Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pete.palis
    *5*

    http://www.youtube.com/watch?v=klXm_3okyaw
    • Mato1987
      ak si nechceš kaziť prekvapenia tak to nepozeraj ale tuto mám skoro pol hodinové video z lincolnu a potom 11 min video z pittsburgu
      http://www.dailymotion.com/video/xzzf07_the-last-of-us-lincoln_videogames?start=58#.UZdMT8q3ZK0
      http://www.dailymotion.com/video/xzzf0g_the-last-of-us-pittsburgh_videogames?start=2#.UZdMhMq3ZK0
    • No, na youtube je komplet demo gameplay...
  • Ja si stejne pockam az na plnou :-)
  • ak by niekoho zaujimal technicky pohlad do zakulisia - konkretne character rigging pre hlavne postavy. NO WORRIES, NO SPOILERS
    http://www.cgmeetup.net/home/mayacharacter-rigging-and-modeling-in-naughty-dogs-the-last-of-us/
  • VonHayek
    Jsem asi stará konzerva, ale radši bych na své plánované PS3 používal na akce vyžadující přesnost - míření, rozhlížení apod. - myš a klávesnici bo nějaký derivát.
    A tak se ptám publika nejpovolanějšího - používá někdo z vás něco jako "FragFX Shark v2013"? http://www.splitfish.com/index.php/en/products/fragfx-shark-ps3-v2013
    Nebo případně adaptér "Eagle Eye Converter 3.0 for PS3" http://www.penguinunitedstore.com/products/Eagle-Eye-Converter-for-Playstation-3.html

    Má cenu vůbec o těchto věcech pro budoucí PS3 uvažovat, když mi můj současný gamepad vyhovuje jen na arkády a jiné hopsání? Má někdo s těmi ovladači zkušenost?

    Díky za info.
    • VonHayek
      Ještě jednou Díky vám všem za hafec informací..!
      Myslím, že to prozatím na PS3 zkusím s tím gamepadem, třebas se to při hrách na přesnost nakonec poddá...
    • Je to jako se vsim...S gamepadem se naucis ovladat velmi rychle a ikdyz to nikdy nebude jako s mysi, je to temer srovnatelne (zalezi na tvojim skillu) a rozhodne ne nijak omezujici...Tady v tom videu je spis jeste problem s invertovanym ovladanim + buhvi kdo to hral...
    • Je a vždy byla blbost kupovat si nestandardní zařízení pro konzole . Kromě mizerného využití , kdy každá hra musí takové zařízení vysloveně podporovat a/nebo věštšinou dost nepohodlně emulovat ovládání klasického gamepadu je tu i otázka finanční kdy taková zařízení rozhodně neslaví úspěch v podobě příznivého poměru cena/výkon .

      Jako raritka a bigdildo před ostatními OK . Jako něco bez čeho by člověk nemohl usnout .. určitě ne .
    • oktavius66
      Nevyplatí se to. V tom mi můžeš plně věřit ! Pokud chceš hrát s touto hračkou tak to ta hra musí podporovat. Což skoro žádná neumí... :/
    • Hele,tento problem jsem mel taky,tak jsem si koupil tu nahrazku mysi fragFx a s nadsenim jsem to zapojil do ps3,ale radost se nekonala mys ma velkou odezvu a neda se nastavit citlivost.Tohle nema s mysi u pc nic spolecneho.Upozornuji te neudelj stejnou chybu jako ja.
      Za tyden jsem to musel vratit proto ze to bylo jeste horsi nez s obycejnym origo ovladacem.
    • Mato1987
      presne tak isto ako ty som uvažoval aj ja, eagle eye som si kúpil hneď ako som si kúpil ps3, ja jednoducho s gamepadom neviem hrať ... majú aj celkom dobrý intuitívny software a dá sa väčšina konzolových hier pekne nastaviť, len si treba zvyknúť.
      Proste si najprv nakonfiguruješ, ktoré klávesy chceš načo používať uložíš si to do pamäte eagle eye a pak zapojíš cez usb do ps3 a ideš, väčšinu som nemal problém, celé red dead redemption a resistance 1 a 2 som tak prešiel, používal som myšku logitech G500 a na fóre penguinunited.com je aj hodne veľa profilov pre presné nakalibrovanie senzitivity pre jednotlivé hry a pre konkrétne myšky.
      Frag fx som neskúšal, tam ti neviem poradiť.
      • VonHayek
        Díky za reakci a informace. *3*
    • Keyz
      Co jsem občas hrál na PS3 tak to nemá smysl. Hry jsou dělané na gamepad a RTS tam moc není. Vlastně žádnou neznám a v hry pro konzole nesleduji.
      Možná pro mulťák :) Jestli to nějaká pomůže aby jsi byl COD mistr to fakt nevím.
      Na PC tak stačí normální myš a jde to dobře do nějaké úrovně.
      • VonHayek
        Jen doplním jak jsem se dostal k výše sepsanému dotazu - visací video z The Last of Us mne drobet vyděsilo tou obtížností trefit se do nabíhajících houbíků, natož trefit napoprvé headshot.

        Možná i proto, že krom hraní na PC dělám spoustu let v CADech a 3D SW a moje ruka vylepšná o myš se tak stala jediným pro mne myslitelným nástrojem pro podobná přesná nastavení pohledů a nejefektivnější pohyb v modelech.

        T9m pádem bych pro budoucí PS3 exkluzivitky, které chci dohnat, rád použil to nej řešení a zrovna thumbstick na gamepadu se mi pro přesné míření (zbraň nebo jen pohled směrující pohyb či skok) jeví jako omezující ne-li frustrující...
        • ales.smutny
          Osobně to nedoporučuju pokud vysloveně netoužíš po tom být semipro gamer v nějaké FPS. Tenhle konkrétní model jsem nezkoušel, ale když jsem testoval kdysi PS3 myši, dopadlo to špatně, vlastně jsem se učil zlozvyky nového zařízení, rozhodně to nebyl familierní pocit myši. Podle mě je lepší rovnou vzít gamepad a ono se to velmi brzy poddá.

          Nicméně pro third person věci si teď dávám gamepad i k PC. přijde mi rychlejší, flexibilnější atd, o bojovkách ani nemluvím. Samozřejmě někdo si na něj prý nezvykne. Ale hlavně, co se týče videa, co pamatuju (už jsou to celé dva dny!) tak v té visací scéně jsou přehozené osy, aby se simulovalo visení hlavou dolů a proto se moc netrefuje, ono je to pekelně dezorientující :)
  • Baldur52
    Já myslel, že s koupí PS3 ještě počkám, až po vydání PS4 ještě víc padne cena, ale tyhle články mi zrovna nepomáhají v tom, abych to vydržel...
    • Keyz
      Já bych konzoli klidně koupil ,ale štve mně tam, hodně her tam jede a vypadá různě. Tohle bych zrovna čekal u PC a ne u konzole. Jedna hra jede v jiném rozlišení a druhá zase v jiném. Některé mají problém s FPS atd..
      Kdyby fotbal a basket a některé závodní hry nebyli na PC tak byl měl asi konzoli již doma :)

      Ale pro pár her včetně této hry to asi nemá smysl.
      • Baldur52
        Nějaké konkrétní příklady her, které na tom jsou v tomto směru špatně?

        Pro mě stále zůstává hlavní platforma PC a tak mi jde tedy opravdu o těch "pár her" určených pouze na konzole či přímo PS3, ono jich za ty roky tedy není zrovna málo.
        • obyčajné fámy PC hráčou ktorí konzolu nemali... občas pri nejakom titule nejaký ten pokles FPS je ale nieje to nič dramatické a nič čo by ti pokazilo zážitok. Ak premýšlaš nad konzolou rozhodne dopořučujem PS3, tento rok na nás na PS3 čaká ešte množstvo zaujímavých hier, nehladne na to že nové GTA bolo vyvíjané priamo na HW PS3 takže verím, že sa nebude jednat o niečo hrozé ako bolo GTA4
      • xDDD Jako by tohle nebylo na pc hmm ruzne fps hmmm , ze secky hry drzi 60 zeji atd.
        Nebo ces aby kazda hra vypadala stejne ?
        • Keyz
          Jsem psal, že bych to čekal u PC, kde se to děje díky možnosti nastavení atd..
          Ale u konzole, kde je stejný HW a hry se na to dělají stejné, tak bych tohle nečekal.
          Většinou to bylo a je tak, že zapnu hraji a nic neřeším.

          Bohužel propad fps je konzoli více vidět, když to jede na hranici kdy to člověk lehce pozná.
          Jestli máš 60 anebo 40 FPS... To často lidi nepoznají.
    • Mato1987
      viem v akom psychickom rozpoložení momentálne asi si :D tiež som váhal hodne dlho nad kúpou ps3 ale minulé leto som ho kúpil hlavne kvôli uncharted :D a čo čert nechcel tak som sa uncharted ešte ani nedotkol ... ale zato som prešiel zo dva krát red dead redemption aj s datadiskom a resistance 1 a 2 :D
      • Pust se i do trojky, doporucuji :)
      • Baldur52
        I na PC mám stále pár herních restů, takže si říkám, že mě nic do té konzole netlačí a ty hry si na ni zahraji prostě "někdy" v budoucnu a vyplatí se tak počkat... jenže s každým takovýmhle titulem je sakra těžší odolat :))
        • *1* Tak bych řekl , že psychologická hranice 100USD/ u nás 3000Kč pod kterou se výrobce a prodejce zdráhá jít je na dosah . Já už neodolal a nakoupil za poměrně normální cenu 4K zánovního Slima .

          A musím říct , že s PS2 jsem byl teda tak nějak duševně spjatější než s stím co celkově vidím na PS3 a jejím ekosystému . Ale co se dá dělat když GT5 tak lákala ....
  • God-of-War
    Nejlepší hra roku, napříč všemi platformami...bez debat.
    • Tak toto jsou fakt vykriky do tmy. *1*
      Hra je to pekna jenomze dani je neskutecne tesny tunel. Podobne jako Heavy Rain. Retez cutscen prolozenych obcasnymi moznostmi sahnout na ovladac. Pardon musim jeste zapocist pohyb v tom uzkem koridoru. Tento styl hrani urcite nesedne tak velkemu spektru hracu abys mohl placat neco takovyho. To "bez debat" ale spise vypovida o necem jinem, ze? *3*
      • heavy rain je tunel? ja neviem, asi je to nejake semanticke nedorozumenie, ale pod tunelom rozumiem v prvom rade cisto linearny herny pribeh bez vetvenia. heavy rain sice bol v zasade interaktivny film, no pribeh predsa zdaleka nebol linearny...
        • Pokud ma tunel vic chodeb je to porad jenom tunel. Kdyz navstivis bludiste pak je taky pocit svobody falesny byt muze mit i vice vychodu.
          Ale v pripade pribehu je to ve hrach momentalne asi jediny realizovatelny zpusob. Ja mel na mysli spise moznosti pohybu a rozhodovani. Je bohuzel malo her ktere dokazi otevrenym prostorem dat pocit volnosti. Tim netvrdim ze by tak mely vypadat vsechny. Zkratka nekomu prekazkova draha mezi mantinely byt je jakkoliv rozvetvena nebude vyhovovat. A proto vyhlasovat takovou hru za bez diskuze nejlepsi je hloupost. To je vsechno co jsem chtel rict.
      • ales.smutny
        Ne, to opravdu není "retez cutscen prolozenych obcasnymi moznostmi sahnout na ovladac". S Heavy Rainem to nemá absolutně nic společného...nepleteš si to s Beyond: Two Souls?
    • Keyz
      Složité na porovnání, když nebude na všech platformách. Pak by to šlo porovnat lépe.
      • :) Souhlasím .... třeba by tak nevznikali fámy o legendárním Halo a geniálním Killzone .
        Hry posuzuji nezávisle na platformě a pokud mám dobovou zkušenost na vícero platformách , musím se mnohdy bezmeznému nadšení majitelů konkrétní platformy smát . O to víc pak takové názory zamrzí v plnohodnotných recenzích .

        PS : Samozřejmě vždy umím ocenit překračování technologických limitů ale nemůžu na něm postavit přímé srovnání s tituly které prostě jdou mnohem dál ...
    • oktavius66
      Přesně tak ! Toto bude pecka mezi peckami. Doufám že to dostane 10/10 jinak sešlu ty jejich "houbíky" na recenzenty ! *3*
    • nj konec roku uz je skoro tady a hra ktera se ejste neprodava je nejlepsi .
      • God-of-War
        Jasně, že bude nejlepší. Tohle neni žádnej šrot od EA, Cryteku nebo Ubisoftu *3* .
        • Tak dobre kdyz to rikas je teda nejlepsi.
          • *1* ...komu že se to nemá odporovat ?
  • bude demo ke stazeni aj kdo nema predobjednavku a kdy?hm
    • Demo bylo k dostání zdarma, když sis zakoupil God of War Ascenasion...
  • PS3 jsem dal pro dohrání pár her tátovi do obýváku, kde pravidelně hraje svoje Just Cause 2. 14. června si PS3 beru zpět a těším se na skvělý zážitky s touhle peckou. *1*
  • Myslim si, ze po vydani se budem jeste vsichni (krom novinaru) divit co vse ta hra umí, a na to se už nemužu dočkat... Samotnej "opuštěnej" svět se mi líbí a těším se až to tam prolezu. Jsem taky rád za brutální (nebo to aspon tak vypada) hand-to-hand boj a ne ty dosavadni boje jak z filmu z 80. let ve vetsine her... Jednoduse receno, doufam ze z toho budu stejne paf jako jsem byl po prvnim dohrani Uncharted 2 *2*
    Mimochodem neni v nadpisu nějak moc "í"? -už ne *4*
    • Mato1987
      hah si mi slinu vypudil :D ja mám voči naughty dog ešte riadne resty, nehral som totižto ani jeden uncharted ... a mám silné nutkanie si to zahrať no musím najprv dokončiť školu a pak sa na to vrhnem :D
      • oktavius66
        Ježíš Uncharted je povinnost ! Naughty Dog umí. Je to pro mě nejlepší trilogie hry ! Snad bude na PS4 čtvrtý díl, protože já se už nemohu PS4 dočkat... *14*
        • Na 100% bude :) Stejne jako dalsi dily Last of Us :)
        • Jsou všechny Uncharted v češtině jako 3. díl? (...kterej naštěstí mám a dohrál jsem ho)
          • V cz je jen 3 dil.
          • oktavius66
            No myslím že ne. Vím že druhý díl jde sehnat s polskými titulky, ale česky asi ne... Konec konců, k čemu je internet ? *3*
        • Mato1987
          ja ti verím kamaráde, len volného času nemám momentálne na rozdávanie skoro vôbec :D
          len tak mimochodom môžem si ťa pridať na psn? by sme prípadne mohli zahrať uncharted 3 multiplayer niekedy
          • oktavius66
            jasně přidejte si mě jestli chcete... *3* Můj nick je: shotgunerman64

            Já vím je to blbý, ale v té době mě nic nenapadlo *15* .
          • Pridejte si me taky panove, hilts663 (akorat ted nehraju, zkouskove :D)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit