Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Já jsem teda v Diablu 3 žádné detaily neviděl.
    • Asi jsi je měl vypnuté :((
  • Tak jsem vcera dohral 1 akt trvalo mi to neco okolo 2 hod a to jsem prolezl vsechna mozna zakouti, abych co nejdele natahl hraci delku.
    No jestli ostatni akty budou take otazkou cca 2 hodin, tak ta hraci delka hry je opravdu plivnuti od blizzardu do tvare vsem hracum cekajici na Diablo.
    A jestli si nekdo mysli, ze na tezsi obtiznost prochazet stejny obsah hry je relevatni nahrada, tak to je s promnutim obycejny blb nic jineho.
    Nadruhou stranu hru vyvijeli teprve 11 let, tak co od toho cekat ze.
    • Mám pocit že si tu vela ludí mýli koniec I aktu s koncom openbeta/GuestPass koncu, lebo openBeta/GustPass končí zabitím skeleton kinga a zodpovedajú tomu približne tie 2-3 hodiny hrania.
      Koniec prvého aktu končí zabitím Butchera http://www.youtube.com/watch?v=edDJ_kdXG6A
    • 1. Diablo 3 nevyvíjeli 11 let. Nezačali na něm pracovat hned po vydání Diabla 2, ale až o dost let později - měli mezitím jiné projekty. Na hře jako takové dělali maximálně 4 roky.
      2. první akt se rozhodně nedá projet "okolo 2 hod" a prolézt přitom všechna možná zákoutí. Jedině že by sis zapnul režim "flash gordon" a všechno proletěl nadzvukovou rychlostí. Za dvě hodiny se sice dohrát asi dá (celá hra na "speed run" zabere prý cca 6 hodin), ale rozhodně ne s tím, že projdeš všechna zákoutí. Já nikam nespěchal (ale zase ani nikde dlouho nepostával) a první akt jsem dohrál za nějakých 5-6 hodin a dostal se na cca 13.úroveň (možná víc, nehlídám to) a vím, že jiným to trvá i déle. Takže 2 hodiny rozhodně nejsou běžnou dobou pro první dohrání prvního aktu.
      3. Na procházení stejného obsahu (i když mapy se pokaždé generují znovu, takže lokace nejsou úplně stejné), akorát na jiné obtížnosti a s jinými postavami je Diablo založen, takže zde nevidím žádné rozčarování..jedině, že bys od Diabla čekal, že to nebude Diablo.
      Nepamatuju si, že by vývojáři v tomto směru slibovali něco jiného.
      • Na hře dělali nějakých cca 8 let už od roku 2004 a od té doby jí několikrát předělávali, tzn. že celých 8 let nestrávili na této verzi ale předtím nějaký čas prošustrovali na minulých verzích, oznámení přišlo v červnu 2008. Kdyby dle tebe na hře dělali max. 4 roky, znamenalo by to, že na hře začali dělat 2 měsíce před datem oznámení v červnu 2008 a to je pochopitelně nesmysl. Čas který na to padl na tom není vidět.
        • Hmm, z nějakého důvodu jsem si myslel, že "před 4 roky" byl rok 2007 a ne 2008..nevadí :) . I tak ale pochybuju, že by před rokem 2008 měli na Diablo 3 nějak moc prostředků - dost lidí dělalo na WoW, Starcraft 2. Intenzivně se práce rozjely beztak až chvíli před oznámením práce na hře. To ale samozřejmě nic nemění na tom, že hru vyvíjeli nadprůměrně dlouho (ale rozhodně ne 11 let) - a během toho času hodněkrát přepracovávali (takže verze z roku 2008 může mít klidně s tou dnešní společné pouze jméno), měnili/upravovali engine atd., protože technologie samozřejmě nečekaly na to, až se Blizzard uráčí hru po letech vydat, že.

          Ještě jsem bohužel neviděl hru, která by se vyvíjela déle než 3-4 roky a "čas, který na to padl" byl (v dobrém) vidět. Snad překvapí Half-Life 3.
          • Stane se :) Jinak souhlasím, také nevidím žádný základ pro tvrzení o tom, že na hře dělali sotva vyšlo Diablo 2, tedy 11-12 let, to ne nepodložené, podle zdrojů se ten rok pohybuje kolem roku 2003/2004, kdy tam asi rok vypadl kvůli WoW.
      • Jestli na tomhle někdo dělal víc jak dva roky v kuse, tak se dá pochybovat o jeho schopnostech.
    • Na to snad nejde rict nic jinyho nez LOL. Za 2 hod se clovek dostane tak maximalne ke skeleton kingovi a to jeste musi spechat. A napadat u Diabla jeho hlavni vlastnost - hrani hry porad dokola (nebo dokonce jen jednotlivych casti porad dokola) - to svedci jen o tom, zes predchozi dva dily urcite nehral.
      • Pis si tady nesmyslnych lolu kolik chces ,ale je to tak, neco malo pres 2 hodky a byl jsem u konce 1 aktu 95% nepratel sejmes na jednu ranu, takze zadne zdrzovacky.
        D1 jsem hral jen okrajove ,ale D2 mam prosle se 3 postavama a jednou na druhou obtiznost, nicmene nez jsem se prosekal az na konec 3 aktu, zamerne pisi 3 jelikoz 4 byl uspechany a velice kratky, tak to trvalo opravdu hodne dlouho, pamatuji si kdy prolezt v 2 actu catacomby pod mestem + vycisteni palace trvalo pomalu dele, nez cely prvni akt v D3, takze si prosim nech ty nemistne poznamky, ze jsem to nehral. Delka teto hry je opravdu to co me hodne zklame dle toho jak dlouho jsme na to museli cekat.
        • prepac, ale trolluj si s 2 hodinami niekde inde, mam 13 level po 7 hodinach normalneho hrania - nic nevynechat - a som highlands. Ano da sa prejst za 2 hodiny, ale nie tak ze chodis naozaj vsade. To ze si hru sam kazis je tvoja vec, ale nekaz ju tim co si to este neskusili...
        • Zajimavy ze nejakejm lidem to trva 7 i kdyz tvrdej ze prosli uplne to samy co ty... To uz je proste nesmysl a vzhledem k tomu ze me to trvalo tak 5 a to jsem taky skoro vsechno rozsekal hned, tak ti proste verit nebudu, sorry
        • to si toho opravdu moc nepamatujes z D2 a psat ze jsi to dohral dokonce s jednou postavou i na druhou obtiznost ??? delas si tady z nas vsech prd..l nebo co ???. Pocitam ze ses dostal k Leorikovi a povazujes to za konec prvniho aktu.
          • Prosimte radeji uz zde nic nepis a nedelej ze sebe jeste vetis **** nez jsi dekuji.
      • blbe je, ze uz nejde zabijet bossy porad dokola, protoze z nich po prvnim zabiti udelaji obycejnou elitku....vcera jsem takhle kilnu diabla a ze ho zkusim jeste jednou, no a vypadlo z nej jen par modrych kravin :(
    • Tak to tedy nevím, ale já prolézal také všechno (tak, abych měl vždy a všude objevenou kompletní mapu) a mám zatím nahráno zhruba 5 hodin, level 14 a stále jsem v prvním aktu, zabil jsem Araneae a začínám v Highlands.
      • Odulin
        Taky tak. Prochazim všechno a po 7 hodinách 14 level a teprve dokončuju 1. akt.
      • Nahráno 12 hodin a jsem v půlce druhého aktu, holt někteří lidí to hrají trochu divně asi.
        • MrSanta
          Každý má k hraní jiný přístup. Třeba DE:HR má u recenze na jednom nejmenovaném webu uvedeno, že recenzent to dohrál za 18 hodin. U jiných recenzí se to pohybuje mezi 25 - 40 hodin. Mě Steam po prvním zahrání ukazoval 80 hodin. Prostě je to různé člověk od člověka.
          • No ale dejme tomu, že každá postava na začátku zabíjí zhruba stejně rychle (nemáš ještě tak dobrý equip), questy i obtížnost stejné pro všechny a hraješ to tak že, objevíš celou mapu, kterou samozřejmě vymlátíš, pak na ní projdeš všechny objevené dungeony, pootvíráš truhly, nepřeskakuješ videa atd. a teprve pak jdeš do další oblasti. Tomu říkám prolézt všechno. Samozřejmě během toho portuješ do města rozkládat a prodávat věci, občas něco vyrobíš. To prostě na dvě hodiny není i kdybys vynechal ten craft.
    • To teda fakt nechapu, se vsema moznejma zakoutima mi takovejch 4-5 hodin urcite trval.
      Kazdopadne cela hra mi zabrala tak 20 hodin a to jsem nakonec ani neprolezl uplne kazdy kout protoze cast druhyho aktu jsem hral coop s kamosema. Umřel jsem jednou když mě hra vyhodila a použil jsem za celou hru asi 2 potiony, takze jsem se rozhodne nezdrzoval.
      • filias
        Já se snažím prolézat klasicky vše co jde a jsem na 5:40, level 12 - a to jsem první akt ještě neprošel.
        Když jedete spped-run, tak si pak nestěžujte, že je hra krátká. Morrowind šel taky dohrát doslova za pár minut.
      • A jak vám šel Belial? Kamarád (s kouzelnicí) se včera u nej strašně vztekal a měl s ním hrozné problémy *15* A co jsem četl fóra, nebyl jediný.
        • Belial bol ok, pripadalo mi to ako nejaká arkádová vsuvka. Inak dohratý druhý akt za asi 13-14h.

          Ale tí, čo sa sťažujú na to, aké je to ľahké asi nenarazili na 10 leveli vo fields of misery na unikátne "jailor" savage beasty - som len čumel, charge, imobilizovaný char s 1/2 života a potom ako zvyšné tri sv*ne dali charge na môj imobilizovaný char - šlus. A to bol barbar so štítom. Potom som od tých jailorov utekal jak čert od kríža. *2*
        • ta monstra obecne jsou dost zakerna...ty ruzne pritahovacky, zmrazovacky, teleportace, jed a podobne, no na HC to bude celkem nervak ;]
  • Co se týče grafického srovnání, minimum až téměř žádné rozdíly jsou pochopitelné, ona ta grafika je na takové úrovni, že neni ani kde ubírat.
  • Koupeno, vyzkoušeno a říkám si zahraju si až později, ale nemohu, protože "Battle.net is down for maintenance" ale zajímá mě to? Mně je jejich battlenet u prde*le, koupím si hru, chci si zahrát kdy já chci a oni se mnou takhle vyjebou a budou mi určovat kdy si můžu zahrát hru za kterou dostali moje prachy? Dělaj si kozy? A kde jsou ti fanboys co měli hubu plnou řečí jak neustálý připojení neni problém a že o nic nejde a že to je jen trapný vymlouvání a stěžování si?

    V takový chvíli člověk opravdu jen lituje, že takovým blbům dal peníze, Blizzardu už vyloženě jeblo a my hráči, místo toho abychom je poslali s timhle neustálým připojením do hajzlu, tak to kupujeme jak o život a bude čím dál hůř. Být k dispozici možnost to obejít, tak to beru okamžitě.
    • SnakePlisken
      Furt lepší dělat údržbu ve 4 ráno, než odpoledne, jak to má ve zvyku EA s SWTOR.
    • Takto, vzhledem k tomu, že to není tvoje, ale máš jenom licenci k užívání. Někde v ní bude určitě napsaný (já jsem to nečetl, ale klidně bych se vsadil), že potřebuješ Battle.net, ten je Blizzardu a může si s ním dělat co chce.

      A Blizzard chce prostě vydělat víc peněz (ten AH nebo co to tam mají). Takže se jim nediv, že vyžadují být permanentně online. To, že udělali z D3 online hru (neříkám MMO) tím, že generují spoustu věcí online, je jiná věc.

      Osobně bych to vyřešil tak, že by si singl hráč mohl v klidu hrát single u sebe a postava by měla někde v konfiguraci schovanou proměnnou singlePlayerChar nastavenou na true a tím by nešla použít online. Je teda fakt, že s tím by si asi každej šikovnej hacker poradil, pokud by to nebylo nějak brutálně zabezpečený.
      • Tohle já prosím věděl i před koupí, že je nutný battlenet, ale kde se v té licenci nebo u koupi hry píše něco v tomto smyslu: "Vyhrazujeme si právo battlenet kdykoliv vypnout nebo omezit a znemožnit Vám tak na libovolnou dobu hraní Diabla 3 dle našeho uvážení bez poskytnutí náhrady" a informovat tak zákazníka o tom co přesně to obnáší? Nemohu to v licenci najít.

        Licence je plná jen krytí vlastníhop zadku a vlastních zájmů, ale např. toto je je velmi zajímavé:

        "The Game is capable of both offline and online player modes, both of which require that you obtain authorized access to the Service."
        http://us.blizzard.com/en-us/company/legal/d3_eula.html

        Vzhledem k tomu, že offline mod tam není a hru zkrátka není možné hrát bez online připojení, jedná se o podvod a klamání hráče nebo jak si mám tuto část z licence vysvětlit?
    • problémům*
    • Zrovna to vypli no kvůli nějakým problemům se servry :/
      • Njn, to je mrzuté, ale mě jejich problémy zajímají asi tak jako Blizzard ty moje, tohle je opravdu na hlavu.
  • 2/10
  • kubi-wan
    Chápu, když po vás chce hra jednorázovou online registraci na začátku... ale bejt non-stop připojenej k netu, když chci hrát singleplayer?! What the f*ck? To už jsou herní společnosti opravdu tak zoufalý, že vymejšlej takovýhle pitomosti? Blizzardi asi moc nevěřej tomu, že udělali tak dobrou hru, aby si ji hráči chtěli koupit...
    • Já teda diablo jako single player hru neberu pro mě je to coop hra s možným(v diablu 3 zatím nemožným) PvP. Opravdu nechápu proč lidem to neustálé připojení vadí. I kdyby tam byla možnost to hrát na lokálu, tak ji stejně nevyužiju.
      • navíc řekněme že si ho někdo bude chtít zahrát po X letech (já staré hry hraju, tak co by ne)... a výsledek bude že bude moct chtít... ale to bude tak všechno co s tím bude moct udělat
      • Přesně jak píše hm, otravný maintenance, včera jsem logoval kolem půl deváté večer a musel jsem čekat frontu, navíc to zhruba půlhodinku nechutně lagovalo, takže zatímco já nemohl trefit jediné monstrum, do mě vesele mlátilo vše kolem (představa že takhle hraju hell/inferno), nemohl jsem sbírat itemy respektive mohl, ale s 10 sekundovou odezvou. Někdy kolem desáté jsem musel ze hry a při zpětném přihlašování opět fronta. Ale jinak jsem šel spát spokojený, zabij jsem pavoučí královnu a začal se dostavovat takový ten pocit "ještě jeden level a půjdu spát", tak jsem to raději vypnul, abych vůbec vstal do práce *15*
      • "Battle.net is down for maintenance" - tohle je jeden z důvodů, je velice prostý, nemůžu hrát svojí zakoupenou hru, protože jejich battlenet je v údržbě, která mě vůbec nezajímá, mě zajímá to abych mohl užívat to za co jsem zaplatil.

        Já zas opravdu nechápu proč lidé akceptují nebo dokonce schvalují tenhle online nesmysl a ještě se blbě ptaj, chtěl to snad někdo? Žádali si to hráči? Je to k něčemu dobrý být online když chci hrát single? Kde je problém nechat hrát lidi offline když je jejich úžasnej battlenet v pytli a ti co se chtěji crcat s jejich battlentem ,ať si to klidně užijou ale těm co nechtějí to prostě nenutit a neznemožňovat jim užívání jejich zakoupeného produktu? Jsou z nás fakt ovce a tahle srágora s online připjením a centralizací u nich je jenom kvůli $$$ kvůli kterým serou hráčům na hlavu.
    • Veskoslav
      Poslední hra, co neměla stále připojení k netu byla W3 FT:) Sc II sice lze hrát offline, ale ztrácíš veškeré online fuknce.
      • risa2000
        SC2 jde hrát offline, ale jednou za měsíc se musí připojit k netu a něco ověřit. Bez toho přestane fungovat. (Respektive začne psát nějakou zmatenou hlášku o tom, že vypršela licence zkušební verze nebo tak něco.) Stačí jednou spustit s připojením a je to zase OK.
  • To, že i singlw player je online, je vynikající věc, protože si nikdo nezahraje aniž by si hru koupil a tak to má být. Směju se všem pirátům nadrženým na Diablo III, kterého se nikdy nedočkají.
    • Wow je ciste online hra tam bez serveru nejede vubec nic a presto existuji tisice free serveru *1* je to jen otazka casu
      • Jo, otázka času.... kdo bude čekat půl roku, rok na funkční verzi?
    • filias
      Myslím, si že tohle bude trend - server-client. S tím, že u sebe budeš mít grafiku, hudbu a něco z AI a zbytek se ti bude streamovat ze serveru. Pokud to uděláte dostatečně dobře, tak je to z skoro neprolomitelné (museli byste se hacknout na jejich servery). A cracky budou hodně náročné a nikdy nebudou dokonalé.

      Myslím si, že do budoucna tohle bude mít tak 1/3 AAA her. A až nebudete chtít udržovat servery, tak prostě uděláte offline build.

      Lidí co to bude bojkotovat bude méně, než odrazených pirátů - především u hodně hypeovaných hrách. Diablo 3 je sice skvělá hra, ale zase nic převratného to není - bude se zajímavé podívat na prodeje za první 3 měsíce a porovnat to se zbytkem trhu.
      • Kr.Pa
        diabo 3 je AAA hra ??
        • Ano, je.
    • ty si chuj skidrow už na tom pracuji a pirati se budou smat tobě *1*
      • Aj ja pracujem na mojej krasnej postave.. uz iba 30 kilo a bude idealna....ale ci sa mi to niekedy podari... :-P
      • Veskoslav
        Skidrow pracoval i na Darkspore a jak to nakonec dopadlo víme všichni:)
        • Protoze Darkspore nestojí za tu námahu.
          • Veskoslav
            A proto na tom pracovali 2 měsíce s 8 lidmi?:)
        • no ja hral SC 2 upirateny par dni po vydání nevidim v tom zasadni problem
          (ano koupil sem i origo sc2 to sem ale pííííč
          • Veskoslav
            Sc může i originál jet offline, Diablo III nikoliv. Diablo III nemá "soubory" na tvém vlastním disku jako je to v případě Sc II. Diablo III je spíše singleMMORPG než klasické RPG. Je to to samé jako Darkspore (kooperace a neustále připojení k netu)
            • Ok, dík.
            • MrSanta
              Myslím, že to neprolomili. Darkspore je snad pořád bez cracku. Ale nemůžu to říct s jistotou, pirátskou scénu nesleduju, hry kupuju. Uvažuji jenom podle diskuzích tady na games.cz, kde se to už několikrát probíralo.
            • Jak dopadli Skidrow s Darkspore?

              Jinak D3 má soubory na disku a zabírá nějakých 15 GB, ale AI a myslím že i loot se tahá z Battle.netu. Co není lokální jsou postavy.
    • Veskoslav
      Nikdy bych netvrdil. Tvorba emulátorových servrů zabere pár měsíců, ale bude to podobné jako v případě WoW.
      • Ale je otázka, nakolik pak lze takový paskvil nazývat plnohodnotnou hrou...
  • Veskoslav
    Jo jinak Metacritict některé komenty ohledně Diabla III:


    Sc is better RTS then Diablo III. 1/10
    Bad FPS! 0/10
    I try play with Chaos. It is boring.... 0/10
    • Odulin
      Dobytkové. *4*
  • Jediné co chybí je hate článek od Danečka :D
    • yuri.sidius
      to přijde, stromy má blizzard sice pěkné, ale nevšiml sem si záchodů *1*
  • yuri.sidius
    No tak když příšlo D2 tak už to taky nebyl grafický zázrak, ale jelo to prakticky všem, ale co pro mě bylo to hlavní, že bylo opravdu hodně propracované a bylo propracované na ukor právě té grafiky. A D3 je totéž. Opravdu dost pochybuji, že některá z her co bude mít lepší grafiku než D3 bude zároveň tak dobře propracovaná jako D3. Myslím tím všechny ty různé modely brnění a zbraní pro každou třídu, ale i takový blbosti jako smrti nepřátel a dynamika prostředí, no dost o tom pochybuju. Blizzard vždycky obětuje moderní grafiku ve prospěch hratelnosti a nároků na hardware a vychází mu to. Grafika d3 plně stačí na zobrazení toho co je u izometrické mlátičky potřeba a mě osobně nevadí ani ten styl wow, ještě se drží ve snesitelných mezích narozdíl od torchlight, což je jak D2 na tripu, může to mít sice zajímavější skill system, ale vizualně je mi to už moc protivné. No aco se týče skillů, nedávno sem si zhrál D2 abych si zavzpomínal a upřímně už to nebylo ono a došlo mi, že všechny změny v d3 jsou opravdu k lepšímu. Pokud chtěl člověk hrát D2 i na nightmare a hell tak si musel udělat konkrétní build, což znamenalo bušit body do cca 5 skillů a tím byl odsouzenej hrát furt dokola a dokola. V d3 si to prostě člověk přepne až se mu to odemče o nic nepříjde a kdykoliv si to může zase změnit. Jako dlouholetý hráč D2 říkám tohle je fakt lepší.
    • Musím nesouhlasit v jednom bodě - D2 byla na HW šíleně náročná hra, u které byla plynulost v mnoha místech utopií a to i přes na svou dobu maximálně průměrnou grafiku. Jinak to byla a je perla, to je jasné.
    • MrSanta
      Škoda že část svého úsilí nevěnovali takovým věcem jako jsou některé postavy, kterým při útoku mizí vybavené zbraně a místo nich používají zbraně které vůbec nemají.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit