Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ElBundo
    Já se takhle asi nejvíc vyřádil na starejch adventurách od Lucasů. Na základce jsme si je mezi kámošema posílali po disketách, ve škole jsme vymejšleli teorie jak na zákysy a po škole jsme je doma aplikovali. A tak to šlo pořád, dokud hru někdo nedohrál. Nebo Duke Nukem 3D! Trávil sem tam hodiny a hodiny zkoumánim každý maličkosti a hledání různejch tajnejch míst. Prakticky jsem tam žil :D
    Pak samozřejmě oba Fallouty. To byl obrovskej zdroj debat na gymplu. To nám vydrželo tak na celej školní rok.
    Asi největší WTF byla ale hra RAMONOVO KOUZLO od Vochozky! Odehrávalo se to v Novym městě nad Metují a hádanky vypadaly třeba tak, že tam člověk musel napsat, v kolik jede bus do Brna nebo tak něco!! Fakt totální úlet
    • ramonovo kouzlo bylo hustý
  • Prosim Vas, ten posledny obrazok, co to je zac? Je to z nejakej hry? Dakujem

    A inak zaujimavy clanok plny nostalgie. *4*
    • myslis Ishar 2?
  • strabo
    Jsem rád že jsem žil v době kdy hry už nezačínali od píky ale i tak byli velmi zajímavé až mysteriozní a o některých věcích jsem dokázal snít aniž by tam vůbec byli (Fallout 1 a 2, Severance, PlaneScape Torment Baldurs Gate atd), z důvodů grafiky nebo scénaře. Dnes jak nedáte do upoutávek na hry půlku hry a deset wow momentů jako byste nebyly a nezřídka necháte i část scénáře jakoby utéct na net. A bohužel to není jen u her, filmů ale i knížek a dalších kde by měla alespoň část stát na vlastní imaginaci čtenáře, hráče, člověka.
  • Největší záhada byla, velké ho*no které někdo nespláchl v Doom 3. Bylo na WC, předtím, než se portálem dostali do základy potvory.

    Nikdo do dnešní doby nezjistil jak se tam dostalo. Člověk ho vy*ral nemohl, na to bylo moc velké... Možná varování démonů anebo snad produkt šílence v laboratoři... Kdo ví. Tolik nejasností.
  • nepohoršujte sa moji krajania takýchto -násťročných mudrlantov amatérov tu je habadej.
  • Hnisavec
    dobrý článok, milujem tieto skryté veci. V Demon´s Souls som preklopil všetky svety do pure black i pure white, aby som našiel všetky secret veci, v Dark Souls tajný level Ash Lake nemal chybu, fascinujúce, získanie tŕňového brnenia takisto a kopec ďalších skrytých vecí. Tajné levely v Diable, Hydralisk zo Starcraftu vo Warcrafte 3, atď, atď......takéto secret veci pre fajnšmekrov čo milujú tú hru sú taká chuťovečka a odkaz, že sa s tým tvorcovia vyhrali a nemysleli len na zisk, ale v prvom rade na svojich skalných fanúšikov....
    • Miserius
      Ash Lake byl tajný level? Odkdy? Vždyt tam je jeden z covenantů (pro toho hnidopicha : jedna z guild/smluv)
      • Tak ono, když se koukneš na youtube nebo na wiki, tak to tajný level samo není, ale nevím jaká jiná by měla být definice pro Ash Lake, než tajný level, když cesta tam vede přes neviditelnou zeď a to ještě se musíš orientovat ve tmě.
      • O Ash Lakeu bych bez Youtube nevěděl a myslím že hodně ostatních taky ne
  • Kolik těch her, ale je? Naprosté minumum a v AAA tvorbě snad jen Souls série. Ano, ta je mimořádná, ale pak nic. A když se podívám na komentáře k této hře, tak Veskoslovavé a jemu podobní stejně první, co řeší je grafika. Takže otázka? Jak takové hry můžou dlouhodobě uspět? Myslím si, že nemohou a že i Souls série se vytratí do zapomenutých časů.
    • Dark Souls kritizuju hlavne konzolisti a opravnene. Pretoze v propagacnych videach im ukazovali inu hru.
      • Nic proti, ale před měsícem tu byly videa ze hry a ta grafika a vše bylo stejné jako ve hře. Takže tady o podvodu nemůže být ani řeč, když dodali několik in-game záběru a tam už šlo pozorovat, jak hra vypadá.
        • Vsetky videa so, nevidel ale co si pamatam tie porovnavacky mali byt robene aj z januarovych videi.
          • Ty videa, co se řeší jsou z té předvaděčky po uvedení. V té době se spekulovalo, že to vyjde aji na next-gen, tak sem byl těm ukázkam schopen věřit, ale jak jasně uvedli, že to bude na ps3/360 tak bylo jasné, že je to jen promo- video. Osobně předpokládám, že ten úsek hry byl vytvořen jako promo a sami nevěděli jestli to bude na next-gen. PC verze taky tak nebude vypadat, ve skutečnosti ta hra nikdy takhle nevypadala.
            • "ve skutečnosti ta hra nikdy takhle nevypadala."
              a potom sa cudujes preco mozu byt niektori nasrani ked rok a pol cakaju na inu hru.
    • Ne ze bych se chtel nekoho zastavat,ale grafika ke hre patri.dulezita. Graficke zpracovani ktere je cloveku protivne,dokaze zkazit i dobrou hru. A plati to i naopak. Vyborne graficke zpracovani dokaze udelat z prumerne hry zajimavy kousek.
      Samozrejme zalezi i na zanru.
      • kennyB
        Ale bez pořádné hratelnosti ti grafika hru nezachrání. U mě je tedy až na druhém místě *3*
        • C-BEAM
          to si nijak neprotirečí s tým čo písal huhi.
    • Veskoslav
      Řešila se grafika jenom z pohledu toho, že lhali. Nic víc. Ale chápu, že tvá nutkavá potřeba mě neustále řešit ti nedá spát.
      • Ono, že jsi to měl potřebu napsat několikrát a to nejen pod recenzi něco napovídá, kde máš priority. PS. Nechápu, proč se máš potřebu obhajovat, napsal jsi to několikrát a já jsem ti toho všiml, proto jsem to napsal zde do diskuze.
        • Veskoslav
          Já jsem to napsal pouze jednou. To že si někteří blázni myslí, že jsem to psal vícekrát, nechám Tě při tom, je to totiž zbytečné řešit s lidmi jako ty, kteří mě vidí všude a ve všem;) A ty sis toho všimnul nebo jsi tam ten šašek, co mě v Bleskovkách obvinil, že jsem to psal já a pak mě ještě urážel, když jsem mu vysvětlil, že jsem to nepsal já? Aha, to pak jo.....
          • Asi jim nevysvětlíš, že to psal někdo jiný, kterému prostě silně nevoní klamavé reklamní praktiky, ať už Ubisoftu (Watch_dogs), Maxisu (SimCity), 2KGames (Mafia II) nebo ano, FromSoftware (Dark Souls II).

            Nevoní mi takové jednání, protože nebudu navždy mladý a při síle, abych si vždycky dokázal sehnat relevantní informace nejen v herním segmentu, ale i v jiných odvětvích. Proto dokud tu sílu mám, tak se snažím alespoň trochu ovlivňovat dění tak, abych měl na stará kolena alespoň trochu snazší život.
          • Pořád nechápu, proč máš potřebu se obhajovat, jelikož co je psáno, to je dáno.
          • MickeyMutant
            Veskoslave, kdyby sis sečetl časy, kdy reaguješ na někoho, kdo tě obviní z multiplicity, tak bys zaplakal. Teda pokud vás Veskoslavů není víc a jeden nemá za celoživotní úkol reagovat na provokace.
  • kickasl
    Chci se nechat prekvapit? Tak se nedivam na gameplay, let's play, obrazky ze hry, videa, trailery... Dit je to moje vec kolik si toho najdu na netu a na kolik toho prijdu sam. Nikdo me prece nenuti.
    Lidi jsou tak blbi, ze je nenapadne nedivat se na videa ze hry, kdyz pak chtej byt prekvapeny?
    Ja proste nevidim v tom clanku zadny smysl. At si hry kazdy uzije jak chce...
    (Samozrejme treba recenzenti(nebo proste lidi co se hram venuji profesionalne) se nejakym tem spoilerum nevyhnou, ale to je porad strasne mala cast hracu.)
    • MickeyMutant
      Jedná se spíš o přístup hry k hráči, ne o přístup hráče ke hře. Jasně, že můžeš ignorovat a blokovat všechno, co se o hře na internetu objeví, ale nemůžeš ovlivnit to, že hry k tobě začínají přistupovat, jako bys byl opravdu retardovaný. Všechno máš pod nosem, fantazie netřeba a hlavně, aby se ti proboha při hraní moc nezapotil mozek. To je jeden z důvodů, proč se mnozí odvrací od nových AAA hitů a hledají něco alternativního, indie neokoukaného nebo aspoň retro.

      Hry jsou s nárůstem počtu hráčů zkrátka čím dál tím víc pro blbce a to pochopitelně začíná spoustu lidí odrazovat.
      • Ide aj o pristup hraca k hre. Pretoze ak je hra designovana tak, ze si v nej kazdy najde narocnost ktora mu vyhovuje (posledny thief a jeho rozsiahle nastavenia) to este nie je vobec zle. Aj zo Souls hier si kazdy moze spravit easy zalezitost...staci studovat walktrough, wiki a let's playe...a tu hru to zabija viac ako ine.
        • Že už tě to nutí studovat lets play, je jasná známka hardcore hry. No a pokud to tak lamsky hraješ, tak pak rozumím tvému výroku, že Demon Souls není hardcore.
          • Nenuti, u Souls staci trpezlivost a odolnost proti repetitivnosti. Nikdy som pri nich nepozrel do guide , iba ak na ten ''skvely'' sposob ako sa dostat do datadisku v Dark Souls ;)
      • kickasl
        Ano. NEKTERE hry jsou jak pro blbce.
        Clovek si proste musi umet vybrat. A s nastupem kickstarteru se nam vyber poradne zvetsil (i kdyz toho jeste moc nevyslo).
        A mne proste prijde, ze tenhle clanek neustale ukaze na to, ze hraci si vsechno najdou, vsechno vi, na cemz nevidim nic spatneho.

        A hlavne- tohle je proste otazka nabidky a poptavky. Kdyby po takovych "retardovanych" hrach nebyla poptavka, tak se neprodaji. Ale oni se prodaji.
        Pan Rybka o tom vyborne hovoril ve fight clubu (viz http://games.tiscali.cz/podcast/fight-club-167-hd-s-rybkou-na-suchu-65442 pokud se spravne pamatuji).

        Lidi co se o hry zajimaji je stale mensi procento (z celkoveho poctu hracu), ale celkove mnozstvi roste. A tak tu je prostor pro nemainstream tvorbu vedle mainstreamu. Kazdy si neco najde a vsichni jsou stastni.
        • Kickstarter moze byt zachranou sucasnej odpadovej hernej sceny. Vela bude zalezat aj od vysledkov ambicioznejsich projektov.
      • restore
        this
    • Nevidis smysl v clanku nebo v jeho nadpisu ? Evidentne reagujes jen na nadpis, protoze clanek je uplne o necem jinym.
      • kickasl
        2/3 clanku jsem precetl.
        V nadpisu smysl vidim. Nadpis je 100% pravdivy.

        Jinak viz muj horejsi prispevek, kde jsem se rozepsal trochu vice(i tak jsem to musel trochu zjednodusit, protoze tu nechci publikovat vedeckou praci :)).
    • Miserius
      Z velky casti taky jde o hru samotnou... Vetsina her ti vsechno ukaze/vysvetli co nejdříve a nebo je strasne jednoduchy na to prijit... Vem si treba Skyrim, vsechno je hned jasny, vis presne co kde je diky GPSce a kazdy npc ti rado převypráví celej životopis. V Dark/Demon Souls víš jen minimum, kazdej mluvi v hádankách (když už mluví) a na vše musíš přijít sám (vždyť doteď prý jsou věci které nikdo neobjevil)
      • Veskoslav
        No Skyrim má také ale neobjevené věci, které musíš sám objevit. Navíc existuje mód, co ti vypne ukazatele na lištičce a "objevy" jsou tedy až tehdy, když dorazíš k danému místu.
        • *1* Mód. Na všechny tisíce chyb Skyrimu mají Skyrim fans odpověď mód/móds. Můžeš mi poradit jak ten mód dostane do hry miliony konzolových hráčů?
          • LOL ten Witcher To jsi upadl ne? Za prvé insane= dark bez savů a za druhé je to stále casual. Boss Fight trvá asi tak tři minuty a ani se tě nedotkne. To je prostě lol. Ty hry, co jsi naspal na hard obtížnost navyšují jen hp a vůbec to není o skillu.
            • Ano celkovo je to lahsie..ale ta jedna smrt = koniec hry tomu dava uplne inu atmosferu a obtiaznost , inak sa to hraje ako Souls...tam smrt neznamena nic a nic sa nestane, max stratim trochu grindovatelnych veci.
          • LOL ten Witcher *1* *1* *1* *1* *1* *1* *1* To jsi upadl ne. Za prvé insane= dark bez savů a za druhé je to stále casual. Boss Fight trvá asi tak tři minuty a ani se tě nedotkne. To je prostě lol. Ty hry, co jsi naspal na hard obtížnost navyšují jen hp a vůbec to není o skillu.
          • No jo, na Dark Souls je vlastne tezky, protoze kamera se vam otoci do p1c€ a vy skocite do hajzlu a jste mrtvy - alias pseudo hardcore hra a kazdej se muze p0sr@t *15*
          • Mno asi nijak, ale rozhodne to neni chyba moderu, nebo PC. Konzole jsou timto proste omezeny (spis ke sve smule). To ale neznamena, ze obhajuji nedodelane hry :). A pravdou je ze vyvojari nebo mozna spis vydavatele tlaci na to, aby hra byla vic pro causal hrace na konzolich nez zarne vyjimky, kdy se hra stavi pro urcitou cast segmentu.
            • Trolling nie je vyraz mojej generacie. Hry h&s s grafickou stylizaciou DA, kam proste DD patri ma nebavia. Chvilu som to hral a este predtym som sa na to asi hodinu a pol dival a vedel som ze ma to nebude bavit. Co viac k tomu dodat? *1*
            • To je trolling, co tu na mě hraješ? Nebo jsi vážně tak omezený?
            • A kde pisem ze som to hral viac ako par minut? V akcii som to sledoval dlhsie, ale to bolo este pred hranim. Clovek po dvoch desatrociach hned vidi co dostane aj keby nechcel *1*
            • Ty jsi hrál leda tak hovvno můj omezený příteli. Lháře poznám hned a ty jsi to nalhal dosti.
            • Ved ja viem ako ta hra vyzera aj ako sa hraje. Ze mna nebavila este neznamena ze som ju nevidel v akcii.
            • https://www.youtube.com/watch?v=l7o5gRGLXd4 Aspoň se podívej na video ze hry, než se začneš ztrapňovat. Je mi jasné, že si to nehrál, ta tvoje odpověď tě jenom shodí, kdyby jsi přiznal pravdu, tak bych to ocenil, ale takhle...
            • Hral ale len chvilu. High fantasy hack and slash s grafickou stylizaciou pre deti ma nikdy nedokazalo zaujat.
            • Co to meleš za srajdy zas? Hrál jsi DD? Asi těžko co? To je úplně jiná hra, než Dragon Age panebože.
            • To je vec nazoru. Pre mnohych ako napr. mna su zase nestravitelne tieto kopie Dragon Age. Ale to je v poriadku, 100 ludi 100 chuti. Koniec koncov tieto hack & slash vydavajuce sa za rpg su len pokracovanim mlaticiek.
            • To já hledám hlavně kvalitní hru a to Skyrim dle mého není ani náhodou. Raději si zahraji dodělané a mnohonásobně kvalitnější Dragon´s Dogma než nedodělaný šunt.
            • Modov upravujucich subojove mechanizmy a prostredie je dost. Ked sa ti zda Skyrim nedodelany potom pravdepodobne hladas iny zaner alebo cistu mlaticku pomenovanu navedno preco RPG, kde sa budes na kazdych 10m s niecim mlatit
            • Většina se jich upravit nedá(90%) a že Bethesda vydává nedodělané šunty a spoléhá na komunitu není plus ale mínus. Navíc mods neovlivní samotnou hratelnost a jádro např. Skyrimu, čili i ten po zásahu mods zůstane stále uvnitř casual hra pro děti.
            • Dnes su vsetky aaa hry tak trochu babovresky. Akurat niektore z nich sa daju vdaka modom upravit.
          • Konzolisti su casual hraci a prave kvoli nim vyzeraju vsetky aaa hry tak ako vyzeraju. Vacsina z nich si to zahraje par hodin hodin a potom to odlozi. Pre ostatnych je tu pc aj s modifikaciami.
            • Dark Souls u mna najtazsia ani nahodou, to by tam muselo hrozit nieco horsie ako opakovat parminutovy beh k bossovi / miesto smrti u mna:
              1. Xcom Enemy Unknown - ironman classic
              2. Wizardry VIII - ironman mode
              3. King's Bounty seria - impossible difficulty
              4. Shogun 2 - legendary difficulty
              4. Torchligt 2 / Diablo seria / HC charakter od hardcore a vyssie
              5. Witcher 2 insane obtiaznost
              6. Spellcross
              A dalo by sa pokracovat dost dlho, ale pravda je, ze Souls hry su tie narocnejsie na trpezlivost, ale naozaj nehrozi aby tam kvoli chybam buildu / strategii / drobnej chybe pri hrani sli do kelu 2 tyzdne hrania ako sa mi stalo pri King's Bounty ci Witcherovi ;-)
              DS obtiaznost by som prirovnal k raidu vo WOW, do zblbnutia opakovat jeden usek a bossa kym clovek / grupa neurobia vsetko ako treba a progress ide dalej.
            • kennyB
              Souhlasím: mě stačí, jak tu zase obhajuje pc scénu a tvrdí, že konzole můžou za dnešní herní úpadek *7* Někdo to tu jednou napsal a všichni tu jen papouškují. Za dob PS1, PS2 si nikdo na nic nestěžoval a najednou jsou konzole špatné, ááááááno???
            • Nikdy som nad podobnym rebrickom nepremyslal. Na jeho vrchole by boli asi zrejme hry ktorych narocnost stupa do nekonecna a tych bolo mnoho. A po nich by nasledovali 8 a 16 bitove hry, z ktorych si uz dnes casto nespominam ani na nazvy. Ako nedavno trefne spominal A.Anastasov, vtedy boli vsetky hry hardcore. Zrejme by sa tam dostali niektore stare 3d strielacky, ktore boli pre mna na najvyssej obtiaznosti casto nehratelne. Reflexy sa nedaju naucit *1* Modifikovane hry samozrejme vynechavam pretoze tie ide nastavit tak ze ich neprejde nikto.
            • Tak mi sestav žebříček nejtěžších single- her, co jsi hrál.
            • kenny
              Ano mozes. Aj ten Skyrim si mozes skusit prejst na 1. leveli. V tetrise by ti nepomohlo ani levelovanie pretoze skor ci neskor tam skoncis. Problem je ze nevyuzivanim aspon tych minimalistickych prvkov rpg by hra bola este nezaujimavejsia.

              souhlasim alias aa
              este raz: nepisal som ze to nemozes zaradit do hc. A este raz ti napisem ze proti hram od FromS. nic nemam
            • @Kenny. On to nehrál. Sám to napsal, ale při tom tvrdí, že je to lehké a že to nepatří do žebříčku hardcore her. Potom napsal, že ho to nebavilo a pak naspal, že je to dobrá hra. Jsem mimo já nebo on. Zkus to rozlousknout, protože já si myslím, že si píší s nějakým mentálem.
            • Co sa stale jedujes decko *1* O DS som nepisal ze je to lahka hra. Len vacsina rebrickov o obtiaznostiach je prave o tom ako skoro hrac od zaciatku zatuhne. Ak su akcne rpg dobre navrhnute tak uz z principu nie su najtazsimi hrami pretoze je to hlavne o hladani spravnej techniky ako na superov. Co v takej strielacke zalozenej na reflexoch nemusi stacit. Hry nemusis nutne hrat dokonca na to aby si vedel ci su alebo nie su dobre ci lahke. Na to je zivot prikratky. Vacsina ludi nehrala do konca ani tie najznamejsie hry. Opakovane ma vyznam hrat len hry ktore cloveka zabavia. A tam je pripadny moding uz vyhodou.
            • kennyB
              dizz: jestli ti hra dark souls nepřipadala až tak moc těžká, mohl jsi si dát za úkol dohrát ji třeba na prvním lvl, něbo něco jiného. Je tu spousta možností, jak si ji ještě víc ztížit *3*
            • Jak víš, že je to dobrá hra, když tě nebavila a ani jsi to nedohrál? Jak víš, že není hardcore, když si ji nedohrál. Vůbec nemáš tucha, co se děje na ng+5 a víc, takže laskavě drž zobák, protože o hře víš pyču.
            • Nepisem ze napatria do hc, ale iba to ze nepatria medzi najtazsie. Co je uplne logicke pretoze polovica hier starsich ako 15 rokov je o tom ze sa narocnost zvysuje donekonecna. Diskusia bola o tom ze par tazkych hier z tisiciek nerobi z casual gamingu na konzolach ziadnu hc zakladnu. Potom si to otocil k rozoberaniu prednosti 2-3 hier. DS je podla mna dobra hra. Ani extra tazka ani lahka. Nic viac.
            • Víš co? Ty tady mudruješ jak Demon/Dark Souls nepatří do hardcore žebříčku a přitom si to neodehrál ani jednou. Viš co? Vážně jdi do prdelee dementee. To co tu předvádíš už hraničí s nějakou demenci nebo co.
            • Pokial hovoris o DS, mna tu hru dohrat absolutne nebavilo. Nie kvoli obtiaznosti, ale kvoli jednotvarnosti, ktora v kombinacii s malymi priestormi po case nudi. Ale narozdiel od inych spominanych hier proti nej nic nemam. Ak mam naladu na tazke akcne rpg, tak si radsej z novych spustim skyrim/Fallout New Vegas samozrejme zmodovane tak ze jeden zasah od porovnatelne silneho supera=koniec.
            • Jedinou obtížnosti? To se bavíš o Dark Souls? Ale nenech se vysmát *1* Vidím, že si máš hru důkladně projetou a ta hra může být těžší, když chceš a nestojí to na směšném easy/ medium/ hard, ale na hráči. Když pominu NG+++++, kde už skoro nelevluješ, tak tu máme např. http://darksouls.wiki.fextralife.com/Calamity+Ring#.UzANnPl5ND8 takzvaně nigtmare mode pro Dark Souls. Zkus si to nasadit a hraj.
            • Skoly mam uz davno za sebou a iq na hranie hier je urcite dostacujuce. Minimalne v tej miere, ze dokazem rozpoznat rozdiel v narocnosti napr. medzi old-school strielackou na najvyssej obtiaznosti a wanna be rpg vacsinou s jedinou nastavitelnou obtiaznostou.
            • Můžu se zeptat? Kolik ti je let? Na jakou školu chodíš? Jaké je tvoje IQ? Nemáš nějaké mozkové vady? Nechodíš třeba na zvláštní školu?
            • To su popkulturne rebricky pre tinejdzrov zo zopar znamych velkych narocnych hier. V podstate ide len o to vybrat hru ktora je tazka na najnizsej moznej obtiaznosti.
            • Nebreč šlukovka, chápu, že jsi svými argumenty vyrazil dech, takže nemáš co říci. PC hráči si myslí jací nejsou hardcore, při tom ta jejich mašinka vždy vedla v casual gamingu. To jsou fakta.
            • http://whatculture.com/gaming/10-most-insanely-difficult-video-games-ever-made.php/8
              http://www.ign.com/articles/2014/03/05/the-hardest-games-weve-ever-played
              http://guyspeed.com/hardest-video-games-ever-dark-souls-4/
              http://www.gamefront.com/in-honor-of-dark-souls-the-10-most-difficult-games-in-video-game-history

              Jediné dítě jsi tu ty.
            • to aa:
              todle smrduté bublající bahno tu o někomu bude tvrdit že je prostoduché hova*o. proboha se podívej co máš za myšlenkový pochody ty gumymedvítku ... seš víc než tragikomický ..
            • Leda tak v rebrickoch deti a hracov cod ked si maju spomenut aku najtazsiu hru videli. Rpg a wannabe rpg maju od najtazsich hier dost daleko. V podstate su to hry ktore moze dohrat kazdy kto ma trochu trpezlivosti. Mimochodom v realnom rebricku najnarocnejsich hier by sa museli pred vsetkymi tazkymi a akoze tazkymi hrami nachadzat este statitisice hier bez konca.
            • A proč se teda Demon Souls objevuje v každým žebříčku nejtěžších her historie? Hmm, že by krátká paměť autorů těch článků? Jinak pleteš naprosto jablka a hrušky.
            • To je iba slaba pamat. Dark Souls a pod. nie su ani zdaleka take tazke ako svojho casu boli obycajne vanilla WOW raidy...uz len komunikacia a koordinacia 40 ludi. LOL, DOTA2, SC@ a pod. hry su klasicky onlinove zalezitosti..ano hrat to moze kazdy, klasicke ''easy to play , hard to master", ale dostat sa na najvyssiu uroven je zase daleko narocnejsie ako dohrat nejaku SP hru s umelou AI. Porovnavat to moze len ten s prepacenim hlupak.
              Indie a casual, mnohe ano..ale Rogue Legacy, Hotline Miami a pod. su z PC tvorby.
              Ci ta ti to paci alebo nie konzoly su uz dlhsie synonymom mainstream hrania. Trend je uplne jednoznacny.
              PC hranie zahrna uplne vsetkych hracov, aj ciste HC zanrovky, ako su Paradox strategie, DCS simulatory, roguelike hry atd. To, ze ty poznas len tie ''hardcore'' hry mainstream zanrov este nic neznamena ;-)
            • Mne predsa nemusis vysvetlovat kolko je 2+2 a co je cielom firiem predavajucich priemerne pc s inou skrinkou pod nazvami xbox/playstation. Pisal som to z pozicie hier pretoze o tom bola tema. Konzole mali kedysi vlastne preferovane zanre, najvacsimi hitmi neboli Skyrim, GTA ani strielacky, cize vsetko hry ktore zacinali na PC. Dnes su hitmi konzol a v porovani s predchodcami vyzeraju jednoducho, pretoze firmy, ktore ich vydavaju dobre vedia co robia.
            • Ano Ninja Gaiden- jedna z nejtěžších her nebo starší Castevanie jako Symphony of The Night. Hardcore her je na PS2 hromada. PS3 sice méně, ale pořád jich tu je dost a stačí si vybral.
            • MS(Xbox divize) a Sony nejdou proti PC. Jim je PC někde. Oni si jsou za ziskem a že přitom drtí PC? Tomu se můj prostoduchý příteli říká vedlejší efekt.
            • O Demon's/Dark Souls, Ninja Gaiden nebo DMC 3 jsi asi nikdy neslyšel, že? A většina casual hráčů je na PC, protože tam jsou hry sekundární funkcí.
            • Ano konzole maju desiatky rokov ale Nintendo a Sega nesli proti pocitacom tak ako to robia Sony a MS. Stare hry boli tazke vsade: na konzoliach aj pocitacoch.
            • Bože, ty valíš srajdy ze sebe. To je průjem a nevím čím ho zastavil, jelikož podle mě to ucpat nejde. Tak to teda zkusím hodně jednoduše, aby to pochopilo i takové prostoduché hovado, jako si ty. Konzole jsou tu desítky let a hardcore tvorba byla tvořena převážně na nich, že se současný trend zaměřil na casual, příležitostné hráče či děti není zapřičiněno konzolemi, ale choutky dnešních hráčů.
            • Pisal som o multiplatform. hrach ktore sa prisposobuju najnizsiemu standardu, teda konzolovemu casual gamingu. Pretoze z toho tecu peniaze. Co sa tyka exkluzivit samozremjme ze zopar zlozitych hier najdes na kazdej platforme. Suverenne najviac ich je na pc, akurat su tak ako u vsetkych ostatnych zanrov nizkorozpoctove. ES ma cyklus 5 rokov, ak ta Skyrim nebavi, nechaj ho tak, kupcov si najde. Pre mna je s hc modmi hratelny - narozdiel od tvojich prikladov..
            • Casual a konzole? Nespletl sis to? Jestli mě paměť neklame tak nejtěžší hry vycházely na konzole, když si vzpomenu na DMC3-brrr. A když jsme u Skyrimu, tak konzole mají Dragon´s Dogma. Dost těžká hra na nejtěžší obtižnost a navíc to není žádný nedodělaný šunt jako Skyrim, ale propracované RPG s výborným combatem. Takže vytáhni hlavu ze zadku a začni přemýšlet. V současnosti je PC baštou casual gamingu - LOL, DOTA2, Indie tvorba.
      • kickasl
        S tim bych souhlasil, ale to uz mi prijde jako jiny problem. Hra(napr. skyrim) je proste delana pro "mainstream" (jedno z nejvice naduzivanych slov zde v diskuzich) a tvurci se snazi o co nejvetsi pristupnost a jednoduchost. Vem si CoD- prodava se ho urcite mnohem vic nez driv a pritom je mnohem jednodusi a blbejsi se zamerenim na grafiku a marketing(to co se utrati za propagaci jsou sileny castky). Diky tomu, ze se hra prodava tvurci usuzuji, ze to hraci chteji (coz je klidne mozny, ale o tom co hraci chteji moc spekulovat nechci) a tak pokracuji stejnym smerem. A fanousci hardcore strilecek si zahraji red orchestru(nebo co se ted hraje- strilecky nejsou zrovna moje specialita).
        Ja si treba skyrim rad zahraju, ale vyzvu tam nehledam. Netvrdim, ze je to perfektni hra, ale nahral jsem tam desitky hodin a uzil jsem si to. A kdo chce nejakou vetsi vyzvu tak si zahraje treba dark souls(k cemuz jsem se stale poradne nedostal, ovladani me dost odradilo).
        A nakonec, jak je mym dobrym zvykem budu velebit paradox interactive. Ted se treba chystam(znova) na HoI. Urcite to neni hra pro kazdeho, neni to mainstream hra, nepovede me za rucicku a i mnoho fanousku strategii by se na to po chvili vykaslalo.

        Takze abych to shrnul: At si kazdy hraje co chce.
        Az vyjdou frog fractions 2 urcite si to svoje publikum najde. Urcite to spoustu lidi zaujme, ale miliardy to vydelavat nebude.
        • V podstate s vami souhlasim. Jsem starsi a nemam moc casu, tak si dnes klidne dnes zahraji i primocare hry, i kdyz jsem tehda hral hry, ktere se dnes povazuji za hardcore ... samozrejme cod je vyjimka, to se neda hrat ani jako oddychovka (muj nazor, zadny flame prosim)
  • Cosi
    https://www.kickstarter.com/projects/475057068/frog-fractions-2
    • právě jsem dohrál jedničku a vsadil bych se, že vývoj je nic nestojí a ty prachy ve skutečnosti potřebují na drogy, protože u jedničky jsem si říkal, že tohle udělal buď totální blázen nebo někdo komu lsd/psilocybin/dmt není cizí. Ale jo občas se "vyndat" je fajn, ale do dvojky by to chtělo víc nových nápadů
    • Nějaké sanatorium vybírá na vánoční besídku?
  • Pamatujte děti, Mew v Yellow verzi v Rumělkovém městě v přístavu kde kotví S.S.Anne, je potřeba použít HM STRENGTH na nákladní auto, které stojí v pravém rohu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit