Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tak jsem projížděl KS a je tam toho tuny tedy:

    I received the game on PC (I don't even own one) except that I ordered it on Xbox.
    Customer service reply : You should sell the game and buy a new one on the plateform you want.
    Well thanks !!!

    Masakr. PC hru prodaš možná tak za třetinu Xbox verze. To je neskutečný ojeb.
    • Morraw
      A o jaký případ se jedná? Že backer měl v profilu PC verzi místo konzolové? To je častý případ. Ty ostatní, pokud vím, warhorse řeší.
      • a ty jsi kdo? nějaky PR guy, co jim dělá tady zadarmo reklamu?
        • Morraw
          Jop PR guy a ještě mám podíl z každé prodané kopie. A teď už odpovíš na mou otázku výše nebo si tu jen střelil text do prázdna bez kontextu ?
        • A ty si kdo? hater co furt musí otravovat s negativníma věcma? Tyhle věci se tu řešili už v článku před vydáním.
          • "A ty si kdo? hater co furt musí otravovat s negativníma věcma?"

            Takže se budeme plácat po ramenách, jak je všechno v pořádku, jak je hra dodělaná, nikdo nikoho neojebal, dáme hlavy do písku, aby jsme nebyli označení jako hateři. "Miluji" tady tohle černobílé vidění světa. Mám chuť tě poslat doprdele. Vlastně proč ne. Jdi doprdele s takovým chováním.
            • nějaký raciaolní důvod by nebyl, proč bych to nemohl řešit tady? To vlastně můžeme říkat u všech problému. Nějaká hra chytne downgrade, následně si hráč stěžuje a ty ho pošleš na forum hry? Na problémy je potřeba ukazovat a ne se jim vyhýbat.
            • To že nedokážeš poznat co byla rada je už tvůj problém. Pokud tě opravdu to téma zajímá a nejseš jen troll kterej chce plivat na WH ať se děje co se děje a ta problematika tě zajímá nebo se tě dokonce týká tak je docela logický to řešit u nich ne?
            • Ty tu chceš sakra práce určovat o čem se tu má psát a o čem ne? Kdo ti to dal na povel? Kde se v tobě bere ta drzost?
            • Nápodobně *3* běž to psát na jejich fóra když už, tady to nikdo od nich číst nebude a je to výkřik do tmy. Moc ti to asi nemyslí že?
  • Naprosto souhlasím s Alešem Smutným co do reakce na vyjádření Warhorse k nesplnění slibů z Kickstarteru. Reagoval jsem úplně stejně, protože takovou drzost aby člověk pohledal. "Jo, my jsme s váma vyje*ali, ale vlastně byste se měli cítit špatně vy, co jste nám na naše sliby skočili a poslali nám spoustu peněz." To je fakt jak kdybych ráno našel vykradenej obývák a na stolku byla cedule "příště si ukliď, když jsem vynášel televizi, tak jsem zakopl o krabici od pizzy a málem se přerazil." Prostě DRZOST.
    • jamar28
      Můžeš mi hodit odkaz na to vlákno? To vypadá na slušné svinstvo.
      • Nemůžu to teď najít. Nebyl to samostatný článek, jen příspěvek v diskusi na fórech a to vlákno mělo fakt hodně příspěvků. Asi bych to dohledal, kdybych tomu věnoval hodinu, ale přenechám to našim hlídacím psům demokracie. Promiň. *4*
        • PreidaQ
          To vlákno je tady.

          Ty odkazy na forum WH, co v tom vláknu postoval ucho, jsou tady a tady.
    • Veskoslav
      Na to, jak se o tu hru nezajímáš s ní trávíš dost času evidentně.
    • můžeš říct v jaké době se o tom ve FC hovoří, nechce se mi koukat na celý stream. thx
      • 1:11:28 cca.
        • *3*
    • Morraw
      Vzpamatuj se už. Přispívání na KS není předobjednávka hry. Nebo to je tvůj první KS projekt, který sleduješ? Pro vývojáře je hlavním cílem dokončit hru a dodat ji backerům. Když nevyjde čas a nebo finance, tak se ostrouhají odměny. Sběratelky pro obě Divinity hry byly také jiné a nikdo si tak nestěžoval. Ikdyž je KCD úspěšná, tak neočekávám, že teď dodělají zbytek odměn jako kovovou krabici nebo DVD či plakát. Takhle to nefunguje. Vydělané peníze jdou na další projekt.
      Jak píše Drizzt, tak KCD je velmi úspěšný projekt, ptže hra i většina odměn byla dodána. To, že se některé věci za čtyři roky od kampaně změnily, není nic divného.
      • Zapominas na jednu vec, stat se muze cokoliv a ne vsecho vyjde (viz ostatni KS projekty), ale zaklad je slusnost a nejake informace. Nebo by to alespon zaklad mel byt.

        WH vedeli, ze se jim to sype, pulka odmen nebude, pulka edic hry - ktere si navymysleli - taky ne... ovsem zachovali se tak, jak se zachovali. V klidu a v tichosti poslali NECO svym backerum. Neptali se na nic, nic jim neoznamili, ti nebozaci proste neco nasli v poste a rozbalili. A teprve az skoro po dni narku na foru jim tam vleti vykutaleny PR guy a suse jim oznami, co vsechno neni a nebude... nacez podotkne, ze jsou hrubi a ze by vlastne meli byt radi.

        Vsak si to tam vsechno procti, na foru breci nejen domaci prispevovatele, ale i ti ve svete. Ti sice vesmes nebyli osuleni slabouckou radoby sberatelkou, ale zase jim dorazily jine verze hry nez chteli. WH proste nezvladli jak samotnou hru (je to spis beta) tak jeji distribuci a na lidi, kteri vlastne iniciovali samotny vznik, tedy backery, hodili bobek. Pac je jim to jedno a jsou vysmati. :/
      • takže to vlastně omlouváš? Co to značí o tobě? No, buď máš křivý charakter, nebo jsi tak fanatický fanboy, který nedokáže rozlišovat...
      • Takto se slušnej člověk nechová a je úplně jedno co je na KS běžné nebo ne. Omluvit se nic nestojí a případně vrátit peníze za zpackaný sady taky ne, to je v řádech desetitisíců Kč. A jak říkal Aleš, post od člověka z WH ve fóru je opravdu něco :)
      • Já taky neočekávám, že dodělají zbytek odměn. Velká média si toho nevšimla a je slušná šance, že jim to projde, takže dokážu pochopit, proč se na to vykašlou. Pochopit, ne omluvit.

        To, že u Divinity nedodali ten dwarven mug, je samozřejmě TAKY ŠPATNĚ a pokud vím, tak kdo chtěl, tomu vrátili peníze. Protože to je základní slušnost.

        Zkus se na věc podívat jednoduchými pojmy základní školy. Slíbil jsem něco? Slíbil. Je v mých silách to splnit? Je. No tak to splnit musím. A pokud to v mých silách není, tak se a) pokorně a upřímně omluvím, b) nabídnu kompenzaci co možná nejvíc odpovídající tomu, co bylo původně slíbeno. Tohle jsou přece úplně základní pravidla slušnosti. Tím, že přistupuješ na jejich šarádu ve smyslu, že to, co bylo slíbeno, vlastně slíbeno nebylo a může se to porušit, i když se to porušit objektivně nemusí nebo i když to jde dodatečně napravit, tak jednak kryješ podraz na zákazníky a jednak pomáháš vytvářet prostředí, ve kterém je takové obchodní jednání přirozené a spotřebitelé jsou odrbáváni jako borůvkové keříky. Já říkám - v žádným případě. Kdykoliv se podnikatel pokusí o něco takovýho a ještě kolem toho má blbý kecy, je potřeba mu okamžitě a důrazně dupnout na záda. Na tyhle praktiky si nesmí zvykat.
        • Morraw
          Ano, komunikace s backery je důležitá. To už je boj Warhorse. Přesto bylo řečeno, proč některé věci chybí a nebo nebudou ve slíbené podobě. Já jsem taky backer sběratelky, zasadil jsem se tak o to aby hra vyšla a jsem spokojený.
          Pokud někdo neakceptuje tyhle rizika, tak by neměl na KS vůbec přispívat. To je prostě fakt. Podpořil jsem hry u kterých jsem chtěl, aby opravdu vyšly a nedělal jsem to kvůli odměnám.
          • Otázka je, jestli od někoho takovýho vůbec ten podpis chceš. A vy to tu řešíte, jako by byla nějaká novinka, že nejmenovaný něco tvrdí a realita vypadá jinak.

            To snad není žádná novota.
            • Spíš byste se měli pozastavit nad tím, že někdo vydá Early Access za 50 USD a lidi za to ještě tleskaj. To, že ojebali lidi z KS je problém, ale ve srovnání s tímhle je to jen šplách do vody.

              Mínusy incoming, move along. Pravda se neříká.
          • ucho
            a ty jim žereš tu výmluvu, proč za celou dobu vývoje nezvládli podepsat plakát? když tohle nabízím jako odměnu, co se může přihodit tak závažného, aby se to neudělalo?
            • ucho
              no já bych to spíš viděl tak, že Vávra pořád říkal "času dost, času dost". a pak už bylo času méně a chyběla vůle. žádná složitá věda. tak si řekli, že lidem bude stačit ten plakát. tohle považuju za největší fail, protože ten plakát je prostě drobnost, které nemohlo nic tak dramatického bránit.
            • Morraw
              Jo, úplně vidím, jak si Vávra řekl, že nasere backery a ten plakát prostě nepodepíše.
            • ucho
              protože se jim nechtěl obětovat ten JEDEN DEN. co na tom nechápeš?
            • Morraw
              Tak proč se na to vykašlali, když to bylo tak jednoduché ? Proč zrovna něco tak jednoduchého ?
            • ucho
              ano, vím. hodili na ně bobek. jiné vysvětlení není. že napíšou, že Vávra neměl před vydáním čas, vůbec neberu. plakát není něco, co dělali na poslední chvíli. k podepsání plakátů by stačil den, maximálně dva. stačilo k tomu jediné: vůle.
            • Morraw
              Ty to očividně víš nejlépe jak to bylo s těmi plakáty.
          • ale proč sem taháš rizika apod. PR sračky, to nikoho nezajímá, prostě lhali, nedodali a pak ještě se chovají jako arogatní kokůtci. Když si ty nekáš rád kalet na hlavu a jsi spokojen i s ohlodanou kostí, co ti hodí, tak je to smutné, ale nesnaž se omlouvat svými nízkymi nároky tuhle aféru.
    • podpořit cokoliv na Kickstarteru je vždycky risk a sázka do loterie. Jsou projekty co dopadly mnohem hůř než Kingdom Come. Taky chápu, že studio jako WH nemělo žádné zkušenosti s vývojem podobné hry a to je pak těžké reálně odhadnout, jak ten vývoj bude pokračovat a co bude třeba udělat jinak. KC je dle mého z hlediska Kickstarteru úspěšný projekt a backeři můžou být spokojeni
      • Zapominas na jednu vec, WH je velezkusene studio. Znacka jako takova je sice nova a uplny neznalek, ovsem stoji za ni nase nejlepsi mozky. ;) Viz Kickstarter.

        "Our team has worked on games like Mafia, Mafia 2, ArmA, Operation Flashpoint, Crysis 3, and Forza Horizon, to name a few. Most of us have worked together in the past, so we know each other well."

        Proste super vyvojari a velezkuseni, nikdo lepsi na hre delat nemohl a meli to perfektne vymyslene i naplanovane. A mozna proto se vyvoj protahnul o 2-3 roky, chvili to bylo na epizody a pak cela hra, ackoliv o neco mensi nez se planovalo, spousta slibu z KS se nestihla - a neco bude az v DLC a neco vubec, protoze to proste udelat nejde... a navrch za tim stal Bakala a ani s jeho penezi nedokazali hru dokoncit, takze vydali betu co zrovna meli a nezvladli ji ani spravne rozeslat a backery podarovat odmenami. Konecne na ty tve spokojene backery se podivej na KCD forum. :)
      • Ano, podpořit produkt na Kickstarteru je vždycky risk, protože produkt se nemusí podařit dostat na trh a pokud se na trh dostane, může to být komerční propadák a tvůrci jednoduše nebudou mít peníze na to, aby backerům dodali slíbené odměny. To se může stát.

        Ani jedno však není případ KC:D. Ta vyšla a vydělala přes miliardu korun. I po odečtení nákladů na vývoj zbývá tolik peněz, že dodat backerům jejich slíbené odměny by pro Warhorse nebyl žádný problém. Ale musí tady být vůle zachovat se čestně a nevyje*at s lidma, bez jejichž příspění by žádná hra a žádná miliarda nebyly. Tu vůli tady zatím nevidím; jen spoustu výmluv a absurdní lítostivé obvinění, že si někdo dovoluje žádat to, co mu bylo slíbeno.
        • A kde prosím vidíte že hra vydělala UZ ted miliardu Kč...? To je nesmysl který se nějak vžil a všichni ho opakují. Na steamu to má cca 500 000 Milionu prodaných kopií. Největší podíl mají ze steamu (PS4, Xbox, digitální nebo krabicovky nedávají autorům tolik jako steam, krabicovky už vubec). Největší podíl z tržeb studio uvidí ze steamu. Steam si bere 30%, dalších blbých cca 20% (možná o něco méně) si bere blbá DPH (!). 30%+20%= 50%.... 50% z prodejů na steamu warhorse NIKDY (!) neuvidí... z ostatních platforem a kanálů to bude ještě horší (o dost).

          Ze steamu warhorse v současnosti uvidí cca 60usd*500 000 kopií*20dolar/kurz*0,5 (uvidí jen půlku (30 % steam, 20% blbý stát (DPH)). tzn cca uvidí 300 milionů Kč... (tolik to skoro mohlo stát). Z konzolovek uvidí o DOST méně, ale dejme tomu dalších 300 milionů... Takže hra zatím vydělala tak 600 milionů (a to méně) a náklady byly tak 300... takže zisk studia "jen" 300 milionů kč (před zdaněním PO 20% (právnické osoby-firmy sro) a před případným dalším zdaněním FO (fyzické osoby) (to kdyby si vávra chtěl koupit vilu ve španělsku nebo chorvatsku pro vlastní potřebu (španělsko je ted ještě pořád dost levné, doporučuju pokud máte peníze :-) ).

          Takže hra ZATIM opravdu nevydělala 1 miliardu.... (i když má dobře nášlapnuto asi a asi se bude i nadále dost dlouho prodávat.

          Nešiřte svoje bludy alá 1 miliarda zisku :-).

          Hezkou vilku i tak přeji pane vávro :-).
          • Tak jo, nevydělala miliardu. Teda ne že bych to přepočítával, ale tohle pro mě není jádro sporu, takže z toho nehodlám dělat něco, o čem se budu přít do krve. *4*
  • KC:D dnes ohlásili přes miliony prodaných kusů, super gratulace! Jsem rád, že hateři neměli pravdu. *4*
  • je vidět, že změna práce Martinu Bachovi prospěla, působí minimálně o 300% méně vyhořele než zbytek osazenstva *4*
    • Tak to si zapni díly než odešel. Mluví pořád stejně (dobře).
  • sabracon
    Mne tento system prijde fajn. Souhlasim ze by mel byt save and quit. Prece jenom je situace kdy potrebujete rychle neco vypnout. Ale ten quick save rozhodne nechci. Nevim jak u vas ale sehnat sejvovici rozhodne problem neni a pri smlouvani je i docela levna. Kdyz uz umite alchymii tak ji mate tunu. Hlavne ten adrenalin pri souboji je super a neni to ala dishonored kdyz pichnu jednoho a uz mackam F5 udelam krok a mackam F5 tady si loknu trochu chlastu pred taborem plnej lapku a jdu na vec. A musim se snazit protoze nemuzu mackat F5 pri kazdym machnuti mecem. Causal hraci maj jiny nazor to chapu nejlepe co krok to save *6*
    • michaliuz18
      to je sice pravda ale v takto zabugovanej hre kde nevies kedy nahodne umres na zlu texturu ci nejaky glitch je nepripustne nevediet si normalne ulozit hru. Clovek moze hru rovno zahodit ked sa vratis o hodinu dozadu len kvoli blbej technickej stranke hry. Na kingkong cum uz aj tak vyslo par modov ktore par veci vylepsuju, hlavne save. V tomto stave v akom hra je je normalne save povinnost.
    • Mohli udělat, že nejde ukládat během soubojů - adrenalin ze strachu, že tě zabijí by zůstal a jinak bys mohl ukládat kdy chceš a kolikrát chceš. Já ještě nejem nijak daleko, ale pokud se pak dá sejvovice sehnat dostatek, tak absence savování nedává moc smysl.
    • Já si také myslím, že i save and quit je zbytečný. Když potřebuju skončit, tak si cvaknu sejvovice a jsem v pohodě. Ale budiž, je to (SaQ) ještě přijatelnej ústupek a hratelnost to tolik ničit nebude, pokud se bude po nahrání save automaticky mazat, aby nebylo možné mechaniku zneužít. Jenom quick save proboha neeee, tím by se hra moc rozbila!
      • Jack1947
        Jako že ta hra ještě rozbitá úplně není omg :D XD
    • právě, i takhle je to se sejvovicí později až moc lehký, chtělo by to nějak trochu omezit, save po splněné misi by byl fajn, ale zas ten adreanalin, když vás po cestě domů přepadnou lapkové! *4*
      • zkus cestovat neozbrojenej, me pak pokazdy prepadli jen pestma *1*

        (ale zkusil jsem to jen trikrat)
        • jako obyčejný lapky dávám už docela v pohodě, i když na mě jdou dva naráz, hraju se štítem, takže i když jde do tuhýho, stihnu se krýt než doběhnu ke koni a zdrhnu
  • Llour
    Jenom taková technická. Není tak úplně pravda, že lidé co si KCD předobjednali za 2 500 dostali to samé co lidé z Kickstarteru za 6000. Neměli přístup do bety. Pravda, to asi nemělo takovou cenu, ale je potřeba to říci.
  • pokud nekdo rekne, ze system savu v kc a v dark souls je uplne neco jinyho, tak by mel vratit prukaz herniho novinare
    • Jack1947
      Jak nemám moc rád fanatizmus ohledně Kingdom come tak tady celkem i souhlas, to se nedá srovnávat tady prostě co si člověk neuloží sám to prostě uložené nemá.
    • si zahraj nějakou Souls. Souls se ti ukládá pořád, takže kdykoliv můžeš dat alt+F4 a hru ukončit, pak zapneš a jsi zase zpátky, kdes to ukončil, kdykoliv v jakékoliv progressu se můžeš vrátit do hubu( od půlky prvního, druhý,třetí díl, bloodborne).

      Myslím, že jsi tímhle potvrdil, že jsi hru nehrál, takže asi jenom trollíš. Úplně odlišné ukládací mechanika oproti KC:D.
      • v kcd si muzes loknout sejvovice a hru opustit, ale to je na nektery asi moc hardcore

        fnuky o tom, ze se to neuklada samo jsou tudiz bezpredmetny, pokud je nekdo neochotnej platit nebo kraftit sejvovice, tak si holt loadne posledni odpocinek
        • To není hardcore, to je nesmyslná mechanika, musíš craftit či kupovat chlast, který ti uloží hru, navíc ten chlast ti dává postihy. Kdo to vymyslel?
          • Doporucuji FC s panem Klimou, kde vysvetluje, proc to tak udelali. Hlavni duvod je ten, ze vetsina se proste snazi ten svuj pruchod hrou optimalizovat, a tak vyuzije vse, co se nabizi, k usnadneni postupu. Kdybys takhle mel pred sebou bednu, kterou se ti povede otevrit treba v 1/10 pripadu, tak pomoci quick save&load bys ji odemkl prakticky vzdycky, kdyz by ti nevadilo stravit tech par minut zkousenim. Proc potom ty bedny vubec ve hre mit, ze.
            • risa2000
              To vysvětlení od Klímy je ok, ale problém je, že tam současně nedali ten "save & quit". Tím totiž pro mne v podstatě znemožnili hraní, protože nevím, kdy budu _potřebovat skončit_, a když to zjistím, tak nemám čas hledat nějakou postel a nechce se mi pít sejvovice, protože to má zase jiné důsledky ve hře.
          • Jenze ulozit si hru kdykoliv pri tomto game designu je zase brutalni vyhoda, takze to musi bejt trosku vyvazeny. Ale mas pravdu ..neni to hardcore - je to naprosto snadne. jen uknouranci nevidej pres slzicky.
          • WhySoSad
            Ou Boy
        • On o koze a ty o voze. Nikto netvrdí, že si nemôžeš loknúť sejvovicu. To ale nič nemení na tom, že princíp v DS je úplne o inom...
          • princip je dost podobnej, tady mas na vyber, jestli riskujes navrat do postele (ala bonfire)

            nebo si loknout sejvovice, jejiz cena muze bejt nejakej problem jen na zacatku
            • Ježíš tak jednou "žádnej progres neriskuješ" a podruhý ho tam nemá tahat? Bonfire je chekpoint a místo který nahrazuje ukládání, hra ukládá pořád ale progres se měří tím, že doběhneš k dalšímu ohníčku. Natvrdlej seš ty, když nedokážeš vidět některý podobnosti. Nebejt tam sejvovice, je to přece v něčem podobný akorát aplikovaný do otevřenýho světa. Nepřijde mi, že je možný to prostě zavrhnout a říct: úplně něco jinýho.
            • ty jsi fakt tupej n jako poleno.

              "v dark souls pochopitelne o progres prijdes, pokud se nechas sejmout a nezvladnes si dojit zpatky pro duse
              "

              Co sem taháš duše a progress? V každé hře ztratíš progress, když chcípneš, tady se bavíme o save mechanikách, které jsou úplně jiné. Jedna hra ti hru ukládá pořád, druhou si ukládáš pomocí sejvovice a postelí. Jsou to úplně jiné save mechaniky a vždycky budou. Jsou to absolutně odlišně desingovaný hry i save mechaniky. Srovnávaní je jen tvoje neznalost, rozhodně ne neznalost lidí ve FC.
            • tak jeste jednou pro azoky apd.

              v dark souls pochopitelne o progres prijdes, pokud se nechas sejmout a nezvladnes si dojit zpatky pro duse

              ja si na quit/save nechavam sejvovice, proto v tom nevidim problem (a sami warhorse rikaj, ze ho tam mit chteli, ale delal problemy, tak ho zatim odlozili, pak uz nebudou mit problem ani azokove)
            • Perma save dělá úplně to samý co save and quit, ten když dáš a pak hru zapneš, taky se objevíš přesně tam, kde jsi předtim skončil, víš? *3*
            • bonfire samozřejmě funguje jako checkpoint, dokonce se u něj i léčíš, jako v té posteli v KcD, ale jak píšeš, Dark Souls má save and quit, KcD ho bude mít po patchi, fakt mega rozdíl
            • poprosím vás vyjadřovat se ke hrám, které jste viděli alespoň na youtube, u bonfiru opravdu neukládáš. Tak znovu, hra má perma save. Chápete pojem perma save? To znamená, že kdykoliv odejdeš od hry, tak ti zůstane panák v pozici, kde jsi ho zanechal.
            • tak ani jedna hra nemá quick save a quick load, u jedné sejvuješ v posteli, v druhé u ohníčů, rozdíl vidím akorát v tom, že do KcD ještě nepřidali save and quit, který ale stejně brzo bude?
            • ty jsi strašně natvrdlej, když ti to nahoře vysvělují jak pro blbé. Tak to zkusim i já. Chápeš, že v Souls žádnej progress neriskuješ, tam je perma save. Takže jdeš, jdeš, jdeš a hry vypneš a nic neztratíš. Tam nemáš vůbec potřebu se kamkoliv vracet, když nechceš levelovat. To je úplně jiný systém. Chápeš, nebo mám ještě jednodušeji.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit