Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pro mě je příjemné překvapení, že ani jedna ze zmíněných her mě vůbec nezajímá. Celkově je k dispozici velice málo her, které by mě opravdu zaujaly, což jsem hodně rád. Mám aspoň čas na jiné věci a pro mě vhodným hrám mohu vyhradit mnohem více času, než by jinak bylo možné. Opravdu zajímavých her z mého pohledu vychází fakt málo. Díky bohu za to.
  • MickeyMutant
    Medaile je ve správných rukách. Nejlepší videohra musí splňovat takzvaný princip SRB (SSC v angličtině): musí být rychlá, barevná a musí se v ní hodně střílet. V článku vyjmenovaní kandidáti můžou třeba v jednotlivostech působit i o chlup líp, ale co se týče vyváženosti těchhle důležitých složek, je Overwatch jasný vítěz.

    Vezmu to popořadě. Doom snad může konkurovat zběsilostí akce a kadencí střelby, ale omezeně nudná paleta pekelně červené a fádně černé ho strhává z čela soutěže. Final Fantasy XV je japanofilská bizarnost, která nemá ani v jednom ze základních SRB předpokladů nejmenší šanci a Darkest Dungeon je 2D rozpohybovaný komiks, kde vám rychle nanejvýš zemřou vaši hrdinové a místo instantní zábavy přinesou do domu spíš nějakou duševní či pohlavní chorobu. V Dishonored se většinu času krčíte v koutě za květináčem a posloucháte cizí rozhovory. Úchylnost. Zrovna tak Dark Train - vlhký sen zastydlého vlakofila zažívající nejsilnější orgazmy při organizaci překládky papundeklových vagonů. Stardew Valley je sice ještě barevnější než Overwatch, ale o frenetické akci nebo terapeuticky blahodárné střelbě si může nechat jenom zdát. Navíc vypadá jako z časů, kdy poslední výkřik techniky představoval vlk chytající vejce. Owlboye nekomentuju, rozbolí mě oči pokaždé, když byť jen koutkem oka zahlídnu libovolný screenshot. Ve Forze Horizon pak člověk může soupeře maximálně vytlačit ze silnice*6*a Shadow Tactics je pomalá nostalgická podivnost pro herní důchodce.

    Je tedy zřejmé, že Overwatch je spravedlivý vítěz. Kdyby se každý místní fanboy zamyslel nad nevhodností svého favorita na medaili za GOTY, tak se mu snad i po tomhle výkladu musí konečně rozsvítit. Ať se chytne za nos a uzná, jak je ve skutečnosti jeho kandidát na zlato beznadějně nedostatečný.
    • To je ale bžunda!
    • V nekterych vedeckých kruzich prevláda názor, že vitez by se mel vybirat podle principu BBP (blbuvzdornapicovina), ale nevim jestli jde o zert nebo skutočnosť. Každopádne na OW by to sedelo
    • jamar28
      To je trolling, nebo si fakt myslíš, že hry roku by se měly vybírat pouze z akčních her, v podstatě skoro jen ze stříleček?
      • Fordzy
        Jasně že je to troll. To si tu první den?
      • MickeyMutant
        Princip SRB neoblafneš. Můžeš o něm vést spory, můžeš s ním nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti němu dá dělat.
        • jamar28
          Nic oblafnout nechci, mně se obecně zdá, že vybírat hru roku má asi podobný význam jako vybírat nejlepší jídlo na světě a spíš než na kvality těch her to ukazuje na počet fanoušků (ne že by tyhle dvě věci neměli nic společného).

          Spíš mě zajímalo, jestli to fakt myslíš vážně. Evidentně jo. Tak bych se snad jen ještě zeptal, kde se ten pošahaný princip vzal.
          • MickeyMutant
            SRB je termín známý jen mezi odborníky na herní žurnalistiku. Když se nějakého redaktora zeptáš, všechno zapře, protože si chrání svoje know-how, ale je to jeden ze základních principů, kterými se každá slušná redakce řídí.
      • *z barevnych a rychlych strilecek
  • Redakce volí velice dobře, super práce!
  • Polovina hateru Overwatche je jenom proto, ze ta hra se neda upiratit a vubec se k ni nedostali :) podle me je to prototyp moderni uspesne hry - je svizna,zabavna,casove nenarocna a pro vsechny. Muzes ji hrat 20 min denne ale i 6h - jiste stale tu jsou hry pro hardcore hrace ala DS ale je treba si uvedomit jake mnozstvi hracu jsou schopny zaujmut - to se neda srovnat..mam za sebou jestre treba Uncharted 4 nebo FFXV a ikdyz to jsou bezesporu kvalitni hry tolik me zabavit nedokazaly
    • Je to tím, že prostě nemáš vkus. Zeptej se místního arbitra vkusu Femta (nebo stačí krátká návštěva na konzolistovi). Pak ti vysvětlí, jak je Overwatch jen tupá klikačka, zatímco TLG, Uncharted nebo DS3 jsou hluboké a komplexní hry s přesahem, kde musíš neustále přemýšlet a mít IQ aspoň 120, abys to dohrál...
    • i kdyby šla upirátit nebo bych ji mohl mít zadarmo, tak bych ji nehrál. Tento typ her nehraju. Nebavilo mě ani CSko ani Unreal Tournament ani žádná jiná arénová střílečka. Nechci tvrdit, že je ta hra špatná, protože to prostě neumím posoudit, když mně tyto hry nebaví.
  • Co Uncharted 4? Hru jsem nehrál, ale celkově je letos nejoceňovanější hra roku. Nezasloužila si zmínku?
    • PanS
      Ne.
  • Dotaz: kde je "jednoznačný kandidát na hru roku" - XCOM 2?
  • Jednoznacne The Witness.
    Dalsi Indide a kouzelna Ori.
  • Hra roku: Zaklínač 3: Divoký hon - O víně a krvi. První místo Overwatch nemůžu posoudit - nehrál jsem a ani se k tomu nechystám... *5*
    • To co nabízí to DLC za prachy, nabízí každé korejské mmorpg zadarmo, možná tam dostaneš i zajímavější story, škoda že pořád nepochopili, že kvalita>kvantita...
      • To je možný, žádný korejský mmorpg neznam, tak se k tomu nebudu vyjadřovat. Ale na druhou stranu za ty prachy tohle dlc nabízí víc a kvalitnějšího obsahu, než leckterá AAA hra za plnou cenu.
        • souhlasím, toho obsahu je tam extrémně hodně na DLC a vlastně i na AAA hru, ale tak mám pocit, že se i díky tomu zapomnělo řešit kvalitu toho obsahu. O kvalitě obsahu už ovšem souhlasit nemůžu, tu kvalitu obsahu bych přirovnal k DA:I. Gameplayově je to navíc pořád úplně mimo a s RPG systém si nemůžou poradit od druhého dílu a je to už trapné, že tvoří RPG a neumí vytvořit funkční RPG systém. +- jim fungoval v jedničce, od dvojky to byla hrůza...

          Bavit se o nějaké GOTY v tomhle případě je naprosto ale naprosto mimo...
        • Jop, navíc "pořád lepší story než Dark Souls" *1*
          • když vezmu trojku DS, tak je to úplně na stejno, když budeš ignorovat story u obou her, o nic nepřijdeš...
    • Jako ne *15* To už raději Overwatch
    • Už by měl CD Projekt makat na Zaklínači 4, ať má tyhle ankety kdo vyhrávat *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit