Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • dany_x360
    tady to je zase jednou diskuze... *7* pro mě je tohle momentálně jedna z nejlepších aut na xbox, přešel sem ji za pár dnů a parádně sem se bavil. těším se jak budou vycházet nové auta ke stažení :) já si nemám na co stežovat ;) aspon byly vyslyšeny prosby komunity forzy 4 že by chtěji ježdění s otevřeným světem a to sme dostali :) parádní grafika, dobrý ovládací model, a volnost.. néé jak všichni békaji jak chcou remake nfs a EA na ně s*re furt dokola *1*
  • Žádná "Road to Atlanta" neexistuje, je to Road Atlanta, stejně jako třeba Road America.
    • jaky je podle tebe rozdil mezi Road to Atlanta a Road to Atlanta ?
      • ty nazvy jsou stejny
  • Bohuzel to co nabizi tady FH tu jiz bylo davno v podobe TDU1 + pohled z kokpitu u vsech aut... Rok 2006.
    Nadruhou stranu je alespon z ceho vybirat v dnesni "brutalni" konkurenci nyni napr. v podobe NFS MW *15* *15*. Jinak z meho pohledu nezajimave. Ve srovnani ale s MW to bude urcite primo nadstandartni zalezitost :)
    • TDU bych tu moc nevytahoval, to byl neskutečnej paskvil alespoň verze na PC.
      • tak to mi ho vyndej :D
        ok napis mi sem treba 2,3 hry (arcady) z te doby ktere paskvily nebyly ?:D hral jsi to vubec :)
        No sem zvedav na ty skovsty, povidej.
    • btw
      "
      Chtě nechtě si musíte vybrat jinou hru, třeba Test Drive Unlimited, a zavřít obě oči nad tím, že mnohem víc, než automobilovou hru připomíná arkádové ježdění s motorovými čluny."
      Tohle je hodne zcestne prohlaseni... napr. fyzika u TDU 1 byla skvela.. samozrejme ne u vsech ze 150 aut ale u vetsiny se dal pouzit volant a auto clovek citil coz se u zadne arkadove mirene zalezitosti PO TDU 1 uz nikdy nestalo :) Pomohl tomu prave i pohled z kokpitu ktery pri pouziti volantu pomaha. Tedy pokud si zapnete pohled ze zadu auta a hrajete na klavesnici tak pak nema cenu hodnotit nakou fyziku .) TDU1 v tomhle zanru pro me nema konkurenci. Spise bych si nechal vysvetlit pozitivni hodnoceni fyziky za stavu koukam se na auto zezadu a drzim vruce gamepad...................... *3*
      • V TDU1 šlo odemknout Hardcore mode a to bylo pak parádní poježděníčko.
        • jj to sem tady ani nezminoval ze slo prepinat mezi tremi mody jidznyho rezimu :)))) bohuzel mistni deti ani TDU nepamatuji .. skoda energie.
      • No neviem. Ja som moj GT3RS odlozil asi po 5 minutach a pokracoval v ovladani klavesnicou.
        • Mno sale pokud se tu bavime o TDU jde o 6 let starou hru ktera dle me svyma kvalitama v jistych smerech neustale vycniva...A Fanatec GT3 RS je urcen predevsim na simulace ne arcady .) Dale kazda arkada ma "svuj" jozdni model takze doporucuji na volantu stravit delsi dobu nez 5 min pro zhodnoceni... Propracujes se jiste k mnohonasobne lepsimu zazitku. Jen to neni tak simply hned po 5ti minutach jak by si to predstavovali dnesni hraci :) A presne to je cely problem.
      • Nevim sice odkud se bere ta vize, ze hraju jinak nez s pohledem z kokpitu (pripadne pres kapotu), ale budiz. Obe Forzy jsem hral na gamepadu i volantu, stejne tak jsem zkousel na volantu i blahe pameti TDU 1 a nejak si nevzpominam, ze by se choval nejak prevratne. Rozhodne lip nez plovouci dvojka, na kterou jsem v recenzi odkazoval predevsim, ale napr. kolizni model v TDU 1 byl spis k smichu a chovani vozu v nizkych rychlostech bylo uplne mimo. Mam TDU jako koncept hodne rad, ale solidni jizdni model mu chybel v obou pripadech.
        • nesouhlasim. A nebavime se tu o koliznim modelu ale fyzice aut: )
          BtW jaky mela a ma kolizni model napr. plnohodnotna forza ? ... pokud teda taky neni k smichu ?:) a to je hra co si hraje na simulaci. Dale bys tento chaby argument mohl podlozit nakym cool koliznim modelem v jakekoliv dalsi arkade ? :D hm ?
          Proste TDU1 je kral sveho zanru a to mi nikdo nevymluvi :) A presne takto byhc si to predstavoval, pochybuju ze by takovy koncept prepracovany dle dnesnich moznosti nemel uspech... bohuzel ale marketingy snad uz vsechn vydavatelu se zameruji pouze a jen na jistotu tedy na deti a tam nelze cekat nic co by nezvladla naka ratolest pac uz by to bylo moc tezky...
          Pro tvou inf. v TDU se dala pouzivat i spojka, ktera te posunula zase dal. Proste nic takove to uz potom nebylo a pochybuju ze bude.
          • Ale Forza Horizon spojku podporuje. Miluju tyhle mistry světa, kteří krituzujou hru, kterou viděli maximálně na screenshotech. TDU1 nesahá jízdním modelem Forze Horizon ani po kotníky.
            • serhashut / CCR ?:D ... zkuste taky neco jinyho nez forza :) svet zavodnich her neni jen o FM .)
            • *1* kdo by to cekal. Podivej se na datum vydani TDU *1*
              Nekoho bavi nove cirkusove hry, nekoho ne. To ze me dela mistra sveta ?:) Psal jsem tady ze FH nepodporuje spojku ?:) Jen jsem se zminil ze 6 let stara hra mela fajn fyziku, kokpity u kazdeho auta, zadne stupidni! nitro pro deti, cirkusove cisilka hodnotici te za kazdou ptakovinu, 1500km free cest bez loadingu po kterych ses mohl prohanet s kamarady a mimo jine na svou dobu skvelou grafiku. Specialne pro tebe *3* Takze se ti tady nebudu modlit k necemu co neobsahuje v podstate zadnou inovaci. Klidne tomu rikej hrdinstvi *15*
    • Děti ale nepotřebují jakoukoliv inovaci, stačí jim nablýskaná grafika.
  • je tam taky policie?
    • Odpověď na tvou otázku. Koukej, jak je to snadné: http://lmgtfy.com/?q=forza+horizon+cops
      • dik, nechtelo se mi to hledat. škoda že tam nejsou honičky s policií, tohle mi pripada nudne
    • p.s. mimochodem proč prave colorado, už nic mene atraktivniho není. Mne by se vic libila evropa
      • to je jak kdyby jste chtěl Call of Duty hrát za hodné Číňany proti zlým imperialistům
      • Kein
        Mě zase Evropa vůbec, za to Colorado se mi líbí velice.
  • až výjde project C.A.R.S, nikdo si na Forzu ani Gran Turismo už nevzpomene
    • pCARS jistě bude skvělý, ale na komunitu Forza a Gran Turismo to nikdy mít nebude. pCARS vypadají na PC skvěle a dokonce i fyzika je konečně k něčemu (pozor, hra je stále ve vývoji!), ale na konzoli to bude pořád jenom Shift 3, protože konzole více neutáhne. Taktéž bude mít výrazně méně aut a drtivá většina z nich jsou okruhové speciály. Fandové FM/GT milují produkční vozy na silnicích. A proto je pCARS až tak nezajímá...
      • v pCARS bude těch produkčních aut víc, to už je teď jisté. Jinak myslím, že o pCARS 95% čtenářů Games.cz nikdy neslyšela, protože se tady o tom prostě nepíše :-)
    • Gran turismo 5 a i Forza 4 jsou kvalitní zavodní hry. Ale ty to nemůžeš vědět, protože jsi je nehrál.
      • Project C.A.R.S je ještě lepší, ale to ty nemůžeš vědět, protože ani nevíš, o co jde, lamo.
        • Hanzales
          Hmmm, pěkný :) Já hraju (nejen) GT5, Forzu4 i pCARS a bavím se královsky u všeho (s dobrým volantem).
          pCARS má našlápnuto velmi dobře, dost mně to baví a build od buildu je to lepší a lepší, ale sám netuším, jaká hra bude na konci svého vývoje, jak bude nakonec promakaná kariéra atd.
          Po technické stránce jen valím bulvy (včera jsem si zajel zase Nordschleife s Radicalem a tetelil se u toho blahem). Ale hádej, u čeho strávím momentálne nejvíce času (nápověda: F4). Pravda ale je, že jsem F4 pořídil teprve nedávno. Tak jako tak mně závodění velmi baví (ať už simulátory, nebo arkády, nebo mixy mezi tím), ale nedokážu říct, co je "nejlepší". Každý titul má prostě to svoje, čím kraluje a žádný z nich není dokonalý v tom, že by měl všechno dohromady. Proto jsem rád za každý závodní titul, který se v nečem liší od ostatních.
          • Já ale nemluvil o závodění. Já se jen pousmíval nad tím, jak někdo, kdo jezdí oktávkou se tady pak hádá o tom, v jaký závodní hře je lepší fyzika. Přitom dobře se reálně svézt není zas tak drahý.
            • Evidentně jsi nic nepochopil. No nic.
            • Dodo: nemusíš věřit, ale já nemám důvod si vymýšlet. Evo pronajímám buď závodníkům na trénink nebo různým lidem, kteří s tím jedou třeba předjezdce na rally, takže z toho i něco málo mám, ale i tak je to prostě dost drahé na provoz a nejde jen o benzín. Třeba i takový Jarek Orsák nedávno prodal své tréninkové Evo, protože ty náklady už ho s*aly a teď trénuje se Seatem s třetinovou spotřebou a on není žádný chudáček... Ovšem když se to vezme obecně, tak polozávodní Evo je ještě hodně levné ježdění třeba oproti GTčkovým Porschákům atd. Ale to už jsem hodně odbočil, já jsem původně reagoval na to, že borci s pořádným autem simulátor nehrají... To by ses divil, kolik skutečných závodníků se schází u nás na dílně u RBR nebo rFactoru jednou z čas a všichni se královsky bavíme... Howg
          • misto sezeni za pc jdi makat a kup si auto
            • Hanzales
              dodo: ale mícháš dva koníčky dohromady (i když obojí je závodění). Na okruhu zaplatíš háfo za beznín, gumy a riskuješ, že se vykřápeš. U závodních her a simulátorů můžeš osedlat nespočet aut, které neuvidíš ani z dálky a stojí to pakatel. Btw spousta závodníků si doma rádo zařádí třeba iRacing. Ty dva koníčky se nějak nevylučují. Nároky na finance se ale liší velmi-velmi moc ;o)
            • Rocksteady: Proč jen ti to nevěřím? Když máš na Evo9, máš i na benzín. A ty koně sis mohl odpustit - zábavný jsou i auta s polovičním výkonem. Samozřejmě připouštím, že to něco stojí, ale kterej koníček ne.
            • Dodo: Píšeš kraviny. Já jsem třeba těch "zajímavých" aut osedlal fakt hodně, třeba teď to je vylepšená Evo9 se 420bhp, což je velmi zábavné auto, jen do doby, než příjde na tankování - kdo to má furt živit... Když si s tím vyjedu a víc na to šlapu, tak to abych tankoval plnou 2x denně. A když si s tím autem chce člověk vyjíždět častějc, tak už se to setsakramentsky prodraží. Proto si i tak rád občas dám rFactor nebo Gran Turismo 5 s kámošema, je to přecijen mnohem levnější zábava. Tak přestaň soudit ostatní podle sebe!
            • Mě přijde celkem vtipný, jak se tady někteří hádaj, jestli je lepší Forza, Gran Turismo, TDU a podobně a co má lepší fyziku. Většině v garáži hnije oktávka v dechtu a v životě v autě, se kterym je radost jezdit, neseděli. Kupte si radši nějaký zajímavý auto a pak už simulátory hrát nebudete, to vám garantuju.
            • Hanzales
              Díky moc za tip, to mně nenapadlo :D
  • Jen podotykam, k tem vasnivym diskuzim ohledne grafiky, ze hra bezi pouze 30fps (a bohuzel je to znat, at si rika kdo chce co chce) Na nejake seriozni zavodeni online to moc neni :( Sami autori to vedi, grafika je moc moc pekna a taky je hned jasne proc FORZA 4 musi bezet 60fps.

    Pro singl je to ale dostatecne...
  • FORZA jediný důvod, proč jsem kupoval XBOX a nelituji toho:-)
  • Graficky sice na úrovni prvního flatoutu, ale jinak zajímavý simulátor vaření.
    • Koukám, že je tu odborník na grafiku :D Ukaž mi jinoou automobilovou hru na takový úrovni jako je forza, lol :D
      Hádám NFS co :D :D :D
      • Tak ono to v realu vypada trochu jinak, nez na zde vystavenych screenech. Je to sice trochu lepsi nez Flatout, ale zadne graficke orgie to opravdu nejsou. Rekl bych velmi srovnatelne s konkurencnim Gran Turismem, tedy nic moc.
        • Co má Gran Turismo společného s Forza horizon? Forza Horizon je arkada naopak Gran turismo je Simulátor. Gran turismo se může srovnávat s Forza 4 ale horizon pouze s NFS, které si myslím že překonal.
          • on ale mluvil o grafice pane študovanej, ne o herních principech
            • Tvé problémy s močovým měchýřem mě nezajímají, ale trocha kopřiv tam dole ti pomůže
            • No pokud se podívám na tvůj první příspěvek, byl bych tebou tak se moc neozývám. *3*
    • N7N7
      Takhle z cesty nemluví ani moje 95-letá babička. *4*
      • Můžu se zeptat, proč diskriminuješ svoji babičku?
        • N7N7
          Naopak, složil jsem své babičce kompliment. I ve svém pokročilém věku je na tom s uvažováním lépe než kdejaký mladý boreček.
          • Ovšem celé je to založené na tom, že předpokládáš, že starší lidé čstěji "mluví z cesty".
  • @ walltar:
    Veškerý technologický vývoj sebou nese i jednorázové náklady na pořízení dané technologie, ale její efektivita (ať už se bavíme o aplikaci, nebo HW) je pro koncového uživatele v konečném důsledku vyšší. Nemá smysl bavit se o tom, co kdo z nás pamatuje ze svého okruhu přátel, statistiky hovoří jasně, pokles prodejů HW součástí a zpomalení vývoje HW odstartoval až nástup konzolí. To, že to sebou nese i ekonomické důvody je nevyhnutelné, bohužel trochu nešťastné, ať už z důvodu počtu obyvatel planety, či současné ekonomické situace evropských a amerických zákazníků, ale to přece není důvodem, abys zahazoval možnost zlepšit danou technologii. Když chce producent vydělávat a při tom všem chce země do níž svůj produkt posílá, uplatňovat kvantitativní uvolňování a snažit se stabilizovat hospodářství nestabilní měnou, nic jiného mu ani nezbývá. Pro mě to ale není důvod, proč bych měl takový produkt koupit, já taky neschvaluji politiku ECB, či FEDu, ale přesto jsem nucen být její součástí, co udělá blbec? Nic, bude pokračovat dál. Co udělá rozumný člověk? Svá aktiva bude soustředit jinde.

    Mimochodem, dostal jsem BAN, nejsem si vědom jakéhokoliv porušení pravidel. Prosím admina, ať napíše důvod, proč mi byl BAN udělen, jsme přece lidi, na obou stranách. Děkuji za jeho odpověď.
    • walltar
      Já se přiznám, že statistiky prodejů HW moc nesleduju a proto mluvím ze své zkušenosti. Mě by zajímala statistika kolik lidí hraje a kupuje na PC a na konzolích (přesně kolik lidí přešlo z PC na konzole a kolik jich přibylo) Já sem nikdy konzoli nevlastnil a pochybuju, že ji nekdy vlastnit budu. Takže ani nechápu co na nich lidi vidí.

      Já si osobně myslím, že by se konzole a PC mělo oddělit Pc porty by se měli přestat vyrábět a hra by měla být buď na PC nebo na konzole ... problém je, že by to byl pro PC obrovský šok ... ještě víc lidí by přešlo na konzole a hodně dlouho by trvalo, než by se nezávislé firmy postavili na vlastní nohy a začali dělat hry na úrovni AAA produkce (pokud vůbec někdy) jiné východisko moc nevydím, protože pokud budou herní průmysl řídit molochy jako je EA a podobně tak to prostě lepší nebude ... těm je totiž totálné ukradené co si myslí část PC hráčů a kozoloví hráči sou asi spokojení s tím co mají.

      Edit: taky by mě zajímalo jaký je skutečně dopad pirátství ... já sem co se pirátství prošel několika stádii ... když sem chodil na základní školu tak sem prakticky všechny peníze šetřil celý rok abych si za to mohl koupit Pc na kterém by šli hrát nové hry a tak mě nezbývalo na ty hry ( kdybych nekoupil Pc měl bych sice hry ale neměl bych je na čm hrát) Potom sem chodil na sřední a chvíli na vysokou ... peněz bylo víc a PC sem kupoval míň a tak sem kupoval i víc her ... v té době se mě dost stávalo to, že sem koupil hru podle recenze a zjistil, že mě nebaví a tak sem začal stahovat hry a podle toho kupovat ty nejlepší. potom sem začal pracovat ... v tomhle období sem kupoval prakticky všechny hry co stály za to hrát + sem na začátku roku koupil svoje poslední PC ... no a v červnu měla firma problémy a tak musela začít propouštět a já sem teď zase u stahování všeho protože na hry nemám ani korunu.
      • Takové statistiky je velice obtížné získat, lze vycházet jen z počtu prodaných konzolí a her. Přesná evidence typu: nová základní deska = nové PC, žádná konzole, PC + konzole, jen konzole, a kdo z uvedených zástupců skupin koupil hru na kterou platformu, není v odpovídající výpovědní hodnotě proveditelná.

        Já si naopak myslím, že velmi rázné rozdělení herních platforem na PC a konzole by desktopu jen prospělo, každý, kdo se cítí býti "nepohodlností, složitostí, či možnostmi" PC uražen, ať dá přednost konzolím. Na desktop by vycházelo menší množství her zaměřených na užší publikum. Na konzole balast pro mainstream, tedy krev, sex, rozemleté maso, rychlé auta, rozmazané blurové záběry atmosféry a další podobné chuťovky.
        • walltar
          To není naopak ... já si taky myslím, že by to Pc jenom prospělo, ale asi by trvalo než by se z toho vzpamatovalo a mohlo by nastst další zlaté období.

          Jinak co mě trochu chybí pro PC je služba jako kickstarter, ale peníze by se tam nedávali formou darů. Co by člověk vložil tam by vývojář zase dal zpátky ... pokud by člověk chtěl hru musel by si ji zaplatit. Je v tom celkem hodně problémů a šlo by o jiné částky, než 20$ ale pokud by se to podařilo rozjet tak by se tak dali financovat hry. Ale je to jenom takový nápad, který mě vnuknul kickstarter ... protože tam sou lidi co té hře dají 10tis. USD což je celkem velká částka na to ji jenom tak vyhodit.
          • walltar
            Ano přesně tak to myslím ... jinak na podobném principu fungují půjčky pro zaměstnance v bytovém družstvu ve terém pracoval můj otec ... je to pozůstatek komunizmu. Mají nějaký obnos a pokud někdo potřebuje pujčit tak de do pokladny a tam pokud t peníze nemá nikdo pujčené mu je pujčí ... potom jak to vráti tak se to pujčí dalšímu člověku. Měly to pod správou odbory ... firma tam odvádí nějakou malou částku, co vím pomohlo to celkem dost lidem když se dostali do problémů a potřebovali je rychle vyešit. Není to nijak velká částka, myslím že to bylo kolem 50tis. ale i tak to mohlo člověku pomoct.
          • Tedy, to zní jako půjčka, tedy bezůročná a bez smlouvy o podílu na zisku z prodeje/distribuce produktu. Velice dobrý nápad, vývojářské studio by se aspoň naučilo lépe vycházet s finančními prostředky a nebylo by zatíženo úrokem. Akorát chybí splatnost, třeba deset let a máme daleko svobodnější pseudosystém subvencování nezávislých projektů, než je ten stávající, něco takového by se komerčním finančním institucím moc nelíbilo, tomu říkám krásná kudla do zad současnému modelu západního finančního bloku. Sem s ní. Mimochodem, Islámská ekonomika je právě na tomto bezúročném prvku založená, taky jeden z mnoha důvodů, proč do ní ta západní tak ryje.

            Pokud to tedy chápu správně, pod takový systém bych se rád podepsal a určitě jej i začal používat.
      • Já jsem si všiml jedná věci. U typických konzolových her (tím myslím jednoduchost, stupiditu, nebo moderně řečeno "nenáročnost") dochází k nečekanému obratu. Hráč už dále tyto hry nehraje, on sám je těmito hrami hrán.
        • walltar
          U mě u takových her dojde většinou k tomu, že mě hra nebaví a já hraju prakticky vždy kvůli tomu abych aspoň dohrál příběh ... Takový ten styl COD kdy člověk ráno sedne večer má dohráno a už si na hru víckrát v životě nevzpomene.
    • admin má banování neviiných lidí jako koníček, tím se nemusíš zabývat
  • Ja se uz moc tesim na Project Cars pro Wii U.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit