

                    Jako body za snahu, ale bavíš se tady s trollem a s trotlem 😅

                    Vyšší šanci na rozumnou diskusi máš když budeš mluvit do zdi. 

                    • Jack1947

                      Reakce na příspěvek:

                      Za to ty se taky moc nezabavíš, nebo rozumíš tomu nějak lépe ? to že se ti názor nelíbí ještě neznamená že se jedná o trotla!

                  • Jack1947

                    Reakce na příspěvek:

                    No jasně, to byl jenom příklad toho vývoje za největší vývoj v oblasti DX považuji DX10 možná se to podobné stane s dx20 kdoví... jenže to si ještě počkáme heh 😬

                    • Taronyu

                      Reakce na příspěvek:

                      Možno to nebude až tak prevratné, ale ja som rád aj za to. Vždy keď som v minulosti sledoval tie renderované filmečky, tak som si hovoril, že raz to takto bude vyzerať v real time. No a toto je o krôčik bližšie k tomu. I keď ja to na svojom monitore tak skoro aj tak neuvidím 😬

  • Grifus

    Ceny nadsazený až běda, ale není konkurence, můžou si dělat co chtějí. Až prodeje ovlivní případné (ne)zlevnění.

    Nicméně posun výkonu se nejeví nijak extra, uvidíme co herní testy, ale zatím to vypadá že jediná 2080ti by mohl být nárůst alespoň o 20% oproti minulé generaci. Zbylé dvě trošku nemá cenu kupovat když je možnost mít stejně, ne-li výkonnější 1080ti co bude vycházet levněji.

    Ray tracing je hezký, ale co z toho když jej ve hrách nebude zvládat při vyš´ším rozlišení ani 2080ti. Navíc kde je psáno že nedopadne jako PhysX a opravdu se rozšíří, nikde.

    Jediný postiivum tak vidím v NVLinku, jestli bude fungovat i když třeba trochu omezeně, jako u Quadro karet, to už bude jiná písnička. Alespoň pro ty co na to mají finance.

    • i586

      Raytracing je naprosto logickým krokem a evolucí renderingu. Není jiná možnost, jak dosáhnout reálnějších světel, stínů a odrazů, než raytracing. To je jako tvrdit před 20 lety, že antialising by se z nějakého důvodu neměl rozšířit.

      Mimochodem, implementace není složitá a umí to už 3 enginy. Stačí, když hra v základu používá PBR (což je dnes běžná věc) a o zbytek se postará grafika. Ohlášeno snad 20 her a budou podporovat i Vulkan, takže nevidím důvod, proč by to dál nemělo fungovat. Je to jen další grafická featura jako je třeba HDR nebo teselace.

    • Hidden

      Podle nejakych leaknutych cisel pri vysokem rozliseni klidne i o 50-100% rychlejsi oproti 1080. Samozrejme, dokud nebude rada verejnych objektivnich testu, nelze z toho delat zavery, ale minimalne za urcitych podminek se zda byt ten skok docela vyrazny, pokud se da tem cislum verit.

      PhysX je stale diskutabilni, ale pokud se ma kvalitativne grafika dale zlepsovat, raytracing je cesta. Se stavajicim stavem se nedalo vydrzet donekonecna. Me prijde dost cool, ze bude konecne na trhu "konzumni" karta, ktera to bude zvladat v akceptovatelne kvalite a rychlosti, neb donedavna to byla cira utopie. Samozrejme, neni to ted tak dokonale a super-rychle jak by si mozna clovek vysnil, ale je to prvni krok.

  • Cryohazard

    Ja som zvedavý na ceny 2060. 5 rokov dozadu sa dali kúpiť 760tky za 220 euro, čo je v podstate rovnaká trieda ako toto. 1060 6GB stoja o stovku viac, tak uvidíme. Ale celkovo sa zo stredne výkonného PC na hranie stala celkom drahá záležitosť...

    • Firingo

      Rozhodně, před pár lety se dalo za 20 000 - 25 000 sestavit středně výkonné herní PC, dneska už to pomalu dáte jen za tu středně výkonnou grafiku...

    • Phillios191

      Ať žije bitcoin!

  • BoB.2

    A ku*a, a ku*a, a kur*a.

  • Lukyz

    Konečně nějaký posun, mám radost a jsme zvědavej na testy. Teď počkat 2-3 roky až spadnou ceny a ustálí se nereferenční modely a bude se nakupovat 🤗

    • TheGGG

      a v tu dobu již vyjde gtx 3080 s nějakým novým hyper "přelomovým" bs a stejně ti gtx 20xx budou na houno...

      • Firingo

        Naprostý souhlas, za 3 roky tu bude nějaká další přelomová generace a může čekat zas další 3 roky až spadne cena a takhle pěkně dokolečka :D 

  • Whoossain

    Celkem jsem zvědavej na benchmarky ve hrách. Kvůli nový generaci karet jsem už pěkných pár měsíců odkládal upgrade PC. Pravda, čekal jsem torchu přívětivější ceny ale pokud to konečně rozhýbe uspokojivě hry ve 4k tak o koupi budu uvažovat. Na nějaký konkrétní výsledky testů si ale asi budeme muset počkat do oficiálního uvedení na trh. ☹

    • Ak chces kupovat grafiku len kvoli 4K , tak by som rad vedel co presne chces na nej hrat ? Ten zoznam hier neni velky, rovnako ako kupa grafiky len kvoli raytracingu v par hrach. Ta cena je v priemere o 30-40% viac ako pri uvedeni minulej generacie.


      Tiez cakam na benchmarky, cakal som aspon nieco pri prezentacii. To je dovod preco som skepticky, ved Nvidia si vzdy honi ego...

      • Whoossain

        Co bych na ní chtěl hrát, přeci hry obecně. Od Prey přes Tomb Raider po Battlefield třeba. Metro Exodus atd. Spustu her jsem koupil a ani neistaloval protože čekám, než budou běhat rozumě v UHD. Čeká na mě Deus Ex, chci se vrátit k Raibow Six Siege...

  • TheGGG

    je čas vyhodit archaické gtx 1070/gtx1080, které stejně již nic nerozjedou a nakoupit za stovky dolarů gtx 20xx, v místnostech bude větší tma a odrazy na autech budou větší a to se vyplatí soudruzi z nvidie...

    • Blue.Shark

      Když někdo chce realistickou grafiku, něco to holt bude stát...

      • i586

        On nemluvil o větším realismu, ale o větší tmě a odrazech. Asi si toho odborníka špatně pochopil.😂

      • skaven

        PRESNE TAK!

        dufam, ze si tie karty kupi cim viac ludi, aby sa RT dostal do 5tich rokov aj medzi nas ostatnych, ktori nechcu za gpu platit 700-800€


Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit