Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zajímavost:

    Během II. světové války pracoval Dirk Bogarde, který ztvárnil genpor. Browninga, v britské zpravodajské službě. Do Arnhemu byl poslán Bernardem L. Montgomerym.
  • V klidu

    Tento film docela v klidu,ale je hodně dlouhý takže když se na něj podívate ráno dodívate se odpoledne,ale je fakt vkliu doporučuji vidět,už jen proto,že tam nehrajou žádní nováčci,ale dobří herci.
  • Úžasný válečný film

    Příliš vzdálený most /1977/ -

    Předevčírem jsem úplně poprvé shlédla tento již skoro 40 let starý válečný film. Nejdříve jsem se lekla délky filmu, ale musím říct, že toto je jeden z mála filmů, kterému velká délka vůbec neškodí, ba naopak - snesla bych i o pár minut navíc. Děj mě doslova přibil k židli, už proto, že tam hrálo spousty známých (oscarových) herců, kteří podávali opět úžasné herecké výkony. Film nenudí, stále se něco děje (bojové akce, drama, chvílemi probleskuje ve filmu i typicky mužský humor což bylo velmi osvěžující - s "babama" zkrátka taková zábava není) a co mě asi zaujalo nejvíc, ne vždy to probíhalo dle plánu s pozitivním výsledkem, vlastně konec nebyl vůbec pozitivní (to je prostě válka), zatímco u většiny válečných filmů jsem spíše viděla pozitivní konec (pro hlavní hrdiny), takže pro mě to bylo také takové malé překvapení na závěr, i když ne pozitivní. A musím ještě napsat, že na to, že je to cca 4 desetiletí starý film, je natočen velmi realisticky a precizně - dokonce se mi to líbilo více než Spielbergův Zachraňte vojína Ryana a to je už co říct. Zkrátka při sledování jsem měla pocit, že jsem se přímo ocitla ve válečné vřavě, byla jsem toho součástí, což se mi u válečných filmů neděje. Myslím, že tento film je právem označován za nejlepší válečný film v historii filmu. Hodnotím 10 / 10.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit