Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tak treba trojce dal 7 a jeste s vyhradama.
  • Lukyz
    Přesně takový bych viděl verdikt u "nového" AC *1*
  • Chim
    Novinky sice žádné, ale v recenzi tomu dáme aspoň vosmičku, že ano?
  • Tilwaen
    Nový assassin nešokuje novinkami, jsem v šoku *2*
  • Je to relativní. Mně na BF nevadila změna - námořní souboje. Naopak, námořní souboje bylo něco, co jsem si, asi jako jediný z celý hry, užíval už v AC3 a bylo mi docela líto, že tam těch námořních misí bylo pár. Takže v BF to pak byly desítky hodin jen na moři. Já osobně označuju BF za "hru, co se jmenuje stejně, ale s původní sérií už nemá nic společnýho" jen proto, že právě možnost vertikálního pohybu po městě, tolik typická pro sérii, tam úplně vymizela. Resp. když jsem coural po střechách v Nassau, tak bylo všechno v pořádku, ale jen do tý chvíle, než jsem zjistil, že celej parkour a vertikalita v BF s Nassau začíná a končí. Tzn. je změna a změna a takováhle zásadní nemusí bejt pro hodně lidí zkousnutelná. Ale jak už jsem psal tedy o pár příspěvků níž - problém takovýhle megasérie neni ani tak v absenci zásadních či superzábavných a nepostradatelných novinek, ale v tom, že kdysi zábavnej svět se zábavnym, i když fantasmagorickym, příběhem jde trošku do pérdele, pane hrábě.
  • Tak zrovna v trilogii s Eziem každej díl přinesl nějaký vylepšení herních mechanik ("ziplajny", výroba různejch výbušnin a gadgetů, da Vinciho vynálezy nebo třeba právě "šplhací" hák apod., určitě si nevzpomenu na každou drobnost). Jakkoli třeba pro mě osobně nestojí kvalita hry v sérii na nových mechanikách a možnostech, ale hlavně na příběhu a celkově herním světě, tak tohle bylo určitě příjemný. Tzn. imho úvaha na téma "kupuje to každej a furt dokola, takže to mají obtížné inovovat" je docela lichá.
  • Pro toho, kdo hrál jednu-dvě hry z celýho světa AC to možná ještě může bejt zajímavý. Ostatní se poohlídnou po jinejch stealth hrách :).

    Co je největší sranda, že jednotlivý série od Ubi - FC, AC a nově WD (zatim všechno nasvědčuje tomu, že WD bude další takováhle série) jsou si podobný jako vejce vejci pokud jde o základní herní mechaniky v otevřeným světě (způsob práce s příběhem, vedlejší aktivity, odkrývání mapy apod.). Nedávno jsem hrál právě WD a došlo mi, že vlastně hraju FC a AC dohromady, jen je to v jinym prostředí.

    Na jednu stranu mě láká poznat viktoriánský Londýn (po pravdě tu historicky-archiektonickou stránku má Ubi vždycky nádherně zpracovanou ve všech dílech AC a celá série nabízí dost zábavnou formou náhled do historie pokud jde o "omáčku", tzn. informace v databázích o postavách, událostech, zajímavých místech apod.), na druhou stranu už samotnej herní zážitel začíná dost solidně zavánět nudou. Totiž - nevěřim tomu, že Ubi překročí vlastní stín - stín příběhu a událostí a celkový atmosféry trilogie s Eziem. To mi nikdo nevymluví, jakkoli mi moc nevoněla soudobá příběhová linie, že to byl AC, co měl koule a zajímavej příběh, zajímavý a vykreslený postavy. Od tý doby jde ale série AC ke dnu nebo bokem :(.
  • skoro se nabízí otázka, proč 15 let vylepšují fyziku, místo aby jí udělali podle té reálné, která žádné vylepšování nepotřebuje *4*
  • jo jo, Aleš Smutný věčný optimista
  • Keyz
    To nemá tolik dílů a 3 díl má být jiný. I druhý díl byl trochu jiný. Pohyb po lokacích apod.

    Jo? Prostě se tam někdo snaží o inovace a to obdivuji. Otázka je, co se změní ale to je jiná debata...
  • Keyz
    Určitě to mají obtížné když mají velké publikum, které kupuje to samé dokola. Tak pak něco inovovat...

    Mě spíše vadí, že na tohle se nenadává anebo to prostě není jako negativní vlastnost u recenzí. Ještě se to podporuje. Tam bych čekal něco proti, když to již vidím u jiných her kde jsou třeba 3 díly. A je to stejný žánr. Akční rpg. Třeba Mass Effect. Tam se to řešilo dost. Změna inventáře, zásahové zóny atd...To nebylo změna jako prase ale nějaké inovace.

    Ani bych neočekával zásadní změny (třeba witcher 1 a witcher 2), ale vylepšené jak to mají ostatní. Zde máš stejné souboje, stejné pohyby, vše je stejné. Stejně hloupé úkoly. To snad i COD se snaží o změnu v rámci akční fps.
  • Dark Souls a další jsou taky díl od dílu stejné jen s občas jiným prostředím či trochu lepší grafikou. No většina si na to nestěžuje tak co...
  • Keyz
    I tam řeší nějaké změny. A zrovna FIFA se dost mění. Vylepšují fyziku apod. Pak třeba udělali jednou za čas větší změnu apod.

    Což je zajímavé, protože zde by jsi to logicky tolik nečekal a přesto to tam je. Ale u akčího rpg by jsi to čekal více a je dlouho stejné.
  • Magister_Peditum
    Tak to mě zase 19. století celkem zajímá, ovšem soudě z toho, co nám zatím o AC:S řekli, tak to vypadá na dost promarněný potenciál. Stále víc se holt ukazuje, že šablona templáři vs asásini je příliš plochá. Hře zasazené do prostředí viktoriánského Londýna by víc slušel příběh ala Deus Ex, když už bychom měli mít ty konspirace. Ale třeba budu ještě mile překvapen.
  • Veskoslav
    Mě bavili čtyři "epochy" AC. Středověk (II. díl), Assassin's Creed: Revelations (pomezí středověku a renesance, moc se mi líbilo zasazení do Sýrie a Turecka, herní ukázka na tento díl považuji za jednu z nejlepších, co kdy vyšla) renesance (Brotherhood) a pirátu (AC IV). Tyhle čtyři jsem dohrál. Skvělé hry, za sebe můžu vřele doporučit. Samozřejmě vlastním i I., III. a Unity díl. První díl jsem se nikdy nedokázal donutit dojet. Vždycky jsem skončil někde v 1/3 a pak mě to přestalo bavit. III. díl vlastním jenom proto, že stál 59 Kč a měl hezkou papírovou krabičku. Jinak tento díl považuji za nejhorší a nejdebilnější. Navíc s největším tupounem, co mohli dát za hlavního hrdinu. Navíc neuspěl ani u americké populace, na kterou byl mířený. A Unity? Slibný potenciál zabila debilita Ubisoftu. Takže pokud se hra nevydá do končin středověku, neukáže mi další nádherná středověká města či renesanční města, tak nemám naprosto zájem. Stále dokola se opakující hratelnost je sice "samozřejmá", ale ty čtyři díly, co jsem dohrál, tak mě prostě chytli. Ať už dějem nebo prostředím. Ale Syndicate? Průmyslová revoluce a války gangů. Nepřijde mi na tom nic zajímavého, navíc je to "nedávná" historie, která mě naprosto nezajímá. A po slibech z Unity a katastrofě, kterou jsem doteď nedohrál, bych šel do té hry jedině za cenu pod 200 Kč do "sbírky". Nevím jak ostatní, ale Ubisoft by se měl vrátit někde do středověku/renesance a tam se vyřádit. Nabízí se feudální Japonsko nebo Čína, ale to by dopadlo cílením na Asiaty a ti jsou herní mentality trochu odlišní, takže by to dopadlo jako III. díl. Pro mě je série prozatím mrtvá a nezmění to ani pozitivní recenze na tento díl, pokud nějaké budou.
  • Už vidím ty titulky: "V AC je možné podřezávat koníčky! Nepodorujte násilí na virtuálních zvířátkách! Nekupujte si tuhle hru!!! PETA" Bylo něco takového u Black Flag kde bylo možné harpunovat Williho? To mě tak jenom napadlo. *1*
  • Ristoro
    Jenže ono to je takhle všude. Když se hra změní, tak lidi nadávají, že už to není ono, že to je jiné, viz 2 názory ohledně Black Flagu. Někdo byl za pirátskou změnu rád, někomu zase vadilo, že už to nebylo AC. Ještě v dnešní době, kdy jsou hráči podle mě ti nejhorší, co kdy byli, nejsou s ničím spokojení, na všech hrách hledají jen zápory. Já přijímám jak změnu, tak podobnost s předchozími hrami, záleží na provedení.
  • N0isy
    Přesně. Při každém odhalení nového AC je to nejhorší hra na světě a pár týdnů před vydáním je to hned pecka. Nechápu zdejší logiku. *15*
  • Chim
    Já rád poznávat nové kmeny. Škoda že tolik nerozumět.
  • cumpi3
    vsak sestka je obracena devitka, ne? *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit