Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Přijde mi docela zvláštní, jak se lidi v komentářích neshodnout. Jedni nějakou hru chválí a druzí ji označují za konzolový odpad...
  • já chápu, že se recenzanti mohou kapku lišit názorem, ale tohle je trošku hodně velký rozdíl. to je to stejné jako by kritik, šel do nové restaurace a napsal na ní recenzi, že je to téměř dokonalá restaurace, pro tu nejvybranjší smetánku a druhý kritik by pak napsal, že ona restaurace je horší než KFC...měli by jste si tam v redakci udělat pořádek.
  • No, je pravda že v Civ V se AI v diplomacii chová často dost nepředpovídatelně a nelogicky. Docela by mě ale zajímalo, jak by se ta AI měla chovat v ideálním případě. Je to dlouho co jsem naposledy hrál Civ IV, ale pamatuji si, že AI se taky chovala dost dementně. Ve válce se možná zdála lepší, ale to bych řekl bylo tím, že soubojový systém byl stupidnější a ne tím, že by AI byla chytřejší. Navíc když to člověk porovná se skutečnou historií, tak všechny skutečné státy se chovají poměrně stupidně a nepředpovídatelně do dnešního dne. Takže upřímně nevím, jak by se AI ideálně měla chovat.
  • Díky.. DO obchodního rejstříku se mně nenapadlo dívat *4*
  • Je to fakt hodne zvlastni. Zkusil jsem spoustu ceskych firem, ktere posilaji kody, nebo se u nich da vyzvednout DVD osobne bez postovneho (konretne treba tento datadisk mam v krabicove verzi). Nemam zadne preferovane.

    Vypada to, ze nakupuji hry v cizine, resp. je to zahranicni firma (prezentuji se jako firma ze Singapuru s partnerem v CR) a ceny jinych her jsou nizke, ale v norme. Toho ceskyho partnera lze najit v Obchodnim rejstriku. Ja bych to klidne risknul, za ty penize. Jelikoz mam PayPal, tak bych platil pres to.
  • Mopped
    On taky není recenzent jako recenzent, že jo.
  • tak ono to je problem strasne vela inych strategii.. Veterani si isto spomenu na Ascendancy (pre mna srdcovka). Hra mala strasne velky potencial, nadhernu hudbu dokonca vysiel na nu AI patch ale stale to bolo, ze ked sa to uz clovek naucil hrat, mal vyskumane vsetky technologie kym protivnici mali len polovicu stromu a rozmasiroval aj 7 superov naraz po vesmire. O diplomacii to bolo tiez ako hod kockou...Som zvedavy, logic factory sa kasaju ascendancy 2 .. uvidime co z toho bude nakoniec.
  • Pres Steam to (ted) nekupujte, maji to tam predrazeny. I V CR se to da sehnat za 400 nebo 400necomalo. Staci se kouknout pres nejake srovnavace cen, jako heureka nebo zbozi. Samozrejme si musite davat pozor, kolik je postovne, a pokud jste z Prahy nebo velkeho mesta, tak si najit nejakou mistni firmu, ktera umoznuje osobni odber zdarma. A jak jsem psal nize, pokud mate Civ radi, tak tohle je za 400 fakt super.
  • Byl bych moc rád kdyby mi někdo řekl, na jakém principu funguje stránka MMOBOOST... Je to legální? ten prodej... Odkud maj tak levný kódy? Cena Datadisku se tam pohybuje docela v dosti zavrtaných nížinách
  • A co chceš? Aby jsem všichni chodili ve stejným oblečení, stejně mysleli, měli stejné sympatie? S devítkou moc nesouhlasím, ale tam je důležitá argumentace proč to dostalo těch 9 - ne to samotný číslo ( a trol ať se klidně pose*e)...
  • Můžu ti říct, že já se k Civilizaci dostal právě až díky 5 a po nějaký době sem zkusil i 4 díl a najednou u mě 5 dost hluboko klesla. Najednou sem totiž viděl jak skvěla se dala zapracovat diplomacie a i když pořád se mi spíš líbí bojovej systém z 5 dílu(nemyslím AI jen jak je dělán boj), tak prostě Diplomacie která je absolutně nepochopitelná, u mě tuhle hru totálně potopila.
    Třebas když sem hrál jednu hru a měl za souseda Egypt. Měli sme mezi sebou jen ty nej vztahy zachránil sem mu několik jednotek vřele sme spolu obchodovali, přenechal jsem mu jedno svoje město, tak najednou z ničeho nic aniž bychom si něco udělali, mi vyhlásil válku a já ho musel zabít jako, absolutně nepochopitelný. Nebo s Napoleonem se 1000 let válčil zabral mu 3 města a nakonec se z nás stali nejlepší spojenci. Tudíž platí jediná strategie,všechny zničit a nesnažit se vůbec se s někým přátelit.
  • Já to zas tak černě nevidím,ale ta sedmička sedí
  • No já osobně bych dal taky 6 nebo možná jen 5 protože bych hodnotil čistě datadisk. A když se na něj kouknu tak opravdu nepřines nic opravdu skvělího co by tu hru ozvláštnilo. S datadiskem nebo bez, hraje se to skoro furt stejně jen je tam víc ruznejch bodů a věcí co si musíte hlídat a navíc když už něco přidaj tak by k tomu měli přidat možnost nějak tou cestou i zítězit. Jako představoval bych si něco že vytvoříte náboženství a když se vám ho podaří rozšířit minimálně mezi 75% světového obyvatelstva tak vítězství. Stejně tak špionážní vítězství, kde by byla možnost nabourat jednotlivé státy tak, že by se určité město přidalo k někomu jinému( nebo přímo k vám- jinak řečene revoluce). *4* Nebo třeba možnost krást jim peníze, nebo poštvat různé státy proti sobě, nebo no prostě Špioni měli opravdu skvělí možnosti kterých nakonec stejně tvůrci neviužili.
  • Tiez som chcel napisat podobny prispevok, v recenzii na vanillu dostala 9/10 a bola opisovana ako takmeer dokonala hra ,co bol faktor pre ktory som si ju zakupil a teraz sa nestacim divit... Je mi jasne ze hodnotenie je subjektivna zalezitost, ale medzi 9/10 a "zhnity zaklad" je setsakra rozdiel a mozno by bolo dobre , keby recenzenti viac zvazovali urcite oznacenia resp. bodovanie hier. Inak 5.ka ma bavi a napriek nedostatkom by som ju urcite prehnitym zakladom nenazyval, no keby recenzent neprestrelil bodovanie tak urcite idem do 4.ky nakolko jedina civ. co som hral bola 1ka.
  • Zayl
    Jediný rozdíl mezi princem a nejtěžší obtížností je stupidní handicapování hráče. Co takhle napsat pro vyšší obtížnost schopnější AI? ... oh, já zapoměl, ona se jim nepovedla napsat ani ta normální.
  • Zayl
    Jo, bojové AI je tragédie neskutečná. Útoky na moje města byly většinou tak špatně vedené, že jim půlka armády chcípla než si obléhací zbraň vůbec vystřelila... a to ještě v případě že si nějakou vůbec přivezli.

    Sranda je taky mít scouty přezbrojené na lučišníky ruinama, protože jim zůstane ignore terrain costu a AI není schopné pochopit, že je melee jednotkama opravdu nedožene.

    Náboženství mi přišlo ok a možnost pojmenovat si ho jak chci je pěkný detail.

    Ale ten systém špionáže je tak neskutečně zbytečný až hanba. Jeden agent za éru? What? Jako hráč SCIENCE! Babylonu mi nezbylo než prvního agenta okamžitě nacpat do vlastního hlavního města. Wow, how exciting. A stejně mi kradli techy vesele dál.

    Já bych osobně dal celku 6ku, protože nejdůležitější věci furt fungujou tak napůl.
  • To je marný ten to nepochopý furt obhajuje samotnou hru a nedochází mu že kritizujem to jak tu hru popsal *1*
    Nebo to záměrně ignoruje ostatně jako všichni *7*
  • Je dobre, ze se ti to libi. Bohuzel pro mne je diplomacie zakladni pilir Civ her a pokud nefunguje, tak se to cele sesype. Jeste bych jim to odpustil u puvodni 5ky, ale vydat datac/rozsireni se stejnym nedostatkem, pres to bohuzel nejede vlak.
  • Dik, mne slo spis o stupen toho naprd :-) Je to skoda, ta diplomaticka AI mi na petce vadila ze vseho nejvic.
  • Makres
    Přijde mi docela zvláštní, jak se recenzenti neshodnou. Pětka dostala 9/10 a druhý recenzent na ni vzpomíná jako na shnilý odpad.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit