Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Známý kydač hnoje, Kalousek Miroslav zas přidal na netu neotřelý komentář.Lidi jej zavalili vděkem a skvělými nápady.Ať se nyní zabalí do tibetské vlajky, nebo ať si udělá roušku právě z tibetské vlajky.Je ta nejvhodnější doba.Vsadím se, že řada lidí by mu moc ráda osobně zatleskala. Nejlépe o jeho pravé, nebo levé líčko.Věří se že Hřib, pirátský primátor nosí přes hlavu slípy. Svoje vlastní!

    • vidíš jak si tupej i slipy nebo rouška z vlajky může být hranice ochrany pro druhé a u ostatních pro tebe .Jojo  tupouneokoune alias rodrigo.Teda kalhotky od milenky max 10 min starý vyvolávají i jiné touhy , 🙂ale budeme zdpovědný k příštímu životu tak holt to odsunem.

    • Ideologicky závadné roušky nebrat !!! Hřibovští agitátoři se nevzdávají. Ale kde vzít ty ideologicky nezávadné roušky ?

  • josef.chmela

    Je zajímavé, že tuto pandemii zvládli a zvládají nejlépe zaostalé, nedemokratické země s totalitními vládami jako je Čína a Rusko.

    Tzv. "demokratické" země jsou na huntě a totality jim musí pomáhat. A že jim to teď nevadí, ta strašná totalita.

    Nechte se vycpat se svými věčnými kecy o lidských právech a demokracii, vy DEMOKKRATI.

    • nemá vyhráno nikdo , teda je to pro nás blbé , ale nejvíc z toho těží životní prostředí - Země jako taková😉


  • Z Kyjeva dnes v 11:00 vyletěl obří letoun Ruslan do Číny pro 106 tun roušek, respirátorů a testů na koronavirus nového typu, které dopraví do Česka.

    Skoro by mě zajímalo, jestli panu Jeglu a panu Janákovi nesmrdí tato humanitarní pomoc od  soudruhů z komunistické ČLR. A jestli se nestydí za to, že patří mezi ty, kteří nejsou schopni to zorganizovat, zařídit a vyrobit v Česku.



    • Jo  - Čína nejdřív zámoří celý svět nebezpečným virem a potom si hraje na spasitele v dodávkách zdrav. materiálu, který nebude zdarma, spíš naopak...

      My poslali Číně materiální pomoc zdarma a od nich ji budeme kupovat...

      A za takovou pomoc hradní děkuje...

      Kdyby vláda nezapsala, mohly se už dávno kvalitní roušky, desinfekce, respirátory vyrábět u nás...

      • Zase asi napadený nick. Tohle přeci myslící osoba nemůže myslet vážně. 

        Dovedu si představit ten jekot stejného individua, kdyby vláda byla "bdělá" a utrácela miliony korun za nějaké respirátory, nebo nařizovala nějakou zvláštní výrobu tak kolem 10. února.

        To by dostaly hlasivky zabrat, že ano? Dneska jste všichni velice moudří.

        Až se to všechno zvládne (i díky Číně a vládě) - budeme moudří všichni. 

        • ...kdyby byla vláda "bdělá" utrácela by milióny...

          Protože bdělá nebyla, utrácí miliardy...

          • No, když myslíte. Hesla jsou to pěkná.

            Jak nazvete vlády ostatních evropských zemí, kde jsou stovky mrtvých?

            Co takhle v tomto světle říct tomu nenáviděnému slovenskému velkouzenáři velké děkuji? 

            Ale některé věci jsou nad síly, že? 

            • To nejsou hesla, ale fakta...

              Poděkování není nad mé síly - je-li za co...

              Poděkování patří hlavně těm, kteří s virem bojují "v první linii" a jde také o jejich zdraví...

              Ostatně velkouzenář by měl být v karanténě...

              Za nedodržení karantény je pokuta 3miliony Kč...

              • Reakce na příspěvek:

                Asi nemá smysl se snažit o konstruktivní debatu. Opravdu bych Vám nepřál být tak týden v Itálii. Fakt ne.

                To by lidé Vašeho typu tamního premiéra, pana Conteho nejspíš lynčovali.

                Kde končí zloba a začíná rozum? 

                Nejspíš je toho na Vás asi moc. 

                • Reakce na příspěvek:

                  Ale se mnou žádná zloba necloumá...

                  Debata s Vámi, Jindřichu, skutečně není možná, protože prohlížíte fakta...

                  Budete-li se ptát jaká - zkuste se zamyslet, třeba se Vám rozsvítí...




      • josef.chmela

        To samé se dá říci o amerických teroristech. Zamoří svět nebezpečným virem. Vznikne pandemie a pokles produkce. Z obavy celosvětové recese investoři nakupují US dolar, který následně posiluje a USA, které jsou převážně dovozovou zemí, jsou vysmáté jak mají všechno levné a jak vydělávají.

        Je to zjednodušené ale pro zdejší jednoduché opoziční pisálky je to srozumitelnější. Mám ale obavu, že tomu stejně neporozumí. Ale to mi vůbec nevadí, já takové lidi stejně přehlížím.

    • Pavel.Jegl

      Humanitární pomoc?

      Metaforicky a cynicky se dá říct, že čínský režim k nám hodil virovou bombu. Teď nám posílá obvazy na zranění, které si nechal dobře zaplatit...

      Myslím, že není potřeba to rozvádět, Toscali.

      (Tím nepodsouvám Číňanům žádné špatné postranní úmysly. Je to pro ně prostě dobrý byznys s čínskou nákazou.)




      • Pavel.Jegl

        A k tomu, pane Chmelo. tvrdá data a čísla:

        EU posílá Česku 27,8 mld korun pomoci. Je to ze společného měšce, do něhož jsme přispěli, takže čistý dar bude někde kolem 27,5 miliardy.

        Čína prodala Česku ochranné pomůcky 3 miliardy kaček.

        Co je podstatné a z čeho nejsou lékaři šťastni. Letadlo s čínskou zásilkou neobsahovalo respirátory kategorie FFP3, které jediné chrání před viry.

        (Před dvěma týdny jsme do Číny odeslali pomoc zdarma - vrácena.)

      • Pane Jégle, myslím, že jste v zásadě rozumný člověk. nenechte cloumat svým majestátem nějakými levnými prohlášeními.

        Celá krásná Čína se na nás také může zvysoka.......kdyby jim bylo všechno jedno nebo by šlo jen o obchod. Ty pomůcky by prodali klidně i jinam a někomu jinému.

        Nebo je přinutíte Vy a pan Hřib? Podsouváte Číňanům jen samé dobré úmysly, pravda. 

        Pokusme se být věcní. 

        • Pavel.Jegl

          A oni ty pomůcky neprodávají jinam? Neprodávají je snad Itálii, Řecku, Rakousku...?

          add: Omlouvám se, Jindřichu, ale včera jsem vás na několik hodin omylem zabanoval, protože jste se ocitl ve vláknu se šmejdem, který v diskusi nabízí 'výhodný výdělek'.  Prosím vás i všechny ostatní, aby nabídky tohoto typu nekomentovali ve stejném vláknu. Komplikuje to jejich odstranění.

          • Nic se neděje pane redaktore, ani jsem to nepostřehl, protože valnou část dne trávím rozvážením pomůcek pro seniory a invalidní spoluobčany. 

            Je moc dobře, že alespoň Číňani jsou schopní v tuto chvíli prodávat to, co je nezbytné pro zachování životů a zdraví. Je toho pořád málo. 

            Budu moc rád, když mimo nich to budou brzy USA, Německo nebo třeba EU. jenže to bych se asi načekal. Tam si z toho zatím bohužel dělají jenom legraci. Viz. Francie.

            Na filozofování bude asi víc času, až nám společně nebude nic hrozit. 

            Přeji všem na Tiscali zdraví. Na politiku dojde potom.

            • tak se chraňte ochranými brýlemi , nosit jakékoliv ochrany zraku je důležitější než stanné právo . Možná si to ještě pamatuju z té ochrany proti ZH  , ale ona kapénková nakaza připomíná aerosol a jeho fungování při proniknutí do organismu.Jo to mi bylo 19 zvracel po 10 km do OM10 a komunista v Číně když řek slovo zisk tak ho popravili .

              • Reakce na příspěvek:

                Děkuji, chráním se, jak jen umím a dovedu. Vám přeji také všechno dobré

                • Reakce na příspěvek:

                  Na mně už zas tak nesejde , já už něco vypil a odžil ,ale jsou tu mladší a moje děti .Tak se držte a na zdraví , to vyhrajem !!!Kdo nenosí roušku není Čech🙂🙂🙂!

      • josef.chmela

        Je zajímavé, že vám vadí busines z východu ale 8x předražené roušky z USA vám nevadí.

        No jo, nezávislý závislý pisálek nemůže nikdy překročit svůj ideologický stín.

      •  Ta nákaza byla spíše  určena Hongkongu a ono se to vymklo , ale dost věcí sedí i když je to velmi odvážná spekulace a radši bych to nešířil .Taky se může stát že soudruzi v Číně rejžujou a zapomínaj na vlastní lidi , v takovém případě se může jednat o komunistické aristokraty versus bolševický lid toužící po změně , až si to uvědomí .Prostě nasra.á většina držená panstvem zatím jakž takž v klidu , stačí aby mělo problémy nějaké děcko vlivného , shopného generála a půjde s těmi lidmi i armáda tak je po  oligarchii a změna je tu, ale to jsou jen spekulace.Nedovedu si představit takové "dálně východní jaro"

        • josef.chmela

          Ta nákaza byla určena takovým trolům jako jsi ty.

          • neva normálně je to chytlavý ale ne smrtelně víš ochmelíku a pak možná dokonce bude i imunita .Takže počkej času a možná se dočkáš  ,já ti ji i přesto žes trotlíktrol nepřeju a když tak se brzy uzdrav at si mám s kým psát když budu sedět doma 2 měsíce.🙂Tak odvahu není konec světa , to sluníčko nad náma a čistá obloha už pracuje víc než chemičky světa , každý tvoreček když dostane pořádnou dávku slunečních paprsků zhyne , pozor vyjímka - jen jeden druh leze do solárka pro rakovinu a ještě za to platí😇

    • zařídit , vyrobit v Česku - on má novinář tyhle pravomoce ?Není náhodou od toho ten eštébák , team na PR  a sát dotace to mu jde , ale roušku nechat vyrobit na území Česka to je nad jeho síly.

      Jestli  dobře čtu tak k obr prů.eru spěje Londýn a Berlín .To může být tóčo o jakém se ani nezdá a vypadá to že ta potvůrka nejvíc nakazí když ještě nic nepoznáte .Snad to nebude takové IG Farben naopak .Ani domyslet kdyby to mutovalo tak jak je to nakažlivé , jak by se hodily ta data z Číny , zatím pro nás jsou alespoň data z Itálie , v ČR to asi nebude tak zlé ale i Italský scénář nelze 100%vyloučit.

  • Nějak nám v té záplavě koronů zapadlo včerejší výročí, kdy Adolf Hitler stanul na Hradě. německá okupace se nehodí. Kurva hoši Guttentag.....

    • Pavel.Jegl

      Ano, tohle nekulaté výročí jsme pominuli, stejně jako nekulaté výročí, které si dodnes se slzou i jiskrou v oku připomínají Rudá Marta a společenstvo srpu a kladiva u hrobu Klementa Gottwalda (25.2). Omlouvám se za obojí opomenutí. Do svidanija, Jindřichu.

      • Já rozumím docela obstojně česky, pane redaktore. Děkuji. 

        Nebo ten rádoby ruský pozdrav něco znamená? Tak trochu kopaneček do kotníku? To tedy neděkuji. Hezký večer. 

        • Pavel.Jegl

          Omluvám se za 'kopaneček', nebyl na místě, přepískl jsem to. Byl jsem včera přetažený, zařizoval jsem hafo věcí, k tomu jsem si nešika popíchal prsty při přišívání gumiček k rouškám, a tak jsem zbytečně vypěnil. Pevné zdraví, Jindřichu.

          • I Vám přeji jen to dobré pane redaktore. Držte se. Držme se společně. 

      • Bych se  držel názoru toho pána s doutníkem , ano komunismus je svinstvo ale na nacismus nemá.Zejména v kultuře je dnes vidět jak se NĚMECKÝ NACISMUS zlehčuje a odsun byl stejný zločin prý jako okupace , škoda že pamětníci vymřeli a v Německu jako by se rodili jiní , co pamatují ty" statisíce" mrtvých při odsunu a naše média jako by jim ještě lezla však víte kam.

    • Bude to asi tím, že Adolf Hitler je téměř 80 let pod drnem a národ má trochu jiné starosti.

      Prostě se teď zajímají o sajrajt z komunistické Číny který ohrožuje jejich zdraví a zdraví jejich blízkých.

  • Závidět Číně, že po překonání nákazy a někteří se nestydí tvrdit, že drakonickými způsoby, může jen nemyslící demment. A závidět Číně, že nyní prodává prostředky proti tomuto viru může opravdu jen duševní chudák. Stačí se podívat co udělal náš "spojenec" Amerika. Zakázala jakoukoliv pomoc státům v Evropě.


    A co dělá náš další údajný "spojenec" Německo? Krade naše dodávky pomůcek, které jedou přes jejich území. Němci klidně nechají celou Evropu vychcípat, hlavně že se pomocí našich pomůcek zachrání.

  • Trochu mi v těch katastrofických zprávách zanikají informace o lidské podpoře a solidaritě. A není jí málo. Nebo se to nehodí?

    Nevyjadřoval jsem se v minulosti laskavě o hospodských v Praze, ale teď se trochu hanbím.
    Pokud restauratér, majitel hospody pozve lidi ve službě veřejnosti na občerstvení zdarma, pokud pošle jídlo lidem, kteří jsou kvůli nám v jednom kole, potom před takovým člověkem klobouk dolů. Já, bezvýznamný jedinec moc děkuji za takový příklad a konání. 

    Nemusí to dělat a udělá to - za své a ze svého. 

    Myslím, že právě v této chvíli (a skoro bych řekl, že bude hůř) je potřeba takové aktivity sdílet veřejně, protože ne každý se chová jako ho.ado a chystá se rabovat regály (především s chlastem, čehož se asi také brzy dožijeme). 

  • Vývojové trendy, resp. tendence koexistence člověka a koronaviru jsou znepokojivé. Koronavirus si stále více roztahuje faldy. Letošní rok bude pro evropskou civilizaci průlomový. Opatření proti koronaviru na úrovních národních vlád posílají jasný vzkaz neschopným bruselským eurohujerům a vystavují vysvědčení von Leyenové, která jako předsedkyně EK je nesmírně aktivní ve vymýšlení nových absurdit, ale v řešení nejnaléhavějších problémů současnosti je EK žalostně neschopná. 

  • Vždy když mne bloknou vím že jsem řekl bolestivou pravdu.

  • Poslední dobou nějak postrádám bojovné výkřiky proti zlému Rusku. Všude jsou všechny možné informace, ale o Rusku ani zmínka. A právě teď by režimní agitátoři měli vytáhnout bojovou zástavu a vyrazit do útoku, jak je možné, že zaostalé, primitivní, hladomorem strádající Rusko navíc sousedící s Čínou má všehovšudy kolem 250 nakažených což je neporovnatelné se zbytkem světa. Bude to jistě projev totality, diktatury a zlých bolševiků kteří prostě potlačují lidská práva  Ruských občanů. Zatímco zbytek světa se může svobodně a demokraticky nakazit, zlí ruští bolševici toto demokratické  právo svým lidem upírají. A nebylo by ani od věci kdyby západní konspirační teoretici rozvinuli své fantazie, že za celou pandemií bezpochyby stojí Rusko, které dozajista infikovalo Čínu a zbytek světa a sami na nemoc byli pro jistotu připraveni. Myslím že by milionový chlívek, člověk v plísni a další organizace měly vyrazit na tažení za práva ruského lidu rovněž svobodně a demokraticky se nakazit.SMRT BOLŠEVISMU....😯😉

    • Bohužel těžko říct a statistika Ruska stále vykazuje znaky SSSR a možná jejich štěstí v neštěstí je že je bez víza nikam nepustí a v každém případě devizou jsou ohromné vzdálenosti , takže na Sibiři zatím bezpečno pak může onemocnět půl vesnice a začnou se léčit samohonkou a kolonka umrtí bude standartní muž 50 let zemřel na chlast.To je uskalí statistik .Vlastně systém kdy musely mít bumážku z vesnice do vesnice , může být zaveden za týden v Evropě.Faktem je že tohle nikdo nečekal ani ve snu , a furt je mi líto Itálie ta je první a data se netají  , ale mi si vedeme dobře .

      • Jo tuhle studnici "moudrosti" jsme tu potřebovali.  😀 Přesně to nám chybělo......

        • tak to nečti🙂a nereaguj🙂

          • To bys musel začít u sebe a nereagovat na mne....😉

            • 😉

      • josef.chmela

        Ty budeš v kolonce: "zemřel na hloupost".

        • věkem a stejnou kolonku i tobě🙂 , v každým případě nerad v kolonce na hloupost někoho jinýho

  • Je to předčasné , 

    kolik Evropanů při dnešní znalosti by dnes poslalo humanitární pomoc Číně a na svůj úkor?To jen tak mimichodem když tepete to USA , 

    chtěl by se dnes někdo z Evropanů odstěhovat do velkého města v Rusku ?, kde se to pravděpodobně čeká , při úrovni jejich zdravotnictví a pod.

    Jeli by jste na dovolenou do Wuchanu i kdyby Vám ji zaplatili neb podle zpráv již soudruzi v Číně vše překonali?

    Jestli bych dnes schvaloval pomoc na státní úrovni tak bych pomohl Itálii a Španělsku a snad jim pomůže to slunce a to nejen v duši.

    Pokud jsem dobře čet tak ta c19 už tak trochu mutuje , tak s těma antivakcínama by to mohlo být jak s tou hrabankou v lese pro nové kmeny , no ale nechám to na těch co tomu rozumí a je to jen úvaha.

    • Kdopak by si vůbec dovolil kritický pohled na USA?  Vždyť je to náš spojenec.😀

      Myslím, že brzy budou mít problémy nejen USA, ale i v Rusku. Nepřeji to ale vůůůbec nikomu. A nikde na světě. 

      • Hlavně budou mít informace z Evropy možná zkreslené ale z velké části pravdivé a jak s nimi naloží nechte na nich obě země jsou dost bohaté a silné .

        Absolutní blbost bude když se řádné informace a následná péče dostane jen úzkému okruhu občanů a to na obou stranách .

        Doufám že mi tady zase nebudou nadávat do bolševíků - bude platit že vyléčený nemocný a zdravý - bohatý těžko bude žít mezi chudými nemocnými , spíš si tipnu že by radši žil mezi zdravými chudými i kdyby měl o to svoje bohatství přijít.

        • To víte pane Martinko, že nechám, nic jiného nám ani nezbude.

          No a že Vám budou nadávat do bolševiků? To jste si ještě nezvykl, že když někomu dojde rozum, tak jiný výraz ani používat neumí? Je tu pár takových výtečníků. 

          • nojo někdo mi nadává do bolševíků a jiný do amrdolskech trolů či eurohujerů a já pak nevim kam patřím🙂🙂🙂.

            Jetli je to ten novej řád na zemi tak vím o jedné zemi  - Bohemii kde už jim jako vždy v dějinách něco hatí neb první kšeft s rouškama zkazili neb si je ušili doma jak je jejich návyk už od roku 1415 a data páně 6.6.😇

            • To Martinko: Asi je to tak. Bolševik, nebolševik- držte se a buďte zdráv. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit