Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • mirekdusinojc
    Ach jo, pokud tohle bude pravda, tak mi to sakra hne žlučí. Mam pocit, že manažeři v obou firmách nemají vůbec vhled do budoucnosti, nejsou si vědomi toho, že už si dávno nekonkurují vzájemně, ale že se tu tvoří noví rivalové, kteří rozhodně mají ambice vzít jim teplé místečko pod televizí. 8 let několik milionů hráčů shromažďovalo hry, aby pak přišlo Sony s Microsoftem a řekli, že pokud si nenechají svojí starou konzoli, tak už si je nikdy nezahrajou (možná tak jestliže se jejich tvůrci uráčí udělat HD HD verzi)? To je ale sakra důvod, proč řádně přemýšlet, jestli mi to stojí za upgrade.
  • Neco ohledne vykonu Nintenda Wii U *5* http://nintendoeverything.com/113076/first-need-for-speed-most-wanted-wii-u-footage/ Doporucuju precist info pod videi. A autori tohoto webu by zde mohli udelat novinku, tyka se to konzoli *3*
  • zdeeneek
    I kdyz mam doma PS3, ktera umoznuje hrani PS2 her, tak jsem to vyuzil jen jednou - abych zkusil jestli to fakt jde. Zpetna kmpatibilita pro me dulezita neni. Jestli si koupim PS4 (nebo jak se bude jmenovat) rozhodne nehodlam starou PS3 prodat, takze herni resty z PS3 dozenu jeste na oldgen PS3.
  • Konzole nejsou PC. Je to jendoúčelové zařízení na domácí zábavu. Tedy žádná zpětná kompatabilita je relativně logická. Navíc by to zvyšovalo cenu konzole.
    Pokud chcete herní zařízení, na kterém rozjedete i 15let staré hry, tak si konzoli nekupujte!
  • No vzhledem k tomu, že se jedná o rozdílné architektury, tak se nedivím, ale mohly zapracovat na nějaké softwarové emulaci. Výkonu na to budou mít určitě dost, stejně jako na to mají určitě i lidi a peníze, tak proč to neudělat ? Možná proto, že takhle když si budete chtít zahrát i starší hry, tak si budete muset koupit i starší konzoli *7*
    Kdepak, viva la PC ! *3*
    • Gordar
      Softwarove emulovat třeba PS3 by byla pěkně náročná sranda. Nemyslím si že na to bude dostatek výkonu.
      • časem , pokud nám nezdegeneruje scéna .... časem na svém armovém 128bitu s 64 jádry .....
  • Ved v poriadku, nech neni, ale nech pekne krasne kazda hra z predoslej konzole je portovana v HD next gen remaku, a k dispozici k stiahnutiu zadarmo.

    Fantazia z rise snov.

    Proste clovek kupujuci tieto zariadenia na ktorych si nezapnete starsie hry, a nedovolia vam bazarovky je idio*. Nic viac sa k tomu povedat neda, a pokial to ludia kupovat budu, tak im tieto spolocnosti budu stale kadit na halvu.
    • Mas pravdu, ale misto fantazie z rise snu bych uvedl detinsky naivni utopie. Detinsky proto, ze je domenou deti ve svych napadech nezohlednovat ekonomickou podstatu veci. Predelat vysoce optimalázovany software z jedne hw architektury na druhou neni legrace, je to spousta prace. A kdo ti ji udela zdarma? Nehlede na to, ze spousta studii uz krachlo, takze krome nemoznosti ekonomicke vidim i prekazky pravni. A je otazka, nakolik jsou ke vsem hram dostupne zdrojove kody, takze bych tu videl i prekazky technicke. Jak rikam, utopie. A i kdyby to nekdo pri extremnich nakladech realizoval, zajem o to by byl maly. Kolik procent hracu dnes na ps3 hraje originalni psone tituly?
    • Robotron3
      PS4 si časem určitě pořídím. Kdyby byla (bavíme se v té říši snů a fantazie) na PS4 kompatibilita s PS3, tak bych byl samozřejmě rád, ale jelikož vím, že nahrazení jiné architektury je zhola nemožné emulovat Cell, na to výkon opravdu není, tak se s tím dokážu smířit a chápu to. Pokud si budu chtít zahrát starší hry, tak prostě vytáhnu a připojím tu PS3, zas tak nic hrozného to není.
      • proc by to museli nutne emulovat? maj zdrojovy kody, na ps3 je snad neco jako ke kazdy konzoli online ucet, v cem by byl problem tenhle ucet prenest na ps4 s "aktivnima" hrama? a tim padem ke stazeni ps4 verze danych her? jedinej duvod, neslo by ovce podojit znova za stejnou hru, celej pribeh *5*
        • Nejsem odborník, ale počítám, že k přeportování hry na jinou hardwarovou architekturu asi jen nestačí spustit compile v jiném překladači... bude to asi chtít i nějakou úpravu kódu a to nikdo zadarmo dělat nebude.
          • http://en.wikipedia.org/wiki/PhyreEngine

            napr. jen tak naokraj, uz konecne zapomente, ze nekdo neco dela na uzavrenej system pro dobro hracu

            exkluzivita je az zpetnej zamek, nikoliv nutnost
            • n: promiň, ale díváš se na to příliš jednoduše. Ano, existují enginy, které fungují na všech hlavních platformách, ale jen tak kliknutím tady a tam to vážně nejde. Programátoři u koupených licencí enginu mají k dispozici i jeho zdrojový kód a mohou ho upravovat, aby více vyhovoval a šlapal co nejlépe na daném systému. I při vývoji na konzolích mají k dispozici nějaké knihovny (třeba od Sony), ale i to nemusí stačit a klidně bych se vsadil, že ty nejlépe vypadající konzolé hry (třeba od Naughty Dogu) jsou stále psané s velmi úzkou vazbou na hardware snažíc se z něj vyždímat, co to jde.
              Kdysi jsem četl o vývoji prvního Crashe Bandicoota a zajímavé bylo, že tvůrcům standardní knihovny nestačily a museli toho spoustu "hacknout" přímo na hardware, čímž tak trochu porušovali pravidla... *15*
            • tam, jak ostatni tvrdi, ze je tezky portovat kvuli jiny architekture (kdyz se divam na port dark souls, tak tam toho vic jak zmacknuti jednoho tlacitka nic nenasvedcuje)

              The engine uses sophisticated parallel processing techniques that are optimized for the Synergistic Processor Unit (SPU) of the Cell Broadband Engine of PS3, but can be easily ported to other multi-core architectures.

              no dobra, tak zmackli tlacitka mozna dve *5*
            • smejki
              Spíš by mě zajímalo, v čem je pointa tvého původního příspěvku s PhyreEnginem. Pokud si myslíš, že PS3 hru na PhyreEnginu portneš stisknutím jednoho tlačítka na PSVitu, jsi na omylu. Dále, nevšiml jsem si, že by nějaký engine podporoval dvě různé generace téhož zařízení. Tak kde je ten argument pro to snadný portování her ze staré generace na novou, který ses zřejmě snažil sdělit?
            • napric platformama, takze v cem je pointa tveho duchaplneho prispevku? *5*
            • Windows PC, PSP, Xbox 360, PS Vita and PS3

              to je tak uzka skupina, ze pokrejva defacto, krome nintenda, veskery herni zarizeni na doma
            • smejki
              A všiml sis, že tam je úzce vymezená množina podporovaných systémů? A že je omezená jen na konkrétní generaci?
        • Robotron3
          To si to s prominutím představuješ jako Hurvínek válku :) Bez urážky. PS4 bude jiná architektura, jinej systém, takže těžko můžeš vzít zdrojový kódy a zkompilovat všechno pro PS4. To bys každou hru musel převádět asi tak složitě, jako když se dělají konverze z konzolí na PC.
          • to zas tak slozity nebude, kdyz ovladani muzou nechat stejny (a to stejne vetsinou nechaj, protoze jsou liny), konverze se delaj malokdy z jedinyho duvodu, aby byly ovce byly zahnany do kouta a museli si to koupit na konzoli (aby nedej boze necekali, az to vyjde jinde a levneji)

            taky jsem nikde nepsal, ze by to byla pouha rekompilace, ale nic tak zasadne obtiznyho to nebude, jak mi ukazalo treba dark souls, ktery bylo portnuty prakticky beze zmeny i s tou vyblitou grafikou
            • pravda je, ze hru od 0 dneska programuje malokdo, vetsina jede na nejakym enginu, a engine jen pro ps3 nebude zdaleka kazdej (byt to nevylucuju, zas tak moc me to nezajima, abych po tom patral)

              viz muj prispevek s phyreEngine
            • Robotron3
              Neni to pravda. Konzole jsou jiné než PC a na konzolích se hry programují přesně na hardware, zvláště u PlayStationu. To neni jako na PC, že máš nějaké OpenGL a C++ a když neděláš nějaké speciality přímo pro konkrétní OS, tak to můžeš přenést kamkoli. Vývojáři na konzolích z toho hardware se snaží získat maximum, takže k němu přistupují i na nižší úrovni a tohle pak by se muselo emulovat.
    • a ted te robotron a surikata sezerou za onu pravdu bez obalu
  • Upřímně já bych zpětnou kompatibilitu u nových konzolí uvítal ;). U PS3 tato featurka byla pouze u verze s 60 GB HDD, což vážně nechápu, proč to u novějších systému již nebylo podporováno :P. Podle mého je zpětná kompatibilita důležitá a měla by být v nových konzolích. Lidé si totiž rádi zahrají starší tituly :).
    Doma mám pouze PS3 SLIM 160 GB, jsem s ní nesmírně spokojen, jen bych rád uvítal tuto featurku no :P.
    Jako i ta se budou nové konzole prodávat jistě masivně, ovšem ještě lépe by na tom byly s tímto v sobě ;).
    • Protoze to bylo umozneno diky tomu, ze ps3 obsahovala chipy z ps2. Ale konzole byla proti xboxu tak draha, ze se neprodavala. Aby ps3 mohla konkurovat xboxu, musela zlevnit. Takze rekneme, ze to byla ekonomicka nutnost pro preziti playstation platformy. Neni to ani tak rozhodnuti Sony, ta proste ucinila nabidku a hraci volili svymi penezenkami. Bylo by zajimave, kdyby sony udelala ultimatni playstation konzoli kompatibilni se vsemi generacemi PS1 az PS4 a treba i PSP a PSV za odpovidajici cenu, rekneme nedotovanych 30 000 Kc, kolik procent hracu by si ji koupilo a kolik by dalo prednost levne PS4 s tim, ze PS3 uz maji a to jim staci?
  • Veskoslav
    Popravdě? Vylepšil jsem pc na úroveň, že nejspíš next generace konzolí na tom bude +- stejně a Xbox mi stačí:)
    • Gordar
      Popravdě bys ten hardware měl mít o dost silnější aby ty konverze dobře šlapaly. Nezapomínej že nemůžeš papírově poměřovat parametry konzolí a PC. Na konzoli se ze stejným hardwarem vždycky vytáhne mnohem víc výkonu.
      • Veskoslav
        Jako ono můžu mít i horší, ale i lepší. Parametry nejsou známé:) Ale pokud by to odpovídalo těn, co "unikly", tak mám výkonnější sestavu. A o pracovní ani nemluvím:)
        • Ty máš k dispozici víc výpočetního výkonu než nabízí osmi-jádro taktované na magických 1,6 Ghz ? Nevěřím ! *1*
          • Veskoslav
            Můj tablet má čtyřjádro každé na 1,7 Ghz:-D
            • Spades
              Bohužel těch 1.6Ghz rozjede to samé co na PC třeba 2.2Ghz. Je to tím, že konzole má lepší využití výkonu HW, protože je to uzavřená platforma.
            • To je ovšem ARM architektura, ale rozumím co jsi tím chtěl naznačit a jak směšně next-gen hardware v porovnáním s tímhle vypadá. *1*
  • TheFeardemon
    ...a přišli hateři konzolí aby zničili celou konverzaci.The End
    • hatuju cirej konzum, kteryho je konzole ikona, tak promin, ze jsem si sahnul na boha *5*
      • Jako ciry konzum mi prijde spis volani pc hracu po lepsi grafice na misto po lepsim obsahu. PC scenu zachranuji indie vyvojari a na konzolich treba sony prekvapive podporuje dost alternativnich projektu. Zkus se na veci nedivat cernobile.
      • Robotron3
        Ico, Shadow of The Colossus, Okami, Heavy Rain, Metal Gear Solid třeba... to jsou hry, které jsou rozhodně mimo prvoplánový konzum. Na PC jsou taky mainstreamové hry pro konzumí hráče, je to stejné a i na konzolích jsou ty hodnotnější hry, jen se musí hledat...
  • smejki
    Na druhou stranu, prostřednictvím emulace by mohli implementovat alespoň PS1, to železo na to bude silný dost.
    • Nemam zadny PSOne disk abych to overil, ale PS3 by mela byt kompatibilni a spustit ti vsechny PSOne hry. Co neumi je az PS2 hry.
      • Spades
        Njn, to je tim, ze PS2 mela nakej cudnej procesor. Ne ze by PS3 mela lepsi, ale PS2 byl vazne divny kus HW...
    • Uz davno jest mozno koupit remaky z PS1 a PS2 na PS Store za prijatelny ceny. Pravda ne vsechny, ale stale se to rozsiruje. Faktem zustava ze pokud ma clovek doma placku a konzole to ne ze neumi ale neni tam podpora tak to je k prdu.
    • Radioaktivni_surikata
      Podle mě i PS2, když to už pár let starý PC zvládnou. Ale PS3 těžko.
      • smejki
        už se emuluje i PS2? good
        • No ... ne na všem a ne na 100% ... ale už je opravdu jednodužší spustit ISO v PC než přemýšlet nad tím jak jej úspěšně dostat do staré PS2 ;)
        • Radioaktivni_surikata
          Jojo, pomocí PCSX2.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit