Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mě tedy hlavně přijde, že vytvořit kopii člověka je mnohem ale mnohem snadnější než onoho robosaura. Nevím přesně jak se řeší animace, riggování a jak to jde dohromady s převáděním mimiky v reálném čase. Ale je to prostě skenování, začištění a retopo v zbrush nějaké kosti a rigging atp. Simulace a tvorba oblečení díky nástrojům jako marvelous designer je také dnes mnohem snazší.
    A zatím co u bipedů není dnes již moc nutné řešit animaci tak u quadrupedu se to "asi" řeší stále ručně (jasně, již jsem viděl koně v mocap oblečku ale tohle bude jiný případ.)
    Zkrátka není to žádná technologická oManie ale prosté sledování a používání současných technologii. Prostě máme nástroje, které rapidně zkracují čas vývoje a navíc to skvěle vypadá, tak proč je nepoužívat.
    • facialky jsou docela pracny. Zvlast u lidi. Dinosaury navic moc neznas, takze je nemuzes tolik srovnavat jako lidi na ktery cucis celej den. Nacapturovany animace musis stejne dodelat rucne a clovek ma silene moc neverbalnich projevu, kdezto zver ne.
    • jeanczarny
      Na druhou stranu, když neni animace člověka nebo mimika dobře zvládnutá, okamžitě to (i podvědomě) poznáš, protože to můžeš porovnat s realitou. Zato robosaura můžeš animovat poměrně jakkoliv.
      • Chtel jsem jen rict ze ti proste odpada tvorba konceptu a docela dost prace na modelu a premysleni jestli ti nejaky vystupek pri animaci nekoliduje. Team bondi skenovali obliceje v la noire jiz v pred rokem 2011(ani dnes to neni tak rozsirene jak by clovek cekal) Robosaura nemuzes animovat jakkoliv i mu musis verit ze to je tvor co neco vazi atp. a musis se ridit referencemi co najdes v prirode. Dukazem ze to nemuzes udelat jakkoliv je jen obycejna animace mice na ktere zacina dost animatoru.
        • ksichty sice naskenujes, ale stejne musis udelat retopologii, maping a pod.
          • zatom co lowpoly a uvw na robosaurovi se udela samo...
            • Neudela. Ale prace to je priblizne stejna. Tim ti to nechci vyvracet. Ale ten cas, ktery si usetris skenem, je docela mala kapka v mori.
  • Tak "digitalizovani" herci v hrach a jejich prinos - v tom ma Pavel do urcite miry pravdu. K te technologicke onanii...obe hry bezi na stejnem enginu :)
  • Dobrovska asi mala kramy... Kazdopadne keby je Death stranding PC titul tak samozrejme spieva inu pesnicku, to vyjadrenie k traileru bolo absolutne smiesne ... Podcasty maju hodne kolisavu kvalitu a chyba mi konzolove zastupenie... Niekotre temy a hry ktorym sa venuje cas su maximalne nezaujimave...
  • Dominator666
    Petr to parádně vrátil Pavlovi. Mám na mysli tu tech onanii.
    • Souhlas, hlavně mohl vzniknout skutečně zajímavý fight, ale Pavel si asi uvědomil velmi rychle, že by prohrál, tak to utnul... mohlo se to vyvinout víc... je to škoda
    • Tak hlavně ... Dobrovskej a jeho myšlenkový pochody...ehm

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit