Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ješte k té autonomii kone. Kun sam od sebe plot nepreskočí, proto se kone chovají v ohrade. Taky sám od sebe nejede, potrebuje ovládat. Na to se snad stačilo podívat do wikipedie (nebo se zeptat tady na foru). Místo toho chtel vávra naprogramovat kone - Teslu. Ukázalo se že ani Vávra není z nejchytrejších.
    • Kun samozrejme sam od sebe ohradu vpohode preskoci, kone co se chovaj v ohrade sou domestikovany/ochoceny. Jinak se konim zcela bezne svazovaly predni nohy - prekvapko - prave proto aby nemohli skakat (chodit s tim slo).
      • no a prave na ochocených konech se jezdilo
    • Slovensky Bobe, slovensky... A možná dosáhneš cíle.
      • Nedosáhne. Člověk, co programoval koně mluví česky.
    • Kůn sám od sebe nepřeskočí plot? Seš ještě malý střevo s mlíkem u brady, co v životě ještě moc věcí nevidělo, což? *15*
    • Jdeš na to moc okatě Bobíku, mám obavu že podruhé tě už Dan na FB jako největšího hatera z Games citovat nebude..
      • Proc tady vlastne Dan nekomunikuje s komunitou, kdyz to tu cte?
        • To je jako by ses ptal: Proc se s nami Buh nebavi, kdyz se na nas kazdy den diva.
          • To je trosku neco jinyho kamarade......
            • Na forum jsem videl Dana vyobrazeneho jako Cisare z Warhammeru, ale nemuzu to najit, takze si to predstavte.
            • skaven
              ako dokaz skoro dobre *5*
            • readyxx
              https://youtu.be/Oienu1CpIHk?t=51
            • skaven
              jj, boh neexistuje
  • Všichni furt říkají že mimika se zlepší, že je to slíbený a já nevim co ale nesliboval to Bioware u Andromedy taky? Takový to, no to se dělá až jako poslední věc, nebojte...

    Další Kingdom by měli dělat na engine z Dying Light když jsou teď pod Deep Silver.
    • No je to zvlastni. Kazdy kdo videl videa kde pobihaji herci, daberi s kamerou pred oblicejem si asi musel rikat, jak je to asi drahe, narocne ... a ted to ve vysledku vypada ......
      • Až na to, že kdo viděl natáčení, tak ví, že se mimika nesnímala. Respektive se hercům sejmula separátně a bude se automaticky generovat z 60ti hodin dabingu. Kvalita toho generovaciho algoritmu se může zlepšit, i když nejspíš ne nějak drasticky.Nicméně jejich kvalita mi přijde obstojná už teď, vyhledem k podobně rozlehlým hrám.
        • Dialogovej systém by ale snesl přidání více výrazů postav...
      • Vypadaj v poho
        https://youtu.be/nS3i-01MD3o
        • Paulcz
          Až na dialogy, jak se přepíná kamera podle toho kdo právě mluví, vypadá to dost zvláštně.
    • Paulcz
      Mimika/faciálky je asi finální, odůvodňuje to tím, že mají 4 hodiny cut scén a v takovém rozsahu to prý není možné mít na úrovni jiných AAA titulů :)
      • Tj, on je kazdej druhej film reneder ... bezne 3h ... a ty ksychty vypadaj uplne strasne ... trebas v Avatarovi zejo, prakticky se na to neda divat. Kdo by taky co chtel, dyk je toho tam 3 hodiny.

        Me teda osobne na grafice sejde pomerne malo, ale kdyz nekdo velkohube sepisuje 100+ (a ja netvrdim ze s tim nesouhlasim), tak si to proste s plnou paradou vyzere, kdyz stvori neco co je (po X letech) jeste mnohem horsi.
      • 4h cut scen, 60 hodin dabingu
      • 100 veci co me vadi na kingdome come
        1, Animace xichtu jsou na urovni half life 1
        • Jen skoda ze jsi ani jedno nehral, jinak by z tveho komentare mohl byt celkem slusny prispevek posunujici tuto jinak temer akademickou debatu na zcela novou uroven.
      • osobne mi prijde, ze nejhur na tom je hlavni postava a vetsina vedlejsich vypada relativne v pohode. Pritom bych rekl, ze prave ty vedlejsi postavy jsou "udelane rucne" a hlavni jsou vysledkem nejakeho "capturingu"
        • Paulcz
          Člověk z toho má pocit, že je scéna divně poskládaná, když se postavy dívají špatným směrem a v divném úhlu (hlava, oči). Ale jinak to zase tak hrozný není. A určitě na tom ta hra nestojí.

          Spíše jestli nestihnou opravit bugy tak to bude problém.
    • Pan_Klobouk
      Ale ono se to nezlepsi a neni to ani slibeny. ;)

      Naopak, jak se blizi vydani, nejlepsi hry na svete, mistr vyvojar Vavra slevuje ze svych pozadavku a pozvolna zacina pripravovat hrace na zklamani. V posledni dobe se vyjadruje spis v duchu "vite, tech rozhovoru tam mame hrozne moc, nase hra je fakt velika, nemuzete cekat, ze vsechny budou OK, animace, mimika, dabing... nebude to pokazde super a special".

      Takze vedi, ze je to trapne, tusi, ze to meli udelat lepe, vedi, ze ani kdyby chteli, nemaji cas ani chut s tim nic moc udelat..., takze mozna jeste kouknou na intro a prvnich par animacek ze zacatku pribehove casti, mozna to trochu posteluji... ale o moc lepsi to celkove nebude.
      • Poloviční pravda je stále pravdou. Tvůj příspěvek jest důkazem.
      • Zase tady nemistifikuj. Hlavní animátor řekl, že faciálky budou dělat do posledního dne a budou nejlepší možné. Vávra akorát uklidňoval situaci aby si někdo nemyslel, že faciálky budou ve finále na úrovni Uncharted. KC obsahuje obrovské množství faciálek a Warhorse asi nedisponují technologií na úrovni CDprojektu, takže faciálky by měli být přinejmenším standartní, ale jistě lepší než co teď ukázali. Takže tak.
      • Taky si myslim, jsem rad ze jsem to nebacknul.
      • No jestli se tohle fakt naplni tak je to obrovsky zklamani. Fakt jsem doufal ze na tu mimiku nakonec dojde :(
    • Neřeš co kdo slibuje, 95% informací co tu lidi píšou sou nesmysli.

      Počkej až to vyjde.
      • Nesmysl je tvá gramatika.
        • Děkuji a gratuluji.
  • Warhorse jsou zřejmě velice pečliví, takže věřím, že mimiku postav opraví. Čemu nerozumím, je spojení "psychický stav charakterů." Může mi to někdo vysvětlit? Je to báseň? Nebo nějaká těžká filozofie?
    • No, Vávra se inspiroval u filmů Františka Vláčila a mluvil o 5 minutovém monologu, takže předpokládám, že Henryho psychický stav se bude razantně měnit.
    • jamar28
      Zřejmě tím myslí, že psychické rozpoložení postav neodpovídá jejich mimice. Třeba jako v Andromedě, kde Ryder junior s úsměvem mluví o nedávné smrti svého otce a postava, která ho měla ráda a má tím být šokovaná, na to reaguje asi jako na předpověď počasí.
      • V andromede je to vpohode, urcite po(u)zivaj nejaky hitechnanoinjektory, co jim do krevniho reciste uvolnou ruzny posilovace a tlumice ... takze zkratka jejich emoce neodpovidaji situaci ;D.

        Jen by me zajimalo, jak se to zduvodni ve stredoveku ... ;D
      • Děkuji za překlad do češtiny. Třeba se někdy dočkáme, že budou věty dávat smysl už v článku.
      • *15* *15* dík, hned mám lepší den.
      • tak kdyby to byl hipster jako Trevor z GTA5, tak by to treba sedelo *1* a vubec cela ta postava by byla pro hrace daleko zabavnejsi
    • Nejspis to naznacuje nejakou pokrocilou formu ai o ktere se zatim nepsalo *1*
      • *4* Děkuji za vysvětlení. Podle článku to ve hře asi nebude, takže už jí nechci.
  • Mart9
    Doporučuji to poslechnout všem, které zajímá, jak je to s tím trailerem, s českým dabingem, nebo v jaké fázi vývoje teď jsou - https://www.youtube.com/watch?v=LvOIbaRuP4o

    To zajímavé začíná až přibližně po hodině a půl. Do té doby se jen baví o filmech.
    • Dik za odkaz, zatim jsem to ale nekoukal cele. Kazdopadne zacit programovat AI kone a delat na tom dva roky a nemit vyresene kolize a meshe ve svete plnem objektu je tak trochu facepalm. Trochu jako skocit z letadla a nemit vymysleny padak nebo zacit stavet dum od strechy a pak zjistit ze stavite na plazi.
      • Ale barak od strechy se stavi celkem bezne ... co ja jen takovych videl ... chces priklad? Nekdo si za par mega necha implementovat eshop, a nema data ktery by na nej poslal (fotky, popisy produktu ...).
      • Domy na plázi jsou super, ale patři k nejdražším
      • Jakoze na plazi strecha neni treba? A nebo mimo plaze je mozne dum postavit od strechy? Mel bys svoje...ehm...originalni myslenkove pochody trochu rozvest, takhle by to mohlo vypadat, ze nevis, co placas, Bobanku.
        • P.S.
          Dum se stavi od zakladu a strecha naposledy, ne obracene. Nemas zac.
          • Tady pan Bob zřejmě nezvládl zpracovat svojí vlastní medicínu:) Aspoň se občas opravdu názorně ukáže, kdo je reálně hlupák.
          • To samozrejme vedi i decka na zakladce, na rozdil od tebe se vsak vetsina z nich umi smysluplne vyjadrit. Doporucil bych doucovani. Nemas zac.
        • Tak myslel jsem ze je to jasny. Na pisku se tezko buduji zaklady. Proste ze Vavra budoval dum bez zakladu (ohledne vyvoje te autonomni AI kone). Chapes?
          • Docela vtipné, když nejvyšší budovu světa postavili na písku. *1*
            • Priste prosim precist cele vlakno a nereagovat na prispevky vytrzene z kontextu.
            • Obávám se Bobíku, že tvé myšlenkové pochody zvládnou pochopit jen ostatní tví spolubydlící z pavilonu 27.
            • a jiste začali od nejvyššího patra a bez pruzkumu podloží. nepochopil...
    • V čase 1:56:34 začíná téma o KC
      • Mart9
        On už něco začne říkat, jak mu v 1:30 pustí ten trailer. Ale je pravda, že pak ještě změní téma, tak díky za doplnění.
  • Ještě jeden postřeh na stížnost s pojmem "detektivka". Je Witcher RPG nebo detektivní hra s RPG prvky?
  • Bude to len obsahlejsie cryengine techdemo. Stačilo najať pár grafikov, výsledok by bol podobný.
    • V Maďarsku jsou zase samej odborník koukám...
      • tzv. Horní Maďarsko
    • Ticho tam, za tou moravou !
  • uzivatel1982
    No ať ta hra bude jakákoliv, tak tady půl lidí bude hatovat a druhá jí bude uctívat. Spíš budu sledovat zahraniční média pro objektivní názory. Když vidím, že někomu vadí, že se jde dvě minuty po krajině a bere to jako nudu, tak se trochu bojím o to, že dnešní hráči už jsou na takovou hru líný. Nejlíp jen fasttravelovat všude a pak akce akce akce. Veme se malá část hry a už všichni rozebírají to a nebo ono. Já jsem rád, že v čechách vzniká hra, která má možnost oslovit i zahraniční trhy a je zajímavá prostředím a některými prvky co bude mít zcela originální. Všichni kritizují animace obličejů, který mi nepříjdou nijak příšerný. A to, že to bude spíš pomalejší, rozvážné, realisticky vyhlízející rpg se ví od začátku a já se na to kvuli tomu i těším.
    • Rejsek
      Třeba k tomu fasttravelingu - Mě vadil ten dost omezený FT v Dragons Dogma. Po té zkušenosti ho rozhodně v každém open world RPG vítám. Ve Skyrimu či Oblivionu mě sice ježdění a výhledy bavily, ale jen chvíli. Lepší je vždycky možnost volby. Nikdo nikoho v těchto hrách nenutí FT používat. Není to nic proti ničemu.
      • Ale tohle je především problém designerů. Když jsem tak blbý a vytvorím mnoho questů, které hráče nutí běhat přes celou mapu sem a t, tak to musím vyřešit FT. Když jsem trochu inteligentnější, tak zadavatele a cíl questu dám od sebe na takovou vzdálenost aby hráč nepotřeboval FT.
        • Predevsim je dulezita logika cleneni, nejde ani tak o vzdalenost, jednou za cas klidne 10 minut nekam pojedu, ale v okamziku (coz je bezny) ze tam pak behem minuty neco udelam a hra po me chce, abych jel zpet ... nakopnu autora mezi kulky.
    • Lukass
      Presne ja kdyz sem cetl ze autora cekal dlouhe prejezd, predstavil sem si minimalne 10 minut, pak sem cucel jak puk kdyz z neho vypadla minuta a pul, co to je za hrace proboha.
      At si hraje COD a necpe se k tomu cemu nerozumi, ale cele ten clanek je snuska blabolu, domenek, bez informacni hodnoty
      • Tak pointa ale nebyla v tom, že by byl problém ta samotná dvouminutova jízda, ale spíš v tom, že během ty doby neproběhla mezi těma vojakama žádná komunikace. Což, uznejte, opravdu nepůsobí dobře.
    • Mart9
      Vzpomeň si na druhou misi v Mafii. Pouze si jezdil s taxíkem po městě. Prostě já se těšim na takovou tu normálnost.
    • tak 90% místní komunity hraje skyrim a fallout a lozí na stožáry v far cry nebo assassinech takže tady to moc uspech mít nebude. mezi normálnima lidma ano.
  • Sranda bude až se přijde na to že KC je horší než Skyrim *1* *1* *1* *2*
    • Pustte si morrowind deti, at poznate co je to opravdove RPG
      • Tak ...;D ... udelat si lektvar na zlepseni alchymie, vypit, vyrobit dalsi (lepsi) vypit ... a po par cyklech mit lektvar co vydrzi 100 hodin, a zlepsuje alchemku + 100k% ;D Tohle se da udela klidne hned na zacatku, a samo pak vyrobit i lektvary na vse ostatni.

        Je to ovsem posledni vytvor (nejen TES) kterej ma pouzitelnej inventar.
        • Brr, dej pokoj. Jsem si vzpomněl na inventář ze Skyrimu... Bože, jak mohli vytvořit takovou zhovadilost. Nevěřím, že Morrowind a Skyrim dělali stejní lidé.
      • readyxx
        amen bratre *3*
    • Než tohle vydají, tak vyjde další Skyrim *15*
    • Tak lepší být nemůže, když skyrim dostal všude 10/10 a zde skoro 11/10 a zjevné technické chyby byly ignorovány.
      • Paulcz
        Reálně má Skyrim tak 7/10. Sice to má poměrně blízko k nějakému ultimátnímu sandboxu, ale provedení to shazuje dolů :)
        • 7/10 jste trochu přehnal.
          - prvních pár dní po vydání Skyrimu bych dal tak 8/10 kvůli bugům (osobně jsem nepotkal žádné kritické bugy, spíš jen prolínání textur, atd)
          - po opravě bugů si Skyrim zasloužil tak 9/10
          - a s nainstalovanými mody je to jasných 10/10 a zábava na stovky hodin =)
      • Co si budeme povídat, Skyrim jsem za ty roky rozehrál několikrát, utopil v tom stovky hodin a vždycky se u toho výborně bavím, díky modům a celkové koncepci je to takřka ultimátní sandbox, já bych tomu i takhle s odstupem času těch 10/10 dal *4*
        • sandbox to je skvělý. bohužel bez modifikací již moc ne. Dnes to nemá cenu srovnávat, doba pokročila atd. ale i v době vydání tam byla řada věci vyloženě odfláknutá viz ui pro PC apod. Svět moc nereagovat na hráče a to uměl již gothic a další rpg.

          Tohle se vesele ignorovala aby se to u jiných her dalo jako zápor. Navíc Bethesda tohle dělá opakovaně a opakovaně to prochází.
          I tak to byl v té době super sandbox. Jen to co se jinde zdrbalo se zde nechalo plavat aby to následně lidi opravili ve formě modifikace. To je trošku wtf

          I tak jsem to tedy hrál hojně s modama.
          • a co se v tom sandboxu dalo delat? tedy krome čištení naprosto generických a špatne nadizajnovaných dungeonu (ktere jim mimochodem delal nahodný generator sveta, stejne jako celej skyrim) nebo navštevování mest s katastrofalni nelogickou architekturou, takže jakákoli imerse byla nemožná. Nebo craftování zbraní takže jsi mohl mít luk s 1 mil dmg, což bylo ale trochu zbytečné když nejsilnejší potvory meli 1k hp.
            Nebo imersivní procházky po náhodne generovaném svete, kde jsi se každou chvíli chytal za hlavu jak to ten generátor blbe vygeneroval.
            • Hrál, viděl a vrátil se k nepřekonatelnému New Vegas, které obsahuje všechno dobré co Skyrim a neobsahuje designové přešlapy jako Skyrim a navrch i uveřitelný svět, inteligentni dialogy a questy které dá vaji smysl. Ano, New Vegas je ultimátní sandbox.
            • Si to zahraj a uvidíš
  • Beztak to bude hrozná vávrovina... Kingdom Come - Deliverance of arch heretic Hus through fire...
  • Animace jsou údajně finální.. Tedy bude to propadák.

    Hlavně, že mají vlastní mocap studio....
    • Nestraš.Jestli animace jsou ve finále, tak pan Vávra by si měl jít dát pár facek za to, že si nevidí do huby. Celkově co jsem viděl ze hry za poslední měsíc, mi přišlo stále nedodělané.
      • Mart9
        Vždyť kecá, animace finální nejsou a ten trailer taky neni z nejvyladěnější verze.
        • Tovizejo ... on bude nekdo neco tejden pred vydanim vylepsovat ... lol.
        • Ok. Já to právě nesleduji tak aktivně. Dík za objektivitu.
        • Na fb psali, že to je finální a již dolaďují jen bugy.
          • Co lžeš. Když už chceš plácat nesmysli, tak slovensky Bobe.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit