Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Warframe, dal jsem asi pětistovku za platinu, když jsem za daily bonus vylosoval 75% slevu.
    Je to F2P, takže jsem ochotnej jim dát tak do tisícovky, čili cena běžné hry.
  • Mě osobně v singleplayerových hrách mikroktransakce nevadí za předpokladu, že jsou udělány tak, že o nich nevím. Nevyskakuje to na mě, nenutí mě to k jejich realizaci a vše co si v nich koupím, je buď čistě kosmetického charakteru, nebo jen urychlení - tedy vše si mohu pořídit ve hře bez nich. Tento názor jsem neměl vždy, ale čím jsem starší, tím méně času na hraní zbývá a někdy je fajn si krásný obleček pořídit hned a nečekat na dokončení 2/3 hry jen abych si ho otevřel normální cestou. Nemyslím si, že mikrotransakce jsou nutně zlo ve hře. Zlem jsou mikrotransakce typu P2W a ty v singlovce nehrozí......

    Každopádně je k zamyšlení fakt, proč ty mikrotransakce ve hře jsou. Obligátní odpověď o vydělávání peněz není to jediné. Dost často je to proto, že si autoři nejsou jistí hrou a její kvalitou. Pak je dobré pomocí mikrotransakcí vydělat peníze navíc, než se to celé složí jak domeček z karet........
  • Morraw
    No to se samozřejmě stane a první na ráně jsou právě hry s MP jako CoD a Battlefront 2. A nakonec to bude tak, že si koupíš SP a MP bude F2P.
    Nemyslím si ale, že stejný model bude fungovat i pro single, ptže to už je přitažené za vlasy a to už by si stejně každý hry jen stahoval.
  • Takže mi chceš říct, že oba tvrdíme to samý a zbytečně tu blekotáme?
  • Morraw
    Trh je obrovský, takže zas tak špatné to nebude. Dnes už vydavatelé ví jaký má trh pro mikrotransakce potenciál. To ale neznamená, že se to dotkne všech (AAA) titulů.
    Někteří naopak budou hlásat, že nemají žádné MT a DLC a trh se rozdělí. Dokud tedy nepřejdou i oni, ptže peníze nesmrdí.
    Ale pobavme se o tom třeba za dva roky, kdy se počet her mající MT zvýší a jak to nakonec ty hry ovlivní.
  • Ghost47
    Potenciální problém, co tu hrozí, je, že se hraní časem kompletně zvrtne v mobilní model (plus těch 60-100 euro za hru, kde se bonusy k "deluxe" edici místo skinů, zbraní a předplaceného DLC budou čím dál častěji sestávat z něčeho jako "2500 virtuálních diamantů"). Prostě by se ve Forze 9 už mohlo taky platit třeba za benzín (dostanete 2000 virtuálních litrů v ceně) a za okruhové gumy. Nebo v COD za bedny s municí.
  • JamesFaith
    Ale já vím přesně, o čem mluvím.

    Od prvního příspěvku píši, že DLC není nová záležitost, že za problém to začalo být považováno mnohem později a že DLC byla zviditelněna díky klientům jako Steam.

    Nic víc jsem tam nenapsal, ale ty mi tady začínáš podsouvat něco o prodejích, tak se pak nediv, že mám pochybnosti o tvé schopnosti chápat psaný text.
  • v Team Fortress 2 jeden inventory slot (batoh), cimz se mi odemkla moznost volne obchodovat. toho sem pak jeden cas hojne vyuzival a z ty investice par korun do toho batohu se casem stala hodnota obsahu inventare v radu nekolika stovek USD.
    v SWTOR (jestli se to da pocitat) sem si koupil upgrade uctu z free na ten o neco lepsi (porad bez mesicnich poplatku), protoze odemknul dost potrebnejch veci.
  • Ne, slabší myslitel si ani neuvědomí, o čem píše a pak mlží, aby nevypadal hloupě a pak má ještě tu drzost se stavit piedestal. Ten Edwin v avataru víc než sedí.
  • To si ale můžou dovolit novináři placený komunitou přes patreon apod. Od tradičních médií tenhle přístup rozhodně nečekej.
  • V League of Legends jsem si kupoval championy, který stáli maximum influence pointů (ty dostáváš za hraní a tenhle počet dostaneš za cca 60 her) a byli ve slevě za peníze, než mi došlo, že ta hra je navržená tak, aby tě frustrovala a tys tu frustraci pak hasil in-game nákupem, kterým si pak racionalizuješ investování dalšího času do hry, která tě vlastně víc nasírá než baví. To je hodně zákeřná obchodní praktika a markeťáci, který to dávali nepochybně s týmem psychologů dohromady, jsou určitě dodnes pyšný na to jaký lstivý a slizký psychopati jsou.

    O LoL se tvrdí, jak má hrozně férovej obchodní model, ale abys měl možnost zahrát si za všechny postavy bez jakýkoli investice kdykoli chceš, musíš to hrát snad 4 roky nonstop. Ve výsledku se tak většina hráčů honí za influence pointama jako osel za mrkví a spousta si ještě kupuje skiny, což je podle mě ještě daleko stupidnější a to funguje zase na jinym principu, kde si v podstatě kupujou "zlatej řetěz", aby měli v ghettu větší street credit a holky to zase berou jako oblíkání panenek. Když si člověk uvědomí, jak tu lidskou psychologii mají zmáknutou, tak vždycky před vysolením peněz desetkrát přemejšlí, jestli ho "nemotivoval" někdo z těchdle hovad.

    Doporučuju např. dokumentární film Consuming Kids, kde ukazujou, jak se ty hyeny zaměřujou na děti počínaje předškolním věkem a ještě jsou pyšný na to, jak manipulujou jejich psychiku, aby z nich udělali narcisistní trosky neschopný existovat bez jejich produktů.
  • Neni to zkaza celeho herniho prumyslu ale jestli si myslis ze to skonci jen u nejproflaklejsich AAA serii tak se bojim ze nevidis dal nez na spicku sveho nosu.
  • JamesFaith
    Já psal o vlivu na prodeje?

    Ne, ale uznávám, že jsou to celé čtyři řádky textu, tak se v tom slabší čtenář mohl ztratit a špatně si to vyložit. Příště se kvůlli tobě pokusím být stručnější.
  • Jack1947
    Přesně jakmile se to bude podporovat, bude jen hůř.
  • Jack1947
    Snad akorát Hazardops, podporovat jinak ten systém P2p by byl čistá zhovadilost...

    v Sp hře už je to na pováženou.
  • Přístupnost produktu má vliv na prodeje? Wow, kdo že to tu objevil Ameriku?
  • Jack1947
    To je dnešní doba, stačí se nebát dělat ze sebe před kamerou super imbecila. Nějakej ten subscriber si cestu najde za to třeba na zábavné- zajímavé povídání tak to je už těžší.
  • War Thunder hraju uz leta a porad me i pres nektere vyhrady bavi a tak mi opravdu nevadi tam cas od casu nejakej ten peniz utopit.
  • Tohle je porad jenom zacatek... Vyvoj AAA her uz ted pocita s mikrotransakcema od zacatku a design se vseho se bude vic a vic tocit okoli nich. Bude hur.
  • Rejsek
    Nejdřív jsem taky odsuzoval, ale pak mi to došlo. Mikrotransakce v tomhle rozsahu si můžou dovolit akorát profláklé obchodní sra....eh...pardon - značky, jako je AC atd., které už mají své pravidelné stádo a kvalitou zážitku se začínají přibližovat svým vzorům z mobilních telefonů. A to opravdu (haha) nepovažuji za zkázu celého herního průmyslu. Je rozhodně X mnohem lepších her, než zrovna ze synagog jako je Ubi, které si už z podstaty nemůžou dovolit něco takového, pokud chtějí prorazit. Takže jo, klidně ať si to tam se*ou o 106. Mě to nic stát nebude a hlupáci přijdou o peníze. Well deserved :-)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit