Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • SimcaJB

     A Train Simulátor se všemi DLC za 3 331,52€ - 86 009 Kč jste si nevšimli?

  • Majkl

    Nejdražší věc na Steamu je samozřejmě Half-Life 3, v běžné nabídce pro smrtelníky ho nenajdete, musíte přímo za Gabem a ukecat ho z očí do očí a k tomu se pořádně plácnout přes kapsu 

  • Jako jistou specialitku bych přidal Rocksmith. 2014. Ke hře potřebujete skutečnou kytaru, dokonce se prodával i balík s kytarou značky Epiphone. Pokud si ovšem vybereme vlastní kytaru, tak je cena hry dána hlavně kytarou. Cena se pak pohybuje od cca 2000 kč do cca 46 000 000 kč.

    • K PC hrám potřebuješ PC, které může jít taky do statisíců, ale do ceny hry to nepočítáš.

      • Ne tak úplně. PC v tomto případě narozdíl od kytary není periferie.

        https://cs.wikipedia.org/wiki/Periferie_(technika)

        • Majkl

          to říkej mé zlaté kl´ávesnici s tlačítky vybroušenými z pravých diamantů 

          • Jo, tuhle odpověď jsem čekal. Jenomže Klávesnice je naprosto standartní periferie, která je potřebná pro jakoukoliv práci na PC tudíž se dá z nákladů odečíst. Zatímco kytara je potřeba jenom pro Rocksmith.

            • K tomu nepotřebuješ myš vykládanou diamanty, stačí myš za 100. Stejně tak na Rocksmith nepotřebuješ kytaru za 46 miliónů, tak si ji do nákladů na tu hru dá jen blb = ty. Na letecké simulátory si můžeš spolu s kniplem kvůli autentičtějšímu zážitku koupit rovnou celý boeing, taky si to nedáš do nutných nákladů na hru.

              • Reakce na příspěvek:

                Ale tady nejde o nepotřebné doplňky. Jde o esenciální periferii. Ke hrám si taky můžete dokoupit stovky DLC, ale hra jde přesto hrát i bez nich. I tak jsou v článku započítány.

                Cituji z článku:

                "zajímají nás jen a pouze hry, a to včetně bonusů, rozšíření a dalších periferií."

                Potom se dá říct, že nejdražší kytara na světě je něco jako nejdražší DLC,bonus,rozšíření nebo v tomto případě další periferie pro danou hru.

                Jednou z těch periférií je právě ona kytara. Ano, není třeba nejdražší, ale sám bych si jako zkušený muzikant nevzal nejlevnější.

                • Derp_1337

                  Reakce na příspěvek:

                  Ne, takhle to není. Článek zajímá jenom to, co jde koupit v jednom balíčku na Steamu. Ta vaše imaginární kytara za milióny nejde koupit na Steamu v jednom balíčku s hrou, takže se nepočítá.

                  • Reakce na příspěvek:

                    Jasné. Nicméně ta kytara není imaginární. Je to kytara "Gibson SG Eden Of Concert", jejíž cena je 2 miliony dolarů.

                    http://frontman.sk/node/1149

  • Well. Na steamu jsou mnohem dražší věci....simulátory.

    Např. všechny addony pro Train Simulator 2019, aktuálně i se slevami to dělá 3350 ojro (= 86500 kč)

    U leteckých simulátorů se nedopočítáte, protože do nich existuje tisíce addonů. Tak tedy, co tímto článkem chtěl autor říct?


    • Pethulla

      No všechny. Ono už je to podobné jako u těch leteckých věcí: spoustu věcí tam ani nenajdete.

      A když už jsme jsme u toho Flight Simulatoru, tak teď ve slevě je za 2700 euro, což ho řadí na pěkné druhé místo.

    • radim.zaty

      Je ti jasné, že mu tímto kazíš "vědecký výzkum", kterému obětoval celé odpoledne? :D

  • lito
    ještě že tu máme ten Epic. Steam bude nadále vyhlašovat nejhezčí krajinky a Epic je zakousne.
  • Murlock

    Mě úplně jímá hrůza když vidím ceny třeba K TW: Warhammer a podobným hrám. Jako základní hra za 15 éček a skoro 37 za DLC ve slevě, no promiňte.

    • jindra.veliky

      to uz je dneska normalni ver, po vydani vyjde spousta dokoupitelnych veci a nasledne se da treba ta zakladni verze i zdarma nebo za levno, jenze to je pak jak kdybys vlastnil 20% hry..viz. treba Destiny 2, R6, For Honor (ted v ps+),...

    • Záleží na tom, jestli cena odpovídá kvalitě. Samořejmě to je subjektivní. Třeba v případě leteckých simulátorů se jedno letadlo pohybuje v ceně cca 25-800 USD, opakuji, za jeden kus.

      Cena více méně odpovídá kvalitě, protože málokdo si uvědomuje, že na jednom letadle pracoval vývojářský tým klidně i 7 let. Počet člověkohodin na jednom stroji by se dal srovnat s mainstreamovými tituly, jako např. Frostpunk? Ty nejdražší letadla (500 USD+) jsou tak drahá kvůli tomu, že mají FAA licenci.

  • To, že jsou někteří vydavatelé nenažraní ještě neznamená, že za to může Steam. Nebo alespoň, tak to z článku cítím. Například herní měnu do EVE nemusíte kupovat přes steam, ale zato občas na ni dá ten váš nenáviděný Steam slevu. Poslední dobou snad není týdne kdy by nevyšel z nějaké české redakce hate na Steam nebo promo na Epic. Úplně stejně tam můžete dát třeba hry od Paradoxu. Třeba CK se všemi DLC je taky pořádný ranec. Tady je alespoň výhoda steamu, že se vám to ukáže hezky pohromadě a víte co NEkupovat, oproti jiným portálům, která DLC prodávají zvlášť si to tady díky té konečné cenovce dole často rozmyslíte. (ještě nedávno ta konečná cena DLC šla zjistit až po vložení položky do košíku) a pak mícháte dohromady herní měnu do onlinovky, hru s bambilionem DLC (které mají cenovou politiku postavenou tak, že počítají, že brit nebude kupovat japonské vlaky) a ucelené balíčky herních studií, kde je několik desítek her. Tam to zase má smysl, protože občas jdou jako celek do velkých akcí, případně pokud již z balíčku něco vlastníte, tak vám to udělá lepší cenu.

    • vaclav.pechacek

      Jak jsi přišel na to, že tenhle článek má kritizovat Steam? Upřímně by mě to docela zajímalo, protože to rozhodně není můj "nenáviděný" obchod. Naopak ho mám rád. Jediné, co mě napadá, že by tě k tomu mohlo přivést, je ten titulní obrázek Gabena, ale to je spíš taková malá legrace.

      • jinak teda moc nerozumím smyslu článku a co tady vůbec dělá.

        • vaclav.pechacek

          Je to článek pro lidi, které zajímá 10 nejdražších položek na Steamu. Hlubší poselství to, omlouvám se, fakticky nemá:)

  • schss

    CoD má jediné štěstí a to, že Train Simulator 2019 a DLC se musí kupovat odděleně. Jinak by ta částka ve srovnání s 29,99€ za hru + 3 331,52€ DLC (ve slevě) vypadala hodně směšně.

  • SalemCZ

    tak a 30% pro Valve

    • KamilZm

      Těch 30% není moc. Hranice rentabilnosti (čistě servisní náklady na servery, poplatky za platby, licence atd.) může být kolem 10-15%. Když se k tomu přičtu náklady na zaměstnance, údržbu/vývoj/rozvoj je to klidně dalších 10%. A zbývajících 10% zisk před zdaněním mi přijde OK na to, co Steam umí.

      Nesouhlasím v review bombingem starých dílů nebo prohlašováním "raději to upirátím" a překvapují mě Ti,co odsuzují 20-30% Steamu a adorují Epic, který s uživateli dle mě solidně vydrbává, když za stejnou cenu (mimo USA metro 60€) dostanou podstatně méně komfortu, jak u Steamu.

      Nebo má být Steam charita?

    • A co přesně je s 30% za problém ? Až Epicu dojdou prachy z Fortnitu a začne ve své službě provozovat víc věcí jako strohej obchod, tak si taky bude muset ukrajovat víc a víc aby to udržel v chodu. Raději bych obětoval 15% což je třeba 100 - 200 za cenu toho, že si tu hru koupí daleko víc lidí a pak bych nemusel brečet na internetu jak jsou lidi zlí a že jim moje hra nestojí za stažení launcheru. :( 

      • Mi prijde usmevny, jak vy dva mate zmapovany, kolik valve stoji udrzba serveru, zamestnanci, infrastruktura, ze presne vite, jakou marzi si maji drzet a jeste tech 30% defacto obhajujete :) to uz je trosku fanatismus, ne? :)

      • SalemCZ

        jenom jsem na to chtěl poukázat, já doufám že Epicu dojdou prachy co nejdřív. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit