Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hraješ šachy nějak profesionálně?! Vážně tady chcete tvrdit že je to jen o počítání možných dalších tahů?! Už ani u pc to není jenom o počítání kombinací, samozřejmě na vaší úrovni to je jen o počítání, o tom se hádat nebudu, a tím končím, protože o tom jasně nic nevíte,
  • smejki
    no, v SoaSE a Europě Universalis toho rychlostí klikání moc nezmůžeš. Leda by se limitně blížila nule.

    Jinak to, že tebe baví hrát proti někomu, kdo má bonusy, je v pohodě. Tebe to baví. Mě a Zayla evidentně ne-e.
  • smejki
    ORLY?
    http://en.wikipedia.org/wiki/Minimax
    http://en.wikipedia.org/wiki/Quiescence_search
    http://en.wikipedia.org/wiki/Alpha-beta_pruning
  • o tom jsou možná piškvorky, ne šachy ...
  • smejki
    a to je blbě?
  • Recenze obsahuje zakázané slovo "Blbě".
  • No tak zahraniční politiku formuje vždy několik jedinců respektive zájmových skupin a ty dělají co je pro ně výhodné, což se nemusí vždy shodovat se zájmy státu, možná se částečně překrývají. Jelikož ty jednotlivé zájmy a různé zákulisní praktiky vnější pozorovatel většinou nevidí, tak se to chování jeví navenek stupidní.
  • Zayl
    V praxi to znamená že svoji neschopnost hospodařit a plánovat kompenzuje větším přísunem všeho. A to že je agresivnější je hezké ... já mít přesilu X ku jedné, taky jsem agresivní.

    Mě fascinuje jak všude každý metá šachy, což je hra která je čistě o tom propočítat si další možné tahy. Ano v té opravdu s počítačem, strojem jehož základem jsou výpočty, soutěžit nepotřebuju.
  • Zrovna RTS hry jsou hlavně o rychlosti (hrál jsem první 3 jmenované, Sins of Solar Empire patrně časem). Mluvím o rychlosti klikání myší, když už máš nějakou tu jednotku a budovu. Netvrdím, že žádná hra nemá s vyšší obtížností i lepší AI, ale stejně jde v první řadě o rychlost a následně agresivitu. Až mě Civka 5 přestane bavit, patrně to sem nenapíšu, ale rozhodně to nebude z důvodu špatně zvolené obtížnosti, tečka.
  • Já tam koupil právě Civ 5, když byla v akci za pár éček :) Ale datadisk je teď fakt cenově mimo :)
  • Aha tak to pak jo... Já jsem recenzi nečetl tady, ale nenapadlo by mne že jí bude psát někdo hodně externě :-) Čekal jsem u Civky nějaký známý jméno...
  • kdo by taky kupoval neco na steamu...
  • smejki
    nebo Starcraftu, nebo po AoE, nebo Warcraftu, nebo Europě Universalis, nebo Sins of a Solar Empire... je hodně strategií s dobrou AI, která se s vyššími obtížnostmi zlepšuje *3*
  • smejki
    Myslím, žepořádek tu je takový, že autor původní recenze zde už dva roky nic nenapsal a čuju, že ani nenapíše.

    jinak k tvému příkladu. představ si dva kritiky. Jeden je Zdeněk Pohlreich, co si libuje ve špičkově provedené "hausgemachte" kuchyni jakéhokoliv druhu, a druhý Jířa Babiců, co s klidem sežere i kuřecí prso s broskví a sýrem, hlavně když si to můžeš udělat doma sám a za dvě pětky (to zahrnuje i koupi zasmrádlých prsou po záruční době). Nyní otázka - Jak to dopadne, když oba přijdou do restaurace, kde dostanou něco na úrovni těch prsou? Jednomu to bude buřt, protože má standard nízko a druhý jen pokřižuje ve slepé víře, že všechnu tu vegetu snad jednou vyloučí.

    Údělem čtenáře je oddělit zrno od plev, abych tak řekl.
  • smejki
    kdybych bral v úvahu jen datadisk, asi by mu šestka přistála, ale v kombinaci s Civ5, která má sama u mě za 6/10 to prostě sedmu dostat musí.
  • smejki
    vychladni, čéče. Ten člověk má samozřejmě pravdu. mně málem vypadly oči z důlků, když jsem si místní recenzi civ5 četl. Autorem je ale člověk, který nikdy nic jiného nenapsal, aspoň já ho nebyl nikde schopnej dohledat. Navíc je to docela děsně napsané, když se člověk věnuje detailům té recenze (např. prvotní rozohnění nad grafikou, jako by to bylo wowko; přitom je to řádově realističtější než čtverka). Ono to bohužel vypadá, že si autor dal jen jednu hru. Mně se taky civ5 líbila při první seanci, ale když se jak přes kopírák všechno opakovalo i napopáté, bylo mi už jasné, že nejsem obětí smůly, ani vlastních chyb, nýbrž dobře navržené ale blbě udělané hry.
  • Státy se chovají stupidně? To těžko, státy se chovají podle toho co je pro ně výhodné v dané situaci. Pravda, běžný smrtelník nemusí vždycky chápat vysokou politiku některých států, ale tvrdit, že státy se chovají stupidně je nadsazené. Samozřejmě výjimku tvoří šílení absolutističtí panovníci. Prostě AI vy se měla chovat, stejně. Často se v Civ 5 stává, že jste ve válce s AI a masakrujete mu jednu jednotku za druhou, až nic nemá a pořád nechce vyjednat mír a musíme mu postupně zničit všechny města.
  • Kde jsou ty časy, kdy jste mohli najet na každý čtverec mapy a tam vidět jak populace vašeho obyvatelstvo postupně vytlačuje obyvatelstvo soupeře, až nakonec provedou převrat ve městě a připojí s impériu. Celý tento datadisk je pro mě zklamáním, hra pokračuje ve stylu zjednodušování. Celý systém špionáže byl zjednodušen na hrstku agentů, kterým občas příkaz, do kterýho města se přesunout a tam provádět jednu činnost. Kdo očekával, že infiltruje hordu špionů do cizích měst a v momentě vyhlášení války, otráví studny/otevře brány/sabotuje město bude zklamán. Náboženství taky není žádný zázrak a hráči spíš dodává menší výhody, než by nějak závratně ovlivnil průběh hry. Celkově bych dal 6/10
  • Počítač je s vyššími obtížnostmi zvýhodňován, to je pravda. V praxi znamená, že expanduje rychleji, staví rychleji (nepostavíš si každý div světa), vynalézá rychleji. Detaily zde: http://www.civfanatics.com/civ5/difficulties Pokud se mu chceš rovnat, musíš mnohem více plánovat a ovládat veškeré dění. Jestli je to stejný, když se mění celková síla počítačově řízeného protivníka, tak bych řekl, že maximálně v té grafice… Silnější AI se v porovnání se slabým čajíčkem chová jinak, je agresivnější. Diplomacie se nepovedla, souhlas, ale obecně k AI, pokud chceš dostat na sedátko od počítače “v bojovém myšlení,“ sáhnul bych po šachové hře.
  • http://gamerkeys.net/Civilization-V-Gods-and-Kings-CD-KEY.htm?keyword=civilizat
    Tady mají nejlevnější Steam klíče. 11,5 dolaru.
    Objednával jsem v neděli, přišel v pondělí ráno.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit