Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • no tak té hře a WH studiu držím palce, ať se ta hra vydaří. Když se vydaří a bude uspěšná, tak pak třeba seženou i sponzora (vydavatelství) a nebudou muset fungovat přes Kickstarter.

    Z všech ohlášených her budoucnosti jsem zvědavý, resp. mám v plánu hrát pouze 3
    Witcher 3
    Kingdom Come
    Cyberpunk 2077
  • Jack1947
    Hlavně že to je česká hra, tak si zaslouží gratulaci. *5*
  • Vávra se projevil jako neskutečně egocentrický a pomýlený člověk. O jeho hře mluví v superlativech, přitom toho ještě tak moc neukázal, kritiku nesnese.. Přidejte jeho xenofobně národovecké názory, které veřejně prezentuje a reflektuje do KC (ó velký Český národe) a musí vás napadnout, že tohle tak nějak nemůže dopadnout dobře.
    • To je naprosto neuvěřitelný příspěvek.. Ty jsi odkud? Warhorse dělá na hře, která má za námět historii naší země, což by Tě mělo těšit, stejně jako to, že vůbec nějaká hra od tuzemských vývojářů vychází a Ty namísto toho pyskuješ, že je nějaká moc národomyslná a xenofobní.. Chtěl bys raději splácaninu se všemi rasami bez špetky reality? Nebo raději rovnou draky a gobliny, zasazené do naší kotliny?
    • Magister_Peditum
      Jaké xenofobně národovecké názory prezentuje a reflektuje do KC?
      • Sorry napsal jsem to trochu nepřesně. Prostě mi připadá, že ze hry chce mít ódu na národ. Začíná to už u toho, jak se Warhorse prezentuje, jakou symboliku používá...
        • Co je špatného na národní hrdosti? Další fanda mešit a multikulti?
        • Magister_Peditum
          Ono je něco špatného na tom, když vývojáři dělají hru o historii své země? Vždyť to dělá každý, kdo dělá historickou hru. A že by z Čechů dělal nějaké geroje jsem si zatím nevšiml, a to vývoj hry celkem sleduji. Opět se ptám, uveď konkrétní příklad.
        • Paulcz
          Já to docela sleduju a ódy na národ jsem si nevšiml, v čem by měl být problém ?
        • No nevim proc by melo byt rpg s ceskou tematikou nejak horsi nez rpg treba s anglickou tematikou.
        • no, a neni ten Otakar Vávra co natočil Žižku nějaký jeho příbuzný? *1*
      • TheGGG
        Zrovna ty, se kterými každý rozumný člověk musí souhlasit. Za to má Vávroň velký plus.
        • Magister_Peditum
          Ptal jsem se, které že to jsou. Nejsi snad schopný napsat které? Nebo ty sys32, taky nic, jen nějaké neurčité řeči o demagogii? *1*
          • TheGGG
            Chceš vědět jaké? No hlavně proti muslimům a přistěhovalcům, zastává se Izraele a nadává na arabáky. Člověk nemusí být hnedka rasista, když bojkotuje mešity a magory co řezaj hlavy. Plus taky Vavřa přidává trochu té národní hrdosti.
            Že se z toho SJW ementálové (výborný sýr pane cenzor) mohou popo mě nebere.
            PS: jak nesouhlasím s jeho názory na hry, tak jeho politické názory jsou solidní a rozumné
            • TheGGG
              upaluj na jeho fejsbuk
            • Vávra se zastává izraele... no to snad ne... tak to docela zklamal, můžes mi dát nějaký odkaz nebo něco kde tohle řekl?
            • Vzácně souhlasím.
        • každý milovník demagogie a argumentačních faulů
  • Popravdě bych raději už hru? Abych mohl posoudit zda za ty prachy stála.A zda je to vůbec dobrá hra.
  • forrest_cz
    Snad nebude odlozeno v radu let. Kazdopadne jsem zvedav na Vavru, ktery nesnese zadnou kritiku. TOP RPG minuleho roku Dragon Age oznaci za hnusnou hru. Pri alpha verzi Kingdom Come se mohl temer potentovat z negativnich komentu (kdo nepicuje, neni cech, ze... :-). Nevim no, uznavam ho jako herniho designera, ale zaroven zasnu, ze za tu dobu, co se v tomto svete pohybuje, ze se chova takhle... Prijde mi to jako: co delam ja, to je aboslutne nejlepsi, a zkuste to nekdo zkritizovat...
    • Ale Dragon Age je na dnesni dobu graficky
      skareda hra.
    • Co člověk, to názor, ne? Já s Vávrou souhlasím. Navíc on za sebou výsledky má a naši programátoři se již do herní historie nesmazatelně zapsali (od Hidden and Dangerous, Mafii až po Army ...) Proč jim nepřát štěstí, snad převezmou štafetu.

      Já osobně jsem si nezahrál dobré RPG od dob Gothic II (možná s přimouřenými oči Risen). A jako pracující na určité pozici oceňuji lidi, co se nebojí říci "mám na to". K tomu časem také dorostete.
      • Jo, ty vysledky jako treba M2, ze ...
        • Jack1947
          Mafia2? lol vždyt už na tom Vávra neddělal a pomalu to ani nebyla Česká hra zato má zásluhy nad Mafia1 to byla bezkonkurenčně česká parádní hra. Mafia2 bylo plivnutí do tváře všem fandům.
          • Jiste, protoze byl vykopnut a vykopnut byl proto, ze po letech vyvoje nemel vubec nic. Jen hromady slibu co vsechno tam bude.
            • Jack1947
              Vykopnut? to slyším prvně. Těch slibů se tedy držely... Mafia2 byla nejpromarněnější potenciál co se ve hrách za poslední roky stal vůbec.
      • ...jsem si teda doteď myslel, že z pozice "jo, mám na to, jsem nejlepší!" je třeba spíš vyrůst, než dorůst do ní... *7*
        • forrest_cz
          Asi tak...
      • forrest_cz
        Vam prijde Dragon Age jako hnusna hra?

        Nicmene tohle jsem az tak nemyslel. Spis porovnam to, ze Dan Vavra ostre kritizuje (v tomto pripade je to trochu zcestne) a naopak kritiku prijmout neumi. Vydaji alpha verzi a breci na Twitteru, ze kdo nepicuje, neni Cech...

        Ja zase naopak jako pracujici na obdobne pozici, kdy moje prace je kritizovana od nekolika dalsich lidi, jsem se kritiku prijimat naucil a nikdy bych se v pozici Dana Vavry nechoval podobne detinsky jako on. Tolik asi k tomu dospeni. Ja na to mam presne opacny nazor.

        Jinak samozrejme jsem nepsal, ze nepreju Kingdome Come uspech. Preju jim maximalni uspech...
        • Ano, DA má hodně škaredou grafiku a hlavně barevnou paletu. Je to celé takové žluto, červeno, hnědé.
          • moč krev a stolice, to ju hru i vystihuje...
        • walltar
          No tak ono dost těch reakcí na to demo ani nebyla kritika... Spíš takové ty klasické kecy od lidí, kteří nějak nemůžou překousnout že Vávra kritizoval jejich oblíbenou hru. A řekl bych, že na právě takové lidi Vávra reagoval. Myslím, že to byl v té době celkem podstatný kontext.

          A DA určitě neoslnila grafikou... Nebo aspoň mě ne. Jestli bych ji nazval zrovna hnusnou... to asi ne. Hrál jsem i horší.
        • to, že Vávra cíleně pomlouvá svou přímou konkurenci nepovažuji za dětinskost, ale za kalkuk
        • Inquisition zrovna hraju a momentálně si ho užívám nejvíc z celý trilogie... a vypadá naprosto úžasně. Vávra by se měl občas krotit
        • TheGGG
          Vávra taky kritizuje úplně všechno, tudíž jeho názory mají nulovou váhu a rozumný člověk je ignoruje. Jestli ale dotlačí konečně dobrou hru, tak má u mě nepatrné plus.
        • DA je slušná hra HOWGH
      • Pán je trošičku zaprděnej v minulosti, ne? Od dob Gothic II vyšlo spousta dobrých RPG her. I ten třetí Gothic nebyl vůbec marnej a pro mě rozhodně lepší jak dvojka. *14*
        • wenceslaus
          Jakých?
          • Zaklínači, dragon age (nejsem zase tak velkej fanoušek ale RPG to bylo dost solidní), Fallout NW, Grimrock hry, první mass effect bylo ještě dost RPG, Fable jsou fajn (jo mám rád i trojku), Skyrim byl fajn, Deus ex HR mělo dost RPG věcí, momentálně je venku wasteland 2 a divinity...

            Já třeba taky miluju druhej fallout nadevše, ale od té doby rozhodně vyšlo spousta super RPG *6*
      • Gothic, Gothic II a Risen jsou nejlepší hry jaký sem kdy hrál. a hraju hodně her. ale tohle v člověku něco nechá a na Gothic si kolikrát vzpomenu třeba někde venku.. často v lese *14*
  • by mě ještě zajímalo kolik češi přispěli na STAR-CITIZEN , já osobně cca 1000,-
    • TheGGG
      To už radši na ten kingdom cum, než na tu generickou sci-fi bez dobrýho lore.
      • Destiny?
        • TheGGG
          Star citizen, nebo destiny, či jakákoliv další sci-fi, která pokud jde o lore, design lodí a nepřátel atd. vypadá úplně stejně a genericky. SC zatím žádný úžasný nový nápad, pokud jde o design lodí a lore nepředvedlo, milion polygonů na tom nic nezmění.
          • Veskoslav
            Přestaň fetovat, evidentně jsi ještě blbější trol než normálně.
            • TheGGG
              Něco jsem si zjistil, viděl pár obrázků a pochopil, že tu žádné lore není.
            • Cize v skratke..o lore SC nemas ani najmensiu sajnu. Zvysok su kecy o nicom.
            • TheGGG
              LoL Prd*l zase reaguje aniž by zřejmě věděl co znamená pojem lore. Vím, že PCtardi tvého formátu vlhnou už jen při zmínce slova simulátor a také vzhledem k popularitě WoW vím, že na kvalitním lore vám moc nezáleží, ale snaž se alespoň pochopit, že mě je úplně šumák, jestli v tý hře bude třeba simulátor zavazování tkaniček. Stejně tak je mi těžce volný, že tam bude bazilion polygonů, součástek na lodi, že budeš muset znát tisíc klávesových zkratek, nebo tam bude třičtvrtina známýho vesmíru. Pokud dojde na dizajn lodí, uniforem a na příběhové pozadí, je to prostě šedý průměr. Že neznáš žádnou kvalitní a originální sci-fi je mi celkem putna. Lore této hry je prostě brak. Vesmírné lodě nejsou nikterak originální a jsou zaměnitelné s jakoukoliv jinou sci-fi. Kr'Thak jméno jedné z mimozemských ras zní jak když kočka dáví chlupy.
              Takže zase další šity lore na úrovni starcraftu
            • del0
              Tak nám ukaž, jak má vypadat kvalitní space sim lore a design lodí. Čekám. Určitě seš velkej odborník. Uveď nějakou hru jako příklad. Oh wait... casual noob, co uchcává z tunelů typu CoD, DS považuje za RPG s příběhem a jen blbě kecá... *15*
            • TheGGG
              Prosíííííím dokaž mi v čem je lore SC originálnější než zbytek těch dnešních sra*ek. Dočkám se odpovědi uplakánka pleskoslava co dal těžký prachy na glitchstarteru a teď si škube vlasy?
    • Já cca nula,-
      • Kouknu na svoje výdaje... mnó taky koukám cca 0.
        Ono to začíná totiž vypadat tak, že když se sleze vývojářům těch korunek moc, tak se progress na hře dost zpomalí. Voni jsou kluci totiž málo kdy střízliví.
        Dostat prachy předem je blbej model. Dřív se jeden musel snažit aby to za něco stálo a něco to vydělalo. A teď, když někdo utáhne na vařený nudli kopec lidí, mu šíbne v hlavě a zvládá akorát kalit a plácat se po ramenou jak kdyby už to měl hotový. A teprv až začnou docházet šošóny a musí přejít ze Zacapy na Havanu začne řešit kolik si ti indové řeknou aby to dodělali.
        • walltar
          Tak u většiny her bych souhlasil... Ale problém s normálním modelem je že velký vydavatel vždycky vsadí na to co vydělá co nejvíc peněz.

          Takže radši udělá další Call of Duty a narve sto milionů do reklamy. Ono se to vrátí.

          Osobně radši přispěju na zajímavou myšlenku, než sedět na fórech a nadávat na Call of Duty... Protože sezení na zadku a nadávání prostě není řešení. Jo existuje risk, že z toho nevzejde dobrá hra... Ale otázka je lepší, jestli je lepší přestat hrát, nebo riskovat pár korun.

          A jinak vývoj SC se celkem dost zrychluje od minulého roku... Tento rok plánují vydat celkem dost zásadní updaty.
          • Jack1947
            Tak COD nelze srovnávat z KS projekty, navíc to poslední stálo po letech konečně za něco přesto hodně lidí ho hrát nebude.

            Njn, dnešní doba mainstreamové (rozuměj AAA produkce) , KS je svěží vítr do plachet akorát se to nesmí moc protahovat a neukázat nic vývoje. Kingdom come naštěstí není tenhle případ.
          • Kolikrat ty dost zasadni updaty odlozej? 5x? Jedinej koser model je "tuhle sme investovali par mesicu svyho casu, neco manzelcinych prijmu ... a mame nejeky zaklad" ... libi?nebibi? Poslete $$$ a muzete hrat, kdyz tech $$$ bude dost, budem pokracovat.

            Minecraft sem koupil za +- 3kila, je to uz par let, a od ty doby tam pribylo spoustu funcionality. Ale autor musel NEJDRIV neco vytvorit a teprve POTOM si rekl o penize. Kickstarter a psol je o slibovani horu a dolu, pricemz skutek utek. Navic motivace vyvojaru je presne 0. Az dojdou prachy, tak to proste zapichnou a smitec.
          • Souhlas. Ale on si to Bakala vošéfuje a bude z toho normální model hned.
            • Walltar: To je fakt. Podle mě přetáhne maximálně peníze z vývoje do reklamy.
              Je to ale fajnej model dostat prachy předem i po vydání :)
              Přál bych si aby to byla pecka, ale moc tomu nevěřím, no...
            • walltar
              No to se uvidí... možnost tu je, ale zase nadruhou stranu pochybuju že by měl znalosti aby nějak víc mluvil do toho co dělají. Většinou když do něčeho investuješ a nerozumíš tomu, tak to toho nekecáš, protože víš, že tvoje neznalost by pravděpodobně nezvýšila šanci na úspěch takové investice... Ale lidé jsou různí. Třeba si na to může někoho najmout.
      • Chim
        Já asi 2x tolik *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit