Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Kozy
    Gameplay je 10/10 o tom žádná, jenom ten příběh je takovej...zvláštní. Málo metal gearovej, zatim ještě nevim jestli špatnej nebo dobrej. Škoda že tam není ten cut content s Elim, to bych rád i ve formě DLC. Kojima je holt perfekcionista a klidně by pracoval na TPP ještě další rok ale kdo to má financovat. Jinak dabing je úplně boží, Robin Atkin Downes aka Miller válí, škoda že Kiefer nemluví víc, měl hrát Big Bosse od začátku.
    • Nevím zda jsi už viděl skutečný konec, ale díky němu mohu říct, že příběh je super. Po 77 hodinách než jsem se k němu dostal jsem čuměl jak péro z gauče. A krásně pasuje na další díly.
      • Kozy
        Viděl, ale k němu zase moc výhrad nemám, spíš k tomu co mu předcházelo.
  • Dá se vůbec, mimo drahý Steam, koupit pc verze? Ve všech prodejnách jsou jenom konzolové verze.
  • Jack1947
    Ta hra má jedno velké mínus než se člověk vůbec pohne dál musí čekat než se mu vyrobí potřebný upgrade (postaví) prostě je to hra běh na dlouhouu trat... i když je pak sranda posílat jednotky do akce a oni vám nosí věci a upgraduje se základna. Prostě jedině to hrát s většíma přestávkama jinak je to dost únavné...

    Řikám si že si dám potom MGS4 protože jsem nehrál a navíc je to taky důstojný odchod snakea do důchodu.

    Nakonec už ani nestíhám sledovat čas jak rychle plyne, ta hra je grind ale docela zábavnej odehrál jsem už skoro 40 hodin a jsem teprve v půlce chapter2. Je tam furt něco co dělat a občas zírám na parádní grafiku. Přečetl jsem si spoiler o Quiet aby mi neodešla po 45misi... když už jsem tak celkem pracně grindoval její oblečky ( a ještě zdá se budu grindit další) jen mě mrzí že bude brzo konec achjo :/.

    Což o to dopařeno ještě mi zbejvá všech 28 platforem na základně abych mohl hrát skutečný konec.
  • Jak se dělá to vylepšování vojáků fultunování?Kam mám kliknout?Skoro nic mě neumějí vyrobit v RaD týmu.
    • Prostě fultonuj vojáky z pole, dokud se ti RD team nevyleveluje natolik, že budeš schopný přes dalekohled detekovat jejich úroveň. Pak už si vybírej jen ty kvalitní - hodnocení jako v US škole, E nejhorší, S nejlepší. Úroveň vojáku se postupně zvyšuje během průběhu hry tuším v závislosti na levelu intel teamu (nevím, je to už dlouho) a s tím, jak combat team vysíláš na samostatné mise. S++ jsou k dostání prakticky jen při FOB misích, které ale vůbec dělat nepotřebuješ. Obecně je to o tom naučit se s idroidem.
  • Kozy
    Kojima je výbornej game designer ale mizernej scénárista.
    • na poměry herních scénaristů rozhodně mizerný není, ale je nadprůmerný. Když se to vezme kolem a kolem, 95% všech herních příběhů jsou totální srance ale totální, které by putovaly rovnou na bluray v podobě céčkových filmů, kdyby jsme je pomyslně přesunuli do oblasti filmů. Takže kdyby byl Kojima mizerný scénarista, tak je Metal Gear příběhově na úrovni nějakých filmů od Asylum, což rozhodně není. Většinou s tebou souhlasím, tady ale ne.
      • myslím, že ty jsi nám tu už mnohokrát dokázal, že k posuzování kvality příběhu, vkusu či estetiky nejen že nemáš mandát, ale bohužel ani schopnosti, znalost a inteligenci, čiliže tě v tomto rozhodně nelze brát vážňě
        • tak to val do mě ty scénaristické a příběhové pecky z posledních řekněme 10 let, ale dej pozor, ať se neukáže náhodou, že ty nemáš schopnosti a inteligenci posuzovat kvalitu :)
          • To se nestane, já mohu hodnotit jen dle svého osobního pohledu a názoru, narozdíl od tebe nemohu mluvit za celé lidstvo/celou herní komunitu a říct "tento scénář je špatný, tento je dobrý a tak to prostě je" protože vím, že co člověk, to názor a čím je dílo vyhraněnější, tím víc lidi rozděluje. U nás najdeš lidi, co se s tebou budou do krve hádat, že Babovřesky maj super scénář nebo že první Kmotr je natahovaná hovadina s minimem akce. Já jim ten názor neberu, dokud ho nezačnou prosazovat jako obecně platný fakt.
            • Todle miluju.. a vcem si ty poznal ze on nepopisuje taky jen svuj osobni nazor? To ma zacit svou reakci . Todle je Muj osobni nazor a nereflektuje..blabla ... to by si zase mohl projevit trochu té inteligence zase ty a todle chapat, nebo ho aspon chytat za neco co neni tak ubohe. Zatim ses ukazal jako presne ten typ na ktery poukazujes, uvedomil sis to vubec? :)
            • tím pádem jsou tvé komentáře na mě naprosto irelevantní...
      • Jasně kdyby to nebyl japončík tak to tady totálně popliveš. Nechápu na co si tu hraješ, to radši čtu Jackovi komenty než ty tvoje japonské průjmy.
  • Jako sorry, ale kdyz ve hre neni toggle aim tak to hrat nebudu. serou me tyhle porty z konzoli, kdy si daj praci to udelat na PC, ale tuhle zasadni vec 21. stoleti neni dostupna. Nevim jestli sem moc narocnej, ale tohle nekousnu ani tady, ani v jinejch hrach
  • Skoda ze nemuzu v krasne ceske republice sehnat ani jeden kus ps4 verze. Jinak recenze paradni, jako vzdy....
  • úplně nezaujatě, s tím že jsem nikdy žádnej MGS nehrál, musím říct, že na mě Snake působí fakt strašně nesympaticky a tuctově. Vůbec se mi nelíbí jak futuristicky vypadá UI, ale tuším, že to si hra nese z předchozích dílů. Ale zkusím si to zahrát, třeba mě to překvapí - ale jako na nováčka série to na mě působí blbě - vůbec se mi do toho nechce.
    • frantisek_nejezchleba
      hh, konečně už to leze na povrch. Já jsem si říkal, že pátý díl rozjeté série nemůže být úplný evergreen pro každého. Na druhou stranu, kdybys MGS znal, věděl bys, že se pod obalem vždy skrývala exkluzivní hratelnost.
    • nenech se chytit reklamou, kterou tady do tebe tlačí horem dolem. Většina recenzí na tyto AAA tituly je koupená. Nelíbí se ti to tak to nehraj. Taky to hrát nebudu, protože se mi to taky nelíbí. Vojenské hry mne nikdy nebavily a tato podle nedávného gameplaye vypadá docela tuctově.
      • frantisek_nejezchleba
        může být. Akorát mi přijde, že se snažíš zbytečně provokovat. Pokud čtenář zná redakci Games, dojde mu, že recenze zrovna tady je dílem znalce a fanouška série. Nekoupeného znalce. :)))
        Ostatní servery bych raději v této diskuzi ponechal stranou.
  • Morraw
    Zdar. Tahle série mě vždy míjela, jako většinu lidí, kteří nikdy nevlastnili konzoli. Trochu jsem hrál Peace Walker na PSP a loni jsem dohrál Revengeance. Letos jsem z nudy zkusil Ground Zeroes, ale asi nebyl správný čas na open-world stealth akci a hra mě nechytla. Tudíž jsem neplánoval hrát ani tento díl.
    Ale shodou nešťastných náhod jsem ji teď dostal ke grafické kartě a rozhodně nejsem typ člověka, který by pohrdnul dobrou hrou zdarma. Ptže se teď budu pouštět do hledání informací o předchozích dílech, abych z té hry taky něco měl (byť ji asi nakonec nedocením tak, jako většina fanoušků), měli by ste doporučení kde začít ? A mám se řídit časovou osou nebo si vyhledávat informace, tak jak šly hry za sebou ? Určitě se kouknu na YT na filmečky ze všech her. Videa nebo text shrnující děj taky nebudou k zahození. Hlavně abych se do toho jako nováček nezamotal.
    Dál by mě zajímalo, jestli se dá hra dobře hrát i ne-stealthově. Nejsem ten typ hráče a ikdyž většinu her/misí s možností stealth tak začínám, nakonec se to vždy zvrtne v masakr.
    Ta online část, která bude dostupná později. To bude formou nějakého updatu nebo to bude samostatná hra? Předpokládám F2P.
    • Morraw
      Díky za odpovědi. Jak se tak dívám na timeline, tak mi bude stačit přečíst si něco o MGS 3 a Peace Walker (na hraní čas mít nebudu) a pak začít tím Ground Zeroes. Docela mě potešilo, že nebudu muset sjet úplně všechny díly. O hře vím fakt kulové (třeba doteď jsem si myslel, že Snake je ve všech hrách jedna a ta samá psotava), ale zas bych chtěl vědět něco o vedlejších postavách, které se tam objeví a obecně o tom settingu.
    • Vogon
      Co jsem slyšel, tak to jde hrát i bez znalostí série, jen to chvíli zabere než si zvykneš. Ale k tvojí otázce:
      Podle toho jak moc se chceš připravit, nejlepší bys měl kdyby sis zahrál všechny MGS(MG na MSX nehrej, MGS pozměňuje jejich děj, takže kdybys je hrál, tak tě to jenom zmate) v pořadí v jakém vyšly, protože i v dílech které jsou dle chronologie série na začátku jsou odkazy na předchozí díly(viz lítající děcko v MGS5). Pokud máš méně času, tak zahrej MGS3 - Peace Walker - Ground Zeroes(dle množství času odebírej díly od leva), tak to budeš mít chronologicky(příběh big bosse), což sice není úplně ono, ale (asi) to pořád funguje. Absolutní "minimum" by mělo být Ground Zeroes(hodinový prolog k MGS5). Každopádně dívání se na videa je podle mě asi nejhorší řešení(asi jako když se lidi dívají na video o příběhu Dark Souls).
      • MG jsem nehral, jen jsem se na YT podival na nejake shrnuti - v cem presne MGS pozmenuje dej MG(2)? Nejednou se na to odkazuje (gray fox) a v MGS5 v "titulkach" na konci popisujici udalosti v ruznych letech odkazuji na deni z MG(2) +/- tak, jak si to pamatuju ze shrnujiciho videa na YT.
        • Vogon
          MGS často odkazuje na události z MG, které se ale v MG staly buďto jinak, nebo se nestaly vůbec.
    • species
      jsme a stejne lodi, taky netusim vubec nic, lita tam nejaka pani s plynovou maskou a chodi tam nejakej typek co hori.

      Nicmene i pro lidi kteri nesnasi anime(ja) a nejsou moc schopni zkousnout tenhle naprosto silenej svet(opet ja) je to PORAD paradni open world, ne ve smyslu jako GTA ze by bylo volnosti az do sytosti(spis naopak). Ale hlavni sila MGS spociva v tom ze vas nevodi za rucicku, proste mise jde dokoncit tak... jak jen vas napadne :)
    • No hodně bych doporučoval zahrát si Peace Walkera, jinak toho ani zas tolik znát nemusíš, protože se tento díl odehrává před těma ostatníma, takže jako hráče netknutého sérií, si tu hru užiješ i bez toho aby jsi ji nějak zevrubně znal (ostatně myslím si, že to byl i záměr).
  • Krescz
    proč tam jsou ti démoni? uvažuji o koupi, ale nechce se mi hrát sci-fi kde střílím nadpřirozené bytosti....a rozhodně nechci na konci zjistit, že to celé bylo jenom v jeho hlavě a že je pořád v komatu
    • TheGGG
      ty to radší nehraj, není to pro kkty *6*
    • 0011
      Právě že MGS vždycky sci-fi byl, myslels fantasy nebo science-fantasy, ale není to ani jedno, to by se tam fakt nehodilo
    • Vogon
      Nanomachines, son.
      • Krescz
        takže to není duchařina...super

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit