Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Díky za rozhovor. Je to fakt borec.

    Elite jsme si s kámošem koupili a já si k vůli toho koupil po 15 letech joystick (ani jsem to na k+m nezkoušel), ale kámoš to hraje na k+m. Ještě před koupí taky uvažoval o joysticku, ale teď od toho upustil, že si na k+m zvykl tak, že už to jinak hrát nechce.

    Hra je to vymazlená, s láskou dělaná a nabízí spoustu možností, co dělat. Je to simulátor, není to arkáda, takže ovládání je tomu přiměřeně náročné. Na druhou stranu, pokud má někdo zkušenosti s GCS World, tak tak strašně složité, jako GCS to zase není. Je to svým způsobem masovka, klasika, super hra.
    • Jak je to s létáním nad povrchem planet a přistáváním ? Počítám ,že se dá přistávat jen na kosmodromech, jinak vybuchneš. Nebo se dá opatrně přistát i mimo ?
      • walltar
        Na planetě se teď nedá přistát nikde... Můžeš jen na stanici nad tou planetou.

        K planetě tě to vůbec nepustí, prakticky po nějaké době je tam neviditelná zeď, kterou odstraní s první velkou expanzí, která bude právě přistávání na planetách.
        • Nenazval bych to neviditelnou stenou, spise ze ti to zabrani pred spadnutim a nerizenym padem. Takze mas moznost uniknout z gravitacniho pole planety nebo slunce.
          • walltar
            No já těch xxx minut letu k planetě neobětoval, ale podle toho co jsem četl, tak jsi od planety pořád dost daleko na to aby si měl problémy s gravitací.

            Prostě je to jen opatření kvůli tomu, že dál už chybí content... Tím pádem to je neviditelná stěna. Až tam content bude, tak tam normálně prolítneš bez toho aby si neřízeně padal na planetu.
            • To sice máš asi pravdu, ale pro mě neviditelná stěna je, když o ničem nevím a najednou do toho napálím a rozbiju se. Tohle má aspoň trochu logiku, že jsi v gravitačním poly, což omezuje i tvou rychlost (resp. zrychlení) okolo dané planety nebo slunce, ale také tě to vyhodí ze supercruiseru a máš možnost se ještě otočit a vyletět z gravitačního pole :)

              A upřímně mě osobně nevadí, že tam není přistávání na planetách. Raději bych už lepší možnost, jak se spojit s více lidma a jit lovit nějakou bounty a rozdělit si z ní zisk (což jsme několikrát zkoušeli a je to opruz - vůbec se k sobě dostat).
        • Děkuju. V Elite jsem dost často bouchnul když jsem zkusil přistát někde mimo, tak jsem si na to vzpomněl
    • jaké jsou ve hře možnosti spolupracovat? Jak spolu dva spoluhráči komunikují? Mohou si vyměňovat zboží, mohou se účastnit společných misí? jak se najdou ve vesmíru? Předpokládám, že když je to "masovka" tak tam fungují guildy, klany, frakce...
      • Ted ohlasili, ze se chysta beta testovani tech wings, cili sharovane mise v multiplayeru, sharovane bountiez, atd..Beta testeri hry jako takove maji pristup do teto bety automaticky, u ostatnich nevim. Jsem na to hodne zvedavej.
      • Guildy, klany nic takoveho, vsichni se muzou priklonit jakkoliv na jakoukoliv frakci, ktera tam je. Jedna se o dve velky a jednu mensi a pak jsou frakce v ramci systemů.
        Multiplayer ohlasili, ze se k nemu chystaji prave nyni. takze behem tohoto roku by se mohlo objevit.
        Momentalne se jedna spise od sandbox, ktery je hlavne singleplayer i kdyz vliv ostatnich hracu ovlivnuje cely univers i kdyz hrajes solo.
      • walltar
        Bohužel celkově tuhle spolupráci ve hře nemají dotaženou... Chtěli by to mít někdy kolem velikonoc.

        Navíc ve hře teď zrovna není moc důvod hrát s ostatníma... Není tam žádný content pro víc lidí.

        Já osobně po launchi ani nezačal hrát... Čekám co přinesou v budoucích upgradech.
        • Tiež ma zaujíma, ako to budú rozširovať.
          Sám ale neviem, čo by tam mali dať, aby to nebolo také prázdne. Nie že by nebolo pekné raz za čas sa preletieť v pekne vymodelovanom vesmíre, ale koľko to ľudí bude baviť ?
          Ak som dobre pochopil, David Braben povedal, že nemajú v pláne pomáhať vytvárať spoločenstvá, alebo zasahovať do hry. Má si vraj žiť vlastným životom. To mi ale prípade dosť drsné voči novým hráčom. Už teraz ľudia hrajúci Elite referovali, že sektory okolo štartovacej zóny sú zamorené hráčmi-pirátmi s nabúcanými loďami, ktoré ten hráčov základný Sidewinder rozprášia za pár sekúnd. Ak sa nebudú sektorové poriadkové sily posilnené, to môže byť pre hráča slušne frustrujúce. Špeciálne, keď ho môžu vytiahnuť cez "interdiction" pred svoje hlavne.
          Ale možno keď ten počiatočný ošial opadne, zlepší sa aj toto.
          • To že tě chytí interdikcí ještě nutně nemusí znamenat, že tě i zničí. Pokud se člověk bojí a má nějaký náklad, tak není problém dát všechnu energii do rychlosti a dávat boost jeden za druhým a následně skočit do super cruiseru (sice tě může pronásledovat, ale tam záleží jak je pak ještě dobrej). Takhle jsem už párkrát utekl a to jsem neměl štíty, když jsem byl plně naloženej nákladem za milion creditu, což je na začátku pořádnej ranec.

            Navíc, když začínáš, tak koupě nové lodě tě snad ani nic nestojí (té stejné bez vylepšení) a vylepšuješ stejně až budeš mít víc peněz. Vidělat si na první lepší loď a vyskakat z počáteční lodě, kvůli tomu, že doskočíš dál. A jak tu zmínil Waltar pořád můžeš jit do solo hry.

            Solo hra od Open play se liší pouze v tom, že v jedné můžeš potkat ostatní hráče a v druhé ne.
          • walltar
            Tak takový hráč se vždycky může přepnout do sólo módu... Já osobně nepozoroval nikdy rozdíl v hraní. Až právě na občasného piráta, který měl loď, kterou jsem mohl maximálně ramovat.
            • To se delo v bete kdyz bylo pet a pul stanic ale ted se mi to jeste pri open playi nestalo...
            • V centrálních sektorech je ještě jeden zásadní rozdíl mezi SOLO a OPEN.
              Dostaneš misi odvézt něco na nějakou konkrétní stanici a v OPEN jsou všechny přistávací PODY plné a kolem létá dalších 10 lodí čekající na přistání a ženská ze stanice furt opakuje "landing request denied" :).
              To je chvíle, kdy jsem rad že můžu přepnout na SOLO (stanice je prázdná), zadockuju, přepnu na open a hraju open *1* .

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit