Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • zkoušel jsem to hrát v době kdy to vyšlo, a nudilo mě to. Nemám tyto procedurálně generované věci rád. Je sice hezké chlubit se obří rozlohou, ale co z toho, když 99.999% té rozlohy je repetitivní generická nuda. Náhodně generované stromy, náhodně generované domy, náhodně generované NPC, které jsou jak panáci bez duše.
    Sedí mi jiný typ RPG, viz z té doby třeba Ultimy Underworld, což je přesný opak. Svět i příběh jsou do nejmenšího detailu promyšleny, loot v truhlách je umístě poctivě ručně. Procedurální generování je synonymem nudy. Typické je pro to sandboxy. Sandboxy nemám rád, protože jsou to vývojářsky líne hry.
    • Tady zase někdo pohádkaří. Jediné náhodně generované je tam krajina, když někam jdeš v fps a potvory/loot, jinak města a dugeony jsou napevno. To, že náhodná generace potvor a lootu může fungovat skvěle, ukázalo legendární Diablo. Jinak customizace skillů/statů a vůbec možnosti jako craft itemů a kouzel, proti tomu je UU jen odvárek. DF je v tomhle pořád na špici.
      • ucho
        tak města jsou sice napevno, ale jsou rozhodně předgenerovaná (patrně i ty dungeony), protože je to prostě vše jak přes kopírák. u těch měst mi to ani tak nevadilo. mělo to své kouzlo, atmosféru. ta Unity verze mi nijak zázračná nepřijde, protože je to takový kočkopes. líp na mě pořád působí ta původní verze. ale to může být důsledek nostalgie.
        • a) Předgenerovaný ale není to samý, protože tam ještě můžou něco upravovat/dodělávat. Ono to, co ti vyleze čistě z generátoru nemusí fungovat, zvlášť pokud to jsou obří 3D dungeony. Kdyby to tak bylo, tak by se to generovalo dynamicky a nebylo to na pevno.
          b) Vypadá to podobně, protože tam je omezený počet místností a chodeb ze kterých se ten dungeon skládá plus styl textur. To ale není problém generace, ale malýho množství assetů. Kdyby si takovou hru dělal dneska, tak při zachování týhle jednoduchý grafiky bys i s relativně malým rozpočtem mohl těch dungeon assetů (a typů baráků) udělat tuny a bylo by to úplně někde jinde. Čím jednodušší grafika, tím víc obsahu můžeš udělat.
          c) Questový dungeony a tuším, že i hlavní města jsou ručně.
  • Ta velikost je ale nad limitu Unity enginu ne?
  • To je ještě dobrý. Já zírám na těch třiadvacet let od Arény. Score číslo pět, na obálce Alien Breed. Heh, skoro čtvrt století.
    • To bylo na Felixe. :-)
  • Daggerfall mám ze série nejradši, takže jen doufám, že to do konce mého života dodělají a stihnu si to zahrát. :D
  • Unity je pre amatérov, horší už je len gamemaker. Skutočný chlap to kuje v cryengine.
  • 6 let od Skyrimu? Začínám si připadat starý *7*
    • 6 let as já na něj stále nenašel čas :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit