Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Na dnešní dobu je to holt málo FPS a 3rd person. *1*
  • Je Škoda, že se autor nepokusil jit jeste trochu vic do hloubky. Před par měsíci jsem shodou okolnosti hledal ke Commandos info a Pyro Mobile dokonce před nedávnem pracovali na čtvrtém dílu, ale projekt ukončili. Potom se k němu vrátili a nadále na nem pracuji. Bude se však jednat o hru na mobily, ktera bude vycházet prave z Commandos. Podle me to nemůže fungovat, protože si nedokážu představit jak bych to ovládal dotykem... Jinak to, ze ted takové hry nejsou, je dáno tím, ze AAA herní scéna vypadá úplně jinak. Je tu mnoho žánru, ktere predtim neexistovaly. Kdyby někdo udělal takovou hru, byla by jen pro strašně úzké spektrum příznivců
    • patr
      Tak moze to byt uplne ina hra, resp zjednodusena.

      Ja si praveze viem predstavit. Vsak to je praveze idealne pre mobily resp dotykove ovladanie
  • Až jednoho krásného dne dojde k plošnému měsíčnímu výpadku proudu, tak budu na mladé fakt zvědavý. Toť vše k nostalgii...
    • vlastik.plaminek
      No co, vezmu páčidlo a jde se vydělávat. *1*
    • Myslim ze kdyz vypadne proud tak mladi budou nejvic v pohode. Byl bych zvedavy na dospelou generaci. Jak by se porvala bez financnich prostredku (dnes je vsechno pred kompy a bez elektriky nemas pristup k penezum). Mladi by jim akorat doma rvali hlady.
      • Ale no tak :) je vcelku pochopitelný, že dnešní děcka by se posraly - od malička jsou zvyklý na počítače, tablety, chytrý telefony a berou to jako absolutní standard. Denně venčím psy a nevidím, že by se po ulicích prohánělo moc dětí na kole, hrálo fotbal na hřištích, běhalo v maskáčích po lese s kuličkovkama....prostě to, co bylo v 90. letech běžné.

        Ta křečovitá příměra k Ordinaci :-D na tu pokud vím koukají jenom důchodci a znuzení lidé, kteří nemají do čeho píchnout.....a co pacující a bavící se většina? nic? netvrdím, že by si při výpadku elekřiny neškubaly vlasy, ale dokážu si živě představit, že by se s tím vyrovnaly o mnoho lépe, než dnešní 10 letý děti, který si bez smart phonu ani neprdnou a běda jak má malej Vašík jen základní smart phone od Lenova, to se mu zbytek třídy směje...
        • Jamesi, tak jako si člověk zvyklý na bidet dovede vytřít kaďák papírem, když bude muset, tak si i dnešní děcka najdou jinou zábavu, když přijdou o svoje smartphony. Nevím, proč každá generace musí poslouchat řeči o tom, jak si dřív uměli hrát líp, a už vůbec mi hlava nebere, že sotva lidi dostanou řidičák, začnou hned tyhle povýšenecký kecy sami točit.
        • Já tu ale nenarážel na to, že by jsi se neměl čím bavit. Ale pokud ti na měsíc vypadne plošně elektrika, tak krom elektriky brzo přestane jít voda a plyn (s tím tedy i topení). Budeš kompletně odříznutý od financí (nevybereš ani v bankomatu, ani na pobočce a elektronicky nic nezaplatíš). A brutálně poklesne produkce všeho (třeba mimojiné i jídla). Takže zatímco děcka se budou jen nudít. Ty jako dospělej budeš těžce v háji protože ty děcka a sebe budeš muset nějak uživit. Dokážeš si dost dobře představit, jak by jsi skončil po plošném výpadku proudu na měsíc? To je trošku něco jiného než výpadek videoher a wifi na měsíc.
          • 2 Iggy
            díky za uvedení do scénáře celoplošného výpadku elektřiny.....poučné...jaktěživ by mě to nenapadlo ))).... já vůbec nereagoval na tebe, ale na gregora a janina
          • Jack1947
            Zajímavé teorie no já jsem byl když byla zima omylem v zimě bez topení ( mojí chybou- jsem neveděl jak se otevírá topení) a nebylo to nic moc ale ty výpadky elektřiny atp jsou taky vtipné no naštěstí se moc neýijí a přinejhorším zkusí jaké to je žít pod mostem zkusit popelnice ... atp...
    • Mladí prostě půjdou ven.
      Staří budou v depresi, že měsíc neuvidí Ulici a Prostřeno.
      • Ti tví mladí, když dneska mají jet na tábor, první, co je zajímá, zda je dostupná nějaká wi-fi síť. Takže asi tolik k tvému chození ven... *3*
        • Kdybys nebyl takove maslo, tak by te deti na tabore nesikanovaly
        • A to se vylučuje? Nebo snad bez wi-fi spáchají sebevraždu? *7*
  • Zajímavé ,že tyto hry mám rád. Hrál jsem Commandos,Desperado,Robin hood i Chigago,ale nedohrál ani jednu hru do konce.Bylo to i na mě pekelně těžké *1*
  • Niektoré z prvých misií sú geniálne. Najlepšia asi, keď sa vyhadzuje do vzduchu vodná nádrž. Potom sa to recyklovalo. Nemyslím, že som išiel ďalej ako do polovice.

    Jedna z mojich vysnívaných hier je Commandos s obmedzeným počtom save na jednu missiu. Potom by to nebolo, tak o načasovaní, ale o "dobrom designe". 30 kratších misií na úrovni hore spomínanej. Vyšpekulovanej na cca 5 save. Kľudne by to mohlo byť aj SF, alebo nejaký remake Comandos.
  • Do dneška hraju první Commandos + datadisk. Dokonce si kvůli tomu vydržuju jeden velmi starý notebook s windows XP a 20 Gb HDD :-) Obě hry mi na něm šlapou jak po másle. Bylo by moc pěkné, kdyby hru remasterovali, případně kdyby aspoň vydali druhý datadisk k původním Commandos. Je to hra, u které se musí přemýšlet. Dnešní hráči (nová generace) by ji už asi neocenili, což je hrozná škoda, je to opravdu kultovní počin.
  • gesto
    Stejně jako ve hrách to dopadlo i ve filmech a hudbě. neříkám že občas něco nevyjde, ale pochybuji aby se třeba o dnešních filmech,hudbě a hrách mluvilo dalších 20-30 i více let ?! to těžko, ale nebudu psát o hudbě a filmu, koneckonců jsem na herním webu...Takže kdo za to může ? Vývojář který zjistil že je lepší prodat 10 milionů kusů než pár set tisíc kusů OP hráčům ? a nebo mladší hráči který v dnešní době mají víc peněz než my starší v jejích letech ? a neřeší je skoro vůbec, a proto koupí co vidí ?, já ve 12 až 17 letech byl rád že jsem měl na vypalovačky, ano věřte hoši že v té době kdo měl pc s vypalovačkou byl king :) a docela si i vydělal :) ano vydělal si vypálením hudby, a her, filmů ne v te době žádné dvd nebo blu ray nebyly ale videa :)) a kdo měl rekordér tak byl taky frajer :)) dneska vidím 15 lety kluky teda (děti) s mobily za 10-20 litrů, značkové hadry,,, prostě neřeší peníze tak jak jsme je řešili my v 90 letech, bohužel, kdo ví možná bychom taky kupovali všechno mít kapesné třeba pár tisíc :) ještě nakonec řeknu co sem viděl minuly týden v metru, klučina 12-14 let více mu nemohlo bejt, na uších beatsy ty co stoji 9 tisíc v ruce velký iphone, pohodička ne ? :)) takový kluk když chce novou hru za litr tak ji prostě koupí a neřeší jestli bude dobrá a proč ? protože si koupí her kolik bude chtít a to je dnešní cílovka pc her 12-15 let, a podle toho to taky tak vypadá, nejsou lepší ani horší, mít dneska 15 let možná jsem stejný +- :)))
    • Za nasich mladejch let bylo vsechno o tolik lepsi! Tenkrat kdo kradl byl king! Dneska maj vsichni prachy a muzou si koupit co chtej... uz to proste neni ono.
    • Majkl
      Je potřeba, aby trh nabízel jak hry pro náročnější hráče, tak i ty zjednosušené konzolovky pro děti a méně hráčsky nadané dospělé či casual hráče, reflektoval fakt, že první hráčské generace už dospěly a chtěj od hry trochu víc, než držet zmáčknutý křížek na gamepadu, i tito lidě můžou tvořit dostatečnou kupní sílu, ostatní starší druhy zábavy jako hudba a film k tomu dospěly, takže nevychází jen CD se zpívající Dádou Patrasovou a Teletubbies
  • Door Kickers
    Breach and Clear
    Shadowrun Returns
    Invisible Inc.
    Crookz - The Big Heist
    The Masterplan
    Volume
    Monaco
    Svym zpusobem i FTL, Deadnaut,Frozen Synapse
    Ani bych nerekl, ze to je zanr, kterej by vymiral, jen prilis hardcore, takze se pomer nakladu / zisku moc nevyplaci. Spis bych rekl, ze se vyviji ruznymi smery tak aby byl pristupnejsi verejnosti. Pyro si myslim ma docela dobre duvody, proc je ted Pyro Mobile...
    • ravux
      Co ma kterykoliv Shadowrun spolecne s Commandos? *8*
      • "Co ma kterykoliv Shadowrun spolecne s Commandos?"
        - to stejne, jako JA2 nebo XCom
        • Nebo to rozvedu trochu víc, abych Tě jen tak neodbyl. Commandos 1 lze vnímat různými způsoby:
          1) - Tactical Squad Game s příměsí realtimových soubojů. Tak je hra vnímána většinou. Tactical squad game už v té době hráči nabízel výběr z několika postav s vlastní statistikou, kterou mohou měnit dle vlastního uvážení a spoustou schopností, které může v bojích hráč využívat hlavně díky tahovým soubojům. Realtimové souboje by byli nepřehledné, nebo by to bylo nezábavné jako samotná hra + problémy s příchodem 3d (některé mise Ground Control 2 byli fajn, ale jako celá ha by to neobstálo). To si můžeš dovolit jako malá indie hra. Tímto směrem se později vydali i Pyro a pohořeli. Pro mne byla například Hidden Dangerous nepříliš zábavná hra, která měla ale jiné přednosti - třeba to, že byla technologicky na výši a originální. Dvojku jsem hrál jako osamělý vlk a dnes bych takovou hru nehrál a nečekal bych ani větší zájem.
          2) - Z mého pohledu se o žádnej nadčasovej zázrak nejednalo. Jednoduše Pyro nemělo ty možnosti. Museli si vystačit s předrendrovanou grafikou pokud to chtěli pěkné a originální a tomu přizpůsobili i herní mechanismy. Commandos 1 byla 2D hra, kde hráč využívá kombinaci posbíraných předmětů a předem daných schopností a spouští předscriptované ůdálosti. Takže ano - když si odmyslíš pohled z vrchu, jednalo se o dobře udělanou 2D adventuru s téměř nulovou replayabilitou, protože většinu situací nešlo řešit jinak, než jedním, předem daným postupem. Volně taktizovat v jedničce moc nešlo a podruhé už to tak zábavný nebylo.
          3) - Stealth game, kde hráč využívá vlastních schopností k eliminaci protivníků. Hráč prochází předskriptovanými událostmi mapou a kombinací vlastních dovedností, či interakcí s prostředím, se dostat až ke svému cíli pokud možno tichým postupem. Ale tyhle hry tu stále jsou. V roce 2002 Pyro předběhli IO Interactive, změnili kameru na thirdperson a místo několika vojáků hráč ovládá speciálně vycvičenou postavu. Hráč se tak lépe sžije s prostředím i charakterem, hra má lepší atmosféru a je to 3d. Jmenovala se Hitman. Není důvod, proč mít několik vojáků. Proč? Abys je musel krkolomně a frustrovaně navigovat po mapě, protože jejich Ai není na výši? Nebo s každým z nich procházel mapu? Sám za sebe můžu říct, že bych nehrál hru, která by byla jako hardcorovější Ghost Recon: Future Soldier jen s tím rozdílem, že mapu musím prolézt se čtyřma charakterama v singlplayeru...
          Z tohoto důvodu si myslím, že se vždy jedná jen o nostalgické slinty, protože herní průmysl jde vesele dopředu a mechanismy se posouvají směrem dopředu. Commandos je dávno přežitý.
          • ps: pokud nekdo chce 2d tactical squad tak jak se prezentuji commandos, jen stim rozdilem, ze je to tahovka, tak at zkusi Shadowrun Returns. Dle myho to je hlavne tahovka, na kterou je naroubovana story. Presne ten typ hry, ktera je v hodne smerech uplne jinde (jak by nekdo napsal, ja to vnimam tak, ze je mnohem dal a nektere herni mechanismy nema tak orezane) a typ ze ktereho vychazelo Commandos, prestoze je Commandos 1 podle myho 2d adventura (s logickymi puzzly a sbiranim predmetu, jako obvykle) kvuli omezenym moznostem Pyra v dobe vyvoje.
        • ravux
          Aha, ty jako myslis, ze se to ovlada mysi a je to izo. Tak rekni hned.
  • Commandos 3 jsem zkoušel, ale bylo to strašně hektické, nesutále respawny jednotek (to co se mi úplně nelíbilo na 1, ale tam to alespoň byl jen při poplachu, takže se tomu dalo vyhnout), takže se člověk musel většinou velmi rychle prostřílet, ale ovládání bylo snad nejhorší ze všech a vůbec nebylo uzpůsobené takové hektické akci. Pro mne zůstává vrcholem 2, kde bylo téměř vždy hodně možností jak úkol splnit (střelbu beru jako až jako poslední možnost nebo když se to nepovede) díky větší škále dovedností jednotlivých vojáků, zatímco v 1 byli všichni až moc specializovaní a plavat uměl jen jeden.
  • patr
    Toto ma sere, rts strategie a podobne hry typu commandos, baldurs gate atd.

    Rad si zahram dotu ale niekedy ma to prestane bavit z dovodu hry so 4 nahodnymi spoluhracmi.
    A vtedy je ovela lepsia rts strategia 1v1 kedy je to len moja hra a super.

    Starcraft ma nebavi, arkadove, rychle, scifi.
    Kupil som cnc komplet, servery vypnute, kupil som act of aggression, vyborna hra ale malo hracov. Je to naprd s tymito zanrami
    • baldurs gate nebyla zadna strategie. Byl to prehistorickej predchudce dnesnich Hack 'n' Slash her...
      • Baldur's Gate nemá s hack n slash společnýho vůbec nic.
        • https://www.youtube.com/watch?v=tP4PYHDzEdM
          - njn. Mas naprostou pravdu. Nema, no. Vtipny i ty hitpointy (dole v konzoli)...
          Vlastne strasna skoda, ze to zakoncili Dark Alliance, hrou, kterou zname dnes jako regulerni Hack n slash zanr (napr Dungeon Siege). *1*
          • 0011
            Wow týpek na nejlehčí obtížnost umlátil holema pár gnolů *7* to bych chtěl vidět jak by tohle (ne)fungovalo na Sarevoka. Když znáš kompletně všechny exploity, tak dvojka se dá hrát solo skoro jako h&s, ale pokud si vezmeš partu a obtížnost dáš na maximum tak se bez taktizování neobejdeš, jinak hack and slash spočívá v tom, že útoky přímo ovládáš, ne že postava útočí automaticky. Dark aliance je úplně jiný žánr v úplně jiném enginu a od úplně jiné firmy a jestli myslíš, že ne, tak si pleteš pojem vydavatel a developer, ne že by mě to překvapovalo
            • 0011
              Budeš se divit, ale hraju i diablo 3 to nic nemění na tom, že taktizovat můžeš akorát tak na multiplayer a to ještě v případě, že tě spoluhráči neignorují a nedělají si co chtějí, nebo mi chceš naznačit, že přiřazení jiných útoků companionovi na singl, kterého nemůžeš ovládat je taktizování? Prej nějaká lamka co hraje baldur's gate *1* kdyby bylo v diablo 3 pvp tak bys brečel kámo
            • tvle co chces na diablu taktizovat, nahodim maximalni dmg a i na t13 ty moby zfouknu na jeden utok, elita neelita...
            • diablo? baldur's gate? hrusky? jabka?
              co to tu meles za prejt? uplne iny zaner, princip aj liga. to je jak premyslat nad tym ci si po prebudeni das kafe alebo nezne bicovanie navonanymi tkanickami do bot...
            • Myslis ze diablo na torment XIII zahrajes bez taktizovani? Tam by nejaka lamka co hraje baldurs gate neprezila ani minutu.
          • Ano, Dark Alliance je konzolová hack n slash podobná Dungeon Siege.

            Baldur's Gate na PC je klasický RPG s taktickým soubojovým systémem. Protože je hra postavená na starých AD&D pravidlech jsou tam v konzoli hody kostkou a "vtipný hitpointy". Jestli někdo dohrál byť první díl bez pauzování soubojů a klikal jako v diablovce, měl by založit boyband. *13*
            • Přesně jak psal 0011. Není co zachraňovat a tebe už nezachrání nic.
            • 0011
              451: když už umíš hledat na wikipedii, měl by sis ten článek dočíst ty rozumbrado *3*
            • "Myslím, že už se nemusíš dál ztrapňovat, učenče."

              To uz nezachranis *1* *1* *1*
            • Myslím, že už se nemusíš dál ztrapňovat, učenče.
            • PS: vtipny je, ze tento pojem se zacal pouzivat prave u deskovek v souvislosti s D&D or AD&D *1* *1* *1*
            • Vrele doporucuji se trochu vzdelat a trochu si toho o pojmu "Hack and slash" precist smerem k osmdesatym letum, kdy se zacal pouzivat. *3* To stejny i pro toho pod tebou a i dalsi radobyrozumbrady *2*
    • company of heroes 2 *3*
    • Paulcz
      Pro RTS jsou lepší menší komunity než public plný blbů a lidí, kteří v půlce hry odejdou.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit