Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hrát sportovní hry je něco jako souložit s gumovou pannou. Některé zoufalce to jistě zabaví a budou vykřikovat, jak je to super realistické, ale s realitou to nemá nic společného ;)
    • PreidaQ
      Tak ti nevím, jestli se dá tohle vztáhnout obecně na celý sport. Kupříkladu takové šachy se na počítači velice často blíží šachům skutečným.

      EDIT: No koukám, že s šachami mě už stačili předběhnout výše.

      EDIT2: Technicky vlastně níže, kdyby se jednalo o jednu stranu.

      EDIT3: Ale technicky vlastně opravdu výše, co se týká číslování stran.
    • Jake to je hrat treba MMORPG?
      • Tak zrovna MMORPG dávají hráčům dost možností, aby byl zážitek ze hry velice blízky klasickému pen-and-paper RPG. Je jasné, že jsem lehce trolloval, ale prostě mě vždy pobaví ty kecy a hádky nad tím, jestli je realističtější FIFA nebo PES. Sportovní hry mohou tak maximálně simulovat zážitek ze sledování sportu v TV, ale s reálným sportem to nemá nic společného, proto to přirovnání :)
        • Tak to pobavilo. MMORPG jsou z 99% grind a honba za lvl / equipem. Roleplaying nebo spíš pokus o něj tam většinou bývá jen taková nouzovka, kterou iniciuje pár hráčů někde v chatu. Bohužel ze strany herních mechanik a vůbec vývojářů je roleplaying zapomenutá věc, kterou moc nepodporujou. Jedinou slušnou onlinovku s roleplayem co sem hrál bylo NWN, protože tam byly přímo nástroje pro pána jeskyně, který mohl kdykoliv komunikovat s hráči, měnit protředí a vytvářet dynamické questy...
          • Tilwaen
            Ad onlinovky s roleplayem, svého času ho poměrně podporovaly hry od Turbine, zejména LotRO.
          • homosexual_registered
            jé, grind. To jsme se oslím můstkem dostali zpět ke sportu: http://nhlguides.net/wp-content/uploads/2015/09/Grinder.jpg?d0fa1b
        • homosexual_registered
          a jaké to je hrát pen-and-paper?

          Neber mě zle, však já byl první člověk, co ti dal palec nahoru u toho kořenového příspěvku. Ale to neznamená, že bych nemohl rýpat. Zasmál jsem se, je to částečně pravda, ale půjdeš-li do hloubky a budeš-li to brát furt stejně chladně, s odstupem člověka, který fotbal radši hraje na trávě, než u LCD, zjistíš, že celé herní konání na celém světě je vlastně ponižující (skutečně ponižující?) forma ukojení touhy po něčem, čeho se nám nedostává ve skutečném světě. A proto: proti hráčům zrovna sportovních her nemůžeš říct ani popel.

          Zpravidla to jsou navíc lidi, co aktivně sportují. Alespoň z mé zkušenosti. *7*

          (Píšu v kontextu diskuze; já třeba rád hraju mutliplayerové střílečky, ale to neznamená, že bych tím kojil touhu po zabíjení [spíš touhu po akční kooperaci – a otázka jako bonus: jaká je čistá, rozuměj reálná forma reálné akční kooperace? Zajít si na lasergame? Paintball? Skutečná válka? Pak je vybíjení si choutek ve virtuálu naopak ctností a skutečná válka je pro the lowest of the low.].)
      • To je jako když v polích na czechteku osouložíš 10 samic, desátá dropne filcky a dostaneš spoustu zkušeností.
  • TheGGG
    sport to není nic pro mě, jediný který praktikuji je pojídání křidýlek v KFC a to možná ani není sport
    • Souhlas já mám taky nejradši pořádně drsný pohádky jako třeba warhammer, dark souls nebo harry potter.
    • Ještě vytrvale trolis v diskuzich na celkem vysoké úrovni. To by se myslím dalo počítat mezi sportovní výkony.
      • TheGGG
        to je spíš takový relax, abych vytrávil ty křidélka..
    • SalemCZ
      Tak to vypadá že už máme vy výběru útočníka na křídlo, z křídly už má zkušenosti *1*
  • Hnisavec
    súhlas..PES bol skoro vždy futbalovejší ako FIFA. V PES som mal vždy pocit, že som si ten gól sám vydrel, vo Fife, že to za mna dali štatistiky a AI.
    • Já mám zase pocit, ze by pro tebe bylo lepší místo na sektoru sk....
      • Já mám pocit, že jsi idi.t.
  • Suhlas s PES, skvela hra, minule rocniky som bol verny FIFA, ale teraz ma PES uplne dostal, svoju futbalovostou, grafikou, skvelym pocitom z hrania. Snad len tie licencie, ale daju sa stiahnut datapacky a sko fanusik Live som bol spokojny hned od vydania:-)
  • Mart9
    Kategorii sportovních her rozumím ze všech nejvíc, takže jsem na různá hodnocení háklivý a těžko rozdýchávám úlety jako je tato volba.

    Podle mě na úkor PES mělo být ve výběru NHL 17 a nej hrou FIFA 17.
    • Neprosto s tebou souhlasím. To ze tam neni NHL fakt nechápu. Hlavně kdyz letos to bylo nadupané obsahem. Ta FIFA si to podle mě určitě zasloužila vic.
  • dát za víteze pes, když letos jasne u všech fanoušku vede fifa, už hraničí s trollingem nebo umyslnym klikbaitem kvuli reklame *7*
    • SalemCZ
      to vede každej rok FIFA a neznamená to že je to po hratelnosti lepší hra.
      • myslel jsem skutečne futbalové fanoušky ultras, ne detičky
  • uplne chybi e-sport hry *13*
    • nepoznate vtip ani kdyby vas kopnul do kouli *9* asi bych mel doplnit Kappa aby ste to meli jednodussi
    • Je trochu rozdíl mezi hrou, která simuluje reálnej sport a hrou, která se shodou okolností sportem stane. Soutěžit se dá skoro ve všem. Dota sportovní hra fakt neni... ale simulátor profesionálního týmu hráčů Doty už by sportovní hra bejt moh, když tak o tom uvažuju.
    • Mart9
      To musí být pokus o trolling.
    • ?? Pokud vím, tak Dota není žánrově sport, naposledy co jsem to hrál, tak se tam ani nekopalo do míče, jde o žánr nikoliv o to, jestli se v tom soutěží. Jinak za mě je sportovní hra roku UFC 2 virtuální fotbal mě neba
      • Veskoslav
        A co šachy? To je taky sport;) Sport není pouze o kopání do "míče".
        • Sport je činnost zahrnující fyzickou aktivitu, proto se hraní her neříká sport ale e-sport, nebo chceš naznačit, že tvůrci nového aktualizovaného vydání oxford dictionary jsou banda neschopných diletantů? *7*
          • Veskoslav
            A někdo naprosto netuší, co je e-sport.....To je progaming chlapče, který vychází ze zkratky electronig sport.....Nebo co myslíš, že to e před tím sportem znamená? Mimochodem zjisti si, kdo v poslední době tvoří definice v tom slovníku. Mimoto i když není iDnes zárukou kvality, dej si někdy sekci ostatní sporty. Vedle jachtingu, juda atd. tam najdeš i šachy.

            A mě tak napadá. Co takové herní automaty, kdy tančíš na hrací ploše? A pořádají se v tom turnaje atd. Je to fyzicky naprosto šílené, máš tam určitá pravidla, není to o náhodě, mají dokonce i svoje asociace, sportovní týmy, trenéry, fanoušky. Takže i e-sport (což např. Korea a Japonsko v tomto pořádají i nějaké to svoje "MS") je klasický sport. Šach mat:)
            • veskoslav by sem zaradil i call of duty protože se v tom souteží tak je to podle neho sportovní hra, hold to je marný *7*
            • ano vím co je to progaming, jestli ti není přes 33, tak mi prosím neříkej chlapče, ano electronic sport, nikoliv sport ale "electronic sport" a celou dobu tady jde o to že sport jako žánr hry nesouvisí s tím, jestli je hra e-sport nebo ne *7* dobrou noc ty šach mate *1*
          • Já se kolikrát u BF1 MP zapotím víc než při běhání...
            Natož pak u takovýho Just Dance *2*
          • Za prvý, šachy jsou celkem psychicky a fyzicky náročný. Za druhý, šachy jsou oficiálně sportem uznané různýma asociacema už pěkně dlouho, takže to, co tvrdí tvůrci nějakých obecných definic z Oxfordu, je celkem irelevantní.
            • Ale e-sport oficiálně uznaný není, takže je to celkem irelevantní.
            • Je uznán olympijskou asociací.

              Bye...
            • Ano a ostatními asociacemi jako sport uznávaná není, takže se radši spoléhám na starý dobrý oxfordský slovník, než na to, co říkají neakademické zdroje. Třeba v Anglii šachy jako sport uznávané nejsou a proto na ně nejdou ani dotace, které jdou na opravdové sporty, ale samozřejmě že to jestli šachy jsou/nejsou sport se na internetu řeší dodneška. Podstatné je, že sportovní hra != e-sport ale hra o sportu, nechci se hádat, nakolik a podle koho je posunování figurek po šachovnici sportem, dobrou noc pánové
    • homosexual_registered
      e-sport je sport v externím slova smyslu.
      Virtuální fotbal, basket atd. jsou sportem v žánrovém smyslu slova. *11*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit