Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • victor

    Asi jsem jak trefně říkáš "mentálně blbý"  ,když tvrdím že originálního toho u Death Stranding nakonec moc nevidím ani já  :DDDD


    PS: Baba Is You si opravdu ocenění za originalitu zaslouží .....

  • victor

    Iracionální v rámci ankety ?

    :) Já neměl potřebu kontrolovat někoho jestli hru hrál a debatuji tu o originalitě Death Stranding která byla nominována na nejoriginálnější hru roku 2019 ...a ve výsledku jediné v čem byla opravdu inovativní je balanc s balíky na zádech a po těle při skákání přes kaluže ( ha ty tam jsou max jako textura) ...Ano celková kombinace žánrů se prostě také jinde nevidí ale kombinuje prvky co tu jsou už dlouho a provedené většinou lépe .

    Při editaci neměním obsah o kterém jsem psal , sem tam opravím i/y sem tam dopíšu co mi ještě zbylo jako hořká slina na jazyce k tématu .

  • lito

    a co to má společného s originalitou? Jsi mentálně blbý? Už jsem ti psal, nech si to na hru roku.  Jsi naprosto iracionální a nevedeš správnou debatu. 

  • victor

    Močení ...litr moči a hláška o tom, že jsem se pomočil ...hmmm a hlubší význam a dopad na hratelnost  ? Neonové mohylky a muchomůrky super , dej mi lajk :/

    I v samotné hře nakonec musíš po nějakou dobu chodit bez PP , a já si na to zvykl ,prostě jsem VV utíkal kde to šlo a nezdržoval se s nošením zbraní ani nějakou extra péčí o PP a už vůbec jsem nepoužíval zbytečné granáty ....prostě věcí co ve hře jsou ale jsou neúčinné nebo prostě obtěžující a ve výsledku nic extra nepřinášející ( Žebříky a kotvy ...používal je někdo vůbec aktivně později ? Verze jedna ...verze dvě aha změna nic moc ....a o trojkovou verzi jsem se ani nesnažil i když jsem ji sem tam dostal. Výsledek jasný) .

    Klasická Kojimovina , hra nacpaná balastem který většina ocení , ale který vlastně nemá v hratelnosti žádný hlubší význam . Těšil jsem se na místnost Heartmana , doufal jsem v archív Monaghana ....ok asi bych byl ještě větší fanatik než se ukázal být sám Kojima , když už mohl pár místností nacpat popkulturními odkazy ....

    Kojima není Tarantino, aby člověk pokaždé našel detail , kterého si nevšiml a nebo objevil další promyšlené odkazy . Kojima umí uvařit dort Pejska a Kočičky a vy si ještě říkáte jak moc vám to chutná ... Ale mne u Death Stranding držel příběh , který se nakonec ukázal hodně céčkovým a ty mezihry ...kolikrát jsem si říkal tohle snad ne tohle tu je opravdu jednoúčelově a vcelku zbytečné ( simulace boxování ) ...

    Měl jsem výhrady k některým věcem okolo Metal Gearu ale tam to nebilo do očí tak jako v nespoutaném Kojimovi s Death Stranding...:/


  • Řešíš močeení, staminu, krev, pití, váhu, stabilitu, baťoh.

    Tak nad takovými vecmi jsem se rozplíval u Might and Magic VI to byl rok 1998....

    Vzkutku jak originální koncept v roce 2019😉

  • Derp_1337

    Z tebou zmíněných "originálních" her vyšel letos akurát Slay the Spire. Darkest Dungeon i Hand of Fate jsou starší hry.

    I ani ten Slay the Spire není nic přelomového. Karetní hry jsou s náma už dlouho. A v prakticky každém třetím RPG hře bojuješ proti nepřátelům pomocí určitých schopností. Ty schopnosti mohly mít určité podmínky za kterých se dali použít, šlo je různě kombinovat a taky mohly mít své cooldowny a nebo limit počtu použití. Dát ty schopnosti do formy kartiček není žádná revoluce.

    Samozřejmě se te hře podařilo celkem dobře vybalancovat své prvky a tak je dost svěží a příjemně se hraje. Ale to moc nesouvisí s originalitou.


    Jinak si myslím, že Death Stranding bylo relativně dost originální na AAA produkci. Podařilo se tam zkombinovat různé žánry v nečekaném poměru a taky přivedl neobvyklé herní mechaniky.

  • lito

    podle mě bys sis měl přečíst, o čem tahle anketa je. Jsi naprosto iracionální v této debatě. Tohle sis měl nechat pod nejlepší hru roku. Jo a přestaň pořád editovat. 

  • victor

    Kdysi jsem hrál Elite , pak Frontiera .... patřil mi celý nekonečný vesmír a já obchodoval abych mohl objevovat jeho nebezpečnější a hlubší zákoutí  ...


  • lito

    děkuji. Tak originalita už je samozřejmě hrát za kurýra. Neznám moc her, kde je postava kurýr. Neznám ani jednu AAA hru, která by ti dala možnost hrát za kurýra. Neříkám, jestli je to dobré nebo ne. Je to originální. Neznám moc her, které by ti dali takovou hloubku ve své herní profesi. Řešíš močeení, staminu, krev, pití, váhu, stabilitu, baťoh. Těch detailů je tam tolik, že jsem žasl. Za hloubkovou imerzi kurýra další bod pro originalitu. Neznám hru, kde by polomrtvé dítě v inkubátoru detekovalo nebezpečí. Další bod za originalitu. Neznám AAA hru, která by zcela ignorovala mainstream jako DS. DS je v základu odyssea a sonda do duše hráče. Obrovský bod za originalitu na poli mainstream AAA her. Mám pokračovat?

  • victor

    ViktorekCZ ;)  Na trofeje si nepotrpím , nahánět kamarády aby si koupili hru a já si mohl doplnit odznáček za pomoc kamarádovi v multiplayeru mi připadá jako těžký úlet do dneška :D

      Navíc stejně jako jinde , po skončení hlavní dějové linie nemám další motivaci Death Stranding dál hrát ...je co vozit , je co stavět a u většiny jsou ještě hvězdičky oblíbenosti které bych mohl vyplnit  ...ale proč?  Vylepšení brokovnice , třetí level obrané modifikace dodávky , druhý level štítů ? Nebo snad za nové hologramy a popěvky či dokonce bojovat jen tak za čepičky (pro novoubarvu ?) ....

    Od počátku jsem mohl mít zlaté brýle a obleček ...k čertu nepotřeboval jsem to až do konce a teď už to opravdu nebudu aktivovat :) 

    Hra dohrána , dojmy rozporuplné ,bonusy k ničemu .....další :/

  • lito

    můžu tě poprosit o PSnick, si prohlédnu tvoje trofeje. Než budu s tebou vést debatu, chtěl bych si ověřit, že jsi to hrál. 

  • victor

    Death Stranding jako adept na nejoriginálnější hru ???? ....V čem ? V tom , že absolutně nudnou a zbytečnou správu rozložení balíků po těle naštěstí mohu zvládnout jedním tlačítkem ? Tím že se zkombinoval klasický céčkový mysteriózní příběh "Ljuku jsem tvůj táta"  , a kde se všechny důležité NPC postavy dotýkají svým způsobem smrti se simulátorem čarování silnic ke kterým musíte nanosit/navozit materiál ?  Nebo snad tím že vznikla hra která do jednoho celkem hratelného celku kombinuje o samotě naprosto nudné mechanismy ?

    Slay the Spire ? ....opravdu je to tak moc inovativní ? Měli jsme tu Darkest Dungeony i Hands of Fate .... 


    Spíš mi ten výběr do kategorií tady připadá jako by hodnotil jeden člověk/bleskař co toho moc letos nenahrál a tak opakoval těch několik svých favoritů :/.....

  • Baba is you

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit