Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hanzales
    S tlakem radši brzdi 😉

    Tyhlety věci byly dříve dostupné pouze mimo veřejnost a pak až přišlo DCS s A10kou. 

    Ty nejdražší moduly jsou nejpropracovanější (i ty third-party) a nejde jen o letový model jak píše Ajaromir. Myslím, že kdyby po tobě stříleli a před tebou se objevila třeba ta natankovaná A10ka, nebo i ten Hornet, tak máš mnohem větší šanci ji nahodit a odletět :) S přistáním bych si ale asi dělal starosti :)

  • Tak tak. Nejen u Hornetu, ale zrovna i u něj spolupracovali s výrobcem - firmou Boeing - která poskytla mnohá data o letadle a jeho systémech včetně pořízení zvuků ze skutečného stroje. Bere se ohled i na co nejvěrnější chování motoru, a tak. Jinak v DCS jako takovém je toho nasimulované více, než jenom letadla, což si možná někteří nemusí hned uvědomit. Například rušení rádia kopci, počasím, vzdáleností, fyzika zbraní a munice, pozemních jednotek. Fyzika radaru, rušičky, IR senzorů, datalinku, navigačních radiomajáků. Je toho relativně dost. :D
  • Jack1947
    I když na gamepadu by to asi nebylo úplně ono...
  • je to neuvěřitelně náročné na výrobu a pro relativně malou skupinku nadšenců 
  • Jack1947
    Tak tomu věřím když tam bude veškerá simulace všeho včetně různých druhů tlaků... Od toho jsou simulatory ne?
  • Hanzales
    Jo tohle i podobné už jsem viděl, neskutečný psycho :) Nebo jsem viděl třeba plátno a místnost. A pak se z podlahy vyroloval závodní kokpit se sedačkou, volantem, pedály a řadičkou :)

    Ale tyhlety letecké šílenosti jsou největší masakr. Někteří nejmovitější si domů pořídí věci :) (namátkový odkaz)

  • No, je jeden z těch levnějších mezi leteckými simulátory. Bez nadsázky nebo nějaké ironie. Uvědom si, že Hornet do DCS vznikal cca 5 let a stále není plně dokončený. jedná se o Early Acess verzi. Dá se říct, že na vývoj každého takového addonu je vynaloženo stejné práce, jako na AAA tituly. Pokud dovedeš řídit stroj v DCS, tak bys dovedl řídit i jeho skutečný protějšek. Jako důkaz snad stačí i to, že k oněm addonům se pro jejich naučení dá použít i manuál ze skutečného letadla.
  • pak jsou ti magoři, co si za stovky tisíc doma staví reálné repliky kokpitů, i toto hra umožňuje, možnosti jsou opravdu široké 

    https://www.youtube.com/watch?v=-v4pYhK00Pk&t=141s

  • Jack1947
    F/A-18C Hornet 79,99$, lidovka 😛
  • Hanzales
    Sakra teď už to needitnu (ale je to dobře ta časovka).. tak ten link do shopu
  • Hanzales
     DCS je super, pač se dá lítat arkádově až simulačně, semi-arkádově (FC3) a supersimulačně s letadly co mají plně ovládatelný kokpit (i když většina se mačká na hotasu) . Pak zase ten Joystick, ideálně hotas udělá hodně a když člověka létání baví a nějaký hotas knypl si pořídil, do nějakého modulu dle chuti určitě zainvestovat není vůbec marná věc.

    Můj nej zážitek byl s Warthogem, když jsem v absolutní mlze a tmě naladil ILS a pak letěl pomocí těch budíků a jehel, až se kousek předemnou najednou objěvily ty světýlka runwaye. Chvíli jsem tomu nevěřil, pak mne oblilo blaho, ale to úsilí co to stálo :)

    Teď si nejraději hodím nějakou F15, která má taky hodně čudlíků, jen se ovládají přes zkratky a nejdou mačkat přímo v kokpitu. Na hotasu si přepínáte radar, zbraně a tak a pak už jen sem tam nějaký ten klamný cíl. V editoru si můžete dát za kopec třeba pár K50 a cvičně si je odstřelit z dálky :) 

    Každopádně ty premiové letadla mají letový model přímo parádní, fyzika velmi věrná a simulace přístrojů... Je tam tuším pár utajovaných systémů, které v simu nejsou, nebo jsou nahrazeny, ale jinak mazec :)

    PS: Tady je seznam modulů a kolik co stojí. Ty za $14.99 mají Professional Flight Model (PFM) a 6DOF kokpit, jen čudlíky v něm nejsou přímo interaktivní (vetšina má ale klávesovou zkratku přiřaditelnou na hotas). Ty dražší mají navíc Authentic Flight Control System (FCS) a plně ovladatelný kokpit. S obojím pak pro upřesnění lze nastavit jak arkádové prvky, tak plnou simulaci, tedy i např. vypnutí popisků a kamery na nepřítele a řídit se jen radarem. A co si matně pamatuju, nějaký AWACS tam krouží a info o nepříteli podává a locknutý nepřítel jde sdílet s kolegou a dalšími jednotkami na bojišti :)

  • Jsem rád, že se DCS dostal na GCZ. Ačkoliv za mě možná škoda, že jej představoval člověk s ne moc zkušenostmi s DCS a leteckými simulátory obecně. Třeba za mě nevědět, kde je palivoměr v SU-33 a hledat, proč to neletí, je trochu blbý, když to chci prezentovat v takovém časopise. DCS je hlavně sandbox a naprostá většina misí, kampaní a tak je na jejich vlastním "workshopu", kde je opravdu mnoho zábavných a jiných misí. DCS je skvělý v CO-OP online hře a. Což ovšem chápu, že se ve streamu nedá moc ukázat.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit