Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Inquisitor
    Na tom obrázku Montgomery vypadá, spíš jako démon z přebalu o něčem z pekla :)
  • walltar
    Protože sem chtěl Italskou produkční kapacitu a jejich suroviny.

    Polsko jsem obsadil úplně na začátku ještě něž je kdokoliv mohl garantovat. Potom Rakousko, ČSR, Jugoslávii přes fokusy. V tom okamžiku už byl world tension tak vysoký, že mohly Anglie a Francie garantovat. Ale Anglie a Francie negarantují Fašistické země... takže Maďarsko bylo na řadě další a potom Rumunsko, které jsem předělal na Fašismus.

    No a nakonec následovala Itálie... Jak jsem řekl, na spojenectví nehraju, jen sem se s tím max vždycky nasral, když mě můj spojenec zabral území který je 1000km od něj a nemůže s ním nic dělat.

    Jak se dostali Anglie a Francie na mou stranu? Chvíli po tom co jsem vyhlásil Itálii válku, tak Itálie rozhodla, že je dobrý nápad zaútočit na Řecko, které bylo garantované Anglií a Francií. Hra rozhodla, že bude výborný nápad spojit tyhle války a udělal z toho jednu velkou, kde na jedné straně byl já (Německo), Řecko, Anglie, Francie a na druhé Itálie a nějaký další odpad. Vyloženě logický krok.

    Jo fokusy jsem měl myslím vypnuté ale moc na tom nezáleží... I když jsem je měl zapnuté, tak mě spojenci úspěšně ignorovali. Většinou se napřed postarám o Rusko, než obrátím pohled ke spojencům. Oni spokojeně sedí za zdí a staví letadla a pokud nezaútočím na neutrální, nebo demokratickou zemi, tak je jim úplně jedno co dělám.
  • Nechcem aby to bolo zložité, len komplexné. Žiadny predchádzajúci diel som nehral, tak neviem porovnávať.
  • Máš vypnutu historickú AI? Nechápem prečo si bojoval proti Taliansku a prečo boli na tvojej strane VB a Francúzsko
  • Magister_Peditum
    Tak já zatím hrál jen za Československo, takže jsem za každého spojence vděčný... *15*
  • walltar
    Jo proto já vůbec s ostatníma státama nehraju... Maximálně jako loutky. Jinak je z toho takovej bordel, že se to nedá.

    Někdy se ale hra rozhodne, že mě do aliance přidá nějaký stát bez toho abych ho tam přijal... Například posledně jsem jako Německo osvobozoval Itálii (od nadvlády Italů) a Italské AI se rozhodlo, že když je pod celkem drtivým útokem Německa, tak nejlepším způsobem jak se z toho dostat bude vyhlásit válku Řecku, které bylo garantované Francií a Anglií. A najednou bylo Řecko v Ose a já s tím nemohl nic udělat.

    Další strašně retardovaná věc je spojování válek... protože najednou byla Anglie a Francie ve válce na mojí straně potom co jsem já sám dobyl celou Itálii, tak si diktovali podmínky, protože měli skóre z bombardování.

    Fakt někdy strašnej oser tohle.
  • Magister_Peditum
    Dokud si ty bitevní plány navrhuju sám, tak to jde, ale když pak začne válka a ke mně se přidají další státy, tak tam začnou čmárat takový hovadiny, že by se v tom ani prase nevyznalo. *15* Plus občas dělají armády pěkný blbosti, když se třeba místo rozestavení na hranicích, začnou z nějakého důvodu hromadit v jedné provincii. Ještě to holt není zcela doladěné, ale hra se jinak hraje dobře.
  • no ja teda az doted bral, ze grand strategy je proste ve velkym meritku, cela evropa/svet

    takze za to povazuju treba i strategic command nebo serie commander (europe at war, the great war atd.)

    kde je boj hlavni, ale ne jedinej
  • Takhle špatnou hru snad Paradox ještě nevydal. Jako by Paradox dodal svůj Clausewitz engine a zbytek hry dělali Creative Assembly. Vše je oproti ostatním hrám paradoxu šíleně zjednodušené. AI prostě neexistuje. Grafika u takovéto hry nemusí být krásná, ale měla by být přehledná. To se tu taky moc nepovedlo. V současném stavu hru rozhodně nekupovat.
  • walltar
    Myslím, že oproti první verzi EU4 tam o tolik míň možností nebude... Za rok třeba bude vypadat úplně jinak. Tak jako každá grand strategie od paradoxu.

    Ale doba ve které se hra odehrává prostě diktuje omezení a větší zaměření na boj.

    Ale určitě to pořád je Grand Strategie, protože to označení znamená spíš to že ovládáš stát a jednotlivé jednotky jsou nedůležité, než to že je to extra složité.
  • je to tak. Daji se vyguglit i návrhy
  • Neviem či pri možnostiach, ktoré táto hra ponúka, sa dá hovoriť ešte o grand stratégii.
  • Děkuji za mínusy, jste velcí kluci *3*
  • Psychotic
    "Ale zatímco Hearts of Iron III byla puberťák, který se doslova vyžíval ve své složitosti a přitom si stěžoval, že mu nikdo nerozumí, čtyřka už dospěla a chápe, že ve skutečném životě je nutné chovat se společensky a vycházet s lidmi po dobrém."

    Hm... série ode mě právě dostala druhou šanci.
  • Lukass
    I navrhoval, ne treba primo on ale firma Hugo Boss, siti a navrhovani uniforem vytahlo spolecnost z krachu.
  • Hugo Boss uniformy nenavrhnul. Jen je vyrabeli.
  • Lukass
    Sil pro SA, HJ, Wehrmacht, i SS a to jak vojakum tak dustojnikum.
  • walltar
    Nešil jen důstojníkům SS, ale měl to spíš být vtip.
  • ale ten šil jen důstojníkum a SS
  • walltar
    Tak Hugo Boss... co by si chtěl? *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit