Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • pěkné kecy. Učitelé si ho pochvalují, protože je jim to pohodlné ale znám hodně rodičů, kteří na to nadávají.Tady na škole ho taky vyučuj. I když by si mělo dítě vybrat, kterým bude psát. často jsou donuceni, aby psali tím comeniusem. A rodiče jsou do toho taky nuceni. Viděl jsem to písmo jak tím píšou ve druhé třídě.Ano. je pěkné. Ale jakmile jim vezmete pomocnou linku, tak je to pěkná prasárna.
  • Domnívám se, že si učitelé tiskací písmo pochvaluji ze své pohodlnosti. Mají to jednodušší, než děti učit různým kličkám a tvarům, které jsou náročnější, než tiskací písmo. Přál bych si, aby se psané písmo učilo i nadále, protože je mnohem osobnější. Proč si "reformátoři" myslí, že tiskací písmo je rychlejší, než psané, to ví snad jenom bůh. Skupinka "reformátorů" si zřejmě chce postavit pomník, bohužel ne na pevných základech.
    • Souhlasím. Jsem učitelka na 1. stupni a zavedení tohoto písma považuji za velmi nešťastné. Ve třetí třídě se k nám přistěhovala dívka, která se učila Comenia Script a byla to hrůza. Všechna slova bez mezer, nebylo poznat, co je velké a co malé písmeno, text nečitelný, tempo pomalé. Pracně se sice naučila psací tvar většiny písmen (podotýkám, že dobrovolně), ale není je již schopna plnohodnotně zapojit do psaného projevu. Nejhorší je, že svůj handicap už nejspíš nedožene. Proto to považuji za experiment, na kterém je pozitivní pouze fakt, že si někdo mohl "namazat kapsu". Rozhodně to však není v zájmu dětí.
      • Zrovna dnes jsem Ve vlaku koukal na nějakého člověka v saku(ja jen že asi ne delnas) jak si píše ručně poznámky tužkou. Samozřejmě že takhle rychle není absolutně možné psát tiskacim. Sice jsem to nezkoušel přečíst, Ale už z dálky je poznat co je mezera mezi slovy například... Jo a psal si na pojištěný papír z druhé strany, takže papír bez linek a v pohodě ty písmena drží linii.
        I kdyby nakonec člověk psal tiskacim, tak ten co se neučil psací má hendikep.
        Navíc teď už se ustupuje z krasopisu, takže děti už ani výuku psacího ve školách neprozivaji, což je dobře, Krásné písmo je spíš odrazem osobních estetických preferenci a hlavní je čitelnost písma... aby ji po něm ostatní přečetli.
        Co bych naopak zavedl je psaní na stroji všem deseti jako povinný předmět na druhý stupeň základky... Tak 8. A 9. Třída.(dva roky by mohli stačit) v moderní době mi to přijde jako základní dovednost pro život velmi potřebná.

        Jak se píše v článku, že budou dospělí co nepřečtou psací písmo, to si ani neumím představit, bych si připadal jako negramotnej.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit