Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ucho
    tenhle thread je taky zajímavý
    https://forum.kingdomcomerpg.com/t/was-sent-wrong-version-of-game/37580/21

    tak to nakonec asi tak logisticky nezvládli

    edit: zítra budou mít ve Warhorse veselo: https://forum.kingdomcomerpg.com/t/well-i-got-boned/37615
    • Lol ... tak kolik tisic vadnych zasilek z toho bude? ...
    • Taky by neměla zapadnout informace, že balení nechali udělat lidi v chráněné dílně. Hádám, že to bylo proto, že z toho plynou daňové úlevy (= vyšší zisk pro Warhorse). Otázka je, jestli se tím nevysvětluje to, že lidem chodí balení se hrou zevnitř potrhaná - jak se někdo snažil do těch děr narvat předměty poněkud, ehm, necitlivě.
      • Hadas trochu spatne ... tohle si precti http://www.pracepostizenych.cz/nahradni-plneni

        Jinak receno, bud mas na kazdych 25 zamestnancu jednoho chromyho NEBO nakoupis u firmy ktera chromy zamestnava za +- 200k/rocne NEBO zacalujes statu nejakych 72k/rocne.

        Tudiz samo o zadnou dobrocinnost nejde, ale muzes si vybrat ...

        Realita je cca +10%, jinak receno, koupis trebas HW za 200k a abys na to dostal ten papir ze je to nahradni plneni, priplatis dalsich 20k navrch. Ty chromy na to ve skutecnosti casto vubec nesahnou a casto sou zamestnany leda virtualne. Pokud chces nahradni plneni poskytovat, tak tusim na jednoho chromyho muzes aktualne dat max 1M/rok. Driv to bylo bez limitu, takze firma s jednim chromym taky klidne mela obrat miliardu.
      • ucho
        tak udělali dobrý skutek... jen ne pro své fanoušky...
  • Podle prvních streamů to vypadá zabugovaný až na půdu. https://www.youtube.com/watch?v=-eu8O841-Mo
    • Chmm... "realita", zacinam psat 100+ Vavrovo kravin ... manik prijde ke kovari, ten ma v kovarne h.ovnajs, ale v nabidce si muze lusknutim prstu koupit hromady zbroji a zbrani ... mno v tom Skyrimu je aspon vetsina toho v krame vzdycky vystavena (a da se pripadne slohnout).

      A jo, ve stredoveku bylo zcela bezny dorazit ke kovarovi rkouc "hej brachu, potrebuju nejakou tu platovou zbroj, urcite se ti tu neco povaluje" ... (jakakoli zbroj byla velice nakladna a delana na zakazku a na miru).
      • Tak pokracujem,

        Brusnej kamen, to je vpodstate prevlecenej tvaroh, takze mec vleze do sutru jak nic .... Mece se pak zasadne brousej ostrim kolmo proti kameni, takto ziskaji uzasnou ostrost britvy. Dale se zcela bezne na meci drzi krev, protoze vubec neni konstruovan tak, aby z nej stekla, pricemz se odstranuje prave brousenim. Dalsi zasani veci je prebrousit taktez plochou cast mece, tim ziska finalni smrnc.

        Mr Vavra si nejspis ve svem naboznem rozjimani nestacil vsimnout, ze hrady ve stredoveku byly celkem novostavby, tudiz rozhodne nechybela osteni/preklady/... a ani omitky. Tam kde byl priznan kamen to rozhodne nebyl kamen zcernaly desitkami let emisi, ale spise kamen cerstve nastipany a tudiz prevazne svetly.

        Mimika je teda opravdu strasna, ale nejen ta, animace obleceni/zbroji jakbysmet, kritizovana Andromeda je na tom omoc lip. Pokud si nekdo z vas nevsim, kdyz se dete najist, zatmi se vam pred ocima ... Vazne by me zajimalo, co je zabavnyho na 2 minutach stravenych cumenim na postavicku ktera se presunuje po mape, leda ze cigarpauza. Pri kazdym rozhovoru bezne lidi zcela bezduvodne, genericky a klidne v rozporu s tim co rikaj machaj rukama.

        Mno, to mame cca 15 minut videa, a dal me to teda uz nebavi. Z tech 15 minut je 50% stravenych na mape/v inventari ...
        • ucho
          taky jsem si včera nějaký gameplay proklikával a většina času inventář, hodně cutscén, hodně rozhovorů, a samotné chození aby člověk pohledal. ale tak bylo to v úvodu a záleží na stylu hraní. a náhodou to UI je celkem fajn.
      • ucho
        tohle se mi nezdá. myslím, že se kasali tím, že bude reálný pohyb zboží. tedy že můžeš někomu například utnout zásoby. to znamená, že to, co někdo nabízí, musí někde reálně mít a měl bys být schopný ho o to připravit. takhle to z těch videí na počátku vývoje vyznělo.
        • Cumel sem an to video odkazany vejs, nechces mi tvrdit ze to co sem videl byl invetar toho manika a ze pokapsach nosi nekolik prileb, mecu .... https://youtu.be/-eu8O841-Mo?t=341 v tenhle cas zacina nakup, tu prazdnou kovarnu si muzes prohlidnout fous pred tim. Leda ze to pokapsach nosi kovar.
          • ucho
            třeba má venku nějakou kůlničku. mě spíš fascinuje, jak ty mrtvoly kloužou po zemi jako na ledovce.
    • Ona už hra vyšla že je to zabugované? Je tam už ten patch? Který ani nemůže být, když hra nevyšla.
    • Mám nahráno snad nějakých 10 hodin, možná více a po day one patchi to docela ujde rozhodně bych neřekl zabugovaný až na půdu - - bugy jsou, to neříkám, že ne, ale nen to takovej průser, jako třeba Skyrim při vydání.
    • Jack1947
      Kein problem , spraví to nadcházejicíci patche přece *5*
  • Jak tady lidi píšou, že pledge na Kicstarteru je jenom podpora vývoje a produkt vůbec nemusí být uveden na trh a kdesi cosi...

    Ano. Produkt nemusí být uveden na trh. Celé to může zkrachovat a potom se těžko může někdo legitimně dožadovat toho, aby k produktu dostal i bonusové předměty.

    Ale tady to jaksi není ta situace, že? Tady jaksi produkt dokončili a na trh ho _uvedli_. To znamená, že za něj inkasují a budou inkasovat peníze. A teď už je jen otázka, zda dodrží daný slib a lidem, co jim věřili a zaplatili za tier rewards, tyto tier rewards také budou dodány. A opakuji - nebavíme se tady o tom, jestli hra vyjde a bude se prodávat, protože vyjde a prodávat se bude. Bavíme se o tom, jestli Warhorse budou mít menší zisk, protože splní, co slíbili, a dodají backerům odměny, nebo budou mít větší zisk a backerům na*rou do huby.

    O tom se tady bavíme.
    • Mart9
      No Kingdom Come tady měsíce bránim, ale tohle je prostě špatně. Pokud někdo backnul hru s tím, že dostane tuhle odměnu, měl ji zkrátka dostat. Vždyť úplně stejně se mohlo stát, že by nedostal samotnou hru.
    • Jack1947
      Ty si právník ne ale dokázal by si vymáhat právo i na... víceméně nereálné věci...
    • Krescz
      Proboha....česká povaha v akci, pokud jsi podpořil ten projekt jenom kvůli "infantilním hračičkám" tak tě lituju
      • Krescz - Ty jsi přece kus vola, přečti si ještě jednou (a pomalu!) Dworkinův příspěvek.
        • Krescz
          Dworkin je kňukna, která se snaží vybrečet si hračky. Béééé, podpořil jsem projekt a bez jakékoliv záruky jsem si zaplatil drahou edici a oni mi nechtějí poslat podepsanou mapu a figurku mamýýýýý.
          Děti pokud nevíte jak fungují investice tak neinvestujte. Main goal byl, aby ta hra vůbec vyšla a vy jste byli u vzniku a můžete hrdě prohlásit, že na tom máte svůj podíl a že bez vašeho přičinění by ta hra nemusela vyjít. *11*
          • Tak ten tvůj výblitek to je velká známka inteligence :) To je jako nějakej problém mít ty odměny v pořádku nebo se alespoň omluvit? Komunitní manažer je navíc úplně mimo, možná by mohl spravovat kadibudky nebo tak něco.
          • Já se těším, až tě karma jednou kousne do zadku, protože ti někdo něco slíbí jen tak per hubam, pak se na tebe vyse*e a ty budeš v kýbli. Pak si vzpomeneš, jak ses tady posmíval lidem, kteří když jim někdo něco slíbí, tak očekávají, že ten slib taky splní.
            • Krescz
              :D proč si to tak bereš? :D jsi zhrzený jako malý kluk, kterému slíbili na ježíška iphone a nadělili mu alcatel, děláš jako kdybys nevěděl jak to na světě chodí

              Proč si ten projekt vůbec podporoval? Snad aby ta hra vůbec vznikla ne?
      • Hezky jim to pomáháš zametat pod koberec. Třeba ti za to i něco dají.
        • Krescz
          Hochu nejsi ty detektiv? Úplně si teď s Vávrou mneme ruce, počítáme denáry a pak to večer všechno půjdem utratit za deky.
  • To někomu fakt vadí, že nemá papírový manuál? To bez toho nedohraje? Nebo, že figurka je jiná a jinde není? Však u KS nic neručí. Podpořili jste podpořili.
    • Bývali doby kdy jste dostali krásný papírový manuál i v základní edici, ve kterém byla radost listovat.
      • Bejvaly casy, kdy sem k uplne obycejny zakladni edici za nejakych 750Kc dostal asi 60ti strankovou knizku. Nikoli manual, ale proste rozsireni pribehu.
      • Ve Warhorse by byli moc rádi, kdybychom na tyhle doby zapomněli, protože výroba tištěného manuálu stojí peníze a Warhorse by tím pádem vydělali na hře méně peněz. A to přece nikdo nechce.

        Nebo?
        • nebo jsou náklady za vývoj a s tím sdružený platby (nájmy, platy, prezentace, produkce, marketing, atd. atd.) mnohonásobně vyšší, než poslat do tisku kolik? nevim 20 000 tištěnejch manuálů za bratru max 200 000kč a spíš by to spoustu velkotiskáren klidně vzalo na sebe jako sponzorský dar, protože ?Největší RPG česká hra v historii".

          Nevim co má a nemá Vávruv tým v plánu, ale osobně myslim, že po tom příšernym pressu, kterej je pro ten tým teď před vydánim enormní, nezapomenou na svoje drahé fanoušky a svoje meče a manuály zpětně dostanete, třeba do 2 měsíců, hm? a když neklapne pes, možná bude křeček

          GO! KINGDOM COME GOO!...boo
          • Kolik asi tak dostal Notch, kdyz zacal delat Minecraft ... mnojo ... presne NIC. Investoval do toho .... nejspis tisice a tisice clovekohodin, aniz by mu nekdo poslal byt jedinej dolar. TO a prave TO bylo jeho riziko podnikani, nemusel taky nikdy ani jedinej dolar vydelat.

            Co riskoval Vavra? NIC! Nasliboval vsemoznym hejlum hory a doly, nechal si naposilat miliony ... a ted jim neni schopnej dodat ani tu pixlu za par korun.

            A dobre, muze se stat, ze neco nekde nevyjde a bude se to resit expost. Pak bych ocekaval, ze bakeri "zatim" dostanou proste kod do hry, protoze prece nebudu 2x platit postovny (coz je samo o sobe indikace toho, ze se nic resit nehodla) a zaroven bych ocekaval velmi pokornej a velmi obsahlej omluvnej dopis. Teda ... kdyby aspon ta hra byla funkcni, coz zjevne neni.
          • Manuály prý budou jen pdf a making of video jen digitální (a to i pro ty, kdo ho měli slíbené na DVD).

            Protože Warhorse. Držíme sliby. *3*
    • neposlali kovou krabičku, figurku, druhý klíč do hry, dvd s making of (to prý dodají později) meč, podepsaný plakát, mapu.. to už je docela dost
      • DVD samo pozdeji nedodaji ... postovny by stalo mnohem vic nez ta placka, maximalne tak hodej nekam nejaky to ISO a urob si sam.

        Osobne se smeju predevsim zduvodneni nedodani plechovy krabky - ze by to bylo drahy ... a to chudaci nevedeli kdyz to slibovali? Jo ahaaa... ono jim tenkrat teklo do bot a byli financne v totalni riti ...

        Ta pixla by jak tak koukam stala tak kolem 150Kc max. Vcetne potisku. Coz kdyz vemu v potaz i veskerej obsah kterej tam mel bejt = "darek" za 200, v cene 6k ....
    • Posli mi 1000Kc, ja ti za ne poslu milion ...

      Coze? Tobe vadi ze sem ti za tisicovku poslal jeden brok? Ale v nem je atomu mozna nekolik milliard, takze mnohem vic, nez co sem ti slibil.
  • hlavne ze ve Skyrimu dva roky po vydani litaly draci po zpatku a nikdo jsi na to neztezoval. a kdyz udela hru clovek jehos nazory zrovna nezapadaji do agendy bruselu a vubec celeho multikulti slunickarskeho zidozednarstvi, tak se najednou vytahuji bugy, OKD a vsichni levicaci najednou maji specialni edice za 6000 ve kterych nedostaly slibeneho plastoveho vojacka na hrani. nahoda? tezko.
    • Ne tak úplně, většina Vávrových výtek byla relevantních a týkaly se špatného designu celé hry od architektury, 3d modelů až po dialogy a příběh.
      • Ale to trebas ja netvrdim ze by nemel pravdu, ale ted se krasne ukazuje, ze on neni schopnej udelat vubec zadny modely, teda leda ze by soudruzi ve stredoveku zvladali misto zdi pruhledny silovy pole ...

        Mno a samozrejme jak jinak, mnozili se delenim.
      • Tak to doufam ze v KC nebude na hrade ani jeden rovny strop a budou tam zachody.
    • Hlavne ze prave do Skyrimu se Vavra obouval prave za takovyhle veci.
    • To si tu dobu asi moc dobře nepamatuješ, stěžoval si na to každý *5*
    • Ahoj, Dane *3*
    • S Bakalou a ani s Vávrou nijak nespolupracuju a Drtinová jen v mé organizaci zcela náhodou.
    • nj kdyz nekdo frajersky prohlasuje jak jeho hra bude dokonala, tak pak musi pocitat s kritikou za kazdy nedostatek
    • Říkám to samé a nikdo mi to nevěří.
  • tak to tady pročítám a vidím, že bude zítra na úřadech - občanské průkazy a pod. pořádně narváno : ) hh *1*
  • Dobrá zlodějina vůči těm backerum, kdyby ten finanční rozdíl backerum doplatili, tak ok, ale tohle?? Jsem zvědavej, až budou škemrat o prachy na další díl, po tomhle jim ještě tak někdo něco pošle. Hresej na to, že KS nejde refundovat tak můžou backry *****t jak chtějí *5*
    • Jack1947
      Taky nechápu že někdo podpoří na ks hru s tím že chce hlavně nějaké bonusy a když je nedostane v určité míře tak se cítí okraden.
    • tak na to jsme si už u českých firem zvykli, to je přece známá věc, že nás oje*bou. Třeba Bohmeka a EA na DayZ. Nemáte českým firmám plati nic předem v nedodělaném stavu *3* vaše blbost. Já EA a ani žádné starovače, kickstárty nepodporuji.
    • Jsme zvyklí na to aby vývojáři lhali a šidili na hrách, ale že by někdo ošidil hráče na speciálních edicích, to se snad ještě nestalo *15*
      Na druhou stranu bylo by fajn kdyby individuálně rešili problémy jako např. velikost triček, doposlání chybějících věcí a pod. Těch backerů snad nebude tolik.
    • To je úplná hloupost. Já jsem KS backer a necítím se nijak okraden jak ty píšeš.. Na KS se přispívá hlavně kvůli tomu, aby produkt spatřil světlo světa. Pokud bychom hru na KS nepodpořili, tak by nejspíš nikdy nevyšla. Navíc jsme měli všichni přístup k beta verzi a nekteří i k alpha verzi...

      Já jsem velmi rád, že jsem hru mohl podpořit a teď si ji vklidu zahraji na platformě, kterou jsem si rozmyslel na poslední chvíli (cílil jsem v době KS na PC, ale koupil jsem PS4, tak mi poslali PS4 verzi). Ať už bude hra dosahovat kvalit, které očekávám či ne, tak rozhodně nebudu nikterak remcat... také jsem s tím do toho šel a u každého KS nevím na 100% jestli to dopadne dle mých představ nebo ne...

      Na to, že znám cca 20 lidí, kteří hru podpořili na KS, tak se mi nikdo neozval, že by ho nějak urážela cena, kterou do hry na KS vložil.
      • Still
        Ty jsi to celé nějak nepochopil... NIkoho neuráží cena, ale že ti někdo za tu cenu něco slíbil a pak se na tebe vykašlal... Připadá mi to ten vtip z Desperada o tom, jak se týpek vsadí s týpkama, že pochčije celej bar i barmana a ten nebude naštvanej, ale celej šťastnej.
        Trochu mi tě to připomíná *1*
    • klasickej Vávra, víc se věnuje blitkům na fb a twitteru, než aby vyvíjel hru. až bude příště prskat o EU, si vzpomenu na to, jak šikovně převzal Bakalovy praktiky... *5*
      • Still
        Jasně, Vávra je Ferda mravenec a vyvíjí hru pouze jen on *1*
      • Ty zas misto aby si pracoval davas prizpevky sem nevidim v tom rozdil
    • Kickstarter <> Preorder. Tam nic nekupuješ. Tam finančně podporuješ zajímavou myslšenku která se ti líbí a které nějak věříš. Ale s rizikem, že to prostě nevyjde, jak je slíbeno a s tím musíš počítat, ne si pak stěžovat. Pokud chceš mít jistotu, že dostaneš, co jsi si zaplatil, počkej až to bude v obchodech.
      • Jasně, od český firmy se očekává, že s tebou vyběhne jak čínani ze Shenzhen :) To dá rozum..
      • To se pletes, je to z pohledu prava dar. A darce muze dar pozadovat vratit. Trebas proto, ze obdarovany nesplnil co slibil.
        • To nevím teda. Jestli je to dar ve smyslu darovací smlouvy. To bych skoro řekl, že není. :) To bude spíš nějaká kupní smlouva na nejistý budoucí užitek nebo smlouva nepojmenovaná. Nějaký právní základ to určitě má, ale tou darovačkou si moc jistej nejsem.

          Samozřejmě čestní lidé nemají potřebu schovávat se právnické kličky. A Vávra sám se stylizuje do role takového toho tribuna lidu, čestného a neohroženého, takže předpokládám, že se k tomu postaví čelem. *3*
      • "Kickstarter není Preorder". Sorry, fórum odmazalo spešl znaky větší / menší.
        • Právě ze věříš, pak tě takhle o*ebaj, tak už příště nevěříš no, z dlouhodobého hlediska se to WH nevyplatí, nemluvě o tom, že já poslat 6k a dostat sberatelku v hodnotě 2,5 , příští 2 díly bych si prostě "odněkud" bez výčitek stáhnul a byli bysme srovnáný, zkrátka kadit na hlavu nejvěrnějším fanouškům, to se nedělá a nevyplácí
          • kdesi jsem cetl jak resili nejake kovove krabice, ktere nakonec nemohli poslat. Neco podobneho resim u svojeho podnikani a jako, jestli to chteli nechat delat kdesi u kovare nebo kde, tak to je chapu, ze od toho sli pryc, protoze to by byla palba jak svina, aby ta krabice vypadala k svetu. Ale jinak s tim souhlasim, ze dlouhodobe se jim to proste nevyplati. Jenze o tom to je no, bud das za krabici a postu 3x vic, nez ti ten backer prispel, nebo reknes sorry, nemuzu nejde to nechci, a podrezes si vetev pod sebou.
            • Takze ty reknes zakosovi "jasne, barak, 100x100m, 50tky zdi ze zlatych cihel ... to mame tak .. 100k". A pak mu budes vykladat, ze prece nemoh cekat, ze to bude ze zlatych cihel, dyk to by bylo drahy.

              Plechova krabice s potiskem se vejde do 150Kc. S potiskem na zakazku samosebou. Hromada firem do toho bali vanocni prezenty. A ano, byla by to (kdyz nepocitam ten "mec") nejdrazsi soucast baleni.

              Uvozovky u mece jsou vice nez opravnene, protoze kolik stoji !strojove! delana replika se da zkouknout trebas http://www.replikymecu.com/stredoveke-mece.html Rucne kovanej by stal o nulu vic.
            • Tilwaen: Přesně.
            • Tilwaen
              Jenže to si měli spočítat dopředu, kolik je tyto doplňkové předměty budou rámcově stát, a pokud se jim nemohly finančně vyplatit, vůbec je backerům neměli slibovat.
  • Tedka aspon vím, že to ani zítra hrát nebudu. Protože dneska žádné předběžné stahování nebude, prej na tom ještě dělaj a nechcou abychom stahovaly milion patchu. Takže počítám stím, že to budeme moc stahovat až 9:00 okolo 32GB. Super no
    • Tj, oni to urcite do zejtra vylepsej ... lol ...
    • To máš za dopoledne stažený
      • To je na 20 minut ne? A to nebydlím v nějakém velkoměstě.
        Ale tak mě už hra hlásila 1.01 verzi včera (takže i s tímhle patchem), takže pohoda.
        • Ne na vesnici máme 1Mb/s download. Až bude všude stejný internet 10Mb/s nebo více pak možná jo. To že v české republice jsou takové rozdíly je ale obecně známo.
          • Tvoje inteligence je opravdu ekvivalentní tvýmu nicku, koho jako zajímá tvoje pitomá vesnice a pomalej internet? Co to má společnýho s vývojářema ty primitivní nulo?
    • tak to je stahovani tak na 1-2 hodky
  • Tak tedka jsem se ptal vývojaře přes email. Ten velký patch se bude týkat fyzických kopií, tedy DVD kde je ta stará verze asi 3 měsíce. My co to máme přes steam tedy digitálně, tak tam bude už aktuální verze takže počítám do 35GB.
    • Lovely. No takže ty disky, co mi v sobotu dorazily si můžu tak maximálně strčit mezi půlky. Ještě že se dostanu k hraní až v sobotu. Do té doby už snad budou venku všechny potenciální první opravy a hra už bude aspoň maximálně hratelná od počátku. Tak snad to aspoň bude stát za to.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit