Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Fordzy
    V souvislosti s přednáškou se hodí postnout i rozhovor s Honzou Zámečníkem o Motion Capture v KC. https://www.youtube.com/watch?v=PtVKg8deG-8
  • Čím dál víc se ukazuje, že pokud do procesu vývoje nevstoupí nějaký zkušený producent a neudělá zásadní škrty (to co zachránilo třeba stalkera), nedopadne to dobře. Focus na detaily, gameplay 0
    • Herna stranka tejto "hry" je TABU tema, nikto ta nebude presviedcat a ukazat ti video - hla tu je boj kona s pandulakom v sedle versus pandulak na nohach a takto KRASNE a jedinecne na to funguje, nuansy a spad, balanc a akcia, tak dobre im to funguje, ze zabudnes ist v dejovej linke hry dalej a podobnych akcnych - rozumej skutocne hernych situacii by tam malo byt tucty.

      Nehovori sa o tom, lebo nic take tam nenajdes, vavra chce vypravny chodiaci simulator, bude sa snazit o nejaku atmosferu, scenar ale herna stranka je TABU, nic vynimocne, pravdepodobne ani len priemernej urovne tam herne nenajdes.

      Vsetko ohranicene mantinelami suroveho stredoveku bez fantasy zlozky, vlastne akejkolvek nerealistickej funkcie, takze napln to bude istotne pekne nudne tristna, vavra nie je Umberto Eco, vsak.
      • jamar28
        O herní stránce se toho napsala kila. Co tě zajímá? Hlavní příběh? Vedlejší questy? Boj? Ovládání? Nějak nechápu, co myslíš tím, že je herní stránka KC tabu.
        • Dostante vavru ku pocitacu a povedzte mu - ten boj s mecom je na draka, aj bez toho draka, je tam len aby tam bolo, to iste kon, cokolvek co sa akoze hraje, HERNA akcna napln. Akokeby vecny placeholder, ktory nikoho netrapi.

          Takze co s tym ?

          A vavra vam povie, ze "ostatne hry spatne, mmkay, "ja ich chyby vo svojej hre mate nebudem".

          Ale vavra dopekla, mec, kon atd. - proste to nefunguje, je to neohraben, neyabavne, je to tam len aby to tam /aspon nieco/ bolo.

          A vavra na to .. co na to vlastne povedat. Tesme sa z toho, ze tam nebude baba jaga, lesne vily, drak Smak, fire3 kuzla a podobne, vsak.
          • jamar28
            Tak já tomu nerozumím, vyčítáš hře málo obsahu, ale boj odsoudíš, že tam je jen proto, aby tam byl. Proč si to myslíš? Mně ten bojový systém připadá propracovaný, originální a zábavný. Samozřejmě to není rubačka a la Skyrim, AC série a podobně, ale to ani být nemá.

            Jestli to tobě nesedlo ok - to se stává. Ale nemyslím, že je to proto, že by ta hra nějak objektivně byla špatná. A Vávra k tomu má mnohem víc, soubojový systém řešil tak před rokem hodně, proč by se k tomu zase vracel? Tak teď se věnuje zase cut scénám, to je snad normální, nebude se přece co měsíc opakovat.
            • jamar28
              A co bys tam teda chtěl? Mně osobně to stačí, beru to jako realistickou hru. Jako bys Euro truck simulatoru vyčítal, že má málo obsahu. Pro někoho určitě, ale to neznamená, že si to své hráče nenajde a že se o tom snad nesmí mluvit nebo co.
              • Reakce na příspěvek:

                Co chcem ja, najprv co chcel vavra, nonstop si utieral usta o kazdu hru, ktora mala pesiaka s mecom, jazdca na koni, boj z kona atd., nonstop mlel o tom ako to on urobi spravne. Nic v jeho hre v tomto smere nevidim, je to utrapene a neohrabane, zvysok su nenavidene fetch questy.

                Hraci ziju v illuzii, ze tento projekt bude nieco vysnivane extra.

                Radsej by som to preklasifikoval na akcnu adventuru, kde herna stranka je iba do poctu a modlil sa za ten super kvalitne neherny zvysok /postavy, scenar, atmosfera/.
            • Boj pesiaka na pesiaka, pesiak a kon, kon a kon, velka skupina pesiakov, velka skupina koni, pesiak a hrad, kombinacie. Toto uz vavra povazuje za vyriesene po tej jeho NABUBRELEJ a masivnej kritike inych hier, co sa snayili o nieco podobne.

              Leda ftip.

              Zvysok hry je herne teda co - masivne kritizovane a vseobecne odmietane fetch questy !!

              A to je vsetko. Z mojho pohladu vavra nema nic /animacky a amaterske scenare ma nezaujimaju, citam viac ako jednu knihu rocne, mam trochu vyssie naroky, dakujem/.
      • https://www.youtube.com/watch?v=p-B4AwgArwA

        - porovnajte s Kingdom ak ste boli v alfe-bete, zabavne, povedzte sami, neprehladne, chaoticke, smiesne, obycajny button masher, ma to vavra lepsie, hovorte.
        • to je jako dat sem video z COD a ptat se jestli to ma ARMA lepsi
          • Slovami praotca cecha - kingdom herne ukazuje velky kulovy. Nestoji to za rec a ani sa o tom radsej nehovori, stredoveka hra s mecom, stitom, brnenim, konami, dobijanim hradov, horucou smolou a podobnymi blbostami, mozem pokracovat aj hodinu.

            Ale pre istotu sa o nicom nehovori, hlavne nikto na internete nevrieska vo vytrzeni /mimo velkohubeho vavru/ ake uzasne veci tam robil, akym bajecne hratelnym sposobom.

            De nada.
            • Paulcz
              Spíše to vypadá, že ti Vávra vyhejtoval nějakou hru a leží ti v žaludku, jinak netuším co za tvým hysterickým výlevem stojí :)

              KC věřím, materiálů ukázali hodně. Jak o jednotlivých aspektech hry, herních mechanikách, celkové vizi a i to, že to dělají pořádně na rozdíl např. od filutů z Bethesdy, kteří mají navíc úplně jiné zázemí, možnosti, rozpočet atd. A Warhorse jsou i další lidi - Martin Klíma (autor Dračáku), Viktor Bocan atd.

              Může to dopadnout špatně po stránce hratelnosti, to je riziko každé hry.
            • no a co ?
    • jak víš že gameplay bude 0? Nepůjdou tam dělat kotouly?
      https://www.youtube.com/watch?v=qDsA_MTMvf4
      • žádnej jsem neviděl. To co jsem zatím měl možnost hodnotit nestojí za nic.
        • Co nestojí za nice? ... viděl jsi to pouze na joutube, nebo jsi hrál betu? ....Máš na to výkonej stroj? ..nemyslím I3 a gtx960.
          • hrál, viděl, četl, nepřesvědčilo
          • Mam betu, vidim videa, citam nazory, mam i7+1070, vidim to cele blede, vidim, mam, hram ine hry s FPS sermovanim a vidim to stale blede a bledsie, vavra ma toho casu herne prd vo vetre.

            Hrajem hry dlhsie ako 35 rokov.
            • Ok, za mne to bude dobrá hra.
  • Relativne cerstve video:
    https://www.youtube.com/watch?v=jlaY3Ao-eqg
    Chapu, jedna se o prvni quest, kde pujde predevsim o seznameni se s ovladanim, takze jeho hlemyzdi tempo je omluvitelne. Navic tomu delaji medvedi sluzbu ti dva sasulove, kteri tuto nudu dokazali natahnout na celou hodinu. Ale obavy, ze hra celkove bude mit spise paprdovsky adveturni tempo, navic prokladane hromadou zbytecne dlouhych cutscen jsou na miste. K tomu faktor neprilis sympaticke hlavni postavy. Tak doufam, ze to vidim zbytecne pesimisticky. *5*
    • Ono je prostě něco jiného se dívat na rpg/adventuru (má to být částečně i taková středověká detektivka) a hrát to. Prostě jako divák nepřemyšlíš nad tím co udělat dál a pod. ...

      Pro mě je z bety nezapomenutelnej quest, kdy člověk šel po vesnici a tam potkal brečícího týpka co sedí před barákem. Včera se ožral, ztratil klíče, nic si nepamatuje, do toho ho jebe žena a on obviňuje kamoša že mu ty klíče vzal .:D ... Nebudu spoilerovat, jen napíšu že vyústění bylo hodně fun a úplně jinak než si člověk na začátku.

      Tohle prostě není hra seber a dones. Zabij 10 vlků, vyčisti tamtu oblast. Tahle hra je úplně jinde.

      Ale prostě si to člověk musí zahrát. Z videí to nelze hodnotit. *7*
  • Tak pokud Dan dodrží to, že v jeho hře nebude nic z toho co se mu na jiných hrách nelíbí.Bude to něco jiného a snad to bude i zábavné.Ale jak říkám ukázaná platí.A jejich tempo zatím ukazuje, že to jen tak brzo to nebude.
  • Hra nebude mat magiu, drakov, zazracne prstene, runy. Ziadne fantasy ala Skyrim, Witcher 3, bombasticke efekty, prisery, lokacie. Fajn - realisticky stredovek. O com vsak bude herne stranka, je mavanie mecom v tejto hre o tolko prenikavo zabavnejsie ako v inych hrach, nech to dokaze, nic tomu zatial nenasvedcuje. Je jazda na koni lepsia, ina, ovela zabavnejsia ako v takom Witcher 3. Iba sa zasmejem.

    Cas bezi, Vavra blekota a hra skonci ako simulator chodenie po peknej travicke, v lese a medzi drevenymi chajdami a ani to nemusi platit ak to odlozi na rok 2019+, vsak.
    • V podstatě každým příspěvkem potvrzuješ, že nemáš nejmenší tušení(stejně jako my ostatní) jaký bude obsah a kvalita questů, protože si to warhorse úzkostlivě střeží, ale si pevně přesvědčenej, že to bude nudná chodička po lese...
      • tvl. kdo hrál betu tak má sakra tušení jak budou questy vypadat! A je to ok! Tak tady nehusti, o čem víš velký kulový! Hrál jsi alfu, betu?
      • Uzkostlivo strazia to velke herne nic co tam maju.

        https://www.youtube.com/watch?v=jlaY3Ao-eqg

        Velmi uzkostlivo, priam uzkostne-panicky.
        • Máš pravdu, sice bude ve hře 80 questů, ale ty poznáš hned z prvního zabugovanýho questu, že tam bude velké herné nic.
          Nedávno jsem se chtěl konečně podívat na trilogii pána prstenů ,když o tom všichni tak básní, ale po pěti minutách jsem to vypnul. Nějaká elfka tam pořád nudně žvanila a hned mi bylo jasný že i těch zbývajících 9 hodin trilogie bude jedno velké filmové nic...
          • Akekolvek gameplay cast vavrovej hry vyvolava na nasich tvarach jeden velky otaznik a ziadne svetlo na konci tunela nevidiet.

            Pod hernym "jadrovym" fundamentom sa nerozumie odklikavanie hlupuckych dialogov, chodenie okolo slepic na dvore, prevazanie zadku na koni po statickej krajine a insitny scenar s hodinami animacie.

            Hra je od slova hrat sa, byt zaujaty hranim /nie cumenim na textury alebo travu ohybajucu sa vo vetre/, chytlavost hernej stranky.
            • Vies ze existuju ludia, ktorych bavi cumenie na pismenka? (textove adventury) Alebo ze existuju ludia, ktorych bavi cumenie do excelovych tabuliek? (tabulkove strategie z 90. rokov, uz neviem ci mali nejaku vlastnu kategoriu)

              Chcem tym povedat, ze ten pojem HRAT SA, moze pre kazdeho znamenat nieco ine.
    • vždyť tě nikdo nenutí to hrát. Zahraj si svého Witchera 3 (simulátor lovu otazníčků) a toto přenech těm, kterým to víc sedne.
      • Co je TOTO dopekla za nepricetna odpoved.

        Kto povedal, ze mam 568 hodin nahratych vo W3ke, kt. hovori, ze ta W3 je vobec dobra hra, KDE DOPEKLA je nieco vskutku POZITIVNE napisane o vavrovej hre po stranke hratelnosti.

        CO je na tej hre zabavne, kde, ako. Ide snad o vzdelavaci program pre ceske skoly, uz sa spamatajtre, co ti tam ma akoze ma sadnut, ide snad o neohrabanu CHODIACU akcnu adventuru, kde herna stranka je nepodstatny doplnok a mam sa vytesovat nad kamennym hradom a kruzkovym brnenim.
        • Chlapec mooj, ked ti prestane ist para z usi, uvidis, ze jedina nepricetna odpoved bola ta tvoja. Vlastne z toho ako si to napisal uplne citit ze to bolo v amoku a dost pravdepodobne si si po dopisani musel ist po lieky.

          Co sa hry tyka, alfu, betu, gammu ani ziadnu inu verziu hry som zatial nehral. Par videi som videl, ale to je tak vsetko. Osobne sa uz na nu netesim ako pri jej oznameni, ale dufam v realisticku, stredoveku detektivku so zaujimavym subojovym systemom. No more, no less.

          A este sa vyjadrim k tvojmu komentu o nieco nizsie. Ked sa ti nepaci to: cesky typicke pepikovanie, tak preboha preco chodis na forum CESKEHO portalu o hrach, logicky tu bude vacsina cechov. Ostan na SECTORE s bandou 12rocnych deciek, ktore si pod pojmom akcne rpg predstavia COD. Mam vela kamaratov cechov a vytacaju ma taketo keci od nejakeho psychicky labilneho mentala ktory sa ide hrat na inteligenta.
        • Prosím vás, fakt nehodnoťte něco, co ještě nevyšlo!
          • Ja nehodnotim, ja sa pytam, mna skutocne TOTALNE nezaujimaju nejake mo-cap animacky, ide o stredoveku hru BEZ stopy po fantasy proprietach, tak ma vysostne zaujimava ako chce vlastne velkohuby vavra naplnit jej /tym padom/ znacne limitovane moznosti hratelnosti.

            Takze CO vlastne bude na tej hre zabavne a akym zazracnym sposobom !!, ked ciste "mecove", "konove" hry v tomto smere dlhodobo padaju na hubu.

            WASD a posahane mavanie mysou ?, dorucovanie predmetu z bodu A do bodu B, cez bod C ?
            • Pan bača nám tu přišel vyprávět o tom, jak podle jeho vysoce kvalifikovaného názoru tato hra nebude stát za nic a ještě nás tu poučovat o historii. Tyhle argumenty jsi vymyslel sám? Pardon, ale nikoho tu nezajímá, jak se ztrapňuješ svojí inteligencí. Až budeme prahnout po rozumech někoho z tvého kmene, tak se ozveme. (Čili nikdy)
            • Ty mas spis problem s Vavrou, v cem a jestli je hra vyjimecna se dozvis treba az z recenze az hra vyjde.
            • Nebudu se bavit o herni strance neceho co je nekde v early bete, je mi uplne jedno kdo na co dava svoje penize...Vavra at si svoji hru vytvari jak uzna za vhodne a az bude hotova, tak pokud bude dobra tak si ji zahraju, pokud nebude, tak si ji nezahraju. Prachy jsem na ni nedal, koncept hry se mi libi. To je tak vse, nechapu tvoji motivaci spamovat forum o tom ja nejaka pocitacova hra bude na ho&no.

              Meciarovi zdar.
              • Reakce na příspěvek:

                Spam.

                Vase nekriticke posty su SPAM. Ja sa jasne, opakovane a kriticky pytam v com je vlastne HRA tejto HRY. Hlavne po tom ako vavra pali vsetky mosty, "vsetky hry su spatne, mmkay" a jeho HRA je ta prava HRA.

                Takze. V com je KVALITA hernej stranky tejto HRY, lebo fora, videa a dojmy beta hracov hovoria o tom, ze vlastne nieto o com hovorit.
            • Vavra dal projekt na kickstarter a evidentne nasel dost lidi, kterym to jako zabavne prislo...takze fakt nechapu CO tady porad resis
              • Reakce na příspěvek:

                Naivni hlupaci a snilkovia !! si kupili za vlastne SVOJU viziu vysnivanej stredovekej hry, to nema NIC spolocne s tym co tu vavra ukazuje. Konecne sa bavte seriozne o HERNEJ stranke.

                Rovnako ako si 40% zvolilo fica a cechy nadsene adoruju estebaka s opilcom na cele statu.

                Dojmy a pojmy, mile deti.
            • prave to, ze tam nebudou zadni pojebani draci, magove a skreti bude na te hre takove zazracne a zabavne
              • Reakce na příspěvek:

                nepochybne, chodenie po takmer idealne neinteraktivnej krajine a neohrabane first person WASD mavanie mecom = zabava.
        • nad ničím se "vytesovat" nemusíš, to se ti právě snažím říct. Nemusíš tu hru kupovat, nemusíš ji hrát, nemusíš číst články o ní a nemusíš o ní ani diskutovat. Pokud to přesto děláš, tak to nejspíš CHCEŠ
          • Prepac ale na mna toto cesky typicke pepikovanie nefunguje a tvoje mysticke zahmlievanie mi jasne hovori, ze nevies nic, iba zbozne veris.

            Nerob to.
            • Toho stbáka si prosím odjebať nazpet *1* *15*
            • popravdě, taky nemusím slovenštinu ani Slováky, takže bych uvítal, kdyby šel diskutovat na slovenský server. Kolaborantský stát, který jsme 2x v minulosti zachránili - poprvé Masaryk před Maďarskem, podruhé po 2.SV před poválečným vyrovnáním, kdy fašistický slovenský stát unikl trestu jen proto, protože se opět připojil k Česku. Ten samý stát co nám 2x vrazil nůž do zad. A dnes se celá ČR opět hemží slováky, zatímco doma na Slovensku opět bují fašismus (kotlebovci).
              • Reakce na příspěvek:

                Klud chlapce, klud.

                Krajinu vam vedie estebak s opitym komunistom a komancov mate v parlamente /ta chora strana co zabila iks krat viac ludi ako fasizmus, stranu, kt. ste na slovensku zavliekli po vitaznom februari !!, tak tu mam mate uz cele roky pevne zabetonovanu/.

                Takze klud a pomlc o masarykovi, dejiny ovladam trochu lepsie.
  • vyborne video o animaci do nove hry https://www.youtube.com/watch?v=gFhzVtHwJjA
  • mam to stejne jako ten podemnou proto co se tyce cut scen mam jen dva dotazy:
    1. pujdou lehce preskocit vetsinou si chci hru hrat a ne se koukat na film... ? a stim se poji i druhy dotaz 2. mate tam pocitadlo preskoceni cut scen, ktere by vam posilalo data jak to hraci hraji? Kdyz je s tim tolik prace tak aby jste az za 20 let budete delat druhy dil nedelali neco zbytecne... popravde kdybych si mel vybrat jestli chci ve hre 2 hodiny cut scen nebo 20 questu navic moje volba by byla jasna *3*
    • Mart9
      Já jsem hrál tehdy novou Mafii tak, že jsem cutscény přeskakoval a až teprve při druhém zahrání, kdy jsem na ně koukal, jsem si ji užil na maximum a pochopil, o co tam šlo. Předpokládám, že u příběhového RPG budou stejně důležité.

      Pro mě není důležité, aby šly přeskočit, ale aby šly třeba v polovině stopnout, abych je naopak tím ESC neukončil, jen stopnul.
      • No podle minusu ktere jsem dostal nize soudim, ze vetsina hracu cutsceny potrebuje. Ja si taky myslim, ze svoje misto v pribehovem RPG maji, je potreba vysvetlujici prvky pro kontinuitu a logiku deje. Jenomze za timto ucelem postaci cutsceny nepresahujici 1 minutu. Tri hodiny celkoveho casu spise napovidaji ze ty sceny budou podstatne delsi. Tak aby to nebyla jenom zbytecna dialogova vata.
        • Fordzy
          Jen se neboj. Speciálně pro tebe, Dan vytvořil 5. minutový monolog. Jsem opravdu zvědavý na reakce hráčů. *1* Osobně se na to těším.
  • Nevim jestli se role cutscen ve hrach zbytecne neprecenuje. Vavra je predevsim tvurce pribehu a chapu jeho enormni snahu ten pribeh precizne prezentovat, dodat tomu filmovy kabat ktery ma hrace vmanipulovat do scenare aby prozival to, co autor hlavni postave naordinoval. A beru i to ze jsou hraci, kteri teto manipulaci radi podlehnou a cutsceny si beze zbytku vychutnavaji. Ale je jich skutecne vetsina? Napriklad pro mne jsou cut sceny mistama vhodny predel pro vydechnuti, bohuzel je to ale mnohem casteji zbytecne natahovana otravna pruda, kterou napoprve absolvuji jenom proto aby mi neunikla nejaka dulezita informace pro dej. Ale treba jsem divnej a muj nazor je nazorem titerne mensiny. *3*
  • flash789
    Tak kdyz uz nic, tak se aspon Dan zdokonalil v anglictine, vsechno zle je na neco dobre. *1*
  • Asi Danova zatím nejlepší GDS přednáška - chvástavosti (relativně) ubylo, užitečných informací přibylo. BTW dostane Miloš kopii zdarma?
    • Llour
      Většina špičkových tenistů, fotbalistů, manažerů...jsou narcisové a egoisté. Vlastnosti, které v běžném životě zrovna nevyhledáváme jsou často v určitých profesích na určité úrovni nezbytné. *4*
      • Ale Vávra není špičkovej developer... V tom je ten rozdíl. Jen sebestředně mele a mele. Chápu, že je těžký si přiznat, že našinec není nejlepší, v porovnání se světem hraje ale někde v zádu až pátý housle. Ono by to ani nevadilo, hra nevypadá zle, on se ovšem pasuje do role nedotknutelného, nejlepšího... K smíchu.
        • No zatím kromě Mafie nepředvedl nic... Chápu, že vám, fanboyům, to stačí. Mě ne. Vždyť si z něj všichni dělají prdel, včetně fake účtů na twitteru. Mě přijde nejvíc komické, že si dovoluje kritizovat se svým portfoliém ostatní tvůrce hry. Hanbou bych se propad. *6*
          • jamar28
            No a kdy se teda pasoval do role nedotknutelného a nejlepšího? Mě to fakt zajímá.
        • Llour
          I kdyby byl na 2000. místě ve světě, pořád je to výkon vzhledem k otmu, že je nás 7 miliard. I hráč, co je v žebříčku ATP na 450. místě je naprostá špička vzhledem k celkové základně.
        • jamar28
          Kdy se pasoval do role nedotknutelného a nejlepšího?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit