Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Aha, takže ve hře bude sto tisíc historicky věrných detailů, ale nebude tam jediné děcko? Jako fakt? *4* To je jak namalovat kopii Mony Lisy na dobové plátno, dobovou technikou a barvami... a vynechat obličej.
    • Sr_Lobo
      Chapu co myslis ale bohuzel zijeme ve vykurvene politicky korektni dobe, kdy i tohle alternativni reseni je povazovano jako krajni :( Kdo chce psa bit Srstku vzdy odlaka...
      Dan se snazi udelat co nej produkt vzhledem k jeho predstavam, ale zaroven nesmi absolutne zabit trh. Az bude nekdy ve Fc muzes se ho zkusit zpetat jak by to vypadalo kdyby bylo ciste na nem hm?
      Kdybysme se nebabrali v korektni brecce tak se to da udelat 1 ku 0.99 ale bohuzel vdycky bude nekdo drzkovat a stezovat si...opet bohuzel :(
      • prostě se poslušně zařadil do stáda jako všichni ostatní, přiznejme si to, on jako rebel jen vypadá
    • TheGGG
      tak třeba tam budou nějaký děcka v příběhu a cutscenách... to by jinak byla pěkná blbost... a nesmrtelný děcka ala witcher by teda byly zilionkrát lepší, než žádný...
      • Hele ... kdyz to svet prezil v GTA 5 kde na deti taky neprijdete a vsichni rikaji jak je to dokonaly svet tak myslim ze KCD je za vodou.
        • Tilwaen
          GTA5 nemá ani autentickou flóru, ani omítku na barácích; celkově nestavělo promo na autentickém světě.
    • walltar
      Já bych řekl, že to prostě nestojí za ty reakce a možné zakázání hry v některých pošahaných zemích... A mít nesmrtelný děti do kterých můžeš sekat a nic se nestane taky není o moc lepší.

      Už tak budou mít dost problémů s tím, že ve hře nejsou žádní černoši. *1*
      • Nesmrtelný děti jsou stokrát lepší, než žádný děti. Vždyť je to směšný - na každej p*d tam měli historika, aby to odpovídalo dobové realitě a pak tam nedají děti? WTF? A zůstanou tam po nich aspoň prázdné kolíbky a hračky, nebo dokonce nějaké NPC cimrmanovsky zahlásí, že "jo, voni tady byly děti, ale jak vás viděly, že dete, tak se schovaly"?
        • walltar
          Já abych se přiznal tak si absence, nebo přítomnosti dětí moc nevšímám, takže pro mě to problém není.
        • Já s tebou souhlasim. Hlavně když Vávra tak prosazuje realismus a ve Warhorse dělali rešerše a zjišťovali jakym vápnem dříve omítali budovy a vykládal jak chce po graficích aby v rozích místnostech navazovaly textury rámů atd. Takže on tam bude mít reálie které ocení pouze tři čtyři lidi kteří se zabývají historií a mají načteno z knížek dobovou architekturu, ale většina hráčů si bude ťukat na čelo že čáp nenosí děti ale rovnou prohazuje komínem dospěláky. Jako nikdo po něm nechce simulaci života alá The Sims, ale pár capartů tam fakt pobíhat mohlo, navíc když dřív se fakt dětí rodilo neskutečně moc, hlavně chudí vesničané kde rodina měla třeba deset dětí.. U člověka jako je Vávra kdo se na FB a twitteru obouvá do všech témat kolem médií, politiky a kultury bych prostě čekal že si půjde za svým a udělá reálnej středověk.. ale asi ne
          • Paulcz
            taky se mi to zdá jako dost důležitá součást světa, možná se dočkáme v dalších částech
          • Vy fakt nechápete, že počínaje dětským oblečením, stádii dětství (od novorozence po pubescenta) by to bylo asi tak dvojnásobek práce na non player characterech celkově? Nemáte asi tucha co vlastně znamená gamedesign...
            • Ta představa o té práci je opravdu dost mimo. To není, že jsou charaktery "rybář", "dřevorubec", "selka", dalších třicet lidí a teď stačí přidat "dítě". Je jenom postava "muž" a předpokládám, že jako všude jinde všichni muži sdílí kostru a animace, což je zdaleka nejvíc práce (jako "roky práce"). Teď se přidá "žena", což je vlastni model, vlastní kostra, vlastní milión animací. Přidat ženu znamená zdvojnásobit tu práci. Přidat dítě v jednom jediném stádiu znamená další postavu, to už je trojnásobek práce oproti variantě "pouze muž" a o polovinu víc, oproti "muž a žena". Předpokládám, že to mají dobře spočítané a prostě to udělat nejde, pokud by děti neměly být jen "nějaká rekvizita, asi jako židle". Což by zase popřelo ten pokus o realismus. Designové problémy, jako co s vražděním dětí, je asi to nejmenší.
            • Za prvé, jak podotkl kolega, není potřeba modelovat všechna stádia vývoje. Dá se to vyřešit elegantní zkratkou - v zásadě by stačil kojenec a školák, protože teenager už má většinou +- postavu jako dospělý a nad tím už by se daly zamhouřit oči. Za druhé, pokud se spousta času, energie a peněz investovala do detailů, které ocení mizivé procento hráčů, a na druhé straně se ze středověkého světa vypustí tak zásadní věc, jako jsou děti, tak se nabízí úvaha, jestli to nebyla zbytečná investice, protože středověký svět bez dětí _není_ realistický. Ani kdyby každá kytka na louce odpovídala tomu, co tehdy na loukách rostlo. A jak už jsem napsal, jak chtějí ty děti vůbec vypustit? V domech nebudou kolíbky? Nebudou tam žádné hračky? Nikdo o nich nebude mluvit, přestože děti jsou v životě člověka, bez ohledu na dobu, v níž žije, jedna z nejdůležitějších věcí v životě vůbec? To prostě vytrhnou z kultury té doby jeden z nejdůležitějších pilířů a budou se dál tvářit, že hra je velmi realistická? Nebude ani smykem realistická. Mona Lisa bez ksichtu.

              EDIT: Nehledě na to, že pokud tam nějaká matka bude naříkat, že nemá co dát dětem k jídlu (což byl tehdy dost obvyklý problém), tak to bude působit mimořádně směšně. Protože jakým dětem, když tam žádný nebudou. A teda ty lidi tam budou žít jen tak, sami, ani si nepostesknou, co že je za divnou ránu osudu, že najednou nikdo nemá děti, že ty co měli se přes noc vypařily a nějak se nikomu nedaří počít nové? Stačí se nad tím trochu zamyslet.
            • Vždyť jsem to už vysvětloval - dítě je prostě technologicky "charakter", je to jen další postava, jako je vesničan, rybář, rytíř, král.. těch postav tam bude ranec, graficky tam bude X druhů vesničanů, X druhů vesničanek, tak proč tam nemůže být X druhů vesnických dětí?
            • To je "jasný" maximálně tobě - který za dojmy nevidí pojmy a práci...
            • Stačily by dvě verze dětí - mimino, to může být koncepčně pojaté jako objekt (podobně jako židle), prostě animovaný předmět který občas někdo drží, matka ho kojí podobně jako chlap v hospodě zvedá půllitr piva atd. :) A potom odrostlejší děcko které pobíhá venku a hraje si. Je to jen o grafice, animacích a skriptech. Co se týče gamedesignu, bylo by fajn např. využít dítě ke questům, je malé, všude proleze a vyšplhá, stealth profík. Ale o to nejde, bavíme se o "dekoracích" - prostě aby tam ty děti fyzicky byly, žádné interakce by nebyly nutné. Jasně, když máchnu mečem a dítě po každé uhne, někdo řekne "trapnýý", ale pokud v celý hře nebude jediný dítě, bude to 100x horší, to je jednou jasný...
        • Fakt si myslíš, že zde píšeš něco objevného ? Že ve Warhorse nestrávili desítky, možná stovky hodin přemýšlením jak to udělat a zda to udělat ? Že si neudělali analýzu kolik by to stálo času a peněz a jak velký přínos pro hratelnost by to mělo ? Myslíš že si jako řekli "děcka tam nechcem, na to kašlem" a nazdar ? Nemyslíš si že kdyby měli neomezený čas, větší tým a spoustu peněz, že by to tam třeba mít chtěli, ale prostě to v realitě, která je vždy o kompromisech, zkrátka není možné?
          • Paulcz
            Realita je o kompromisech? Tuhle větu nechápu.
            • jakože když je buchta unavená tak že si aspoň lehne a roztáhne nohy, asi tak nějak to myslel?
          • Takže je důležitější nastudovat jaké byliny rostly na loukách v té době, jaké bylo přesné zalesnění a podobné věci kolem ale děcka ne-e? Pochop že z hlediska technologie je dítě jen další charakter, je to malá postava a postavy tam přece budou ne? Jde jen o to děti vymodelovat a naskriptovat jim jiné činnosti než dospělákům, takže třeba dítě nebude chodit okopávat pole ale bude si hrát nebo honit slepice...
            • Drtivá většina her neklade takový důraz - včetně promotion produktu - na realističnost.
            • Magister_Peditum
              V drtivé většině her nejsou děti.
            • Svět bez dětí není žijící svět. Je to svět na pokraji apokalypsy.
            • Bohužel si to představuješ jak Hurvínek válku. Tak jak to popisuješ by to možná bylo jednoduché v nějaké lineární akční hře nebo adventuře, nebo možná i v RPG typu Witcher kde na děti ani nelze útočit a dává to smysl. Ale v otevřeném RPG dělaném malým týmem, jež se snaží simulovat žijící svět a kde lze napadnou jakékoliv NPC by to jednoduché nebylo. Navíc to množství modelů, animací, zvuků, namluvení, naskriptování..co všechno by bylo potřeba, aniž by to v zásadě mělo nějak výrazný vliv na gameplay ? Proč ?
              Ani behemot GTA nemá děti ikdyž se odehrává v ultra realisticky vypadajícím LA. Nějak jsem si nevšiml že by to mnoha z těch 50 milionů lidí co si to koupilo vadilo.
            • No jen pokračuj - ten výčet je totiž poněkud delší. Začněme věkovými skupinami dětí a jejich oblečením...
  • Njn uspech se neodpousti a kdyz si jde nekdo za svym cilem a snazi se ho prosadit, tak je to hned namyslenej egoista
    • jo jakože někdo řekne že zabíjení dětí ve hře je morálně špatný a Vávra je takovej king že si jde za svym a radši ty děti do hry ani nedá :) to je jako když frajer napadne na diskotéce tvojí přítelkyni a ty budeš hrát hluchoněmýho, fakt kádr ten pán :D
      • se jim nabidni na motion capture ...na dite budes evidetne super volba ... spis by me zajimalo, kolik hracu by si absence decek vubec vsimlo, kdyby se o tom nikdo nezminil.
        • Řek bych, že by to byli ti samí, na které Vávra cílí - tj. ti, kteří si dovedou všímat detailů a ocenit je.
        • to jde ale rici o vetsine veci, co Dan rika. Vsechny ty zachody, blato, obleceni, domy, ploty, oslovovani atd. Kdyby to nezminoval, lide by to neresili...
          • Tak kazdymu asi dojde, ze hlavni duvod proc tam decka nejsou neni, ze by je tam Vavra nechtel ...ale proste je to silene moc a prace a nakladu a oni uz ted defakto nestihaj. Ja bych ty decka taky chtel, ale dokazu se s tim smirit ...a verim, ze i vetsina ostatnich a hodne lidi drzkuje vlastne jen proto, aby mu dali ten jeho "otravnej" perfekcionismus sezrat.
          • Přesně tak
      • A neni to fakt spíš tim, že nestíhaj a nechce se jim dělat zvlášt animace a modely pro děti?
      • Blue.Shark
        ...cože? *15*
        • Nech ho, asi mu ten herak vyzral mozek.
  • Jako Bethesda killer to sice připomíná klasický plán Ruských soudruhů na konkurování západu 1.předehnat 2.udržet krok 3. neztratit z dohledu, ale i tak se na KC velice těším! V některých oblastech hold dokážou zlaté české ručičky a hlavičky kompenzovat i ten obrovský rozdíl v rozpočtu u západních firem, v některých holt ne, ale to nevadí.
    • Kdyby řekl, že jen udělá kopii Skyrimu, tak do toho jdu hned a distributori taky. Nabrat zkusenosti na necem, co ma sanci se prodat lepe, by nebylo vubec spatne. A neresit tisic realii..
  • Mě strašně fascinuje, kolik lidí má mindrák z nějakého Vávry. Dokonce někdo ho má tak velký, že věnuje energii tomu, aby si vytvořil twitter účet a parodoval ho? Čím to je, že tito zoufalci se objevují jen v CZ diskusích? To je zase nějaká součást české povahy - Když nic neumím, tak aspoň budu pořádně nadávat?
    • "Čím to je, že tito zoufalci se objevují jen v CZ diskusích? To je zase nějaká součást české povahy - Když nic neumím, tak aspoň budu pořádně nadávat?"

      hahaha
      • navíc to ani neni pravda, takovýto typ zoufalců najdeš v jakékoliv internetové diskusi na světě
        • a nejvíce v herní oblasti(PC sféra). Konzolisti jsou samozřejmě nad věcí.
          • btw, to byl sarkasmus, konzolisti jsou samozrejme nejvetsi jouzove... *15*
    • Parodické účty jsou ve světě úplně normální. A když si přečteš jeho opravdový twitter, zjistíš, že vlastně ta parodie je hodně jemná, v podstatě jenom to, co píše originál, dovedené trochu dál. Výsledek není nějak kolosálně vtipný, ale insidera pobaví. Já jsem si dost jistý, že to píše někdo, kdo s ním pracoval. Mindrák to asi nebude, na druhou stranu je to Vávra, kdo kolem sebe vytváří kult nejlepšího českého vývojáře, takže možná spíš snadný cíl?
      • smejki
        vzhledem k tomu, co ten člověk píše, vsadí škrpále, že to je člověk, který Dana zná pouze z médií.
        • kdo by také neznal Dana z médií *7*
      • a vylučuje se to s pravdou, to o tom nejlepším českém vývojáři?
    • Protože evidentně nenavštěvuješ zahraniční internet, tak tě můžu ujistit, že falešné twitterové účty a všelijaké různé parodie a kritiky se objevují úplně všude a není to rozhodně nějaké české specifikum. To za prvé.

      Za druhé, tenhle konkrétní twitterový účet není nic, kvůli čemu by Vávrovi advokáti mohli brousit tužky na osobnostní žalobu. Je to zjevná parodie a není to za hranou - v zásadě si pořád dokola dělá legraci z Vávrova vytahování, ale podpásovky to nejsou. Mně taková zábava přijde poněkud pofiderní, ale protiprávní to není.
    • spis nez mindrak z nej ma proste pr*el ne? jenom bohuzel neni moc vtipny, skoda. potencial by byl velky...
    • To je tím, že pan Vávra svými moudry nejvíce oblažuje ČR. Sypat svoje perly v zahranici, tak se radi mezi fackovaci panáky jako je třeba Peter "nevim jak se ten Milo vzal v mym sklepe" Molyneux.
      • On je sypat v zahranici nemuze. Jednak nikoho nezajima (jeho "vlastenectvi" dvojnasob), jednak ve velkym rybniku neumi ani plavat a zadnej serioznejsi web by mu na ty hlody nedal ani prostor.
      • Myslim, ze CR uz v ocich zbytku sveta hloubeji klesnout nemuze... Vavra je posledni mezi temi, ktery tady vyvorili povest bananistanu...
    • walltar
      Když on si dovolil kritizovat Skyrim! *1*
  • Povětšinou se mi jeho názory líbí, ale je pravda že jakmile si vzal na paškál nějakou hru, bylo z něj cítit že to jak měl štěstí u Mafie 1,2 tak si myslí že je skoro ten nejlepší vývojář všech dob. A teď je u Deliverence hezky vidět jak se šíleně pletl. Ruku na srdíčko Dane. Když se člověk učil sám na začátku ještě to šlo, ale teď už ti přeci jenom ujíždí vlak a není to taková p*del co? Stejně jsi ale borec *5*
    • je fakt ze se obouva snad do kazde hry a sam ted vidi ze to neni uplna sranda ,ale aspon se snazi hledat nove cesticky nebo to moc nesidit,,na rozdil od bethesdy ktera dela ty same chyby stale dokola a dokola a dokola a ocividne je to netrapi

      jinak s tema detma ..proc na to tady nadavate? v diablu,gothicu, morru ,obli, , risen vam taky nechybej ..radeji to ozelim kdyz bude kvalitni pribeh , dobra optimalizece a dost moznosti..budte radi ze u nas zase neco vznika *3*
      • spoock
        o to nejde, Dan se kasá jak je jejich hra Uber realistická a pak tam chybí děti. :)
        I když má Skyrim mnoho chyb, přeci jde jen i o pocit hráče, jestli je ta hra dobrá nebo ne. To, že je tam trilion nedostatků jako velikost interiéru nebo chybějící záchod je prkotina.
        Jsem rád, že jde KCD jiným směrem, ale ruku na srdce, asi by měl Dan přestat zbytečně štvát lidi, zbytečně se pak diví.
        Osobně bych udělal opatření i za zabití dítěte ve hře, které by hráči dost ublížilo, nepříjde mi, že by to byl až tak kontrovezní krok je tam mít.
      • v Diablu byl Wirt *4*
        • aha tak moje chyba ,sice mam prvni dva dily za sebou ale na nej si nevzpomenu ,,co si z her tak vybavim je fallout ,dole zminena legie a k morru jsou decka jen jako mod ..jo a vidis skyrim,to byl des jen otravovali ,jedine kde bylo nejake jejich vyuziti je f4 kde se da ten malej harant nacpat do fat mana misto mini nuke :) ,,ale porad sem rad ze vubec neco tak velkeho u nas vznika tak i ozelim fakana co nejde zabit a jen priblble cumi na nocniku ..v mafii nebyli ne ?? a jak sme nad ni slintali *7*
          • Nevim jestli to bylo ve F3 nebo FNV, ale byla tam přece jeskyně, kde žili jenom děti a ty se dali vystřílet do posledního. (byla to taková parodie na kukuřičně děti)...
            • jj a hned za par fosnama zili supermutanti ..
          • mě se nejvíc líbilo, jak to bylo ve starejch Falloutech a Baldurech, kde sice byly děti, dokonce šly i zabít, ale byly za to docela přísný postihy (-10 reputace v BG, karma dolů a Childkiller ve Fallloutu) ale holt asi jiná doba no
            • jasny no f1 /2 super .. tam si jeste hrali s karmou ,cernym humorem , rozsahlejma dialogama ,statistika mela smysl..ted je to jen dojna kr*va pro todda a jeho kasparky :)
            • nechat tu volbu na hráči, s tím, že si za to ponese následky, to je v mých očích ideální
        • a ve Skyrimu jsi mohl adoptovat děti, dát jim železný dýky jako dárek a pak se dívat, jak s nimi před domem šermují, ach to rodičovství *1*
  • Trámy ve stodole na sebe lícují, oslovení mnichů bude sedět, ale děti nebudou. Ačkoliv jak sám správně řekl, jich ve středověku bylo všude spousta. Chápu, že důvod je pouze finanční. Stejně jako rozloha hry.
    Jen jsem si dneska začal říkat, že to ten prosincový termín nestihne.. Je toho třeba udělat ještě opravdu hodně.. *16*
    • Kupodivu, děti tam pravděpodobně nebudou spíše z etických důvodů. Jelikož by ve hře mělo být možné zabít každého, tak by to pak asi mělo znamenat že půjdou zabít i děti.. a to je v dnešním světě velké no-no
      • Vo Falloute New Vegas tiež sa mi zdá, že môžeš každú postavu v hre zabiť, a sú tam aj deti, ale teraz neviem, či sa dajú zabiť alebo nie
        • PreidaQ
          Všechny nové Fallouty obsahují děti, ale žádné se nedají zabít. Ve starých se to dalo (i když v některých verzích snad děti nebyly) a člověk za to dostal špatný perk "Childkiller". Bohužel, hysterický svět se obvykle neptá, zda hra hráče za zabití dítěte nepenalizuje a jakmile jdou ve hře zabíjet děti, může být dost zle.
      • No tak Vávra ve videu vyloženě říká, že by s tím bylo moc práce. A ty etické důvody jsou velmi snadno řešitelné - stejně jako kůň nebude jen nástroj a některé věci prostě neudělá (čímž se Vávra rovněž chlubil), tak ani hlavní postava nemusí některé pokyny hráče poslechnout.
        • Tilwaen
          Absence dětí mi co do reálnosti světa přijde divná, ale co by atmosféru na zničilo mnohem víc by byla hlavní postava nereagující na moje pokyny. Cutscény mi nevadí, ale tohle by byla pitomost.
          • Ve spoustě her takovou věc najdeš. Zaměřovač se ti při ukázání na přátelskou postavu změní třeba na červenej terčík. Nebo ti hra zbraň v určitých situacích sama sklopí/schová a taky s tím nemůžeš nic udělat. Mně to tak omezující nepřijde. Záleží na tom, jak se to udělá.
            • Tilwaen
              Se změnou zaměřovače máš pravdu, to mě nenapadlo a nikdy mi to ani nijak zvlášť rušivé nepřišlo.
    • Aby bylo jasné, Vávrovi úspěch přeji, protože má aspoň koule se do takové velké akce pustit. Bylo by škoda, aby mu to nevyšlo a on se začal věnovat něčemu jinému...
  • Fajn přednáška. Líbí se mi Danův náhled tady - je ochotný jít docela dost do sebe.

    Kdybych byl na GDS, na této přednášce, určitě by mě blíže zajímalo jestli interně vyvinuté nástroje (v tomto případě SKALD) plánují nabídnout/licencovat i světu vně.
    • Myslím, že ano. Říkal to už na minulém GDC
  • Za me, take bych privital, kdyby deti ve hre byly, ale nevidim to jako KO kriterium pro hru, ani pro posouzeni jejiho realismu. Doufam, ze v dalsim dile budou, protoze jdou k detem navazat zajimave questy (napr. jejich vytvareni *5*).
    Jinak komu deti ve hre tak hodne chybi, tak at si udela doma alespon 2.
    1. Pomuze tim ceskemu narodu
    2. Prejde ho potreba mit deti ve hre.
  • Ten termín nemají šanci stihnout, všichni kdo se těšíte počítejte s odkladem.
    • Osobne s odkladem nemam problem, spis je to problem pro gamedevelopera, co se tyce financi. Pro hrace je lepsi, kdyz nejsou betatesteri.
      • delat hru 6 let, dat do toho desitky milionu korun,
        vedet jakej je skutecnej stav hry, oproti PR prezentaci
        to chce koule

        jedna vec je plnit si svy detsky herni sny a druha vec, je na tom vydelat, protoze delat hry je porad obchod. Lidi jako Rosa, Rabas to pochopili, Vavra se snad probere casem.
        • No, projekt management u takoveto hry a se specifickymi lidmi, kteri na tom delaji musi byt peklo. Osobne bych Vavru jako projektaka nechtel, protoze mam pocit, ze ztraci nadhled a resi veci, ktere by se mely prioritne resit pozdeji - viz. vymakane michani lektvaru. Ale jestli na tom Bakala nevydela, tak ja slzy ronit nebudu. Kazdopadne Vavra dal praci cele rade lidi na peknych par let a kdyby to nedopadlo - tak je to takova redistribuce bohatsvi ve spolecnosti.
          Za me jako hrace je dulezite, aby hra vubec vysla a byla v pouzitelnem stavu. A pokud vyvinou 90% mechanik hry, ktere budou moci vyuzit v dalsich actech, jen dobre.
  • ChyrenCZ
    Já tuhle práci obdivuji. Tak nějak jsem tušil, že to je o zdravý rozum. Ale tohle mne přímo vyděsilo. Udělám svých 8 h v práci, bez nějaký zásadní zodpovědnosti a jdu se válet doma. Pro někoho možná jen konzument. Přesto mi napadá jedna věc a musím ji tady říct: Co kdyby se podobné heroické úsilí investovalo do systémů, které nejen pobaví jednorázově koupí a dohráním hry, ale i tím že se vybuduje něco, co má přímou souvislost s realitou a dá se na tom stavět neustále? Zlepšovat, zdokonalovat, přidávat, rozšiřovat...já bych třeba rád někomu zaplatil jednorázovou sumu 1500,- a pak roční 1500.- Kč, kdybych věděl, že se u toho nejen bavím, ale i něco učím a vnáším do toho nějak viditelně, i když velmi minoritně svou osobnost. Miluju strategie RTS. A např. v CoH 2 jsme strávil víc jak 1100 hodin. Do hry jsem investoval víc jak 3000,- za dva roky. Ani v nejmenším nelituju. Přesto si umím představit koncept hry, která je prostředím z našich luhů a hájů, postihuje dějiny Evropy a baví mně stejně, jako CoH 2. Husitské období je dokonalý námět. Ale když si představím, jak komplexní otrocká dřina to je designovat něco podobnýho, troufnul bych si snad jen na to psaní. GTA V mám rád, ale neposkytuje mi takový nášup adrouše a jakéhosi wow! efektu, který se dostaví, když v singlu i mulťáku CoH 2 odolávám brutalitě boje, který hraničí s chaosem. Zvuky i scéna člověka pohltí často tak, že to je jako droga. To je na RTS asi největší přínos. Snad se dožiju jednou toho, že budu stavět vozovou hradbu a odolávat Křižákům u Vítkova. Řezat je sudlicema a cepíny, až se země zbarví krví do ruda. A pak si stoupnu uprostřed pole se svou věrnou družinou boji protřelých bratří a budu pozorovat západ slunce na válečným polem, které milosrdně zahaluje opar a kouř z doutnajích trosek.
    • na druhou stranu, když hra bude dobrá a uspěšná, tak pak nic nebude bránit tomu rozjet si z toho sérii na pokračování ve stylu Assasina. KC má mít 3 akty, a pokud to bude uspěšné, tak budou další díly.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit