Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • lito
    ještě že tu máme ten Epic. Steam bude nadále vyhlašovat nejhezčí krajinky a Epic je zakousne.
  • KamilZm

    Těch 30% není moc. Hranice rentabilnosti (čistě servisní náklady na servery, poplatky za platby, licence atd.) může být kolem 10-15%. Když se k tomu přičtu náklady na zaměstnance, údržbu/vývoj/rozvoj je to klidně dalších 10%. A zbývajících 10% zisk před zdaněním mi přijde OK na to, co Steam umí.

    Nesouhlasím v review bombingem starých dílů nebo prohlašováním "raději to upirátím" a překvapují mě Ti,co odsuzují 20-30% Steamu a adorují Epic, který s uživateli dle mě solidně vydrbává, když za stejnou cenu (mimo USA metro 60€) dostanou podstatně méně komfortu, jak u Steamu.

    Nebo má být Steam charita?

  • vaclav.pechacek

    Jak jsi přišel na to, že tenhle článek má kritizovat Steam? Upřímně by mě to docela zajímalo, protože to rozhodně není můj "nenáviděný" obchod. Naopak ho mám rád. Jediné, co mě napadá, že by tě k tomu mohlo přivést, je ten titulní obrázek Gabena, ale to je spíš taková malá legrace.

  • Murlock

    Mě úplně jímá hrůza když vidím ceny třeba K TW: Warhammer a podobným hrám. Jako základní hra za 15 éček a skoro 37 za DLC ve slevě, no promiňte.

  • To, že jsou někteří vydavatelé nenažraní ještě neznamená, že za to může Steam. Nebo alespoň, tak to z článku cítím. Například herní měnu do EVE nemusíte kupovat přes steam, ale zato občas na ni dá ten váš nenáviděný Steam slevu. Poslední dobou snad není týdne kdy by nevyšel z nějaké české redakce hate na Steam nebo promo na Epic. Úplně stejně tam můžete dát třeba hry od Paradoxu. Třeba CK se všemi DLC je taky pořádný ranec. Tady je alespoň výhoda steamu, že se vám to ukáže hezky pohromadě a víte co NEkupovat, oproti jiným portálům, která DLC prodávají zvlášť si to tady díky té konečné cenovce dole často rozmyslíte. (ještě nedávno ta konečná cena DLC šla zjistit až po vložení položky do košíku) a pak mícháte dohromady herní měnu do onlinovky, hru s bambilionem DLC (které mají cenovou politiku postavenou tak, že počítají, že brit nebude kupovat japonské vlaky) a ucelené balíčky herních studií, kde je několik desítek her. Tam to zase má smysl, protože občas jdou jako celek do velkých akcí, případně pokud již z balíčku něco vlastníte, tak vám to udělá lepší cenu.

  • A co přesně je s 30% za problém ? Až Epicu dojdou prachy z Fortnitu a začne ve své službě provozovat víc věcí jako strohej obchod, tak si taky bude muset ukrajovat víc a víc aby to udržel v chodu. Raději bych obětoval 15% což je třeba 100 - 200 za cenu toho, že si tu hru koupí daleko víc lidí a pak bych nemusel brečet na internetu jak jsou lidi zlí a že jim moje hra nestojí za stažení launcheru. :( 

  • schss

    CoD má jediné štěstí a to, že Train Simulator 2019 a DLC se musí kupovat odděleně. Jinak by ta částka ve srovnání s 29,99€ za hru + 3 331,52€ DLC (ve slevě) vypadala hodně směšně.

  • SalemCZ

    tak a 30% pro Valve

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit