Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Trochu rypava poznamka, ale kdyz uz je tenhle celkem kratky clanecek oznacen jako tema, cekal bych ze i pujde trosku do hloubky a trochu rozebere, v cem presne dane hry nesplnuji zakony zeme, proc prave tyhle hry a ne jine, jestli to ceka i dalsi hry s lootboxy podobneho strihu, jaky je vyvoj situace v dalsich zemich, ktere o podobne regulaci uvazuji/uvazovali a tak dale. Ale pokud to bylo mineno jen jako zprava, pak OK. ;)
  • snad je to prvni krok k zastaveni tyhle bordelizace ve hrach
  • Veskoslav
    No já asi začal s "gamblingem" docela brzo, protože jsme kupovali hokejové kartičky v balíčcích a nevěděli, co tam bude. Jednou jsem měl v balíčku kartu, co se dala v obchodě střelit za 500 Kč, balíček stál 15 Kč a měsíční kapesné bylo 50 Kč. To samé Magicky, Pokémoni atd. Všude, kde člověk nevidí, co tam je, tak je defacto gambling, ne?

    A proč tam není Dota 2 a další? To je další pseudopaskvil, kdy se zaměřili na nejvíce populární hry. Nic víc. Nic to nevyřeší. Mobilní F2P sr*čky jsou mnohem, ale mnohem větší nebezpečí. Ale to není vončo a někdo by musel použít mozek.
    • SalemCZ
      pokud jsem si všiml tak všechny hry kterých se to týká, tak že si ty hry musíš koupit.
      • Ale ty lootboxi ti nikdo nenutí alespoň v owerwatchi (zbytek jsme nehrál) můžeš jich získat hraním stovky a nikdy je nemusíš otevřít celé to klidně můžeš ignorovat a nebudu to mít žádný efekt na hru
        • Jack1947
          Přesně ale třeba cpát to do her jako je Call of duty WW2 mi příjde trochu hodně na hlavu navíc ( tam jsou i zbraně nejenom nějaké gay uniformy ! a ty si jinak získat třeba ani nedají).
    • To je něco jinýho morone. Tam je sběratelská hodnota a hlavně fyzická podoba.
      • Veskoslav
        V čem je rozdíl mezi tím, jestli máš virtuální sběratelský předmět nebo ten fyzický? Ano, na ten fyzický si člověk může "sáhnout" a nikdo mu je nevezme. Ale jedná se o princip a ten je naprosto stejný. Čistá náhoda.
        • Sám jsi si víceméně zkusil odpovědět. Nicméně vidím určitou podobnost mezi CS-GO skinny. Fyzicky existují jako 11100, ale s přivřením oka lehce podobnej systém. Mohu lidi ti svůj skin na kudlu jen tak dát..furt na tom nevidím ten gamble, ale jen tu sběratelskou hodnotu a nesoudím ted blizzárdí počin, podle mě stejnej pokus o sbírání kartiček proto se to bruselu nelíbí. FIFA by dle toho patřila do podobné kategorie hokejovejch kartiček, což je na předpokladu že si nekoupí každej přesne to co by chtěl založenej.

          Ten rozdíl mezi systémem hokejovejch kartiček a battlefront II přístupu je to na co narážím.
          • Brusel nereaguje na zlo jako EA battlefront II, ale podle mě celkem ještě neškodný pokusy o digitální hokejový kartičky.
  • MickeyMutant
    Blizzard? Adame, Blizzard?! To snad ne, to je nějaký omyl, pane strážníku. EA to má za velezradu, to je jasný, ale pro co Blizzard? Vždyť von byl přece tak vopatrnej.
    • nechapu co na ow je hazard dá se tam vše koupit za hrací měnu ..ale u cs skiny si nekoupíš za hrací měnu nebo jo ? a co lolk otam se tež kupujou box celkem na hlavu nechápu jakto že to nemá sw battlefron :X tady se měří dvojím metrem jak je v dnešní době zvykem
  • jindra.veliky
    To je krok spravnym smerem. Doufejme, ze si vezme svet z Belgie priklad. Meli to zakazat i v Call of Duty, tam je to jeste horsi nez v CSku.
  • Zrovna Overwatch my tedy jako gambling opravdu nepřijde ty věci z boxu jsou úplně zbytečné a hraním se dají velice snadno získat všechny. Navíc nemají žádný vliv na hru
    • jindra.veliky
      a skiny z CSka snad maji vliv na zbrane? Nemaj, ale je tam umele vytvorena hodnota a musis do toho cpat prachy za ktery ani nevis co dostanes.
      • to musíš i do hader na tenis, nebo použít tepláky. Někdo tě nutí ty prachy do toho cpát, nebo ta zbran jinak nestřílí? Nevím cs jsem nehrál od 1.6, tak bys to mohl ze svýho pohledu objasnit,
  • SalemCZ
    Otázka když je CS od 18, mělo by se jich to týkat teda taky? Ostatní hry jsou i pro děti, který hazard hrát nemůžou, ale u CS je to od 18 let.
    • no tak na prevádzku hazardu potrebuješ špeciálne povolenia a je tam potom aj isté zdenenie výhry, čiže ak by si vybavili licenciu na prevádzku hazardných hier a hráči by platili dane na základe trhovej hodnoty lootu, tak by ich tam samozrejme nechať mohli.
  • Nechápu proč chtějí zrušit lootboxy úplně. Stačilo by jen odstranit kupování lootboxů. Vždycky mne tak potěší, když v OW dosáhnu dalšího levelu a dostanu lootbox, ve kterém najdu legendární skin. Navíc při koupi pak člověk přijde o pocit, že si jej ,,vybojoval".
    • alebo by stačilo zakázať obchodovanie so skinmi a už by to bolo OK
      • Jack1947
        Což se v OW nedá obchodovat a co League skiny ty taky zruší daj zadara??
    • Ty je ještě otvíráš? :-) Já mám asi 160 neotevřenejch krabic. Už mě nebaví je ani otvírat. Co jsem chtěl jsem měl za ingame měnu z těch prvních. A většina "legendárních" skinů mě taky moc nebere.
      • Jack1947
        300+ here ne vůbec... jenom ty events až je nagrinduji.
    • Jack1947
      Mě už ani ne ale líbí se mi získávat sezonní lutboxy jen za hraní když nějací zoufalci koupí jich 100 a potom pláčou že nedostali vytouženou legendárku :D já si takhle nagridním třeba4 0 a potom když hra hledá zápas tak si je pootevírám postupně *5*

      Doufám že se to týká jen lutboxů které se dají koupit za prachy a ne těch co se získávají levelováním třeba v Paladins to takhle utly a maj jen za prachy a nějakej grindovací předraženej sešn špás( kterej si abych získal dosažené odměny stejně koupit budu muset ale jen za krystaly které získám týdením loginem do hry ;) to samé SMite ale od toho mám zase (475hodin klid - ono holt někdo špatně snáší kritiku že když ho ta hra nebaví tak ho nebaví asi ani život *1* )
    • Stačilo by přidávat do hry kvalitní obsah místo vymýšlení jak hráče (u OW navíc ty co už za hru zaplatili) ještě více podojit... Tolik úsilí a prostředků co dnes věnují herní studia do vymýšlení jak "nenápadně" prodávat z prdu kuličku bezcený digitální prkotiny to nemá obdoby....
      • Veskoslav
        Ano, zrovna Overwatch, který přidává všechno zadarmo, vymýšlí eventy atd....Proboha lidi jsou tupci a ty jejich král...
      • Marketing a psychologové mají bohužel víc prosotru než programátoři a na velké spoustě AAA her je to bohužel vidět hned jak utichne hype masírka a ti co se nechali zlákat na pre-order brečí.
  • Tak to aby zakázali i Kinder vajíčka, ne?
    • Vsak si ho zkus koupit v americe ;-)
      • Americké děti totiž nepoznají co všechno můžou sníst a co je jen na hraní. Ale Happy Meal jim nevadí, přitom tam je kolikrát zdravější sníst hračku a hrát si s nugetama.
  • Belgická herní komise - kdo to vubec je ?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit