Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Takže ty ešte žiješ v 93ťom? :-) Ak si si nevšimol, odvtedy ubehlo viac ako 20 rokov. To ako vážne chcete porovnávať technológiu 20 rokov starú s tou dnešnou modernou? Jednak je HW niekde inde a o SW ani nehovorím.
  • 2xy: Nepotrebuješ HW za 100K. GTX 1060 a RX 480 na dnešnú generáciu VR stačia v pohode tiež. A to hovoríme o mainstreame. Fakt si to VR aspoň vyskúšaj nech vieš o čom to je. Zistíš, že to porovnávanie s 3D je úplne mimo. Nejde iba o pár dem ale o úplne iný pocit z hrania či sledovania filmov.
  • Tilwaen
    S podobnou mentalitou by se nemělo vůbec dařit "simulátorovým" závodním hrám, které se v posledních letech vyrojily jako houby po dešti a které si na klávesnici neužiješ.
  • Pise mamlas, kterej prave vytah ruku z nocniku ... nosiku, sou tu lidi, ktery to zazili, nekolikrat, takze moc dobre vedi, co ma sanci a co sanci nema. Tohle nema sanci vubec zadnou, protoze cena.

    Pokud ma neco na trhu uspet, musi se to prodavat jako housky, v milionech kusu. Procpak myslis hosicku, ze vsichni vyrobci konzoli ty konzole dotujou? Protoze kdyby je prodavali za jejich realnou cenu, tak by jich neprodali dost na to, aby pro ne vubec nekdo nejaky hry delal. Coz by zpetnou vazbou vedlo k tomu, ze by se neprodalo vubec nic.

    Tzn, dokud nekdo neprijde s vrsetem, kterej bude fungovat (a nemusi to byt zadna uberspicka) na 80% HW kterej maj aktualne hraci doma, a cena toho bude tak v radu "do 5 her" (tzn $250-$300), tak neexistuej absolutne zadna sance, ze by se to rozsirilo a tim padem ani zadna, ze by pro to vznikly nejaky hry. Jo, stejne jako v pripade vfx tu bude par veci, ktery to budou nejak vice ci mene podporovat ... rok, dva, mozna tri ... a pak to zdechne na absolutni nezajem.

    To vubec neznamena, ze se to (uz tech 30 let) nepouziva v armadach, v medicine ... ale tam jde o $$$ o par radu jiny.
  • A ovladat to budes telepaticky?

    On totiz simulator vpohode definuje nekolik stovek klavesovych zkratek pro ovladani ruznych prvku.
  • Jo, tovizejo ... viz muj predchozi post, tam kde si na monitoru s danym HW zahraju ve 4k a uvidim perfektni scenu, mi to tvoje uzasny VR poskytne tragicky FPS, a 1/4 rozliseni.

    Staci se pak podivat na doporucenej HW tehdy a doporucenej HW dnes ... vysledek je, ze to bylo mimo tenkrat a je to mimo i dneska.
  • Tak hlavne ten headset byl komplet - vcetne zvuku, k tomu co ti dodaj dneska si jeste musis ty sluchatka poridit extra ... a na ty hlave ti to pak bude drzet fakt epesne ...

    Pricemz duvody proc krachlo vfx zustaly ... daleko horsi grafika nez na monitoru, daleko vetsi naroky na HW, mimonska cena.
  • Tj, to bude zazitek ... cloveka uvidis na 3 kroky, a dohled budes mit 30m ... jako ve vsech soucasnych online hrach.
  • Jo, v roce 1993 na Invexu taky staly fronty na 10 hodin ... a vsichni z toho byli nadseny ... a chteli to mit doma ...
  • Tak nejak, hele je to stejny, jako mys ... 80% games prosychr pocita s tim, ze ma 2 tlacitka ... 3ti se pouziva vyjimecne (a prevazne spis v podobe rolovani zoomu), a o dalsich a jejich vyuziti si muzes nechat zdat (vetsina games ti ani neumozni je namapovat na klavesy a musis na to pouzit externi soft).

    U VR mas problem jeste vetsi ... moznosti ovladani ze ti zdrcly na praktickou nulu. Kazdej dodavatel doporucuje/dodava naprosto jinej ovladac.
  • 2mareknr: Jo, 3D telky se taky vsem libily ... pustili si na tom tech par demacu co stim dostali, pak nekde postahovali 2-3 filmy ... a uz ani nevedi, ze to ta jejich telka umi.

    Staci se podivat na slozeni HW na steamu ... on si totiz kazdej bude porizovat HW za 100k ... aby si otestoval VR ... lol.
  • Pise zvanil, kterej chodi zebrat o kapesny ...
  • A proto ho taky nikdo nema ... stejne jako joystick, trackball a spoustu dalsich ovladacu. Ta biliontina promile lidi, ktery to maj, nikoho nevytrhne.

    Vis kolik lidi ma VR? Na steamu kolem 30k, pokud to bude 10 skupin s podobnyma zajmama (a to bude vic), tak mas uzasnou cilovku ... 3 tisice hracu, kterym muzes (teoreticky) svoji hru prodat. A to se vyplati.
  • Ano, VR je tady. A následovat bude ještě filmovější zážitek ve formě 3 hodinových her.
  • "helma s dratem nedovoli se odtrhnout od reality, mozna poprvy, podruhy, ale brzo to prejde a bude z toho spis otrava, davat si neco nahlavu, nezamotat se"

    S týmto nesúhlasím. Mám opačné skúsenosti. Stále ma to baví a o kábel sa starám čím ďalej tým menej. Samozrejme kábel je nevýhoda. To ale časom tiež zmizne. Helmy budú bedrôtové, obraz lepší atď. :-) Áno, nie je to o všetkých zmysloch. To je ale vidina ďalekej budúcnosti a nejak sa k nej dostať musíme. Verím tomu, že toto je len začiatok cesty. Myslím si to kvôli tomu, že aj v terajšej nedokonalej forme ponúka aktuálna VR lepší zážitok než to čo tu bolo doteraz.
  • ale to bude uplne neco jinyho, to bude jako droga, prozivat vlastni fantazie pomoci vsech "smyslu"...

    momentalni podoba vr je defacto jen o vizualu a jeste slabym, helma s dratem nedovoli se odtrhnout od reality, mozna poprvy, podruhy, ale brzo to prejde a bude z toho spis otrava, davat si neco nahlavu, nezamotat se atp.

    v soucasnosti vidim potencial jen pro simulace nebo semisimulace (treba vesmirny) nebo virtualni vylety skrz 360 kamery
  • Tak s týmto s kludom súhlasím. :-) Ja netvrdím že je budúcnosť pevne daná a že terajšia vetva musí preraziť. Pod%la mňa je to proste oveľa lepší zážitok ako monitor či TV a preto si myslím, že sa to časom prejaví. Prídu časy keď aj ľudia čo sa dnes z VR smejú si to kúpia a budú sa tváriť ako keby dnes nič nehovorili.
  • To by si sa čudoval. Škoda, že nevidíš štatistiku za posledné 2 mesiace. Popravde sa k PC dostanem raz za čas. Vive som si kúpil ako nadšenec. Každý kto to u mňa vyskúšal bol dosť spokojný a všetkým sa to páčilo. Naozaj to treba vyskúšať kým to chceš takto ofrflať. Väčšina hier je takých klasických prvopočiatkových. Ale sú tam aj celkom pecky ako Longbow, Brookhaven experiment, Appolo 11 či The Gallery. :-)
  • Na to si ešte počkáme. Toho sa mi asi nedožijeme a tak dlho sa mi čakať nechce. :-)
  • Mate to tady solidne zajebany reklamou, pozor na to je jista hranice kterou kdyz prekrocite lidi zacnou odchazet

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit