Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Umaroth
    Joel Edici mám už měsíc předobjednanou :) a jak to dění kolem the last of us sleduji mám chuť si předobjednat i Ellie edici *3* akorát nejsem tak prachatej abych tak vyhazoval peníze
    • Kde jsi to předobjednal? Na xzone mají jenom obyčejnou hru se svým kalendářem. Já chci Ellie edici!!! *9*
      • Umaroth
        Jrc , a s moji 15% slevičkou je to i za hodně slušnou cenu *5*
        • Tak jsem to našel na originálky.cz za 1900 i s poštovným!
        • Jo, za 17 kil bych to bral taky...
  • to zas bude typicka konzolova hovadina chcete ho chytit pod krk rychle mackejte tlacitko chcete ho uskrtit mackejte dve tlacitka chcete ho podriznout opakovane mackejte jine tlacitko KRAVINA
    • Kolik těch typickejch konzolovejch hovadin jsi hral? Youtube se nepočítá...
  • bude demo ke stazeni aj kdo nema predobjednavku a kdy?hm
    • Demo bylo k dostání zdarma, když sis zakoupil God of War Ascenasion...
  • a ja doufal že další hra od ND bude uncharted racing :( http://cache.gawker.com/assets/images/kotaku/2011/06/screengrabdrakegokart.jpg

    ne važně po těch hnojích co dnes prodávají EA, Ubi, Acti sem myslel že s hraním končím ale si tu konzoli ještě nechám *1*
  • Tushan
    nevim proč jsou z toho všichni tak odvaření. grafický průměr, všude tunel, obyčejný gameplay....
    • Keyz
      Tak moc možnosti jak to graficky vylepšit na konzoly není, když to má pořád stejný HW. Tam asi hlavní notu budou hrát další věci.
      I když souhlasím, že se hry na konzolích pak lépe porovnávají, když tam hodně her vypadá technicky stejně.
      • Hanzales
        Možnosti jsou. Šlo to třeba krásně vidět na Uncharted, jak se vývojáři postupně učili ten HW využívat. Stějně tak s Killzone. A Last of Us se mi zdá zase o fous hezčí, než Uncharted 3. I na konci životního cyklu konzole se dají dělat zázraky. Jamauči taky pokutil tesselaci přes SPU, i když to GPU nepodporuje. HW se sice nemění, ale vývojářská studia se i po letech stále učí a objevují nové cesty, jak ten HW vyždímat. A u těch konzolí jim právě ani nic jiného nezbývá. U PC platformy je zase složitější nějaké dokonalé optimalizace dosáhnout právě pro tu velmi širokou různorodost HW, nehledě na to, že hodně lidí má i zas*** komp všelijakým balastem a rádoby optimalizátorama. Něhledě na periferie (příklad: Třeba vývojáři Metra nikdo neměli herní logitech klavku v kanclu a chybka vylezla na povrch až po vydání...
        • Předemnou se neskryješ!!! SHODAN
        • Keyz
          Tohle je dobré, že se snaží využít daný HW co to jde. To, že nejsou moc rozdíly jsem bral v tomto období, kde již tvůrci vědí co a jak.
          Ale změna na PC je jednoduší, když nemusíš řešit jak to využít na max a některá nastavení dávají ideálně velké rozdíly v grafice a výkonu. Například některé AA. Kde vidíš na první pohled, kdy to je zapnuté a kdy není. Rozdíl ve výkonu je někdy slušný. To samé tesselace, která je taky vidět na první pohled.
          • Naughty Dog jsou tím možná trošku pověstní, že jdou dále a více se rýpou v tom hardwaru konzole. Crash Bandicoot je jedna z nejlépe vypadajících her na prvním playstationu. Jak a Dexter zase na druhém. Uncharted a nyní tohle....

            Jenomže ta "svoboda" při programování PC her je také v jistém smyslu největší zhouba a podporuje to "lenost" vývojářů se na to prostě vykašlat. Pak se to svede na piráty, že nejsou zdroje na optimalizace a testování...
            • Keyz
              S tou leností souhlasím, na konzoli je opravdu skvělé, že nutí aby borci makali a vymysleli jak to pojede na té krabici. kde je pořád stejný HW .
              Zase za to nemůže PC, ale hloupost lidí co hry vytváří. Když nejsou schopní lenost přemoci, tak to je špatné. Když se spokojí s tím, že to nějak bude to je taky špatné.
        • Mato1987
          no nechcem ísť príliš offtopic ale nové metro je fakt hodne zabugované, gamebreaking bug/glitch je momentálne ten otravný micro-stutter, ktorý je momentálne rozoberaný nielen na steam fórach ale aj na nvidia fóru...v podstate ide o to že ti každé 2 sekundy trhá obrazovka ako keby niečo načítala, resp streamovala objekty v hre a spôsobuje to absolútnu nechuť k hraniu ...
          • Keyz
            To je snad záležitost multi GPU. Co jsem koukal, tak tohle se popisuje obecně jako nevýhoda multi GPU.
            Pak to asi řeší přes ovladače výrobci karet a nevím, jak tohle ovlivní hra samotná.
          • Hanzales
            Tak počítám to hodně rychle opatchujou. První patch byl zároveň s vydáním v EU a další hlavní problémy podle mně budou do týdne dvou pryč. Já musím zaklepat, u mně dobrý, zatím ani poklesy fps, až jsem nevěřil, že to tak krásně pojede a na nějakou chybu jsem zatím taky naštěstí nikde nenarazil, ale s nějakými těmi porodními bolestmi je vždycky třeba počítat. Navíc tohle studio si asi nemohlo dovolit nějak moc extra testerů s hodně variabilním HW. Kolikrát týmy s mnohem větším rozpočtem vydají mnohem více nefunkční hru (F12010 při vydání polovině lidí padala, třeba) Konec konců i u těch konzolí vycházejí patche.
    • grafický priemer? videl si to vobec? a tým tunelom súhlasim tiez iba čiastočne, osobne mám radšej tunel s viac moznostami ako openworld v ktorom neviem čo robit, resp. nieje čo robit.
    • s tím tunelem souhlasím
  • God-of-War
    Nejlepší hra roku, napříč všemi platformami...bez debat.
    • Tak toto jsou fakt vykriky do tmy. *1*
      Hra je to pekna jenomze dani je neskutecne tesny tunel. Podobne jako Heavy Rain. Retez cutscen prolozenych obcasnymi moznostmi sahnout na ovladac. Pardon musim jeste zapocist pohyb v tom uzkem koridoru. Tento styl hrani urcite nesedne tak velkemu spektru hracu abys mohl placat neco takovyho. To "bez debat" ale spise vypovida o necem jinem, ze? *3*
      • heavy rain je tunel? ja neviem, asi je to nejake semanticke nedorozumenie, ale pod tunelom rozumiem v prvom rade cisto linearny herny pribeh bez vetvenia. heavy rain sice bol v zasade interaktivny film, no pribeh predsa zdaleka nebol linearny...
        • Pokud ma tunel vic chodeb je to porad jenom tunel. Kdyz navstivis bludiste pak je taky pocit svobody falesny byt muze mit i vice vychodu.
          Ale v pripade pribehu je to ve hrach momentalne asi jediny realizovatelny zpusob. Ja mel na mysli spise moznosti pohybu a rozhodovani. Je bohuzel malo her ktere dokazi otevrenym prostorem dat pocit volnosti. Tim netvrdim ze by tak mely vypadat vsechny. Zkratka nekomu prekazkova draha mezi mantinely byt je jakkoliv rozvetvena nebude vyhovovat. A proto vyhlasovat takovou hru za bez diskuze nejlepsi je hloupost. To je vsechno co jsem chtel rict.
      • ales.smutny
        Ne, to opravdu není "retez cutscen prolozenych obcasnymi moznostmi sahnout na ovladac". S Heavy Rainem to nemá absolutně nic společného...nepleteš si to s Beyond: Two Souls?
    • Keyz
      Složité na porovnání, když nebude na všech platformách. Pak by to šlo porovnat lépe.
      • :) Souhlasím .... třeba by tak nevznikali fámy o legendárním Halo a geniálním Killzone .
        Hry posuzuji nezávisle na platformě a pokud mám dobovou zkušenost na vícero platformách , musím se mnohdy bezmeznému nadšení majitelů konkrétní platformy smát . O to víc pak takové názory zamrzí v plnohodnotných recenzích .

        PS : Samozřejmě vždy umím ocenit překračování technologických limitů ale nemůžu na něm postavit přímé srovnání s tituly které prostě jdou mnohem dál ...
    • oktavius66
      Přesně tak ! Toto bude pecka mezi peckami. Doufám že to dostane 10/10 jinak sešlu ty jejich "houbíky" na recenzenty ! *3*
    • nj konec roku uz je skoro tady a hra ktera se ejste neprodava je nejlepsi .
      • God-of-War
        Jasně, že bude nejlepší. Tohle neni žádnej šrot od EA, Cryteku nebo Ubisoftu *3* .
        • Tak dobre kdyz to rikas je teda nejlepsi.
          • *1* ...komu že se to nemá odporovat ?
  • VonHayek
    Jsem asi stará konzerva, ale radši bych na své plánované PS3 používal na akce vyžadující přesnost - míření, rozhlížení apod. - myš a klávesnici bo nějaký derivát.
    A tak se ptám publika nejpovolanějšího - používá někdo z vás něco jako "FragFX Shark v2013"? http://www.splitfish.com/index.php/en/products/fragfx-shark-ps3-v2013
    Nebo případně adaptér "Eagle Eye Converter 3.0 for PS3" http://www.penguinunitedstore.com/products/Eagle-Eye-Converter-for-Playstation-3.html

    Má cenu vůbec o těchto věcech pro budoucí PS3 uvažovat, když mi můj současný gamepad vyhovuje jen na arkády a jiné hopsání? Má někdo s těmi ovladači zkušenost?

    Díky za info.
    • VonHayek
      Ještě jednou Díky vám všem za hafec informací..!
      Myslím, že to prozatím na PS3 zkusím s tím gamepadem, třebas se to při hrách na přesnost nakonec poddá...
    • Je to jako se vsim...S gamepadem se naucis ovladat velmi rychle a ikdyz to nikdy nebude jako s mysi, je to temer srovnatelne (zalezi na tvojim skillu) a rozhodne ne nijak omezujici...Tady v tom videu je spis jeste problem s invertovanym ovladanim + buhvi kdo to hral...
    • Je a vždy byla blbost kupovat si nestandardní zařízení pro konzole . Kromě mizerného využití , kdy každá hra musí takové zařízení vysloveně podporovat a/nebo věštšinou dost nepohodlně emulovat ovládání klasického gamepadu je tu i otázka finanční kdy taková zařízení rozhodně neslaví úspěch v podobě příznivého poměru cena/výkon .

      Jako raritka a bigdildo před ostatními OK . Jako něco bez čeho by člověk nemohl usnout .. určitě ne .
    • oktavius66
      Nevyplatí se to. V tom mi můžeš plně věřit ! Pokud chceš hrát s touto hračkou tak to ta hra musí podporovat. Což skoro žádná neumí... :/
    • Hele,tento problem jsem mel taky,tak jsem si koupil tu nahrazku mysi fragFx a s nadsenim jsem to zapojil do ps3,ale radost se nekonala mys ma velkou odezvu a neda se nastavit citlivost.Tohle nema s mysi u pc nic spolecneho.Upozornuji te neudelj stejnou chybu jako ja.
      Za tyden jsem to musel vratit proto ze to bylo jeste horsi nez s obycejnym origo ovladacem.
    • Mato1987
      presne tak isto ako ty som uvažoval aj ja, eagle eye som si kúpil hneď ako som si kúpil ps3, ja jednoducho s gamepadom neviem hrať ... majú aj celkom dobrý intuitívny software a dá sa väčšina konzolových hier pekne nastaviť, len si treba zvyknúť.
      Proste si najprv nakonfiguruješ, ktoré klávesy chceš načo používať uložíš si to do pamäte eagle eye a pak zapojíš cez usb do ps3 a ideš, väčšinu som nemal problém, celé red dead redemption a resistance 1 a 2 som tak prešiel, používal som myšku logitech G500 a na fóre penguinunited.com je aj hodne veľa profilov pre presné nakalibrovanie senzitivity pre jednotlivé hry a pre konkrétne myšky.
      Frag fx som neskúšal, tam ti neviem poradiť.
      • VonHayek
        Díky za reakci a informace. *3*
    • Keyz
      Co jsem občas hrál na PS3 tak to nemá smysl. Hry jsou dělané na gamepad a RTS tam moc není. Vlastně žádnou neznám a v hry pro konzole nesleduji.
      Možná pro mulťák :) Jestli to nějaká pomůže aby jsi byl COD mistr to fakt nevím.
      Na PC tak stačí normální myš a jde to dobře do nějaké úrovně.
      • VonHayek
        Jen doplním jak jsem se dostal k výše sepsanému dotazu - visací video z The Last of Us mne drobet vyděsilo tou obtížností trefit se do nabíhajících houbíků, natož trefit napoprvé headshot.

        Možná i proto, že krom hraní na PC dělám spoustu let v CADech a 3D SW a moje ruka vylepšná o myš se tak stala jediným pro mne myslitelným nástrojem pro podobná přesná nastavení pohledů a nejefektivnější pohyb v modelech.

        T9m pádem bych pro budoucí PS3 exkluzivitky, které chci dohnat, rád použil to nej řešení a zrovna thumbstick na gamepadu se mi pro přesné míření (zbraň nebo jen pohled směrující pohyb či skok) jeví jako omezující ne-li frustrující...
        • ales.smutny
          Osobně to nedoporučuju pokud vysloveně netoužíš po tom být semipro gamer v nějaké FPS. Tenhle konkrétní model jsem nezkoušel, ale když jsem testoval kdysi PS3 myši, dopadlo to špatně, vlastně jsem se učil zlozvyky nového zařízení, rozhodně to nebyl familierní pocit myši. Podle mě je lepší rovnou vzít gamepad a ono se to velmi brzy poddá.

          Nicméně pro third person věci si teď dávám gamepad i k PC. přijde mi rychlejší, flexibilnější atd, o bojovkách ani nemluvím. Samozřejmě někdo si na něj prý nezvykne. Ale hlavně, co se týče videa, co pamatuju (už jsou to celé dva dny!) tak v té visací scéně jsou přehozené osy, aby se simulovalo visení hlavou dolů a proto se moc netrefuje, ono je to pekelně dezorientující :)
  • Pete.palis
    *5*

    http://www.youtube.com/watch?v=klXm_3okyaw
    • Mato1987
      ak si nechceš kaziť prekvapenia tak to nepozeraj ale tuto mám skoro pol hodinové video z lincolnu a potom 11 min video z pittsburgu
      http://www.dailymotion.com/video/xzzf07_the-last-of-us-lincoln_videogames?start=58#.UZdMT8q3ZK0
      http://www.dailymotion.com/video/xzzf0g_the-last-of-us-pittsburgh_videogames?start=2#.UZdMhMq3ZK0
    • No, na youtube je komplet demo gameplay...
  • Nejdesivejsi mi pripadalo asi to s jakyma obtizema se hrac snazil trefit :-).
    Ale jinak jo,zahral bych si to, ne ze ne. Tunel bych i prekousnul, grafika fajn, atmosfera taky fajn, navic postapo mam rad.
    • No on to zase tak velkej tunel nebude jako uncharted,budes moct kolo udelat na nekolik spusobu :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit