Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Takže na shrnutí... finální verze hry zdaleka není finální.... sliby tvůrců jsou splněny asi jako sliby politiků... "masovka" se nekoná... protože není s kým, není kde a není o čem se bavit, obchodovat, spolupracovat.... v open play světě nováčka rozseká sociální deméter co si koupil betu a teď si s našláplou loďkou mastí ego na killování nováčků. vesmír je plný objektů stejných jako vejce.... a vejce...a vše to má zachránit jen víra, že to dobře dopadne?? Je pochopitejné, že když někdo vyplázne 1500 za polotovar... nebude si chtít přiznat, že naletěl ale sakra! za tuhle cenu má být hra hotová a ne v 1/3 vývoje. Naklikejte si palců dolů kolik chcete, ale fakta nekritickým obdivem nepřebijete...

    Ps: Pevně věřím, že si budu moci ED taky jednou koupit a zahrát a být spokojen, že za plnou cenu hraju plnohodnotnou hru... (Dávám Brabenovi rok ...maximálně dva)
    • Před koupí si též raději počkám na pořádný Update ve smyslu "tvoření" a využití potenciálu hry, tyhle fix logy https://forums.frontier.co.uk/showthread.php?t=94724 jsou beztak povinností k plnění plánu zaměstnance s nejnižší platovou třídou ve Frontier Studiu, a ptám se, na čem převratném maká zbytek ?
  • Tak nejak nevim, co si myslet o hre, co potrebuje navod k tomu, aby se v ni clovek bavil.

    https://forums.frontier.co.uk/showthread.php?t=92203&page=2

    Navic na Metacritics je v negativnich komentarich docela presne popsane, ze Elite Dangerous je pekny, ale naprosto prazdny kabatek.

    A nez mne uminuskujete, jsem backer z Kickstarteru, ale stahl jsem zatim jen launcher. Nemam duvod to hrat, kdyz tam nic neni.
    • Doporučuji tedy raději začít s nějakými složitými hrami pro první stupeň základní školy.

      Nevím, já manuál nepotřeboval, ale je pravda že Elite:Frontier před 20 lety byla moje první koupená originálka a tam jsem manuál potřeboval jen kvůli otázkám ohledně passwordu :) (měli model semtam při příletu na stanici - zadejte první slovo z 27 stránky).

      Pro tebe tedy asi něco jako Diablo, pokud, abys nemusel číst manuál poradím, že červené lahvičky léčí životy, modré manu a fialové obojí.

      Ta hra byla od začátku prezentovaná jako sandbox. Příběh nečekej a jako solo hráč jseš nedůležitý prd v obrovském vesmíru.
    • To hlavne kvoli comu sa to oplati hrat tam je..skvele leitanie , lode a suboje.
    • Navíc to "prázdno" je přesně to, co jsem očekávál od Elite, je to když bych to vzal skoro jak přes kopírák starý elite ze ZX Spectra.
      Další věci ještě budou dodělávat viz možnost lepšího multiplayeru, jelikož současnej teoreticky neexistuje (z kamarady), ale můžeš náhodně potkat lidi, kteří jsou v daném systému, pokud jsi v Open Play.

      Já osobně si pořád užívám jen "pitomé" obchodování, objevování nových systému a sem tam zabojuji o bounty (nejsem, ale pašerák ani týpek co by kradl náklad). A tam by to mohlo být zajímavější, když nesmíš moc chodit do systémů, kde je security, která tě pronásleduje.

      PS: Trochu nechápu, že když vlastníš tu hru, že jsi se do ní ani nepodíval. Nastavení je na začátku nutné aspoň z mého pohledu, ale pak začne relativně (záleží jak moc tě baví tento styl) zábava.
    • Je tam přesně to, co říkali, že tam při spuštění bude. Proč si teda jako backer překvapenej?
  • Když chce simulovat vesmír to bude simulovat nekonečnou prázdnotu a nudu? *1*
    • Ty jsi taky součástí vesmíru. Jsi nekonečně prázdný a nudný? *3*

      Na vesmíru není nic nudného...
      • Ne pokud o tom čteš v knížke astrofyziky. Ale létat vesmírem je nuda.
        • Nevim, létat vesmírem v Kerbal Space Program rozhodně nuda není. :) A v Elite je to podle toho, co zrovna děláš. Jako obchodník si vzrůša moc neužiješ, ale jinak....
  • Viper nebo Cobra Sidewindra hravě dožene a Viper nebude muset ani boostovat. Otázka je, jestli mu stihne dojít nabitá šťáva do zbraní než tě sejme. Ale stejně. Moc šancí nemáš. Proto je tam ale Solo play a Private play.
  • Skvělý rozhovor. Level si sice nepředplatím ani nekoupím, ale kdyby takovéto články vycházely dejme tomu v placené sekci webu, neměl bych problém (v závislosti na ceně) za rozsah a kvalitu zaplatit.
  • spoock
    No, kdyby to pak časem vyšlo i pro konzole, tak bych si to rád zahrál. Počítač je kraksna, která tu hru sotva rozjede na LOW, 720p a ještě se to občas kouše. Strašně rád bych si zahrál vesmírný simulátor a ty staré kousky mě už moc nelákají, snad až na Homeworld. Braben je navíc nakloněn i konverzi na jiné platformy, což u Star Citizenu je dost nejisté.
    • Hmmmmmm...hrál jsem to ve FullHD na Pentium G3420 (2 jádra@3,2GHz) a nVidia GTX750Ti na nějaký střední detaily a až na stanice nebyl s 60FPS nějakej problém.
  • Docela bych to zkusil....bojim se toho ovládání *8* mám x360 gamepad v pc. Dá se to hrát na myši? Nebo bude lepší ten gamepad? V Xku me to šlo líp na myši teda a nebyla to žádná sláva. Díky
    • risa2000
      Hraji to od prvního dne na X360 wireless gamepadu a je to úplně v pohodě. Používám defaultní nastavení "Advanced Control Pad", který namapuje v podstatě všechno na pad, takže nemusíš sáhnout na klávesnici. Jediné, kdy, alespoň mně, gamepad nestačí, jsou souboje. Tam bych potřeboval joystick pro jemnější práci.

      Jinak ale na obchodování (a prozkoumávání) nemá gamepad chybu, dokonce máš jako luxus dvě plnohodnotné analogové páky, což ani joystick s otáčecí pákou nemá - výhodné pro přistávání na stanici. A navíc se můžeš uvelebit v křesle nebo natáhnout na gauč *3*
    • ja som najprv skusal k+m a jasne, da sa to, ale ak mas xbox ovladac, podorucujem ten. uz len kvoli analogovym packam... sice by to chcelo viac tlacidiel ale vies namapovat kombinacie (naprv A+RB a podobne) a popripade to skombinovat s klavesnicou.
    • Osobně jsem to na k+m nezkoušel, ale hraju to na docela obyčejném joyi od Saiteku(klobouček+6tlač.+plyn, ale plyn nepouživám), levou ruku mám na klávesnici a celkem v pohodě s ní supluju hotas.
      Většinu věcí mám kolem wsad, wsad dělá směrové trysky, q pro shield cell, e pro chaff launcher, shift+ctrl je plyn. To je základ. G pro podvozek mám tak zažitej, že na to zapomenout nejde, zatímco tlačítko č.24 bych hned zapoměl. X mám full stop a hodí se to při přistávání (a mám ho zažité z jiné hry). C jako cargoscoop.
      Na kloboučku joye nemám rozhlížení (i když by se hodilo), ale nastavování směrování energie (defaultně je to na šipkách). Na tlačítkách je střelba1+2, target ahead, highest threat, engine boost a emmm to na vypnutí letu "by wire"...joo fly assist off na podržení.
      Numerickou mám taky plnou a to na přepínání mezi systémy. 8462 pro pohyb v menu, 5 jako potvrzení výběru, 97 jako next/preview záložka/menu, 1 pro konzoli s navigací, 3 pro konzoli se systémy. Nemám namapované tlačítko na senzor. Do zakladního pohledu se přepínám stisknutím stejné konzole a zároveň tam vidím i senzory. Ještě myslím že na tečce na numerické mám namapováno back v menu (nedávno mi začalo chybět).
    • Hraju to na k+m a nemám problém. Ovšem v Open hře bych na lidi kteří létají s joystickem nejspíš neměl. Proti NPC je to však úplně v pohodě.
    • spoock
      to si musíš vyzkoušt, ale dle mého je k+m asi nejméně vhodná varianta, spíš ti doporuším klávesnici a gamepad, ovládání dvěma analogy je prostě přesnější
    • Alex81
      Hraju k+m a nemam problem, jenomze temer nebojuju. Ale stejne jsem si objednal joystick.
      • tyjo kvůli jedný hře si ho kupovat nechci právě *2* no počkám asi na slevu nějakou radši.
  • flash789
    No a nebylo by lepsi mi dva takovyhle super clanky nez jen jeden a k tomu pitome hlasovani o hru roku které je naprosto o nicem?

    vyborne pane Dobrovsky:)
    • Neni nad to kritizovat vzdy a za vsech okolnosti.
      • flash789
        Uz na to mam vek, veverko:)
  • Neodpustim si, ale games play roka bol Polaskuv Elite hh :) nie joke..Spitfires. Ten Elite vyzera byt fajn hra pre fans space simulatorov. Napad s mapovanim a predavanim odhaleneho kozmu mi pride ako genialna namotavka
  • ....negativní komentáře na Metacritics jsou dosti konkrétní v hodnocení nedostatku ED http://www.metacritic.com/game/pc/elite-dangerous/user-reviews?sort-by=date&num_items=100&dist=negative a rozhodně mě nepřesvědčili o tom že je to dobrá hra s dotaženým vývojem... mnoho slibů nebylo splněno a utratit tak moc peněz.... alespoň to zvažte než skočíte na lep...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit