Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Celý článek je neúcta a nevděk k osvoboditelům, k těm, co za nás položili životy. Jakož i ke všemu, co bylo našim předkům posvátné. Úcta k životu, vlasti a pravdivé historii, ke státním představitelům. Ničí se autorita rodičů i učitelů a všeho, co by mělo kladný vliv na výchovu mladého člověka a do všeho je zanášena lež. Takový morální úpadek neměl dlouho obdoby. Takto se můžem těšit, že budoucnost budou určovat jen samí hulváti či hlupáci. Viz znalosti mladé inteligence:

    http://email.tiscali.cz/showAttachment/Pavel_Matejka_-_Sonda_do_nitra_stud____kova_vedomi._Kdo_bude....mp4?attachHash=vlYuOSkR7KuGMLHGyEoXUn0MiGt3eiAHAMdQ0r%2BauabAw2hFpbcxistnRSMLgKu%2BDOwXF1xtUG9JYGK1MOZN2bCQPtl19hOZLAHPjAkcNSp2qP39qWq/1vzuK%2BWxw8qZOnwJu/gJSjLsNfBE5vVa2xVSuBB15iyhCLBdOViAk2enxvNsHON3s/vwMIyBbfyhS19yrxQ2WGvmxAr1sPQ0C7bAEd4RzBXcQo6WPVYdDzMsD%2B1qXhwUbmZs
    • Hulváti a hlupáci už sedí na Hradě *10*
    • ten odkaz nějak nefunguje sovětský politruku *1*
    • přéééésně, nebýt osvoboditelů z roku 1968 tak by jsme se dnes měli špatně jako Němci a ostatní kapitalistické státy které se už podruhé nechtěli nechat osvobodit.








      PCHE !!!
      • Dnešní Rusko nejsou naši nepřátelé, dříve bylo spojeno v bývalé SSSR pod vedením Komunistické mocné strany. Na to už "dešní" lidé zapomínají. Tak je to, jako i se vzděláním, kde je můj odkaz. Držte se prosím pravdy, už k vůli těm mladým, co je dnes ovládá záměrná nevědomost.
        Ještě pro úplnost: při osvobozování u nás zahynulo 140000 sovětských vojáků, ale jen 116 / slovy stošestnáct / amerických vojáků. Kdyby Sověti osvobozovali naši vlast jako Američané bombardováním /Plzeň, Prahu, Brno, Sintéziu v Litvínově a jinde /, při čemž zahynulo přes 4000 civilistů a bylo nejméně dvojnásobek raněných, tak by nás tu asi moc už nezbylo !!!
        • Neměl bys, pokud jde o osvobození, zapomínat ani na naše oběti (nečekali jsme jen pasivně až nás někdo osvobodí), ale ani na Poláky, Francouze a další, dokonce ani na ruské Vlasovce ne.

          Dnešní putinovské Rusko se ale samo rozhodlo, že my, tedy Západ a Evropa, jsme jejich nepřáteli (byť domnělými). Škoda, že tam převládlo to "mongolství" *9*
          • "Nikdy nezapomeňte, jak lehce jste svobodu ztratili a jak těžce a za cenu velikého úsilí a velkých obětí našeho a zejména sovětského lidu jsme ji dobývali zpět."

            Ludvík Svoboda
          • Přesně!
            Putinovské Rusko se samo rozhodlo, že my, tedy Západ a Evropa (zajímavá formulace), jsme jejich (nemělo by být "jeho"?) nepřáteli a okázale přisunulo své hranice co nejblíže našim vojenským základnám.
            Škoda, že tady převládla hloupost.
            • Agroteste, podle jaké dohody? Jen agentura JPP tvrdí, že se io tom někdo někde snad zmínil, ale na papíře? O tom jsem nikdy neslyšel.
              I když, Rusku je úplně jedno, že na papíře (Budapešťské memorandum) se k něčemu zaváže ... *7*
            • Ano, takového prohlášení se dopouštějí i "jestřáby" NATA: "Rusko se nebezpečně přiblížilo k naším základnám". Dle dohody se neměli americké základny přiblížit blíže než 1000km od ruských hranic. A kde jsou nyní?
            • Narážíš asi na NATO. Chtěl bys bránit nově obnoveným původním státům po rozpadu SSSR, které měly s velkým sousedem špatné a ještě horší zkušenosti, když dobrovolně a rády přijaly Západní ochranu ve formě členství v Alianci, jako pojistku nedotknutelnosti svého území?

              Myslíš, že by jim stačilo vykašlat se na Západ a uzavřít jen nějakou smlouvu - třeba jako Ukrajina, když se vzdala jaderných zbraní za záruku své územní celistvosti, kterou Rusko po pár letech porušilo?

              PS. co je zajímavého na tom, že my, tedy země koruny České, jsme součástí západu Evropy už přes tisíc let? Tedy od počátků naší státnosti. Nás mongolští nájezdníci neovlivnili , až na ty Štramberské uši *15* *15* *15*
  • Autor je kavárenský trumpeta.
    • alicia1
      Alenka z Tichcali, zasmrádlá pivní trubka z nějaké putyky, která potřebuje pořádně profouknout a propláchnout.
  • jsou to moji hoši *14*
  • Mou čast rodné Prahy branili Vlasovci a povstalci,ale osvobodit ji přijela Rudá armáda.
    Tam kde teď žiji se stalo že Německá armáda opustila vpořádku kasárna a 11.5. ji přijela zabrat Rudá armáda bez výstřelu.
  • Mne se libi, jak vsichni presne vedi, jak to v petactyricatem probihalo, ale nezazil to asi nikdo z diskutujicich.
    • mě se zase líbí jak v dobových záznamech z Prahy při návštěvě Dolfiho Hitléra desetitisíce pravých Českých vlastenců zkouší napřaženou prackou zda neprší a ještě u toho křičí hej z pytla.
    • Správně. Odteď se bude zkoumat pouze věk diskutujících, a kdo tu či onu událost pamatuje, bude se moci k ní vyjádřit. Ostatní budou držet h..bu. *8* Má to jednu drobnou nevýhodu málokdo se dožije víc jak sta let a to má ještě alzhaimra. Takže archivy, historické studie spálíme, jsou k ničemu a budeme pouze poslouchat a mluvit o tom co se stalo tak maximálně 80 až 100 let zpět......GENIÁLNÍ.... *7*
      • Vsechny zrostredkovane iformace mohou byt, a velmi casto jsou, ovlivneny momentalni poitickou situaci te ktere doby. Proto bych byl velmi opatrny v prijimani jednoduchych definitivnich zaveru. Zadna udalost neni uplne cerna ani uplne bila. Na to drive nebo pozdeji prijdete.
        • Fakt???? To jsem opravdu netušil..... *6* odteďka místo studia různých pramenů i navzájem protichůdných při snaze o poznání pravdy, raději nebudu studovat nic abych neskočil někomu na špek. Co neuvidím na vlastní oči tomu neuvěřím. Takže druhá světová válka nebyla, páč jsem ji nezažil. Dvojčata v Ňůjorku nespadly poněvadž jsem to neviděl....nalhat mi může kdokoli cokoli.....
  • škoda že TI rudí se nezastavili na někde u Humené, mohli by si dnešní TI ušetřit si plno psychodiagnoz , anebo by tu prostě nebyli ! *8* *1*
  • Jak to tady čtu, tak to vypadá, že Američani uzavřeli pakt s nacistickým Německem, obsadili Polsko, napadli Finsko ........ a pak rusové nakonec osvobodili Plzeň i Prahu a bureš s manem je vítali na staromáku 9. května 1945. 29 let po sameťáku se národ zbláznil
    • Livie, říkal jsem ti, když budete dělat ty mejdany dozorčí rady ČEZu při braní tantiémů a jiných odměn, nehul aspoň u toho tu trávu. Pak fakt vykládáš kraviny...jak já potom před novináři vypadám?????
  • Tohle psal blb a samozvaný historik, ukrajinský front se nejmenované podle toho, že se skládal z ukrajinců, ale že postupoval z toho směru
    • To s tím Ukrajinským frontem je skutečně pitomost, byli v něm všechny sovětské národnosti. A právě pro to je divné, že Nočním Vlkům a jejich místním příznivcům děsně vadily ukrajinské vlajky ... mohli se z nich po ... *1*
  • Pěkný a vyvážený článek. Jen bych doplnil k těm "osvoboditelům", tady k nám na severu přišla polská armáda, což se vzhledem k napjatým vztahům mezi Moskvou a Varšavou, taky někomu vůbec nehodí (třeba poslanec Foldyna na to při projevu v Rabštejně jaksi "pozapomněl").

    PS. "osvoboditelům" píšu v uvozovkách, protože tanky rudé armády dorazily do již svobodné Prahy. Naštěstí jsme se z velké části osvobodili sami (i za pomoci různých skupin, od Francouzů, až třeba po Vlasovce), takže osmého května slavíme Den Vítězství a né nějaké pasivní "osvobození" jako za socíku ...
    • Také já zcela souhlasím s obsahem článku a s pisatelovou reakcí pod krycím jménem Čech.
  • bože ta fotka, to je jako z nějaké parodie na osvobození *15* *15* *15* ti rusáci jsou kvalitní komedianti

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit