Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Odulin
    Njn srdíčko zas pookřálo. :) Kyrandia 1-3, Loom, Simon, Indiana Jones, Dreamweb, Gabriel's Knight, Sam a Max, Discworld, King Quest, Monkey Island, atd...zlaté adventurní časy to byly.
  • Pro mě je to společně se Simon the Sorcerer 1 nejkrásnější pohádková adventura. *2*
  • Blue.Shark
    Parádní hra! Zajímavé je, že na mě nejvíce působila právě první Kyrandia. Další dvě části nějak ztratily tu pohádkovou naivitu a to mi asi trochu vadilo.

    Co vy? Jak se vám další dva díly líbily?
    • Mě tedy hodně bavil i třetí díl Malcolm's Revenge. Bylo to už takový s dospělým drsným humorem v pohádkových reáliích. Kyrandie jsou pro mne všechny 3 díly celistvou zábavou, nějak mi ani jedna výrazně nevyčnívá.
    • vlastně jsem je oba jen načnul a nikdy se nedostal dál než pár minut... ani nevím proč :) první Kyrandie je holt jen jedna, každý další chyběla ta hudba, ty scénky, ta atmoška :D
      • Zagro
        Přesně, hudba, ta dělala jedničku výjimečnou.
  • Audiovizuální styl her od Westwoodu z devadesátých let byl prostě úchvatný, ať už šlo o Dune 2, Eye Of The Beholder, Legend Of Kyrandia nebo Lands Of Lore. Kyrandii jsem hrál všechny tři díly, ale z příběhu si nic nepamatuju, ani z lokací nebo hádanek, nevím proč. Z her od Sierry, Lucasarts nebo ijiných si přece jen něco vybavím. Nicméně si pamatuju, že trojka už se mi tak nelíbila hlavně grafika už byla taková podivná renderovaná nebo co.
  • zaty
    První Adventura, kterou jsem hrál a překvapivě jsem ji dojel bez návodu. Další díly už mě tak nebraly, Quest série od Sierry a Lucasovky mě braly mnohem více.
  • Kyrandii 1 jsem hrál ještě na 286. Jen ty delší "filmové" sekvence jely 1 snímek za 1-2 sekundy *4*. Asi nejhorší byla sekvence u Zanthii. To bylo zhruba na půl hodiny *1* . Dvojku a trojku o pár let později, už jen anglicky. Už to tak nějak nebylo ono. Jednička bude vždycky jednička.
  • michaliuz18
    jeeej konecne nieco pre mna ! Uvital by som od vas casom aj adventuru staru indiana jonesa fate of atlantis alebo darkseed 1 ci 2
  • ma nekdo link na tu ruskou historku?
    • https://youtu.be/j829x36p6ok?t=1388
      • to nebude ta prihoda, kdyz o ni pavel nechce mluvit. bude to asi z toho chlastaciho vecera, ale bude vic HC bych rek *3*
  • Moje nejmilovanější adventura :) Měl jsem rád i Simona kouzelníka, ale první Kyrandia v mém pomyslném žebříčku adventur vede, dohrál jsem ji několikrát. Dvojka mi nějak unikla, zkoušel jsem třetí díl s Malcolmem a to už nějak nebylo ono...
    • Zagro
      Souhlasím, jen slyším hudbu a jsem na měko :)
  • když jsem toto hrál, tak jsem byl ještě fakt mladý. Toto, Simon the Sorcerer, Secret of Monkey Island, Indiana Jones and the Fate of Atlantis, Loom, Kings Quest atd. V tehdejší době výborná grafika a hlavně spousta výborného humoru. Zlatá éra adventur v rozlišení nanejvýš 640x480, kterou se dnes snaží emulovat tzv. pixel art
    • ucho
      nezapomenout na Flight of the Amazon Queen. a ted jsem zjistil, ze uz je to konecne na GOGu, a dokonce zdarma...
      • Khanemis
        Na GOGu je to zdarma už myslím několik let:) Ono je docela hodně těch klasických adventurních hitů takže určitě je ještě co dávat do retra:))
      • To už je tam ale hodně dlouho, ne? A možná ještě dřív to bylo jako freeware na ScummVM. Kromě toho ještě Beneath A Steel Sky, Dreamweb a Lure Of The Temptress.
        • ucho
          no je to tak. paměť neslouží, už to mám. jen jsem se k tomu ještě nedostal, ale celkem rád bych to prošel.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit