Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Kissino81

    Doom 3  žádný zklamání nebylo, tedy pro mě osobně....stejně jako Doom 4. Stejná úroveň zábavy, ikdyž dvě rozdílné hry.

  • PCMR

    Souhlas s autorem článku. Když se podívám na úspěch Brutal Dooma i nového Dooma (který se Brutal Doomem částečně inspiroval), tak je jasné, že návrat k arkádové hratelnosti hře prospěl.

  • Veskoslav

    Až na to že SS se specializuje na otevřené arény, což fakt Doom nikdy nebyl. A nepřátelé se počítají na desítky, maximálně stovky. Ne tisíce.

  • Veskoslav

    Doom 3 to ve své době projel na s hrami, co vyšli zároveň s ním. Navíc je to super hra, ale není to prostě Doom. Je to něco, co má kulisy Dooma, monstra a zasazení. Ale tím to i končí. Navíc nelogiku s baterkou a tím pádem "umělým" strašením, kdy si člověk mohl být 100 % jistý, že pod schody bude zombie nebo něco podobného, pak následně vyřešili v datadisku. Další věcí, co bylo zvláštní byl obzvlášť kritický nedostatek nábojů, což v Doomovi je fakt něco, co mi nepřišlo "správné".


    Ano Doom 3 mám rád, nebyl to propadák (až na mizejcí mrtvoly), navázal pak na něj Quake IV. Ale obě hry nedosáhly na to, co ID chtělo. Reinkarnace Dooma se naopak povedla a přijde mi, že do diskuze dorazili všichni fanoušci Dooma 3, co se nachází na českém interneru, jenom aby řekli, že Doom 2016 (Doom 4 byl zrušený projekt) je něco, co není Doom. 

  • palcov

    Naopak 4 ka na mě z letsplayů působila sterilně a nudně.. 3ka byla fajn, i když jsem ji nakonec nedohrál, přepínání baterky a zbraně bylo fajn, součást hry. také se mi líbily ovládání panelů přímo jakoby kurzorem myši, na tehdejší (a vlastně i dnešní dobu) úžasně intuitivní.

  • dworkin

    Článek je víceméně mlácení prázdné slámy a od Ladislava Loukoty jsem zvyklý na vyšší standard.

  • triptich

    doom 3 hrám často na silvestra. jeden rok som sedel som v tmavej izbe osvetlenej len blikajúcim monitorom a s posledným zásobníkom som sa zakrádal komplexom. keď do toho začala novoročná oslava = rozumej malá sýria. môj posledný zásobník som vykropil do okolitých stien skrytých v tme a imp si ma dal ako zákusok. čo ma v tej chvíli štvalo viac, ako fakt, že som zabudol ísť do mesta na oslavu nového roka.

    a od tej doby som už nebol vlastne nikdy. prelom rokov ostal zasvätný hororovým hrám. dokonca aj priateľka túto moju "zvláštnosť" toleruje. akurát vyžaduje prípitok :D

  • Maxianimal

    Doom 3 byla super hra, ale Doom 2016 jasně ukázal, kdo je tady králem a jakým směrem se má tahle série ubírat. Horor nechme jiným.

  • 😂 tak jsem si říkal, že sem musím napsat, že redaktor nějspíš kouří hodně slušnej tabáček, ale šel bych s dřívim do lesa. Za mě byl třetí díl naopak nejlepším dílem ze série a na svou dobu uměl perfektně pracovat se stínama a celkově atmosférou - krapet massefekťáckou.

    To že jsme jako malý jen drželi ctrl + šipky do stran a kosili stovky úplně debilních monster v bezduchejch interiérech, nabíhali do lékářniček a nábojů bylo proto, že technologie nic lepšího tehdy nenabízeli a vývojáři si museli cestu k promyšlenějším mechanikám teprve poctivě vyšlapat. Já už bych to znovu v původní koncepci hrát nechtěl, udělali jedině dobře, že se odklonili od bezduchýho střílení tisíců monster, tohle uměl skvěle Serious Sam, těžko by ho překonali

  • TheRKD

    Článek cajk. Do Dooma trojky bylo vkládaný strašný očekávání. Čekala se další bomba jako Half-Life. To se nepovedlo naplnit. Kámoš svýho času hrál a líbilo se mu. 

    Já se ke hře dostal až s Dark Modem a ani nedotáhl. Porci rozhořčení a hate by ale zasloužily konverze prvních dvou dílu pro Switch. Jakým způsobem se toho Bethesda zhostila, to je neslýchaný. Když jste offline, tak hra pořát prská, ať se připojíte. Bez regu na jejich webu si nezahrajete. Přitom placená hra. Dehonestace. 

  • Ja to hral az v ty verzi kde slo drzet baterku i zbran zaroven... a i tak to byl peknej horor... dodneska si pamatuju jak tam byly schvalne na jakychsi panelech rozsviceny svetylka, aby to vypadalo jako oci zombika, byl jsem u toho krasne nervozni... chce to hrat v mladsim veku  dneska uz cloveka tolik veci neprekvapi, jako tenkrat.... nostalgie ach jo 

  • uher

    Tak s tím Plasma Gunem to máme stejně! 🙂

    Hlavně se mi líbí i zvuk nabíjení, jak tam zastrčí ten kontejner 😍

  • Taronyu

    Článok mi príde dosť mimo, ale hejtu je tu už dosť, takže ja len poviem, že v žiadnom inom doomovi, som nemal tak dobrý pocit pri strieľaní z plazmovky :D

  • uher

    Trojka měla hlavně překrásná monstra a ne ty parodie co chodí ve čtverce, kteři jakoby přišli na návštěvu z Diabla III. FUJ! 🤮


    Jina byl Doom 3 fajn, jen prostě přišel tahdy zároveň s Half Lifem 2 a Far Cry a ti ho prostě trochu zastínili.

  • triptich

    z môjho pohľadu je krok mimo akurát názor autora článku. doom 3 je síce iný, ako zvyšok série, ale rozhodne to nebol krok vedľa, alebo nepodarený ľavoboček. jeho jedinou smolou bolo, že prišiel "súčasne" s half-life 2. inak to bola po všetkých stránkach kvalitná a podarená hra. áno, to nešťastie s prepínaním baterky bolo... tragikomické, ale nejak extra to nevadilo, natož keď to moderská komunita obratom "opravila".

    trilógia doom patrí, či už v balíku alebo separátne, medzi to najlepšie, čo v hernom priemysle vzniklo.

  • iSpirit

    pro mě nejlepší díl se série. Nevím, jestli to bylo věkem, ale byla tam skvělá horrorová atmosféra a hlavně ze začátku jsem byl napnutý jako kšandy. Vlastně jediný díl série, který jsem dohrál. 

  • Take souhlas. Je pravda, že pak byl trochu monotónní. Ale to bylo tím, že to prostě 'Špatně udelali' a ne že by byl špatný ten směr jako takový. Za mě nejlepší Doom a datadisk byl super. Pamatuji si, jak mě to prestavalo bavit a pak najednou mě ukoval level zpět level cpu complex. A to ani nevím proč.

  • TheCent

    Nesouhlasím s článkem, ale s komentáři :-) Doom 3 super a mám ho radši než 4, i v té původní verzi s přepínáním baterky. Logicky to sice nedává smysl ale jako hororový prvek to fungovalo skvěle, kdy vidíte, nebo střílíte. Na tehdejší dobu úžasná grafika a pomalejší hratelnost mi skvěle sedla.

  • Paráda, protože Doom 3 byla asi jediná hra z té série, co mne bavila. Super hororová atmosféra, psycho s baterkou, příběh. První 2 doomy byly akorát o hledání barevných klíčů k barevným dveřím.

  • JamesFaith

    Přesně tak, s výjimkou občasných stížností na baterku jsem na Doom 3 ve svém okolí neslyšel žádné větší námitky a chvála a nadšení s přehledem převažovaly.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit