Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Boze, boze, ma autor aspon tuseni, co znamena rceni "vzit na paskal"?
    • Já myslím, že má. Ale možná ty ne.
      • Paškál je velikonoční svíce, brali se k ní lidi aby podali svědectví, mluvili pravdu a přísahali na to. Vzít někoho na paškál - důkladně ho vyslechnout, vyzpovídat. Jestli přesně tohle dělá hra středověku už možná musí posoudit někdo kdo nemá závrať z Marsu. *4*
        • To je pěkné, že umíš používat google. Nicméně “brát si na paškál” se dnes používá mnohem volněji, takže tvá definice je sice správná, nicméně poněkud zastaralá.
          • Tak jsem teda použil google:

            Význam: kladení otázek a vyslechnutí, také s tím souvisí přísná domluva nebo pokárání; (hovorově) pokárat, zbít.
          • A ano, je vazne pekne ze umi pouzivat google. Protoze jenom hlupak ma pristup ke spravne informaci a presto trva na sve chybe.
          • A jak rozlisis, co je "volne pouziti" a co je "spatne pouziti", kdyz ne porovnanim s puvodnim vyznamem?

            A co je vlastne "volne pouziti"? Kdyz pouziju obrat, ktery nevim co znamena, abych rekl neco, co s tim obratem nesouvisi?

            Kdyz pouziju "kapnout bozskou" pro vytirani zadku a reknu, ze je to volne pouziti, tak co? Tak jsem samozrejme mimo, protoze vyznam ustalenych slovnich spojeni neboli idiomu je dan jejich puvodnim vyznamem a ne tim, kolik ignorantu je pouziva, aniz by tusilo jejich vyznam.

            Ty jsi asi ten typ, co napise "v lese jsem vydel samyci" a rekne, ze dnes se gramatika pouziva mnohem volneji a nejake pravidla jsou zastarale. Skutecne generace ignorantu.
      • Spíš bych se přiklonil k Radkovi. Jednak se na paškál berou/zvou lidé, těžko si můžu vzít na paškál historickou kampaň ze hry, i když přeneseně budiž, to by ještě šlo. Ale hlavně to dělám proto, abych dotyčnou osobu/kampaň *4* podrobil nějaké kritice, za něco jí "vyhuboval." Autor chtěl spíš říci, že se Ancestors Legacy těm historickým kampaním věnuje, nechce poukazovat, jaké mají chyby - když si je někdo bere na paškál, tak už spíš recenzent, těžko samotná hra.
        Ale čeština je krásná a komplikovaná, možná se mýlím *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit