Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • nechci ti brat moc iluze, ale jako seniorni programator u slusnejsi firmy mas tak 80 (coz je spis hodne spodni hranice), nejakejch 15-20% rocniho platu jako odmenu a slusnejsi firma ti da i akcie (idealne tak ze na tebe prechazi postupne, takze je pro tebe drazsi odejit, protoze bys hned o ten balik co jsi jeste nevestoval pristel).
    Myslim ze za 37K bys mozna v cechach sehnal studenta po skole, rozhodne ne nikoho na zapade. A uz vubec ne ve statech, kde jsi bezne hodne pres 100 000$ rocne. Podivej se na glassdoor. I herni firmy proste musi pomalu zacit platit, v IT je lidi strasne malo.
  • ucho
    počítal jsem s tím. bral jsem to tak, že jdou za svým vysněným projektem a jsou ochotní se trochu uskromnit s vidinou budoucích zisků, až projekt dokončí. počítal jsem tedy se superhrubou mzdou 50k. hrubá je baj oko 37k a čistého 28k. ano, je to málo. při té kalkulaci jsem se držel při zemi, protože jsem to bral jako startovací projekt, kdy se pravé odměny dočkají lidé až po dokončení. za tohle by ale lidé byli ochotní určitý čas pracovat. ale samozřejmě platit si takové indie studio v Praze už by taková sranda nebyla.
  • Jasne, souhlasim. Herni vyvoj je draha legrace...Tak draha, ze si to lide casto neuvedomuji, hlavne u indie vyvojaru. Kdyz tedy neprogramujes sam doma ve sklepe u rodicu *4*
  • ucho
    tak smyslem příspěvku nebylo řešit, kolik vydělávají zaměstnanci, ale nějak vyhodnotit náklady na práci malého studia.
    a nemyslím si, že bych byl moc mimo.
    průměrný plat programátora v uk mi google vrací 30400 liber za rok (jiný web ukazuje 50 tisíc, ale budiž). náklady na zaměstnance s platem 30 tisíc liber jsou pro zaměstnavatele 38 tisíc liber (dle nějaké kalkulačky na netu). s kurzem 29,- za libru to máš 92 tisíc měsíčně. těch mých 80 tisíc je tedy spíš ta dolní hranice. ale dejme tomu, že pro indie vývojáře, kteří mají vizi, je to ok. stejně jako těch 50 tisíc u nás, ze kterých člověk uvidí jen část.
    ale znovu, chtěl jsem to jen orientačně, aby si lidi uvědomili, že vyvíjet něco tři roky ve 20 lidech není rozhodně sranda projekt pro nováčky. je na to potřeba vlastně ranec peněz (a to počítám jen náklady na zaměstnance). a jsme u malého projektu. co z toho plyne? v počátku ideálně rozjet projekt s minimem lidí a udělat něco menšího, co jde zvládnout za rok. za ideální start považuju Grimrock, který dělali tuším rok ve čtyřech lidech. na tom se pak dá stavět. rozjíždět projekt ve 20 lidech a dělat ho 3 roky? záruka úspěchu podle mě zase tak velká není. Ninja Theory je ale zkušené studio, takže tam to beru, měli jasnou vizi, jasný cíl, a udělali přesně to, co chtěli.
  • Naklady budou v UK vysoke ale ty platy myslim nadstrelujes. Radovy grafik nebo programator tolik brat nebude, to jen ti nejvyssi.
  • SirArag
    Nevím, jak přesně to mají v zahraničí, ale minimálně u nás těch 36 mega ještě není vše (předpokládám, že těmi 50 tisíci byla myšlena hrubá mzda).

    Zaměstnavatel ještě odvádí svoji část zdravotního a sociálního pojištění za zaměstnance a najednou jsme skoro na 49 mega jen za zaměstnance.
    No a zaměstnanec stejně uvidí něco přes 30 tisíc (jsem líný to počítat *1* )

    To jen tak pro doplnění *15*
  • ucho
    3 roky ve vyvoji, to je 36 mesicu, 20 lidi. pro snadne pocitani dame plat 50 tisic na jednoho. 36 milionu naklady jen na lidi (hruby odhad). pak je tu jeste vybaveni, prostory a dalsi srandy kolem. no jo, do toho se muze pustit v podstate kazdy. staci si vzit pujcku v bance :)
    na druhou stranu, vydelali na tom poradny balik penez.
    edit: koukam, ze Ninja Theory je v Anglii. tak to budou naklady na jednoho cloveka spis k 80 tisicum (nizsi varianta) na jednoho, takze realnejsi bude 58 milionu. ale jo, v Cesku by to lidi odedreli za tech 36 mega.
  • Souhlas, je to strašná ptákovina.Hra nehra, tunel, walking simulator. Zkrátka odpad.
  • Tunel velké plus
  • Mne ne :D
  • mě ta hra přijde děsná ve všech ohledech kromě vizuálu. tunel..
  • Jack1947
    Supr takže bude pokračování *3*
  • Steam sleva 25% to znamená 22,49€

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit