Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pocity, které se snaží autor popsat, znám. Narozdíl od retro stálic, které si člověk občas doteď zahraje (v mém případě třeba první Civilizace, C&C Red Alert 2 + datadisk Yuri´s Revenge, Heroes 3 a pár starých adventur), je to s návratem ke hře, kterou člověk opravdu naposledy viděl jako dítě před fůrou let, úplně jiné. To náhlé zaplavení vzpomínkami a pocity je težce popsatelné. A čím víc her člověk v mládí okusil, tím víckrát si teď může střelit dávku instavzpomínek *4*
  • Taky si rád zavzpomínám, ale na hraní už nemám čas.
    Pokud mě paměť neklame, tak jsem začínal hrát na PC docela pozdě (z dnešního pohledu), až nějak v 10 letech, nejspíš podzim 2002.
    Z prvních dvou let hraní mi nejvíce utkvěly v paměti hry jako NFS Porsche 2000, NFS Hot Pursuit 2, GTA VC, Mafia 1, Age of Empires 2, Age of Mythology, The Settlers IV, Warcraft 2/3, Posel smrti.
    Nechápu, kde jsem na to bral tenkrát čas. Jó zlatý bezstarostný časy. *4*
    • Jack1947
      Sorry ale tohle je jako zpověd nějakého zapšklého důchodce, " Joo to tenkrát byli časy , to jsem mlel ještěěě všechni zubíí kuckkk... tehdá v roce 2002 jestli si dobře pamatujůůů tobylo jiné časůů mořeee - dneska už nejni kuck ( spolkne zbývajicí 2zuby) jak bejvávalo naštleští i u těch her... ( vyplivne zuby do hrnku s čajem) *11* *12*
      • Jedinej zapšklej seš tady ty.
      • Prosím tě, udělej lidstvu laskavost a nerozmnožuj se, díky.
        • S vlastni dlani to jde nastesti dost tezko ;)
        • Jack1947
          Když ted si připadáš už starý tak co třeba za 10-20 let - to už budeš ouplnej indalida potom *7* *12*

          No nevím, možná by to bylo nejlepší v tomhle zkurveným světě *12* *16*
          • Kde vidíš napsaný, že se cítím starý?
            Jen jsem napsal, že si občas (párkrát do roka, třeba při čtení nějakého článku jako je tento) zavzpomínám na úplný začátky mého hraní na PC (nepočítám dřívější hraní na PSku u známých).
            Ano, dětství bylo bezstarostný, nebyl třeba problém v zimě zapnout v sobotu ráno hru a hrát s kámoši až do večera.
            Dnes už není možný takhle vypnout. Práce, schůzky s klienty, neustálé vzdělávání se v oboru, věnovat se dítěti a manželce, starat se o barák, zahradu a auto, koníčky/záliby (od sportu přes filmy/seriály/dokumenty až po čtení), scházet se s přáteli a rodinou, výlety atd. (abys měl obrázek o časovým vytížení).
            Samozřejmě je to o prioritách, takže třeba hry musely z kola ven.
            To mi ale přece nebrání, abych si občas nezavzpomínal na ty časy, kdy jsem nemusel nic řešit.
            Každopádně kdyby mi takový život nevyhovoval, bydlel bych ještě teď u rodičů v pokojíčku, jako jiní, že?
            • Jack1947
              Jestli to bylo narážka na mě tak děkuji, a nemíním měnit myslím že bych byl v dnešní době blázen já se řídím pravidlem když už máš vlastní dům tak mna něj už vydělat dokážeš"

              Jsem tě jen terochu vtipně poštouchnul no hate - jestli sis to vstáhnul na sebe osobně tak se moc omlouvám. Je mi líto že už na hry nemáš čas ale chybu hledej jak si napsal již především u sebe *3* ne ne nebrání jen vzpomínej jak jen libo. Taky vzpomínám a pro mladší ročník 97+ možná 2000 už působím také občas jako dinosaurus - když se někdo diví že wtf? ty si žil v době kdy ještě nebyl Facebook :D ale ne nepřipadám si fakt starý a lituju děti co nezažily hry aspon v družinách/ve škole. Jsou odkojeny již dnešní AAA pro(S)dukcí od kolébky. Já naopak mohu litovat že jsem nebyl veden už útlého věku k pc.. no litovat třebs bych neměl konzole pak *2*
  • Jack1947
    Když těd mrknu na článek tak vlastně i souhlasím - tohle jsou jen videa co vám přiblíží hry staré/neznámé nebo některé na které už byste jinak dávno zapomenuli! takže nakonec je to hezké retro.
  • Vytáhnu starý notebook Siemens s Windows 95 a s MS-DOS a hraju ty hry typu Prehistorik,Summer,Winter,UFO,Dune 2, Civilizace a další a youtube ani nepotřebuju *14* *1*
  • Taky čučím na YT, taky jsem starší škola, ze starých her mám nainstalované (spíš nedohraju) Settlers 2, Caesar 3, Raiden Legacy a NFS Underground 2. Ty Spéédi snad taková vykopávka zase nejsou… Dobrá, jak pro koho… Přesto se nepovažuju za nostalgika. Nemám rád pixel art, a jakože výjimky potvrzují pravidlo, zlatej starej DOOM… Kdybych to teď nainstaloval, znovu mě to 100% chytne! Co jsem to ještě z těch vykopávek v posledních letech hrál? Heroes of Might and Magic 2, Theme Hospital, TTD, Pharaoh, vlastně je toho víc, ale zase nijak přehnaně :-) Máme tu GoG, máme tu MAME. A co je vlastně starý? Moje babička jaksi 15 let není... Slza-káp, náhodou je pěkný, že díky YT si můžeme téměř cokoliv během chviličky připomenout. 1990, Konami, Lightning Fighters!! Pro vás nic, pro mě krása prvním zvukem. A že nejsem nostalgik :) První Fifa? Ta první. Poslední Fifa? Road to the World Cup (1998). Jo, viděl jsem, lehce i hrál nějaký ty novější, řidší mlhu mám kolem 2011, zkrátka na tenhle herní žánr už jsem dědeček… Pozor, blizzárdí HotS mastím pravidelně :P Ne kvůli PíVíPí, prostě mám rád ty postavičky :-)) Harry Potter, Harry Potter… Hale, o Harryho tady vůbec nejde, článek je pro mě dobrej z úplně jinýho důvodu. Není to jen další standardní info, co, kdy, jak… Samozřejmě, i tohle je důležitý, ale je to tak nějak norma pro kvalitní herní web. Zkrátka za poškoláky chci říct, že jakákoliv (nemusí bejt 100% pravda) nástavba nad onu normu je super.
  • Hledam jmeno jedny hry, treba mi nekdo poradi :)

    Hra na 286ku , ega/cga/vga volba grafiky, hralo se za Davida Crocketta nebo nekoho takovyho , bylo to 2dcko bez scrollingu, imho se tam hazela sekera a nuz a zabijeli indiani a pistolnici, splhalo se po skalach a mezi lokacema se prejizdelo na kanoii , ovladani bylo dost nemotorny , nevzpomene si nekdo?( podle toho popisu asi ne , ale treba si nekdo vzpomene ) :D hledal jsem to dlouho ale bez uspechu... Diky moc
    • Nemyslis colorado? hral jsem to teda na amize ale popis sedi
      • jj tj ono, diky moc
    • Khanemis
      Tipoval bych, že by to mohlo být Colorado (odkaz na emulaci přímo v prohlížeči), ale sám jsem to nikdy nehrál:)
      • Diky moc! to je ono
        • Khanemis
          Rádo se stalo. Přeju fajn hru a vzpomínání:))
    • Ugh! Nemáš zač.
      • taxikare jsi tam fakt nedelal ;)
  • ...jako, jsem dost linej clovek, ale zase ne tolik abych jen sledoval nejaky joudy co jen hrajou hru - si vygooglim nejakej online emulator a radsi si to zahraju sam osobne. treba action elevator. :)
  • DOPORUCENI PRO AUTORA CLANKU:
    https://www.youtube.com/watch?v=w5OSOY2oOMI&list=PLDmZhPdI8SkePlwz8CPhxPi2bS20QFQ4d
    Nejenze se podiva na sva oblibene hry, ale jeste se muze ledascemu priucit.
    (Nechapu, proc delate clanek o retro gamesplay videich na youtube, misto abyste udelali promo kolegum z Vasi staje?)
    RETRO NATION RULEZ *14*
  • Ruzna retrospectivni review napr cely serii od kanalu gvamers sou cista archeologie a skvost,tuny infa z pozadi vyvoje atd (raise and fall of C&C napriklad). Dale pak Mandalore Gaming a i mistni retro je docela unikatni a jen se slusi dodat ze to same plati pro filmy - napr Oliver Harper ci Nostalgia Critic,prvni zminene vaznejsi,druhe spis humorne.
  • Perfektni je Kikoskiuv lets play Stonekeepu. Viz. https://www.youtube.com/playlist?list=PL29570590B653E2EF

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit